{{ctrl.notification}}
respina

بلیط هواپیما تابان

بلیط هواپیما تابان و سایر ایرلاین ها در استرداد بلیط شرایط متفاوتی دارند. شما میتوانید بلیط تابان خود را از رسپینا، ارزانترین سایت فروش اینترنتی پرواز تابان، 5% ارزانتر همراه با پشتیبانی 24 ساعته و ضمانت کنسلی پرواز و عودت وجه پس از کسر سهم کنسلی ایرلاین، خریداری نمایید. اگر قصد دارید خرید بلیط هواپیما انجام دهید و ایرلاین تابان را انتخاب کرده اید، لازم است قبل از خرید بلیط، از قوانین و شرایط آن مطلع باشید. به همین خاطر در این مطلب قصد داریم شرایط خرید بلیط تابان و استرداد آن را بیان کنیم.

خرید بلیط هواپیمایی تابان

نکات مهم در خرید بلیط هواپیما تابان

خرید اینترنتی بليط هواپیمایی تابان در صورت تاييد قطعي پرداخت از جانب بانك امكان پذير است.

مسافر موظف به نگهداري از كدهاي اعلام شده از جانب سيستم و ارائه اين كدها به مامورين كنترل پرواز در فرودگاه است.

كليه عمليات خريد بليط تابان در اين سايت مشمول قوانين جاري تجارت الكترونيك بوده و هر گونه تخلف تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت .

خريدار در كليه مراحل خريد و يا کنسلی بليط هواپیمایی تابان معترف به اعتماد كامل به ثبت اطلاعات در سايت شركت هواپيمايي تابان است.

حضور مسافر در فرودگاه يک ساعت و نيم قبل از پرواز الزامي مي باشد.

ارائه کارت شناسايي عکس دار و معتبر جهت سوار شدن به هواپيما الزامي مي باشد

از قرار دادن دوربين، موبايل، نوت بوک، اشيا گرانبهاو مدارک مهم در بسته ‌هاي تحويلي به هواپيما خودداري فرمائيد. بر اساس مقررات، خرید بلیط هواپیما تابان در خصوص مفقود شدن موارد فوق هيچگونه مسئوليتي ندارد.

شرايط کلي حمل مسافر و توشه پذيرش شده هواپیمایی تابان

بليط هواپیما تابان/ بليط الکترونيک: سند و توافق قراردادي في مابين مسافر و شرکت حمل کننده مي‌باشد و تبيين کننده حدود و مسئوليتهاي قراردادي طرفين مي‌باشد

حمل: مترادف است با << حمل و نقل هوايي>>

حمل کننده: يعني کليه شرکتهاي حمل کننده هوايي که طبق اين شرايط عهده دار حمل مسافر يا توشه وي بوده و با ارائه هر گونه خدمات ديگر مربوط به اين نوع ترابري اقدام به حمل مسافر يا توشه وي مي‌نمايد.

پيمان ورشو: منظور قانون اجاره الحاق دولت ايران به به کنوانسيون 12 اکتبر سال 1929 ورشو ... مصوب سال 1354در موضوع يکسان نمودن مقررات حمل و نقل بين المللي هوايي و قانون تعيين حدود مسئوليت شرکتهاي هواپيمايي ايران در پروازهاي داخلي کشور مصوب سال 1364 مجلس شوراي اسلامي ايران مي‌باشد.

نام شرکت حمل کننده را مي‌توان به اختصار در بلیط هواپیما تابان درج نمود، نام کامل مي‌بايست همراه با نام اختصاري در تعرفه‌ها، شرايط حمل، مقررات يا برنامه‌هاي پروازي شرکت حمل کننده قيد گردد. آدرس شرکت حمل کننده مي‌بايست فرودگاه مبدا باشد؛ که در مقابل اولين حرف اختصاري و نام شرکت حمل کننده در بليط درج مي‌شود.

حمل و نقلي که طبق اين شرايط انجام مي‌گيرد تابع مقررات ومحدوديتهاي مربوط به مسئوليتهاي مقرر در پيمان ورشو خواهد شد.

در خصوص پروازهاي" نماد مشترک" شرايط حمل شرکت حمل کننده و مقررات مربوط به ان جزئي از اين قرارداد محسوب مي‌شود. به استثناي حمل و نقل بين نقطه‌اي در کشور ايالات متحده آمريکا يا کانادا و با هر نقطه‌اي خارج از کشورهاي مذکور که تابع تعرفه‌هاي معتبر و جاري در آن کشورها است.

هر گونه شرط استثناء و محدوديت مسئوليت از جانب شرکت حمل کننده، شامل حال کارگزاران، کارکنان و نمايندگان شرکت حمل کننده و يا هر شخص حقيقي و حقوقي که هواپيماي وي توسط شرکت حمل کننده براي حمل ونقل استفاده مي‌شود و از جمله کارگزاران، کارکنان و نمايندگان وي خواهد بود.

نقاط توقف موارد توافق، نقاط مندرج در بلیط هواپیما تابان يا نقاط مشخص شده طبق برنامه‌هاي پروازي شرکت حمل کننده مي‌باشد. حمل مسافر يا توشه آن که به موجب اين شرايط بواسطه چندين شرکت حمل کننده متوالي صورت گيرد، يک پرواز تلقي مي‌گردد.

توشه حمل شده بموجب اين شرايط به ارائه دهنده رسيد توشه تحويل مي‌گردد. در صورت خسارت وارده به توشه پذيرفته شده، ميباست شکايت کتبي بلافاصله پس از کشف خسارت نهايتا ظرف مدت هفت روز پس از دريافت توشه پذيرش شده و در صورت تاخير در تحويل توشه پذيرش شده، شکايت کتبي ميبايست ظرف 21 روز از تاريخ تحويل توشه پذيرش شده تسليم شرکت حمل کننده گردد. مسئوليت شرکت حمل کننده در قبال فقدان، تاخير و خسارت جامه دان محدود به معادل ربالي 20 دلار با ازاء هر کيلوگرم توشه پذيرش شده مي‌باشد. مگر اينکه تحويل دهنده توشه به متصدي حمل و نقل ارزش ويژه‌اي اظهار و به شرکت حمل کننده وجه اضافي پرداخت نموده باشد.

شرکت حمل کننده در قبال کالاي شکستني، باارزش و فاسد شدني هيچ گونه مسئوليتي را تقبل مي‌نمايد.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما تابان

قوانین مربوط به تاریخ خرید بلیط هواپیما تابان

بلیط تابان از تاريخ صدور بمدت يک سال اعتبار دارد، مگر اينکه شرايط خاص ديگري توسط شرکت حمل کننده مقرر و اعلام گردد. کرايه حمل طبق اين شرايط تا قبل از شروع عمليات حمل قابل تغيير است. در صورت عدم پرداخت کرايه مقرر، شرکت حمل کننده مي‌تواند از انجام حمل خودداري نمايد.

چناچه بلیط هواپیما تابان الکترونیک حاضر به هر علت توسط دارنده به طور کامل يا بخشي بلا استفاده شده باشد، تنها ظرف 6 ماه از تاريخ صدور طبق ضوابط و تشريفات شرکت حمل کننده قابل استرداد مي‌باشد و پس از انتقاي اين مدت نيز کاملا از درجه اعتبار ساقط و غير قابل استرداد شده و حق هر گونه ادعايي نيز در اين خصوص از دارنده بليط سلب مي‌گردد.

شرکت حمل کننده مي‌تواند بدون اطلاع، اقدام به تعويض شرکتهاي حمل کننده يا هواپيما و در صورت لزوم اقدام به تغيير و يا حذف مقاط توقف مندرج در بلیط تابان نمايد. برنامه‌هاي پروازي بدون اطلاع قبلي تغيير مي‌باشند.

مسافر موظف به رعايت الزامات دولتي براي سفر، ارائه اسناد ورود و خروج و ساير مدارک لازم مي ‌باشد و ملزم است در راس ساعتي که از طرف شرکت حمل کننده مقرر گرديده براي انجام تشريفات پرواز در فرودگاه حضور يابد.

ماليات ها و عوارض دولتي قیمت بليط هواپیمایی تابان مي‌تواند شامل ماليات و عوارضي باشد که توسط مراجع ذي صلاح دولتي در ارتباط حمل و نقل هوايي وضع شده‌اند. ماليات ها و عوارض در هزينه حمل و نقل لحاظ و يا به طور مجزا در قسمت ماليات بلیط هواپیما تابان مسافر غير قابل انتقال مي‌باشد.

الزامات پزشکي ارائه گواهي پزشک براي سوار شدن به هواپيما بر اساس قانون ياتا، براي افراد بيمار الزامي است و در صورت مراجعه به کانتر بدون گواهي پزشک خسارت وارده متوجه مسافر خواهد بود.

error_outline شما رسپینا را نصب نکرده‌اید.

برای استفاده بهینه، رسپینا را نصب کنید.

سوالات متداول بلیط هواپیما تابان

مدارک مورد نیاز در هنگام حضور در فردوگاه چیست؟ expand_more

ارائه کارت شناسايي عکس دار و معتبر جهت سوار شدن به هواپيما الزامي مي باشد

مسافر چند ساعت قبل از سفر باید در فرودگاه باشد؟ expand_more

تمامی مسافران بایستی حدود 1 ساعت و نیم قبل از پرواز برای دریافت کارت پرواز و همچنین تحویل بار خود در فرودگاه قرار داشته باشند. چرا که کانتر پرواز، نیم ساعت مانده به شروع پرواز بسته می شود

چه اشیائی را مسافران نمی توانند به همراه خود، به داخل هواپیما ببرند؟ expand_more

مسافران در زمان سفر با هواپیما، برخی از اشیاء مانند اقلام آرایشی و شخصی همچون انواع قوطی و بطری های اسپری، انواع کرم، روغن، حشره کش، عصا و انواع اشیاء نوک تیز همچون چاقو یا انواع تیغ، کالاهای ورزشی، ابزار آلات، مواد منفجره و اشتغال زا، غذا و نوشیدنی و سایر اقلام را نمی توانند به همراه خود داخل هواپیما ببرند.

در صورت مواجه شدن با خطا در خرید اینترنتی بلیط هواپیما تابان چه اقدامی باید انجام دهیم؟ expand_more

کلیه سرویس های ارائه شده از طریق سایت و اپلیکیشن رسپینا، از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار می باشند. شما می توانید درصورت مواجه شدن با خطا در حین خرید اینترنتی بلیط، با استفاده از شماره های درج شده در پایین صفحه، با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید. همچنین با انتخاب گزینه بله در کادر -نیاز به راهنمایی- موجود در سمت راست صفحه و وارد کردن شماره تماس، کارشناسان این مجموعه در کمتر از 10 دقیقه برای رفع مشکل با شما تماس می گیرند.

میزان بار مجاز هواپیمایی تابان برای مقاصد داخلی و خارجی چقدر است؟ expand_more

میزان بار مجاز این ایرلاین در مقاصد داخلی به ازای هر بلیط، 20 کیلوگرم و در سفر های خارجی نیز 25 کیلوگرم است. همچنین میزان باری که مسافران می توانند به همراه خود به داخل کابین حمل کنند، 5 کیلوگرم است.