مشهد

سیر تا پیاز زیست خاور مشهد

خرید از تجربه های لذت بخش هر سفر و گردشی می باشد در این قسمت از وبلاگ رسپینا به سراغ یکی از جاهای دیدنی مشهد، مجموعه تجاری زیست خاور رفته و به معرفی این پاساژ قدیمی خواهیم پرداخت. پس در ادامه با رسپینا همراه باشید.

عکس زیست خاور مشهد

آدرس زیست خاور مشهد کجاست؟

این مجموعه گردشگری در بلوار کوهسنگی و روبرو ایستگاه مترو قرار گرفته است. در ادامه روش دسترسی به این مرکز خرید را از حرم امام رضا مشهد برای شما شرح خواهید داد. علت انتخاب این منطقه به عنوان مبدا مسیریابی، تجمع واحد های اقامتی، زائران و مجاوران در این منطقه می باشد.

در نظر داشته باشید که چنانچه شما تور مشهد از اصفهان، تهران، شیراز و. . . را تهیه کرده باشید نگرانی برای دسترسی به این مرکز خرید نخواهید داشت. زیرا گشت های گنجانده شده در این تور ها شما را به صورت رایگان به این پاساژ خواهد رساند.

ادرس دقیق زیست خاور مشهد: میدان شریعتی(تقی آباد) – بلوار کوهسنگی – حدفاصل کوهسنگی 2 و 2.1

فروشگاه های زیست خاور
فروشگاه های این مجموعه مشهد استان خراسان رضوی

دسترسی به زیست خاور مشهد با حمل و نقل عمومی

ایستگاه مترو زیست خاور مشهد: اگر قصد رفتن به این مجتمع را از حرم مطهر رضوی را دارید می توانید به دو طریق اقدام نمایید. هرچند موقعیت مکانی زیست خاور به گونه ای قرار گرفته است که شما در مشهد کافیست از هر نقطه ای از این شهر خود را به یکی از ایستگاه های مترو رسانده و سپس در تقاطع ایستگاه میدان شریعتی (تقی آباد) پیاده شوید. برای رفتن به این مرکز خرید می توانید از خطوط 1 و 2 استفاده کنید. فاصله ایستگاه شریعتی تا پاساژ 1 دقیقه ای به صورت پیاده می باشد.  

استفاده از خط 1 مترو: شما در هر نقطه ای از مشهد که باشید می توانید خود را به یکی از ایستگاه های خط 1 مترو رسانده و سپس در ایستگاه میدان شریعتی از قطار پیاده شوید.

استفاده از خط 2 مترو: چنانچه در خیابان شیرازی باشید می توانید با رفتن به ایستگاه میدان شهدا خط 2 مترو رفته و در ایستگاه دوم(میدان شریعتی) پیاده شوید.

اتوبوسرانی: ایستگاه میدان شریعتی درست روبروی این مجتمع قرار گرفته که جهت رفتن از حرم مطهر رضوی به ایستگاه میدان بیت المقدس (فلکه آب) رفته و سوار یکی از خطوط 82 و 86 (پایانه ذکریا – میدان بیت المقدس) شده و در ایستگاه شریعتی پیاده شوید. اکنون فاصله 1 دقیقه ای تا این پاساژ را به صورت پیاده طی نمایید.

زیست خاور مشهد با خودرو شخصی

جهت رفتن به به این پاساژ از حرم مطهر رضوی، میدان بیت المقدس (فلکه آب) را به سمت خیابان شیرازی بپیمایید. سپس مسیر خود را از خیابان شیرازی به خیابان بهجت، خیابان آخوند خراسانی، آخوند خراسانی 13، میدان ده دی، خیابان رازی، بلوار شهید خرازی، خیابان شیرازی، خیابان بهشتی 2، کوهسنگی 2 بپیمایید.

در نظر داشته باشید به علت شلوغی خیابان های اطراف این مرکز خرید پیشنهاد می شود که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرده و یا در ساعات خلوت به این مجموعه بروید تا ترافیک کمتری را تجربه کنید.

درباره پاساژ زیست خاور مشهد

زیست خاور یکی از قدیمی ترین مراکز خرید مشهد بوده که ساخت آن به پیش از انقلاب باز می گردد. قدمت این مجموعه باعث شده تا همواره مورد توجه مشهد نشینان و مسافران قرار گیرد. قیمت مغازه در آن نسبت به سایر مراکز خرید پایین تر بوده که این موضوع کمک می کند اجناس خود را با هزینه کمتری خریداری نمایید.

هرچند به علت راه افتادن مراکز خرید لوکس در این کلانشهر از رونق اولیه این مکان کاسته شده و برخی از مغازه های آن خالی است اما همچنان با گردش در این پاساژ می توانید لباس ها و پوشاک خود را با اختلاف معناداری نسبت به سایر نقاط مشهد تهیه کنید. علیرغم قدمت زیاد این مرکز، همچنان یکی از مرتفع ترین مراکز خرید مشهد می باشد.

ساختمان زیست خاور مشهد دارای 15 طبقه بوده که 4 طبقه از آن به واحد های تجاری اختصاص داده شده و 698 فروشگاه را شمال می شود. این فروشگاه در زمینی به مساحت 10.000 متر مربع ایجاد شده و بخش های مختلفی از قبیل لابی، بانک، کافی شاپ و فروشگاه ها را شامل می شود. ساعت کاری زیست خاور مشهد 9 الی 22 می باشد.

درباره پاساژ زیست خاور مشهد
زیست خاور مشهد استان خراسان رضوی

امکانات رفاهی مرکز خرید زیست خاور مشهد

از جمله مواردی که می تواند به افزایش بازدیدکنندگان یک مرکز خرید کمک شایانی کند، خدمات و امکانات رفاهی است که آن مجموعه در اختیار خریداران خود قرار می دهد. یکی از مهمترین فاکتورها، راه دسترسی و سهولت رفت و آمد داخل مجموعه می باشد.

امکانات زیست خاور مشهد

پارکینگ مجتمع زیست خاور مشهد: موقعیت مکانی زاین مجتمع تجاری به گونه ای است که در خیابان کوهسنگی مشهد قرار گرفته و شلوغی این خیابان باعث شده که ضرورت یافتن جای پارک مناسب برای خریداران هرچه بیشتر احساس شود. بدین منظور مجتمع زیست خاور پارکینگی 4 طبقه برای بازدید کنندگان خود تدارک دیده که می توانند با خیال راحت تری وسیله نقلیه خود را پارک نموده و به بازار گردی در این مجموعه بپردازند.

پله های برقی: جهت سهولت دسترسی بازدیدکنندگان، 6 دستگاه پله برقی در این مجموعه قرار گرفته که می توانند در هر ساعت بیش از 1500 نفر را جابجا نمایند.

آسانسور: بازدید کنندگان می توانند علاوه بر پله برقی از آسانسور های مخصوص حمل بار و نفربر این مجموعه نیز استفاده نمایند.

عکس داخل زیست خاور مشهد

مسجد و سرویس بهداشتی مجموعه: جهت رفاه بازدیدکنندگان در هر طبقه به صورت مجزا سرویس های بهداشتی برای آقایان و بانوان در نظر گرفته شده است. همچنین مسجد این مجموعه نیز در ضلع شمالی این مجموعه و از طریق خیابان کوهسنگی 2 قابل دسترس می باشد.

شعبه بانک و کارگزاری ها: قسمت سمت چپ ورودی اصلی زیست خاور بانک تجارت قرار دارد که باعث شده بازدید کنندگان این مجموعه بتوانند فعالیت های اقتصادی خود را راحت تر انجام دهند. همچنین در طبقه 1+ تجاری این مجموعه، شعبه ارزی و کارگزاری بانک تجارت واقع شده است. در این قسمت برخی از کارگزاری های معتبر بورس نیز به فعالیت خود مشغول هستند.

کافی شاپ: در مرکز طبقه منفی یک این مجموعه کافی شاپ بزرگی قرار گرفته که به ارائه خدمت به بازدید می پردازد و بازدید کنندگان می توانند پس از صرف نوشیدنی و خوراکی های این مجموعه با انرژی خود را تجدید کرده و  به گردش در این مجموعه بپردازند.

کافی شاپ زیست خاور مشهد

جاذبه های نزدیک زیست خاور

پارک کوهسنگی، خانه ملک جاذبه های نزدیک به این مجتمع تجاری را تشکیل می دهند.

پارک کوهسنگی مشهد: این پارک در انتهای خیابان کوهسنگی قرار گرفته و فضایی در حدود 100 هکتار را در بر می گیرد. وجود استخر، آب نما و فضاهای سبز گوناگون باعث شده تا این پارک در میان مشهد نشینان از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. این پارک پس از ملت بزرگترین پارک مشهد است. کوهسنگی ساختاری مثلی داشته و دو عدد کوه با ساختاری سنگی درون آن قرار دارد. بر روی کوه ها پله هایی سنگی قرار گرفته تا بازدید کنندگان بتوانند با سهولت بیشتری به این پارک دسترسی داشته باشند.

برای رفتن به این پارک از زیست خاور می توانید به ایستگاه مترو میدان شریعتی خط 2 رفته و در ایستگاه پارک کوهسنگی از قطار پیاده شوید. ایستگاه مترو داخل پارک می باشد. همچنین این پارک در فاصله 12 دقیقه ای با خودرو و 41 دقیقه ای از زیست خاور مشهد قرار گرفته است.

مشهد – بلوار کوهسنگی – انتهای خیابان کوهسنگی

پارک کوهسنگی مشهد
پارک کوهسنگی مشهد

خانه ملک: از خانه های تاریخی مشهد بوده که در خیابان امام خمینی مشهد قرار گرفته است. این مکان در گذشته محل زندگی حاج حسین ملک از بزرگترین ملاکان تهران و واقفان ایران می باشد. خانه ابتدایی دارای دو بخش اندرونی و بیرونی بوده که در زمان پهلوی و در پی تعریض بلوار ارگ (امام خمینی کنونی) بخش از خانه تخریب گردید. خانه کنونی دارای 2 طبقه و پذیرایی بزرگی است که سقف آن منبت کاری شده می باشد.

 هم اکنون این خانه محل نمایش کار برخی از هنرمندان مشهدی می باشد. خانه ملک فاقد هزینه ورودی بوده و بازدید از آن رایگان می باشد. خانه ملک در فاصله 11 دقیقه ای با خودرو و یا 27 دقیقه ای به صورت پیاده از مجتمع تجاری زیست خاور مشهد می باشد.
آدرس خانه ملک مشهد: چهارراه لشگر – میدان ده دی – ضلع‌ شرقی خیابان امام خمینی و مقابل ساختمان دارایی

خانه ملک مشهد
خانه ملک مشهد

بازار جنت: از قدیمی ترین بازار های مشهد بوده که به واسطه قرار گیری در خیابان امام خمینی (ارگ سابق)، قرار گرفته است. بیشتر اجناس این مرکز خرید را پوشاک مردانه و زنانه تشکیل می دهد. برای رفتن به بازار جنت از مجتمع زیست خاور می توانید به ایستگاه مترو خط 2 شریعتی رفته و پس از سوار شدن در ایستگاه میدان سعدی از قطار پیاده شوید. اکنون فاصله دو دقیقه تا بازار جنت را به صورت پیاده طی نمایید. همچنین این بازار در فاصله 10 دقیقه ای با خودرو و یا 21 دقیقه ای به صورت پیاده از مرکز خرید زیست خاور قرار گرفته است.

آدرس بازار جنت: مشهد – خیابان امام خمینی – خیابان جنت

بازار جنت مشهد
بازار جنت مشهد

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا مجموعه زیست خاور را به صورت کامل اعم از موقعیت مکانی و راه های دسترسی به آن از طریق قطار شهری و اتوبوسرانی مشهد، امکانات رفاهی، ساعت کاری و. . . برای شما معرفی کنیم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، لطفا تجربیات خود را از بازدید از این مجموعه با ما در میان بگذارید.

زیست خاور مشهد کجاست؟

آدرس: مشهد – میدان شریعتی(تقی آباد) – بلوار کوهسنگی – حدفاصل کوهسنگی 2 و 2.1

ایستگاه مترو زیست خاور کجاست؟

موقعیت مکانی این مجتمع تجاری به گونه ای قرار گرفته است که شما در مشهد کافیست از هر نقطه ای از این شهر خود را به یکی از ایستگاه های مترو رسانده و سپس در تقاطع ایستگاه میدان شریعتی(تقی آباد) پیاده شوید.

ساعت کار زیست خاور مشهد چگونه است؟

ساعت کاری این مجموعه 9 الی 22 می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا