رسپینا
کیش

با جزئیات هزینه سفر به کیش بیشتر آشنا شوید!

هزینه سرسام آور تورهای خارجی در سال های گذشته سبب شده تا کیش به یک مقصد پرطرفدار برای سفر تبدیل شود. از طرف دیگر، مساله هزینه سفر به کیش همیشه یکی از رایج ترین سوالات مسافران از کارشناسان تور داخلی رسپینا بوده است. نرخ های بالا بلیط هواپیما و هتل های جزیره کیش در برخی از ایام سال و نگرانی از بابت هزینه ها باعث شده تا برنامه ریزی سفر به یک امر حیاتی تبدیل شود.

در این مقاله به صورت جزئی مخارج سفر به جزیره کیش از طرق مختلف زمینی و هوایی، نرخ هتل های مختلف و سایر هزینه های جانبی دیگر را بررسی کرده ایم. لذا اگر شما هم قصد سفر به این جزیره را دارید دعوت می کنیم حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید.

هتل های کیش
هزینه سفر به کیش
نکات مهم در سفر به کیش

هزینه سفر به کیش در طول سال چقدر است؟

هزینه سفر به کیش طی سال و بر اساس شرایط مختلف تغییر خواهد داشت و به 4 عامل وسیله رفت و برگشت سفر، بازه زمانی سفر، نوع اقامتگاه و خدمات و هم چنین مدت زمان سفر بستگی دارد. اما از میان این عوامل، بازه زمانی سفر تاثیر چشمگیرتر بر مخارج خواهد داشت؛ چراکه همین عامل به تنهایی تمامی عوامل دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد. نمونه آن، تعطیلات نوروز است که بازه زمانی پیک سفر به کیش محسوب می شود.

به همین علت نیز تمامی عوامل نامبرده از هتل گرفته تا بلیط رفت و برگشت و حتی هزینه رستوران ها و تفریحات آبی نیز بیش تر می شود. علت آن تنها به افزایش تقاضای سفر باز می گردد. از طرف مقابل در فصل تابستان که هوای گرم و شرجی کیش برای اکثر مسافران آزاردهنده است، این روند معکوس می گردد. مابقی عوامل دیگر نیز در ادامه بررسی شده است. البته این نکته را نیز متذکر می شویم که نرخ های ذکر شده بر اساس قیمت های اسفند 1400 می باشد.

هزینه سفر به کیش با تور کمتر است؟

بستگی به پکیج تور کیش که شما رزرو می کنید، دارد. برخی از آفرها با احتساب ارزان ترین پروازهای چارتری و تخفیف اقامت هتل ها ارائه می شوند که رزرو آن ها نسبت به رزرو جداگانه بلیط و هتل به صرفه تر است. در غیراینصورت با توجه به مبلغ روکشی آژانس های ارائه دهنده، ممکن است رزرو تور تغییری در کاهش هزینه سفر به کیش نداشته باشد. در این مورد توصیه می کنیم نرخ هتل و بلیط را با نرخ پکیج های آماده مقایسه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان خدمات گردشگری

هزینه سفر به کیش با هواپیما

هزینه سفر به کیش با هواپیما به شهر مبدا شما و نوع ایرلاین انتخابی بستگی دارد. بلیط هواپیما کیش را می توان از تمامی شهرهای ایران رزرو کرد. در حال حاضر، تهران کیش گران ترین نرخ مسیر هوایی در کشور بر اساس قیمت های مصوب سازمان هواپیمایی کشوری است. بلیط های مسیر تهران به کیش از حداقل نرخ حدودا 600 هزار تومان تا حداکثر نرخ 1,359,300 تومان ارائه می شوند.

البته این میزان تنها برای بلیط های پرواز سیستمی که مستقیما از طرف ایرلاین ها به فروش می رسد صدق می کند. بلیط چارتر کیش بر اساس تصمیم شرکت چارتر کننده نرخ گذاری می شود. گاهی دیگر هم با اختلاف زیادی از سیستمی ها گران تر می شوند (خصوصا ایام پیک سال).

از طرف دیگر، نرخ بلیط هواپیما هر ایرلاین با دیگری متفاوت است. این اختلاف قیمت به عواملی مثل نوع ناوگان بکاربرده، کیفیت خدمات پرواز (مثل کلاس کابین و صندلی ها یا خدمات کترینگ هوایی) مربوط می شود. به عنوان مثال، ایرلاین ماهان به عنوان یکی از بهترین ایرلاین ها از لیست شرکت های هواپیمایی ایران که پروازهای خود را با بهترین ناوگان و کامل ترین خدمات برگزار می کند، بلیط های گران تری نسبت به سایرین دارد. ایرلاین های کاسپین، تابان و زاگرس نیز از ارزان ترین ایرلاین های فعال در مسیر کیش به شمار می روند.

هزینه سفر به کیش با هواپیما
سفر به کیش چقدر هزینه دارد؟

هزینه سفر زمینی به کیش

با توجه به نرخ های بالاتر هزینه سفر به کیش به صورت هوایی، بسیاری از مسافران سفرهای زمینی را جایگزین می کنند. در این صورت می بایست حداقل 2 روز را برای زمان رفت و برگشت خود در نظر بگیرید. سفر زمینی به کیش نیز بدین صورت است که ابتدا می بایست راهی بندرعباس شده و از آن جا با شناور عازم کیش شوید. البته این مزیت را نیز دارد که نصف راه از طریق دریایی طی می شود. بنابراین سفری متنوع و ماجراجویانه را پیش رو خواهید داشت. اطلاعات بیش تر هم به صورت زیر است:

هزینه سفر به کیش با قطار

برای این مورد ابتدا می بایست بررسی کنید که آیا از مبدا شهر شما قطاری به بندرعباس تردد می کند یا خیر؟ بندرعباس به استان های تهران، خراسان رضوی و جنوبی، اصفهان، یزد و کرمان مسیر ریلی دارد. جزئیات بیش تر هزینه های سفر ریلی به بندرعباس از شهرهای مهم و پرمتقاضی نیز عبارتند از:

هزینه سفر به کیش از تهران با قطار

مسافت تهران تا بندرعباس 1200 تا 1500 کیلومتر می باشد که تقریبا در مدت زمان حدودا 9 ساعت طی می شود. هزینه بلیط قطار تهران بندرعباس نیز از 180 تا 400 هزار تومان متغیر است که این مورد کاملا بستگی به قطار انتخابی شما دارد. به عنوان مثال بلیط قطار 6 تخته پارسی در اسفند 1400 با  180 هزار تومان و بلیط قطار 4 تخته غزال 324 هزار تومان است.

هزینه سفر به کیش با قطار

هزینه سفر به کیش از مشهد با قطار

قیمت بلیط قطار مشهد بندرعباس نسبت به قطارهای از مبدا تهران کمی بیش تر است. کمترین مبلغ برای اسفند 1400، 270 هزار تومان است و تا 370 هزار تومان نیز ارائه می شود. مدت زمان پیمودن این مسیر نیز حدوداً 9 ساعت است.

هزینه سفر به کیش با اتوبوس

تقریبا از تمامی استان های ایران به بندرعباس اتوبوس اعزام می شود. بر اساس شهر مبدا شما، نوع اتوبوس و شرکت اتوبوسرانی و همچنین بازه زمانی سفر نیز هزینه بلیط متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، قیمت این بلیط از 250 هزار تومان شروع می شود.

هزینه سفر به کیش با اتوبوس

هزینه بلیط شناور از بندرعباس تا کیش

بعد از رسیدن به بندرعباس می بایست از طریق کشتی ها یا شناورهای بندر چارک راهی کیش شوید. هزینه بلیط این مسیر دریایی نیز از 45 هزار تومان تا 90 هزار تومان متغیر است.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

مزیت سفر با ماشین شخصی این است که در جزیره کیش دیگر نیازی به تاکسی و یا اجاره ماشین ندارید. البته ورود خودروهای پراید و روآ به جزیره ممنوع است. بیشترین هزینه ای که در اینصورت می بایست پرداخت کنید هزینه سوخت است که برای از سفر از مبدا برخی از شهرها توجیه منطقی ندارد. با این حال، اگر تمایل داشته باشید بعد از رسیدن به بندرعباس، خودروی خود را نیز به کیش ببرید، می بایست از لندیگراف استفاده کنید که هزینه آن برای مسیر رفت و برگشت حدودا 300 هزار تومان تمام می شود.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

هزینه اقامت در هتل های کیش

می توان گفت تقریبا برای هر بودجه ای یک اقامتگاه مخصوص از هتل های لوکس و مجلل گرفته تا هتل های ارزان قیمت و حتی اقامتگاه های بومگردی در این جزیره وجود دارد. جزئیات نرخی هر کدام از این آن ها نیز به صورت زیر است:

هزینه اقامت در هتل های لوکس جزیره کیش

در این دسته بندی، هتل های 5 و 4 ستاره جای می گیرند. معروف ترین هتل این جزیره نیز هتل ترنج کیش است که به سبب معماری خاص خود و امکانات کاملی که ارائه می دهد، هزینه های بالایی هم برای اقامت دارد.ارزان ترین اتاق های این هتل، اتاق های 2 تخته رو به ترنج (منظور با چشم انداز رو به محوطه هتل) است که از شبی حدوداً 5 میلیون تومان نرخ گذاری می شود.

گران ترین اتاق آن هم سوئیت های دونفره رویال رو به دریا است که نرخ آن ها از حدودا شبی 8 میلیون تومان شروع می شود. البته نرخ مابقی هتل های 4 و 5 ستاره کیش از این هتل پایین تر است و برای ایام عادی سال، از شبی حدودا 600 هزار تومان نیز می توانید هتل مناسب پیدا کنید. لذا انتخاب هتل های لوکس، هزینه سفر به کیش را حتی تا بیش از 3 برابر بیش تر می کند.

هزینه رزرو هتل های لوکس کیش

هزینه اقامت در هتل های ارزان کیش

منظور از هتل ارزان، هتل های زیر 4 است. البته در سال گذشته و در بازه زمانی شلوغ، نرخ بعضی از هتل های 3 ستاره با هتل های 5 ستاره برابری کرد و به شبی حدودا 490 هزار تومان رسید. با این وجود نرخ اقامت این هتل ها تقریبا از شبی 150 هزار تومان (ایام عادی سال) شروع می شود. البته فراموش نکنید با اینکه انتخاب اقامتگاه ارزان، صرفه جویی زیادی در هزینه سفر به کیش خواهد داشت؛ با این وجود حتما قبل از رزرو حتما نظر مسافران قبلی در مورد آن را جویا شوید؛ چرا که بعضی از هتل ها علی رغم هزینه های به صرفه اما خدمات پایین و بی کیفیتی ارائه می دهند.

هزینه اقامت در هتل های ارزان کیش

هزینه اقامتگاه های بومگردی کیش

متاسفانه علی رغم اقامتگاه های بومگردی قشم، اطلاعات خاصی از اقامتگاه های بومی کیش در دسترس نیست و نمی توان آن ها را نیز به صورت آنلاین رزرو کرد. اما پس از مراجعه به جزیره می توانید از طریق یک لیدر آشنا به منطقه در منازل بومیان کیش که ویژه مسافران آماده شده است، اقامت کنید. نرخ هر شب اقامت نیز قاعده خاصی ندارد و به تصمیم صاحب آن منزل باز می گردد.

هزینه اقامتگاه های بومگردی کیش

هزینه خورد و خوراک در رستوران های کیش

بخش عمده ای از هزینه سفر به کیش از زمانی شروع می شود که شما وارد جزیره می شوید. حتی در بسیاری از موارد این هزینه ها با هزینه های تور، بلیط یا هتل نیز برابری می کند. خورد و خوراک یکی از مهم ترین این مخارج است؛ چرا که تنها وعده غذایی که هتل به صورت رایگان ارائه می دهد، صبحانه است. مگر اینکه اتاق رزرو شده فولبرد یا هافبرد باشد که در این صورت هزینه هر شب اقامت نیز ممکن است تا تقریبا 2 برابر بیش تر شود. هزینه هر وعده غذا از سایر رستوران های کیش نیز به ازای هر نفر به صورت زیر است:

  • رستوران های لوکس 200 هزار تومان
  • رستوران های ارزان قیمت 30 هزار تومان
  • رستوران های سطح متوسط 70 هزار تومان

هزینه فست فود های کیش نیز به همین صورت است و اختلاف چندانی با رستوران ها ندارد. بعضا حتی قیمت غذا در فست فود ها از رستوران هم بیشتر می شود.

هزینه خورد و خوراک در جزیره کیش

هزینه حمل و نقل عمومی در جزیره کیش

اگر هتل شما در سمت شرقی جزیره باشد، به اکثر مراکز مهم دسترسی دارید و نیازی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیست. در این حالت، هزینه سفر به کیش نیز صرفه جویی خواهد شد. اما بطور کلی در کیش، تاکسی، مینی بوس و خودروهای اجاره ای برای حمل و نقل قابل استفاده اند که هزینه های هر کدام به صورت زیر است:

هزینه کرایه تاکسی در کیش

با اینکه کرایه تاکسی هزینه سفر به کیش را بیش تر می کند اما در این جزیره، تاکسی ها بنا به شرایطی که دارند به صورت سفید و زرد رنگ بندی شده اند. تاکسی های سفید دربستی هستند و بهترین گزینه برای خانواده ها می باشد. تاکسی های زرد هم که تاکسی خطی و مجهز به تاکسی متر هستند و تردد با آن ها با نرخ های پایین تری همراه است.

هزینه حمل و نقل در جزیره کیش

هزینه کرایه تاکسی زرد در کیش

تاکسی های زرد بیشتر در مسیرهای فرودگاه کیش تردد دارند و هزینه آن بر اساس تاکسی متر محاسبه می شود. اما بطور کلی، نرخ حمل و نقل با آن از 15 هزار تومان به بالا شروع می شود. علاوه بر آن از ساعت 12 شب تا 6 صبح، 10 درصد به نرخ تاکسی افزوده می شود.

هزینه کرایه تاکسی سفید در کیش

تردد در مسیرهای سطح شهر: از 15 هزار تومان
تردد از فرودگاه به دیگر نقاط شهر: از 35 هزار تومان

این پیمایش تا سقف 7 کیلومتر می باشد و به ازای هر یک کیلومتر مبلغ هزار تومان محاسبه می گردد.

هزینه کرایه تاکسی سفید در کیش
هزینه سفر به کیش

هزینه مینی بوس در کیش

برای صرفه جویی در هزینه سفر به کیش می توانید از مینی بوس های جزیره استفاده کنید که تمام مسیرهای کیش رو پوشش می دهد. نرخ مینی بوس از ساعت 6 صبح تا یک بامداد 2500 تومان و از ساعت یک تا 6 بامداد 4500 تومان است.

هزینه تفریحات آبی کیش

بخش دیگری از هزینه سفر به کیش به تفریحات آبی اختصاص دارد. از آنجایی که کیش، قطب اصلی تفریحات آبی در ایران است، بنابراین حتما در سفر خود برای حداقل یک بار استفاده از آن ها وسوسه خواهید شد. جدول نرخی این تفریحات به صورت زیر است:

تفریحات جزیرهشروع قیمت از
پاراسل305 هزار تومان
غواصی و اسکوتر دریایی327 هزار تومان
شاتل109 هزار تومان
بنانا98 هزار تومان
فلای بورد423 هزار تومان
قایق سواریاز 50 هزار تومان تا بالای 200 هزار تومان
جت اسکی380 هزار تومان
اسکی روی آب430 هزار تومان
اسکوتر زیر دریایی430 هزار تومان
پدل بورد180 هزار تومان
پارک آبی اوشن700 هزار تومان (ورودی و استفاده از تمام وسایل)
هزینه تفریحات آبی کیش
هزینه سفر به کیش

چند توصیه مهم برای کاهش هزینه سفر به کیش

تا اینجای کار، لیستی از ضروری ترین مخارجی که در برنامه ریزی هزینه سفر به کیش با آن مواجه خواهید بود را بررسی نمودیم. در پایان، ذکر چند توصیه مهم را برای کاهش مخارج ضروری می دانیم که حتما به شما کمک شایانی خواهد داشت:

  1. برای کاهش هزینه های خوراک، توصیه می کنیم از غذاهای کنسرو شده استفاده کنید. می توانید چند عدد قوطی کنسرو از شهر خود یا فروشگاه های جزیره کیش تهیه کرده و آن را با چای ساز هتل آماده صرف شدن نمائید.
  2. از بازه زمانی مهر ماه تا انتهای فروردین ماه که جزیره کیش خوش آب و هواتر است، تقاضای سفر و متعاقبا مخارج سفر هم بیشتر می شود. اگر تمایلی ندارد در فصل گرم تابستان راهی این جزیره شوید، اردیبهشت که هنوز شرایط جوی کیش اعتدال بهاری دارد، به دلیل همزمانی با ایام امتحانات و فصل کاری کارمندان خلوت تر نیز می باشد. بنابراین یکی از بازه های زمانی طلایی برای سفر به جزیره کیش به شمار می رود.
  3. حتما قبل از رزرو تور، بلیط یا هتل از سایت های خدمات مسافرتی نرخ روزهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید ارزان ترین روز را برای سفر انتخاب کنید.

سخن پایانی

امیدواریم اطلاعات این مقاله در رابطه با هزینه سفر به کیش برای شما مفید بوده باشد. شرکت رسپینا به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری کشور، تمامی خدماتی که شما برای سفر به جزیره کیش نیاز دارید را به راحتی چند کلیک و یا برقراری تماس در اختیار شما قرار خواهد داد. کافیست از طریق شماره های درج شده در پایین صفحه با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی شوید.

هزینه سفر به کیش به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سفر به کیش به عواملی همچون نوع وسیله، بازه زمانی سفر، نوع اقامتگاه و مدت زمان سفر نیز بستگی دارد.

یکی از بهترین زمان های سفر به کیش چه موقعی است؟

اردیبهشت ماه؛ زیرا هنوز شرایط جوی هوا در جزیره کیش اعتدال بهاری دارد و به دلیل همزمانی با ایام امتحانات و فصل کاری کارمندان خلوت تر است.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا