رسپینا
تهران

پارک دانشجو تهران؛ پاتوق هنرمندان پایتخت

پارک دانشجو تهران از معروف ترین پارک ها و جاهای دیدنی تهران بوده که به علت نزدیکی به ساختمان تئاتر شهر و چهارراه ولیعصر، به مکان مناسبی برای گپ و گفت اهالی هنر تبدیل شده است. در ادامه به معرفی پارک دانشجو، از قدیمی ترین بوستان های پایتخت می پردازیم. در این مقاله آدرس و راه های دسترسی به بوستان دانشجو، امکانات و مشکلات این پارک را بررسی خواهیم کرد. با رسپینا همراه باشید.

عکس پارک دانشجو تهران
تصویر آب نماهای پارک دانشجو

آدرس پارک دانشجو تهران کجاست؟

پارک دانشجو در مرکز تهران بوده و موقعیت مکانی آن به گونه ای است که دسترسی خوبی به ساختمان تئاتر شهر، تالار وحدت، پژوهشکده فرهنگ و هنر به بازدید کنندگان خود می دهد. این پارک به مکان محبوبی برای اهالی هنر تبدیل شده و روزانه هنرمندان و جوانان بسیاری را به سوی خود جذب می کند. پارک دانشجو از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان ولیعصر و از شرق به خیابان رازی احاطه شده است.

آدرس پارک دانشجو: تهران – خیابان ولی‌عصر – ضلع جنوب شرقی چهارراه ولی‌عصر

مسیر دسترسی به پارک دانشجو تهران با حمل و نقل عمومی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به پارک دانشجوی تهران: جهت رفتن به پارک دانشجو، از خط 3 مترو تهران استفاده کرده و در ایستگاه تئاتر شهر پیاده شوید. اکنون فاصله 1 دقیقه ای تا پارک را به صورت پیاده طی کنید.

اتوبوس: برای رفتن به پارک دانشجو تهران با خطوط اتوبوسرانی کافیست از یکی از خطوط 101 و 901 استفاده کرده و در ایستگاه چهارراه ولیعصر پیاده شوید. همچنین می توانید از خطوط ایستگاه انقلاب اسلامی نیز استفاده نمایید. فاصله هر دو ایستگاه از پارک دانشجو 2 دقیقه به صورت پیاده می باشد.

پارک دانشجو تهران

مسیر دسترسی به پارک دانشجوی تهران با خودرو شخصی

برای دسترسی به پارک دانشجو با خودرو شخصی کافیست خود را به بزرگراه یادگار امام رسانده و سپس از خروجی به بلوار انقلاب بروید. اکنون خیابان انقلاب را تا رسیدن به پارک دانشجو ادامه دهید.

امکانات پارک دانشجو تهران

پارک دانشجو تهران از امکانات کامل یک بوستان معمولی در پایتخت برخوردار بوده که از جمله آن ها می توان به کتابخانه دانشجو، بوفه، زمین های بازی و سرویس بهداشتی نیز اشاره کرد. زمین بازی کودکان این پارک در قسمت جنوب شرقی بوستان قرار گرفته و مساحتی در حدود 450 متری دارد. جهت ایمنی بیشتر کفپوش های مخصوص در کنار وسایل قرار گرفته تا خیال خانواده ها را بابت گردش کودکان در پارک راحت کند.

در غرب بوستان دانشجو، استخر و آب نمایی با وسعت 70 متر قرار گرفته است. در بخش مرکزی پارک نیز فضای مستطیلی قرار داشته که وجود دو آبنما، فواره های زیبا، مجسمه های کودک در حال بازی بر زیبایی این مجموعه افزوده است.
در نقاط مختلف پارک نیمکت و صندلی هایی قرار داده شده که می توانید بر روی آن نشسته و پس از یک پیاده روی حسابی، ساعتی را به استراحت نشسته و خستگی خود را رفع نمایید.

امکانات پارک دانشجو تهران

کتابخانه پارک دانشجو: از کتابخانه های عمومی پایتخت بوده که در خیابان شیرزاد و محله شیخ هادی تهران قرار دارد. همچنین این کتابخانه پارک دانشجو در نزدیکی بازار کامپیوتر رضا، تئاتر شهر و بیمارستان مدائن خواهید یافت.

 نزدیکی دانشگاه تهران به بوستان دانشجو سبب شده که پا به پاتوق دانشجویان تبدیل گردد. همچنین اگر در طول روز به این محل مراجعه کنید، دانشجویانی را مشاهده خواهید کرد که بوم های نقاشی در دست داشته و بر روی پله های نزدیک پارک ایستاده اند. این گروه را اکثرا دانشجویان هنر تشکیل می دهند. همچنین عده ای پارک دانشجو را به مکانی برای قرارهای عاشقانه خود تبدیل کرده اند.

کتابخانه پارک دانشجو تهران
کتابخانه پارک دانشجو تهران

در جای جای پارک میزهای پینگ پنگ و شطرنج قرار داده شده که می توانید از انجام این ورزش ها لذت ببرید. در گوشه و کنار پارک دستفروشانی وجود دارند که به ارائه و فروش کالاهای خود می پردازند. در نزدیکی تئاتر شهر، هنرمندان به اجرای حرکات نمایشی و موسیقی می پردازند که این موضوع بر جذابیت های پارک دانشجوی پایتخت می افزاید. قرار گیری خیابان انقلاب و کتابفروشی های متعدد کنار این پارک سبب شده تا در صورت نیاز به خرید کتاب بتوانید این کالا را به قیمت مناسب تری تهیه نمایید.

سکوهای نشستن پارک دانشجو تهران

عکس پارک دانشجو تهران

عکاسی از پارک دانشجو تهران از دیگر بخش های جذاب این بوستان می باشد. این پارک از پوشش گیاهی کهن و غنی بهره می برد که از جمله درختان پارک دانشجو تهران می توان به نارون، اقاقیا، چنار، بلوط، کاج، زیتون و مروارید اشاره کرد. وجود این طیف گسترده و نظم کاشت گیاهان، این پارک را به منطقه ای جذاب برای عکاسی طبیعت دوستان تبدیل کرده است.

جهت بهره مندی بیشتر از زیبایی پارک پیشنهاد می شود در فصل های خزان و اوایل بهار به این پارک مراجعه نمایید. بنای جذاب ساختمان تئاتر شهر نیز سوژه جذابی برای عکاسی از پارک دانشجو تهران می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده آبنماها و آبشارهای پارک فضای خاصی را به پارک داده و باعث طراوت آن شده است.

عکاسی پارک دانشجو تهران
عکاسی پارک دانشجو تهران

مشکلات پارک دانشجو تهران

از جمله مشکلات پارک دانشجو می توان به رفت و آمد اراذل در پارک و وضعیت بهداشت اشاره کرد. همچنین تعداد سرویس های بهداشتی این پارک بسیار کم بوده به گونه ای که پاسخگوی مراجعان خود نمی باشد.
در گذشته، تعداد معتادان و کارتن خواب های پارک دانشجو بسیار زیاد بود اما در طی سالیان اخیر با حضور و جمع آوری شبانه این افراد، توسط کارکنان محترم نیروی انتظامی، دیگر کمتر شاهد این معضل هستیم. به شما پیشنهاد می کنیم اگر با کودکان خود به این پارک رفتید جوانب احتیاط را رعایت نموده و از فرزندان خود مراقبت کنید.

مشکلات پارک دانشجو تهران
عکس پارک دانشجو

مکان های نزدیک پارک دانشجو تهران

کاخ گلستان، موزه آبگینه و سفالینه تهران، عمارت مسعودیه، موزه کاظمی هتل گلستان و هتل رودکی مکان های نزدیک پارک دانشجو تهران را تشکیل می دهند.

کاخ گلستان: این کاخ از زیباترین کاخ های پایتخت بوده که نمونه ای منحصر به فرد از معماری ایرانی و اروپایی به شمار می آید. قرار گیری کاخ گلستان در بافت قدیم، سبب شده گردشگران درک بهتری از حال و هوای تهران در ادوار گذشته داشته باشند. جهت رفتن به کاخ گلستان از پارک دانشجو تهران فاصله 43 دقیقه ای به صورت پیاده و 14 دقیقه ای با خودرو در پیش خواهید داشت.

آدرس ورودی اول کاخ گلستان: خیابان پانزده خرداد، میدان ارگ

آدرس ورودی دوم کاخ گلستان: خیابان ناصر خسرو، روبروی کوچه مروی، ورودی باب عالی

کاخ گلستان
کاخ گلستان

موزه آبگینه و سفالینه تهران: از موزه های زیبا در پایتخت می باشد. این موزه در گذشته خانه قوام السلطنه از معروف ترین سیاستمداران دوران قاجار و پهلوی بوده که هم اکنون به عنوان موزه آبگینه و سفالینه، تنها موزه تخصصی سفال و شیشه کشور تبدیل شده است. تالارهای موزه آبگینه را تالار سمعی و بصری، تالار مینا، تالار بلور، تالار صدف و تالار زرین فام تشکیل می دهند. جهت رفتن از پارک دانشجو به موزه سفالینه تهران با خودرو مسافت 6 دقیقه ای و یا 19 دقیقه پیاده روی در پیش خواهید داشت.

آدرس: تهران، خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، پلاک 55

موزه آبگینه و سفالینه تهران
موزه آبگینه و سفالینه تهران

عمارت مسعودیه: از عمارت های دوران قاجار بوده که به آدرس تهران، میدان بهارستان قرار گرفته است. عاملی که باعث جذابیت عمارت مسعودیه تهران گردیده، کاشی کاری، گچبری، خطاطی و نقاشی های دیواری این مجموعه می باشد. این باغ تمامی خصوصیات باغ ایرانی را دارا بوده، اما با ساختار بنای عمارت می توان معماری اروپایی را در آن تماشا کرد.

بخش های عمارت مسعودیه تهران را دیوانخانه، سفره خانه و حوض خانه، حیاط سیرجوادی، حیاط مشیری، عمارت مشیری، حیاط خلوت، عمارت حیات خلوت، باغ دیوان خانه و عمارت دیوان خانه تشکیل می دهند. عمارت مسعودیه در فاصله 13 دقیقه ای با خودرو و 37 دقیقه ای به صورت پیاده از پارک دانشجو تهران قرار گرفته است.

عمارت مسعودیه
عمارت مسعودیه

هتل گلستان: این هتل دارای سه طبقه با زیربنای 1200 متر مربع می باشد. موقعیت مکانی هتل به گونه ای است که دسترسی خوبی به بزرگ تهران، موزه های ایران باستان، کاخ موزه گلستان، جواهرات سلطنتی دوران اسلامی و ایستگاه متروی تهران دارد. جهت رفتن به هتل گلستان از پارک دانشجو تهران مسافت 6 دقیقه ای با خودرو و یا 26 دقیقه ای به صورت پیاده در پیش خواهید داشت.
آدرس: تهران، خیابان حافظ، نرسیده به میدان حسن آباد پلاک 14

هتل گلستان
هتل گلستان

سخن آخر

در این مقاله سعی شده شما را با پارک دانشجو تهران آشنا نماییم. لطفا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را از بازدید پارک دانشجو تهران در همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آدرس دقیق پارک دانشجو تهران کجاست؟

آدرس: تهران – خیابان ولیعصر – ضلع جنوب شرقی چهارراه ولیعصر

آیا می توان با استفاده از مترو به این پارک دانشجو در تهران رفت؟

بله. از طریق خط 4 مترو به راحتی می توان به این پارک دسترسی پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا