رسپینا
مشهد

پارک وکیل آباد مشهد، تفرجگاهی ییلاقی در شمال غرب مشهد

پارک وکیل آباد مشهد، از بزرگترین پارک های مشهد است که در سال 1348 میان دره ای زیبا ساخته شده و هم اکنون نیز در کنار انواع درختان کهنسال و رودخانه ها و همچنین امکانات رفاهی فوق العاده خود، هر ساله میزبان گردشگران بسیاری می باشد. در ادامه به معرفی این پارک و قسمت های مختلف آن می پردازیم.  

پارک وکیل آباد مشهد کجاست؟

این پارک قدیمی در شمال غرب مشهد و در انتهای بلوار وکیل آباد واقع شده و یکی از جاهای دیدنی مشهد نیز به شمار می آید.

دسترسی با مترو به پارک وکیل آباد مشهد

در صورتی که می خواهید با مترو به پارک وکیل آباد بروید، در هر نقطه ای قرار دارید، بایستی سوار خط مترو 1 شده و در پایانه وکیل آباد پیاده شوید. پس از رسیدن به پایانه وکیل آباد مسیر باقی مانده را می توان هم به صورت پیاده و هم با اتوبوس های موجود در این پایانه طی کنید.

دسترسی با اتوبوس به پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

اگر دسترسی به مترو برایتان سخت است، می توانید از اتوبوس های شهری استفاده کنید. خطوط 10، 11، 12، 99، 13، 91 و. . . از جمله خطوط اتوبوسرانی می باشند که در پایانه وکیل آباد متوقف می شوند.

دسترسی با خودروی شخصی به پارک وکیل آباد مشهد

اگر قصد دارید با خودروی شخصی خود به پارک وکیل آباد بروید، بایستی ابتدا خود را از طریق اتوبان کلانتری به میدان آزادی برسانید. سپس مسیر خود ادامه داده و وارد اتوبان وکیل آباد شوید. پارک وکیل آباد در انتهای این اتوبان قرار گرفته است.

بوستان وکیل آباد مشهد

تفریحات پارک وکیل آباد در مشهد

از تفریحات موجود در پارک وکیل آباد می توان به بازدید از گلخانه و باغ گیاه شناسی، سینما، بازی هایی مانند تنیس روی میز، فوتبال دستی، عکاسی از طبیعت و… اشاره کرد. این پارک با طبیعت بی نظیر خود در هر فصل، مکانی مناسب برای پیک نیک به همراه خانواده یا دوستان به شمار می رود. همچنین با انتخاب پارک وکیل آباد برای پیاده روی صبحگاهی، می توانید علاوه بر استفاده از وسایل ورزشی، از هوای مطبوع و دلپذیر نهایت لذت را ببرید.

امکانات رفاهی پارک وکیل آباد مشهد

ارائه امکانات و خدمات رفاهی بی نظیر در پارک وکیل آباد، باعث شده است که این پارک اکنون یکی از پارک های مشهور شهر مشهد به شمار رود. رستوران و بوفه، آلاچیق، سرویس بهداشتی، انواع وسایل بازی مخصوص کودکان، نمازخانه، زمین های ورزشی، میز تنیس و فوتبال دستی، فروشگاه، باربیکو، نگهبانی، استخر و فضای سبز، نیمکت و سکو در قسمت های مختلف پارک از جمله امکانات رفاهی می باشند که در این پارک ارائه شده اند. همچنین دیگر امکانات رفاهی که در پارک قرار دارند، عبارتند از:

باغ بانوان پارک وکیل آباد مشهد

باغ بانوان از باغ های مشهور شهر مشهد است که اکنون در حال ساخت است. در این پارک امکاناتی اختصاصی چون مسیر سلامت، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی، رستوران و کافی شاپ، آب نما، زمین های ورزشی روباز چون زمین تنیس، آمفی تئاتر، نماز خانه و سرویس بهداشتی و… ارائه شده است. در محیط پارک وکیل آباد، انواع درختان کهنسال و فضاسازی و منظر آرایی این باغ سبب شده است که این بوستان یکی از منحصر به فرد ترین پارک ها در شهر باشد. این باغ در ضلع جنوبی پارک وکیل آباد واقع شده است.

پارکینگ پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد دارای 4 پارکینگ می باشد که در قسمت های مختلف این آن قرار گرفته اند. پارکینگ شماره 1 در قسمت شمالی بوستان، پارکینگ شماره 2 در بخش شرقی پارک، پارکینگ شماره 3 در غرب پارک و در خیابان امام رضا دوم، باغ ملک واقع شده است. در نهایت پارکینگ مترو که در کنار ایستگاه مترو واقع شده است.

مکان های دیدنی اطراف پارک وکیل آباد

دریاچه باغ وکیل آباد مشهد

می توان گفت از زیبا ترین قسمت های پارك وكيل آباد مشهد، دریاچه وکیل آباد یا رودخانه فصلی آن است. پیشنهاد می کنیم در فصل های بهار یا پاییز برای صرف صبحانه به این پارک بروید، چرا که این دریاچه در این زمان، زیبا ترین و تماشایی ترین تصویر ها را از خود نشان می دهد. این رودخانه از قناتی در نزدیکی پارک سرچشمه می گیرد. همچنین تنها پلی که از روی این رودخانه می گذرد، پل مهندس پرتویی می باشد که در تقاطع با بلوار وکیل آباد قرار گرفته است.

باغ وحش پارك وكيل آباد مشهد

این باغ وحش در کنار کوهستان پارک و در غرب شهر مشهد قرار گرفته است. در این پارک انواع مختلفی از حیوانات چون حیوانات علف خوار، حیوانات گوشت خوار، آبزی و برخی پرندگان وجود دارند. این باغ وحش دارای دو قسمت است که بخش اول آن به حیوانات تاکسیدرمی و بخش دوم نیز به حیوانات بومی و غیر بومی اختصاص داده شده است.

در این پارک می توانید حیواناتی چون شیر، ببر، گوزن، سوسمار، تمساح، قوچ، گرگ، تایگون، پلنگ، میمون، سیاه گوش و… را می توانید مشاهده کنید. ساعت بازدید از پارک وکیل آباد در نیمه اول و دوم سال متفاوت است. در نیمه اول سال این پارک از 8:30 صبح تا 18:30 و در نیمه دوم نیز از ساعت 8:30 تا قبل از غروب آفتاب باز می باشد. بازم است بدانید که برای ورود به هر یک از بخش های باغ وحش بایستی هزینه ای متفاوت را پرداخت کنید.

باغ وحش پارك وكيل آباد مشهد

شهربازی پارک وکیل آباد مشهد

این شهر بازی که به نام کوهستان پارک شادی معروف است، در کنار باغ وحش پارک واقع شده است. این پارک در گذشته یکی از شلوغ ترین شهربازی های مشهد به شمار می رفت. اما اکنون چند سالی است که تعطیل شده است.

بهترین زمان بازدید از پارک وکیل آباد مشهد

شهر مشهد دارای تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سردی است. اگر بخواهیم از نظر آب و هوا، بهترین زمان سفر به پارک وکیل آباد را بگوییم، بهار بهترین فصل برای بازدید از آن است. چرا که در این زمان این پارک در زیبا ترین و سرسبز ترین حالت خود قرار دارد. اما این پارک در هر فصل زیبایی خاص خودش را دارد و بهترین مکان برای گرفتن عکس های هنری می باشد. برای مثال در فصل پاییز این پارک به طور یکدست زرد بوده و منظره ای تماشایی را به وجود می آورد که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

ساعت کاری پارک وکیل آباد مشهد

در صورتی که با خودروی شخصی خود به این پارک بروید و بخواهید از پارکینگ استفاده کنید، بایستی مبلغی را در ورودی پارکینگ پرداخت کنید. اما به طور کلی برای ورود به پارک نیازی به پرداخت هزینه نبوده و رایگان می باشد.

همچنین می توانید به صورت 24 ساعته برای بازدید از این پارک به آن مراجعه کنید. پارک وکیل آباد با ارائه امکانات رفاهی مورد نیاز، این امکان را قرار داده است که اگر بخواهید، می توانید با خیال راحت شب را در آن بمانید. بهترین زمان بازدید از این پارک، ساعت های نزدیک عصر است. چرا که می توانید از های خنک و دلپذیر نهایت لذت را ببرید.

باغ وکیل آباد مشهد

جاهای دیدنی نزدیک پارک وکیل آباد مشهد

در کنار این پارک قدیمی، می توانید از سایر مکان های دیدنی که در نزدیکی آن قرار گرفته اند دیدن نمائید:

بوستان سنگی کمر مقبولا: بوستان سنگی کمر مقبولا، در 14 کیلومتری از پارک قرار گرفته است که برای دسترسی به آن حدود 30 دقیقه زمان لازم است.

پارک چهل بازه: فاصله این پارک تا پارک وکیل آباد، حدود 5 کیلومتر است که می توانید با خودرو در حدود 8 دقیقه به آن دسترسی پیدا کنید.

پارک آبی سرزمین موج‌های خروشان: این پارک آبی حدود 11 کیلومتر با پارک وکیل آباد فاصله دارد که می توانید با خودرو، در کمتر از 15 دقیقه به آن برسید.

جاهای دیدنی نزدیک پارک وکیل آباد مشهد

طرقبه: از مشهور ترین شهر های اطراف شهر مشهد است که در فاصله 13 کیلومتری از پارک وکیل آباد قرار گرفته است. این شهر در انتهای غربی باغ وکیل آباد واقع شده که برای دسترسی به آن حدود 19 دقیقه زمان نیاز است.

مجموعه گردشگری چالیدره: چالیدره یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اطراف پارک وکیل آباد است که حدود 16 کیلومتر با آن فاصله دارد. این مجموعه که در طرقبه، کیلومتر 2 جاده نغندر واقع شده است، هر روز از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز می باشد.

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با پارک وکیل آباد مشهد به طور کامل آشنا کنیم. اگر شما یکی از ساکنان این شهر هستید و یا با تور به این شهر سفر کرده اید، می توانید تجربه سفر خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

چگونه می توان با مترو یا اتوبوس به پارک وکیل آباد رسید؟

در صورتی که می خواهید با مترو به پارک وکیل آباد بروید، بایستی سوار خط مترو 1 شده و در پایانه وکیل آباد پیاده شوید. پس از رسیدن به پایانه وکیل آباد مسیر باقی مانده را می توان هم به صورت پیاده و هم با اتوبوس های موجود در این پایانه طی کنید. هم چنین خطوط 10، 11، 12، 99، 13، 91 و… از جمله خطوط اتوبوسرانی می باشند که در پایانه وکیل آباد متوقف می شوند.


آیا پارک وکیل آباد ورودی دارد؟

خیر. بازدید از تمامی بخش های آن رایگان است اما برای ورود به باغ وحش آن باید بلیط تهیه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا