غذاهای سنتی قشم

غذاهای سنتی دریایی قشم

جزیره قشم به علت قرار گرفتن در خلیج فارس، بیشتر غذاهای محلی آنرا، غذا های دریایی تشکیل می دهد. همچنین موقعیت جغرافیایی، آب و هوای گرم و فروانی رطب سبب گردیده این ماده در اکثر سفره ها و ترکیب غذاهای سنتی این جزیره موجود می باشد.  

کلمبا غذای سنتی شبیه حلیم

کلمبا از گندم پرک و آب بروی گاز گذاشته و تا هنگام پخته شدن گندم از روی گاز برداشته نمی شود، بعد از پخته شدن مواد، ماهی و روغن حیوانی روی آن می ریزند. شیوه ی پخت این غذا شباهت زیادی به حلیم بوده از این رو به حلیم ماهی نیز شهرت دارد.

عنکاس غذایی سنتی متفاوت

بعلت طبع سرد ماهی عنکاس، این ماهی را قطعه  قطعه کرده، داخل آب و خرما می پزند. برخی از رستوران ها در کنار ظرف غذای شما سیب زمینی سس گوجه فرنگی نیز می گذارند. اما شیوه سنتی این غذا اینگونه نیست. شکل طبخ این غذا در نقاط مختلف قشم تفاوت دارد، بطوریکه برخی پس از کبابی کردن ماهی، آنرا کوبیده و با خرما می خورند، در سایر رستوران ها نیز این غذا را بصورت ترکیبی از میگو و عنکاس طبخ کرده و به مشتری ها ارائه می دهند.

بهترین رستوران ها: رستوران خاله قشم به آدرس: قشم، جنب قلعه پرتقالی ها به سمت اتوبان، رستوران و فست فود سنتی خاله

غذای محلی هواری ماهی قشم

هورای ماهی، ترکیبی از میگوهای سرخ شده، عدسی و برنج است. ظاهری مانند پلو میگو داشته، اما به علت وجود عدس طعمی متفاوت را تجربه خواهید کرد.

بهترین رستوران ها : رستوران حاج غفور قشم به آدرس: بلوار خلیج فارس شرقی، جنب مسجد شیخ حاجی رمضان

غذای سنتی زیبون قشم

یک غذای بسیار معروف قشم بوده است. این غذا ترکیبی از ماهی، پلو و نان تموشی می باشد. در روش پخت این غذا، ابتدا سیب زمینی را خلال کرده و در روغن سرخ نموده و سپس ماهی را با ادویه های مخصوص و محلی سرخ می کنند. پس از آن برنج را آبکش کرده و تمامی مواد را به آن اضافه می شود.

موفلک

موفلک ترکیبی ماهی گندم یا جو پرک بوده که گندم یا جو، نقش برنج را در این غذا ایفا می کند. در این غذا ماهی را را ابتدا جوشانده، استخوانهای آنرا جدا کرده و سپس آنرا با پیاز تف می دهند، در انتها آبی که ماهی در آن جوشانده شده را بر روی ماهی ریخته و مجدد می جوشانند.

معرفی غذای سنتی پودینی کوسه

پودینی کوسه غذای خاص قشم بوده، بطوریکه شاید در کمتر جایی این غذا را بیابید، در طبخ این پودینی، کوسه را پخته و له کرده، سپس به آن لیموعمانی، ادویه، پیاز، رب و پیاز افزوده و مجدد بر روی گاز می گذارند. بعلت جدا کردن استخوان های کوسه هنگام پخت، دیگر نگران تیغ های ماهی نخواهید بود. اگر همین غذا را با سفره ماهی بپزند به آن پودینی سفره ماهی می گویند.

بهترین رستوران ها: رستوران دریا قشم به آدرس: قشم، شهر درگهان، مجتمع تجاری دریا

قلیه ماهی و میگو

قلیه ماهی از دیگر غذاهای محلی جنوب بوده که در دیگر شهرهای ایران نیز می توانید این غذا را میل کنید، اما بعلت استفاده از تمر هندی، فلفل و دیگر ادویه جات محی باعث می شود که طعمی منحصر  به فرد  از این غذا را تجربه نمائید.

برنج دیشو: در روش طبخ این غذا، برنج را به جای آب در شیره ی خرما دم می کنند و سپس بر روی این برنج، ماهی تلال برشته شده گذاشته و آن را می خورند.

بهترین رستوران ها

 رستوران حاج غفور قشم به آدرس: بلوار خلیج فارس شرقی، جنب مسجد شیخ حاجی رمضان

رستوران دریا قشم به آدرس: قشم، شهر درگهان، مجتمع تجاری دریا

غذاهای سنتی غیر دریایی قشم

کباب بز: اگر از طعم غذاهای دریایی خسته شده و یا میلی به آنها ندارید، کباب بز پیشنهاد بسیار خوبی برای شما است. این غذا را برخلاف سایر غذاهای سنتی قشم، در اکثر رستوران های قشم پیدا خواهید کرد.

بهترین رستوران ها

 رستوران الوند قشم به آدرس: قشم، بلوار آزادگان، جنوب غربی میدان شهدا، نبش خیابان الهیه

 رستوران شب‌های دفاری به آدرس: قشم، بعد از شهرک گلزار، روستای دفاری، جنب مسجد جامع

میان وعده های سنتی قشم

فارغ از غذاهای سنتی اعلامی بالا، میان وعده هایی مهیاوه، رنگینک و نان تموشی نامبرد که از خوراک بسیار پرطرفدار خوشمزه قشم می باشد.

مهیاوه 

این غذا در کنار وعده اصلی سرو شده که به آن ماهی آبه و یا مهیاوه نیز می گویند. مهیاوه را با ماهی های کوچکی مانند ساردین درست می شود. این غذا را با کوبیدن ساردین، جو برشته و خردل درست می شود.

شیرینی سنتی رنگینک قشم

میان وعده ای بسیار محبوب در بین بومیان قشم بوده و این شرینی را با خرما، روغن، خاک قند و دارچین می پزند. این خوراک در در شیراز نیز به عنوان سوغاتی ارائه می شود.

نان سنتی تموشی قشم

جهت تهیه این نان، آب و آرد را ترکیب کرده و در ته ماهیتابه قرار می دهند. پس از آن بروی خمیر مقداری مهیاوه به خمیر اضافه و بروی گاز گذاشته تا خمیر پخته شود، نان پخته را خارج کرده و به آن روغن افزوده و استفاده می شود.  

بهترین رستوران های سنتی قشم

بهترین رستوران های سنتی قشم را رستوران حاج غفور، خاله، الوند و نعیم قشم تشکیل می دهند.

رستوران حاج غفور

این رستوران در آدرس قشم، بلوار خلیج فارس شرقی، جنب مسجد شیخ حاجی رمضان قرار داشته و منوی غذای دریایی آن بسیار معروف می باشد.

رستوران خاله قشم

با داشتن انواع غذاهای فست فودی و سنتی آن بسیار معروف است بطوریکه منوی آنرا صدف، کوسه، عنکاس، ماهی مرکب، میکس کوسه و میگو که در این رستوران، بیشتر ساندویچی را تشکیل می دهد. ساعت کاری آن را 7 الی 10 شب  می باشد.

آدرس:  قشم، جنب قلعه پرتقالی ها به سمت اتوبان، رستوران و فست فود سنتی خاله

رستوران نعیم قشم

این رستوران نیز از رستوران های بسیار معروف قشم بوده که قیمت غذاها نیز در آن مناسب بوده و منو مرغ، انواع کباب‌ها، انواع خوراک‌ها، خورش قلیه ماهی، ماهی شیر، ماهی کبابی، استیک و در نهایت میگو پفکی محبوب است. ساعت کاری آن 12 الی 15 برای نهار و 19 الی 24 برای شام می باشد.

آدرس : قشم، میدان امامقلی خان، جنب شهرک ساحلی، طبقه همکف، پلاک ۹۸۵

رستوران الوند

این رستوران با دکور و طراحی زیبای خود که بیشتر از مناظر طبیعی الهام گرفته باعث شده حس بسیار خوبی هنگام غذا تجربه کنید. که منوی آنرا، منوی کافی شاپی، انواع دسر و نوشیدنی های سرد و گرم، فست فودی و دریایی و کباب ها را شامل می شود. ساعت کاری این رستوران 11 الی 23 می باشد.

امیداواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید همچنین در صورتیکه تجربه سفر و استفاده از غذاهای سنتی را داشته اید با ما در میان بگذارید.