رسپینا
کیش

دوچرخه سواری در کیش؛ تجربه رکاب زدن در خط ساحلی

در جزیره کیش مسیر دوچرخه سواری وجود دارد که یکی از طولانی ترین پیست های دوچرخه در خاورمیانه به شمار می رود. دوچرخه سواری در کیش می تواند یکی از متفاوت ترین تفریحاتی باشد که هر فرد می تواند آن را تجربه کند. با دوچرخه سواری در پیست مخصوص آن، می توانید علاوه بر تجربه تفریحی سالم، از جاهای دیدنی کیش در طول مسیر نیز بازدید کنید. در این مطلب سعی داریم تا شما را با دوچرخه سواری در کیش که یکی از تفریحات پرطرفدار در این جزیره است، آشنا کنیم. همراه ما باشید.

دوچرخه سواری در کیش

مسیر دوچرخه سواری در کیش چند کیلومتر است و در کجا قرار دارد؟

جزیره کیش، دارای پیست دوچرخه سواری می باشد که مسیر آن حدود 75 کیلومتر مربع است که برای طی کردن آن به زمانی حدود 2 الی 3 ساعت نیاز می باشد. این مسیر دارای مسیر های فرعی زیادی می باشد که دوچرخه سواران می توانند با اطلاع از آن ها، در هر مسیری که می خواهند حرکت کنند.

هتل های کیش
مسیر دوچرخه سواری در کیش چند کیلومتر است

اجاره دوچرخه در کیش

در جزیره کیش، مکان های مشخصی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها، دوچرخه مورد نظر خود را که می تواند دوچرخه معمولی و یا دنده ای باشد، را انتخاب کنید. در این قسمت باید به بودجه ای که برای کرایه دوچرخه در نظر گرفته اید نیز توجه کنید. دوچرخه ها نیز خود به دو دسته برقی و معمولی تقسیم می شوند که هر کدام دارای قیمت های مختلفی می باشند.

یکی از مزایای دوچرخه سواری در کیش، نبود محدودیت در دوچرخه سواری است و گردشگران می توانند در هر ساعت از شبانه روز که بخواهند در این جزیره دوچرخه سواری کنند. اگر از آن دسته افرادی می باشید که از گرمای زیاد فراری هستید، پیشنهاد می کنیم غروب را برای دوچرخه سواری در کیش انتخاب کنید. در جزیره کیش، به دو صورت می توانید برای اجاره دوچرخه اقدام کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اجاره دوچرخه در کیش

اجاره دوچرخه در کیش به صورت حضوری

همانطور که گفته شد در جزیره کیش مکان هایی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها، دوچرخه مورد نظر خود را تهیه کنید. پرشین گلف، فاز 2 صدف، کشتی یونانی در جنوب غربی جزیره کیش و… از جمله این مکان ها تعیین شده برای اجاره دوچرخه به شمار می روند. همچنین اسکله تفریحی و بازار مرجان کیش واقع در جنوب شرقی جزیره، دو تا از محل های خصوصی می باشند که می توانید برای اجاره دوچرخه به آن ها مراجعه کنید. در زمان اجاره دوچرخه به صورت حضوری، باید مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید. در صورتی ک مدارک شناسایی معتبر را با خود نداشته باشید، نمی توانید دوچرخه ای را اجاره کنید.

اجاره دوچرخه در کیش به صورت حضوری

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان هدیه خدمات گردشگری

اپلیکیشن اجاره دوچرخه در کیش

یکی دیگر از راه های اجاره دوچرخه در کیش، استفاده از اپلیکیشن اجاره دوچرخه است. شما با استفاده از اپلیکیشن بیدود، می توانید نزدیک ترین دوچرخه هوشمند را به محلی که در آن قرار دارید، را پیدا کرده و آن را تحویل بگیرید. پس از اتمام دوچرخه سواری نیز می توانید دوچرخه را در مقصد تعیین شده، به سامانه تحویل دهید.

اپلیکیشن اجاره دوچرخه در کیش

اجاره انواع دوچرخه در کیش

در ایستگاه های دوچرخه جزیره کیش، انواع دوچرخه معمولی یا برقی وجود دارد که ساده یا پیشرفته هستند. این دوچرخه ها نیز دارای ظرفیت های مختلفی چون تک نفره، دو نفره و سه نفره می باشند. لازم به ذکر است، اگر به همراه شما کودکی وجود دارد، می توانید از دوچرخه های سه نفره یا دوچرخه های مخصوص کودکان نیز استفاده کنید. تعدادی از دوچرخه های که در این جزیره وجود دارند، در بین دوچرخه های پیشرفته و مدرن قرار می گیرند، که استفاده از آن ها نیازمند مهارت خاصی است. گردشگران نیز می توانند پس از آموزش دیدن، از آن ها استفاده کنند.

اجاره انواع دوچرخه در کیش

قیمت کرایه دوچرخه در کیش

اجاره دوچرخه در کیش قیمت های مختلفی دارد. این قیمت ها بر اساس نوع دوچرخه تعیین می شوند و ممکن در هر سال افزایش پیدا کنند. قیمت اجاره دوچرخه در کیش به طور کلی از 30 هزار تومان شروع می شود. در صورتی که از اپلیکیشن مورد نظر برای اجاره دوچرخه اقدام کنید، برای هر نیم ساعت نیز بایستی مبلغی پرداخت کنید که معمولا در روز های معمولی و ایام تعطیلی متفاوت است. در صورتی که از دوچرخه تردمیل برقی و هم رکاب دو نفره بخواهید اجاره کنید، بایستی بدانید مبلغی که پرداخت می کنید، به ازای هر 15 دقیقه محاسبه شده است.

قیمت کرایه دوچرخه در کیش

مهم ترین نکاتی که باید در خصوص دوچرخه سواری در کیش بدانید

از مهترین نکاتی که باید در زمان اجاره دوچرخه مد نظر داشته باشید، بررسی دوچرخه در ایستگاه است. فرد مورد نظر باید با دقت کافی دوچرخه مورد نظر را بررسی کند، تا هیچ گونه عیب و ایرادی نداشته باشد. برای مثال اگر شما از آن دسته از افراد هستید که با دوچرخه های معمولی بهتر از دوچرخه های دنده ای می توانید دوچرخه سواری کنید، همان ابتدا دوچرخه معمولی را انتخاب کنید تا در طول مسیر اذیت نشوید. اطلاع از آب و هوا، یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در زمان دوچرخه سواری به آن توجه کنید.

در صورتی که از آب و هوا اطلاعی نداشته باشید، ممکن است در هنگام دوچرخه سواری با طوفان و یا باران مواجه شوید که باعث می شود، لذت کافی را از دوچرخه سواری نبرید. از آن جایی که در مسیر دوچرخه سواری در کیش هیچ تابلوی راهنمایی وجود ندارد، بهتر است حتما نقشه یا مسیریابی به همراه خود داشته باشید. نکته مهم دیگر در دوچرخه سواری در کیش، به همراه داشتن خوراکی کافی و آب است. چرا که در طول مسیر فروشگاه های کمی وجود دارند. عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و… از دیگر وسایلی است که بهتر است با خود داشته باشید.

ایستگاه های اجاره دوچرخه در کیش

دوچرخه سواری بانوان در کیش مجاز است؟

بله، جزیره کیش با برخورداری از پیست های دوچرخه سواری مخصوص، فضای امنی را برای دوچرخه سواران به وجود آورده است. به همین دلیل بانوان در سنین مختلف، می توانند در این پیست این ورزش را تجربه کنند.

دوچرخه سواری بانوان در کیش مجاز است؟

دیدنی های مسیر دوچرخه سواری در کیش

یکی از دلایلی که باعث شده است بیشتر افراد به سراغ دوچرخه سواری در کیش بروند، دیدنی هایی است که در طول مسیر آن وجود دارد. از جمله این دیدنی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسکله تفریحی کیش: از اولین جاهای دیدنی که در طول این مسیر از آن عبور می کنید، اسکله تفریحی کیش است. از آن جایی که این اسکله در کنار دریا واقع شده است، می توانید با توقف در این قسمت، از منظره آبی دریا نهایت لذت را ببرید. همچنین در این ساحل نیز ماهیگیرانی خواهید دید که با قلاب در حال ماهیگیری هستند. می توانید با درخواست از آن ها و گرفتن قلاب ماهیگیری، این تفریح هیجان انگیز را نیز تجربه کنید.  

نوشته های مشابه
اسکله تفریحی کیش

بوستان میرمهنا کیش: این بوستان در شمال شرقی جزیره کیش و در مسیر دوچرخه سواری در کیش قرار گرفته است. شما پس از عبور از خانه مردم شناسی بومیان کیش، به بوستان میرمهنا خواهید رسید. این پارک یکی از بزرگترین پارک های ساحلی جزیره کیش است که در که در کنار دریا قرار گرفته است. اگر در هنگام غروب به این پارک ساحلی برسید، می توانید دوچرخه سواری در هوای دلنشین و زیبا را تجربه کنید.

بوستان میرمهنا کیش

کشتی یونانی کیش: از دیگر دیدنی هایی که در طول این مسیر به آن میرسید، می توان به کشتی یونانی اشاره کرد. شما می توانید با رسیدن به کشتی یونانی که در بخش غربی جزیره وجود دارد، توقف کرده و علاوه بر استراحت، عکس هایی زیبا در کنار کشتی را برای خود ثبت کنید.  

کشتی یونانی کیش

بازارچه های سنتی و مراکز خرید: اگر قبل از شروع مسیر دوچرخه سواری در کیش، خوراکی کافی برنداشته باشید، نگران نباشید. چرا که با رکاب زدن در این مسیر دوچرخه سواری جزیره کیش، به مراکز خرید و بازارچه هایی خواهید رسید که می توانید هر آنچه که نیاز دارید را، تهیه کنید.

جادبه های مسیر دوچرخه سواری کیش

هتل ترنج کیش: هتل ساحلی ترنج، یکی از هتل های 5 ستاره جزیره کیش است که به دلیل قیمت بالایی که دارد، کمتر کسی می تواند در آن اقامت کند. این هتل نیز در کنار دریا و در مسیر دوچرخه سواری در کیش قرار دارد که شما در این مسیر به آن می رسید. با توقف در این قسمت می توانید ساعتی را با نشستن در کنار دریا و بازدید از این هتل بگذرانید.

هتل ساحلی ترنج کیش

رستوران حافظیه کیش: در طور مسیر دوچرخه سواری در کیش نیز رستوران حافظیه کیش قرار دارد که در کنار پارک ساحلی مرجان قرار گرفته است. شما می توانید در این قسمت توقف کرده و به این رستوران بروید. در این رستوران که در فضای باز قرار دارد، می توانید غذای خود را در محیطی آرام و با تماشای دریا، نوش جان کنید.

رستوران حافظیه کیش

کلام پایانی

در این مطلب به طور کامل با دوچرخه سواری در کیش آشنا شدیم. اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید، پیشنهاد می کنیم با برنامه ریزی درست، علاوه بر بازدید از جاذبه های دیدنی این جزیره، دوچرخه سواری در کیش را نیز تجربه کنید. همچنین اگر تاکنون دوچرخه سواری در این جزیره را تجربه نموده اید، می توانید تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

اگر می خواهید با جزیره کیش بیشتر آشنا شوید، می توانید به صفحه اینستاگرام رسپینا مراجعه کنید. در این صفحه می توانید، هر روز استوری ها و پست های مختلفی در خصوص جزیره کیش را تماشا کنید.

مسیر دوچرخه سواری در کیش چند کیلومتر است و در کجا قرار دارد؟

جزیره کیش، دارای پیست دوچرخه سواری می باشد که مسیر آن حدود 75 کیلومتر مربع است که برای طی کردن آن به زمانی حدود 2 الی 3 ساعت نیاز می باشد. این مسیر دارای مسیر های فرعی زیادی می باشد که دوچرخه سواران می توانند با اطلاع از آن ها، در هر مسیری که می خواهند حرکت کنند.

اجاره دوچرخه در کیش چگونه است؟

در جزیره کیش، مکان های مشخصی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها، دوچرخه مورد نظر خود را که می تواند دوچرخه معمولی و یا دنده ای باشد، را انتخاب کنید. در این قسمت باید به بودجه ای که برای کرایه دوچرخه در نظر گرفته اید نیز توجه کنید. دوچرخه ها نیز خود به دو دسته برقی و معمولی تقسیم می شوند که هر کدام دارای قیمت های مختلفی می باشند.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا