رسپینا
مشهد

پارک ملت مشهد؛ از اجرای تئاتر تا شهربازی

پارک ملت مشهد در سال 1343 به دستور محمدرضا شاه پهلوی افتتاح شده است. این پارک از معروف ترین پارک های مشهد است که با وسعت 30 هزار متری خود از شهرت زیادی برخوردار می باشد. یکی از هیجان انگیزترین قسمت های این پارک، شهربازی آن است که در سال 1351 بازگشایی شده که بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در آنجا قرار دارد. اگر قصد بازدید از این پارک معروف را دارید در ادامه با رسپینا همراه شوید تا اطلاعات کاملی از این پارک آشنا را به شما ارائه دهیم.

عکس پارک ملت مشهد
عکس پارک ملت مشهد

تاریخچه پارک ملت مشهد

پارک ملت یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین جاهای دیدنی مشهد به شمار می آید که سال 1343 در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگترین بوستان شهر مشهد ساخته شده است. ایده پرداز این پروژه دو مهندس انگلیسی بودند اما در نهایت به دست مهندسین ایرانی اجرا گردید.

همچنین شهربازی پارک ملت دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است و از لحاظ کیفیت وسایل بازی میان برترین شهربازی های خاورمیانه قرار گرفته است. فضای پارک به صورتی اجرا شده است که پیاده روی دور پارک ملت مشهد از دلچسب ترین فعالیت ها برای ساکنین شهر خواهد بود. شما میتوانید از طریق خرید بلیط هر کدام از وسایل نقلیه مانند قطار و اتوبوس یا هواپیما به شهر مشهد و سفر به این شهر، از این جاذبه طبیعی و امکانات آن استفاده و لحظات فراموش نشدنی را تجربه نمایید.

پارک ملت در پاییز
پارک ملت در پاییز
تور مشهد از تهران

پارک ملت کجاست؟

پارک ملت واقع در غرب مشهد برای دسترسی آسان به آن از چند طریق می توانید اقدام نمایید؛ پارک ملت در میدان آزادی که به بلوار وکیل آباد، بزرگراه آزادی، بلوار امامت و بلوار معلم می رسد قرار گرفته است و شما به راحتی می توانید با مترو، اتوبوس و تاکسی به این پارک زیبا بروید و از نزدیک نظاره گر محیط پارک ملت مشهد باشید. همچنین برای اطلاع دقیق تر از آدرس می توانید از نقشه پارک ملت زیر استفاده کنید.

ورودی پارک ملت مشهد

پارک ملت از 4 خیابان اصلی ورودی دارد که شامل بزرگراه وکیل آباد، بزرگراه آزادی، بلوار معلم و بلوار امامت می شود.
برای رفتن به پارک ملت با مترو می توانید در هر جایی از شهر که هستید سوار یکی از ایستگاه های خط 1 مترو شده و در ایستگاه پارک پیاده شوید.

امکانات پارک ملت مشهد

 پارک ملت مشهد با 72 هکتار مساحت (720 هزار مترمربع) دارای انبوهی از درختان بلند و سر به فلک کشیده است که قدمت چندین ساله دارند و فصول بهار و تابستان لطافت بی نظیری به این بوستان می دهند. شما می توانید در سایه سار این درختان قدم بزنید و از لطافت و سرسبزی آن لذت ببرید. این پارک در هر قسمت دارای زمین بازی با امکانات مختلفی مانند تاب و سرسره می باشد که جهت بازی کودکان فراهم شده است.

یکی از زیباترین قسمت های پارک ملت استخر بزرگ آن است و در حال حاضر با ایجاد تغییرات و احداث پل چوبی نما بر روی مسیری از این استخر، زیبایی وصف ناپذیری ایجاد شده که این مکان را به  مکانی زیبا برای عکاسی و ثبت خاطرات تبدیل کرده است. از دیگر امکانات پارک ملت می توان به موارد زیر اشاره نمود: پارک ملت مشهد چند کیلومتر است؟

فضای پارک ملت مشهد
فضای پارک ملت مشهد

فرهنگسرای پارک ملت مشهد

ساختمان فرهنگی امام رضا در قسمت مرکزی پارک قرار گرفته که دارای بخش هایی مانند کلاس های فرهنگی هنری، مسجد و. . . است. کلاس های فرهنگی این مجموعه نیز شامل نویسندگی، خوشنویسی، آهنگسازی، نقاشی و کارگردانی می باشد. همچنین بزرگترین آمفی تئاتر شهر مشهد در این بخش از پارک واقع شده است.

فرهنگسرای پارک ملت مشهد
فرهنگسرای پارک ملت مشهد

تئاتر و سینما پارک ملت 

یکی از بهترین بخش های پارک ملت مشهد، بخش تئاتر و سینمای آن است که حدوداً 7 سال از احداث آن می گذرد. انواع جشنواره ها مانند جشنواره های تئاتر فجر، جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی  و جشن های استانی در آن برگزار می شود. برای تماشای تئاتر و فیلم می توانید از گیشه ها و یا به صورت اینترنتی بلیط دریافت نمایید. همچنین در این قسمت شرایط برای دیدن فیلم های سه بعدی نیز فراهم شده است.

تئاتر و سینما پارک ملت مشهد
تئاتر و سینما پارک ملت 

زمین ورزشی پارک ملت 

زمین ورزشی پارک ملت به وسعت 1250 مترمربع در ضلع غربی پارک قرار دارد. این مجموعه دارای زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، پیست اسکی و غیره می باشد. دور تا دور پارک ملت چیزی در حدود 6 کیلومتر است که برای پیاده روی روزانه و دویدن مناسب می باشد. ساکنین بومی مشهد ورزش صبحگاهی روزانه را در این پارک انجام می دهند و با گروه های ورزشی متعدد به پیاده روی، دویدن و انجام نرمش می پردازند.

زمین ورزشی پارک ملت 
زمین ورزشی پارک ملت 

پارک ملت مشهد قسمت بانوان

یکی از جذاب ترین قسمت های پارک، اختصاص یافتن قسمتی از پارک مخصوص بانوان است که با خیال راحت می توانند بدون حجاب و با لباس ورزشی در این قسمت به انجام فعالیت های ورزشی و یا قرارهای دوستانه بپردازند. مساحت این باغ بیش از 5 هکتار می باشد و با نام های باغ رز و یا بوستان بانوان ملت شناخته می شود.

پارک ملت مشهد قسمت بانوان
پارک ملت مشهد قسمت بانوان

شهربازی پارک ملت مشهد

یکی از بهترین تفریحاتی که گردشگران را به این پارک هدایت می کند، شهربازی آن است که شما با خرید بلیط شهربازی پارک ملت مشهد در آن جا می توانید انواع بازی های هیجانی، خانوادگی و کودکانه را انجام دهید. از جمله بازی های هیجانی شهربازی پارک ملت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرواز در آسمان 

یکی از هیجان انگیزترین بازی ها در این شهربازی که آدرنالین خونتان را بالا می برد، تاب چرخشی است که شما را تا ارتفاع  24 متری و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین زمین و آسمان معلق خواهد کرد. لازم به ذکر است این بازی با محدودیت قدی حداقل 150 و با ظرفیت 24 نفر در دور 4 دقیقه ای انجام می شود.

شهربازی پارک ملت مشهد
بازی پرواز در آسمان 

بازی اسکیت بورد 

اسکیت بورد سوار بر سورتمه ای غول آسا بر روی ریلی 36 متری قرار می گیرد و مانند کشتی به حرکت در می آید و با سرعت 85 کیلومتر در ساعت بسیار هیجان آور خواهد بود. ظرفیت این دستگاه 16 نفر و مدت بازی 3 دقیقه می باشد.

نوشته های مشابه
زمین اسکیت پارک ملت مشهد
بازی اسکیت بورد 

بازی آکروجت

در بازی آکروجت شما با ارتفاع 2 متری در بین زمین و آسمان معلق می مانید. این بازی محدودیت سنی دارد و همچنین حداقل قد باید 120 سانتی متر باشد. ظرفیت این دستگاه 32 نفر و سواری آن به مدت 12 دقیقه است.

بازی آکروجت در پارک ملت
بازی آکروجت

ترن هوایی

ترن هوایی پارک ملت مشهد یکی از بهترین و هیجان آورترین بازی های این پارک است که با سرعت 60 کیلومتر در ساعت و در ارتفاع حداکثری 18.5 متری از زمین قرار گرفته است.

ترن هوایی پارک ملت مشهد
ترن هوایی پارک ملت مشهد

تاپ اسپین

تاپ اسپین پارک ملت با سرعت 8 کیلومتر در ساعت و ظرفیت 32 نفر هیجان بی نظیری را برایتان به ارمغان می آورد. این بازی در ارتفاع 16 متری، آدرنالین خون تان را به اوج می رساند.

بازی تاپ اسپین پارک ملت
بازی تاپ اسپین

سورتمه 

یکی از بازی های چرخشی که محدودیت سنی دارد، سورتمه می باشد. این وسیله با سرعت 44 دقیقه بر ساعت به مدت 3 دقیقه می چرخد و در کسری از ثانیه اطرافتان را خواهید دید. این بازی در میان نوجوانان و جوانان محبوبیت ویژه ای دارد. از دیگر بازی های شهربازی پارک ملت مشهد می توان به کشتی دوقلو، صندلی فضایی، ماشین برقی، فانفار، گردباد و. . . و از بازیهای کودکانه نیز می توان به: تاب کودک، قطار کودک، موتور کراس و… اشاره کرد. شایان ذکر است افرادی با بیماری های قلبی عروقی، دیسک کمر و مشکلات عصبی نباید از این دستگاه ها استفاده کنند.

سورتمه پارک ملت مشهد
سورتمه 

بازدید از پارک ملت مشهد با رسپینا 

حتما تاکنون برای تهیه بلیط سفرتان از سایت های گردشگری استفاده کرده اید. برای رزرو خدمات سفری، این سایت ها از بهترین فرصت ها و انتخاب ها هستند و به راحتی می توانید با خرید اینترنتی از سفرتان نهایت لذت را ببرید و تور مشهد مورد نظر خود را به آسانی رزرو نمایید. رسپینا  یکی از معتبرترین سایت های گردشگری می باشد که خدمات تور مسافرتی را ارائه می دهد و دارای پشتیبانی 24 ساعته نیز می باشد.

سوالات متداول

نحوه دسترسی به پارک ملت مشهد چگونه است؟

برای دسترسی آسان به پارک ملت از چند طریق می توانید اقدام نمایید؛ پارک ملت در میدان پارک که به بلوار وکیل آباد، بزرگراه آزادی، بلوار امامت و بلوار معلم می رسد قرار گرفته است و شما به راحتی می توانید با مترو، اتوبوس و تاکسی به این پارک زیبا بروید و از نزدیک نظاره گر محیط پارک ملت مشهد باشید.

بازی های شهربازی پارک ملت شامل چه وسایلی می باشد؟

کشتی دوقلو، صندلی فضایی، ماشین برقی، فانفار، گردباد و… و از بازیهای کودکانه نیز می توان به: تاب کودک، قطار کودک، موتور کراس و. . . اشاره کرد. شایان ذکر است افرادی با بیماری های قلبی عروقی، دیسک کمر و مشکلات عصبی نباید از این دستگاه ها استفاده کنند.

پارک ملت مشهد دارای چه امکاناتی است؟

شهربازی پارک ملت، پارک بانوان ملت، مجتمع فرهنگی امام رضا، زمین ورزشی، تئاتر شهر و. . .

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا