بلیط قطار رجا یکی از محبوب ترین قطار ها در بین مسافران است که درصد بالایی از امکانات را در طول مسیر در اختیار مسافران می گذارد. شما اگر می خواهید یک سفر فوق العاده و راحت داشته باشید، قطارهای لوکس رجا به همراه پذیرایی و سرو غذای همراه بلیط بهترین گزینه هستند. اگر خواستار سفر با قطارهای رجا هستید، توصیه می کنیم، ابتدا با انواع قطارهای این شرکت آشنا شوید و پس از انتخاب مناسب ترین گزینه برای سفرتان، اقدام به خرید اینترنتی بلیط قطار کنید. با رسپینا همراه باشید.بلیط قطار رجا

چرا خرید بلیط قطار رجا

قطارهای شرکت رجا با انواع چهارتخته، شش تخته و سالنی/صندلی، عضوی از ناوگان ریلی کشورمان هستند؛ بنابراین خیلی راحت می توانید در میان این قطارها، قطاری مناسب با شرایط خودتان را برای سفر پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما برای انتخاب قطار مناسب، این است که با در نظر گرفتن مسافت راه، تعداد همراهانتان و هزینه ای که باید پرداخت کنید، بلیط بخرید تا وقتی که وارد قطار می شوید، از انتخاب قطار خود پشیمان نشوید.

 در این ناوگان قطار های ارزانی هستند که با در اختیار گذاشتن خدمات  مطلوب و پذیرایی رایگان، سفری امن و راحت را در مسیر های ریلی به همراه دارند. کوپه های جمع و جور قطارهای چهار تخته رجا ، از نوع درجه یک تا  مدل درجه3 قیمت بلیط قطار رجا متفاوت است. مناسب ترین قطار برای سفرهای خانوادگی شما است، البته اگر تعداد خانواده ی شما تا 6 نفر می رسد، قطار های شش تخته، اقتصادی ترین قطارهای این شرکت هستند. اگر می خواهید به یک سفر گروهی و تورگردی در طول روز بروید، قطارهای سالنی/صندلی، انتخاب مناسب تری هستند؛ بهتر است بدانید که این قطارها ارزان ترین ناوگان شرکت رجا هستند.

رزرو کوپه دربست قطار رجا با تخفیف

در حال حاضر جدا از بحث راحت بودن در کوپه، به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر افراد تلاش می کنند تا هنگام سفر، حد الامکان با تعداد نفرات کم تری در ارتباط باشند. به همین دلیل مسافران هنگام رزرو بلیط، ترجیح می دهند تا کوپه را به طورکامل و دربست رزرو نمایند. علاوه بر این، کوپه ی دربست انتخابی ایده آل برای افرادی است که می خواهند به صورت دسته جمعی سفر کنند؛ در کوپه های دربست قطار، علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، امکانات مناسبی نیز در اختیار مسافران قرار می گیرد. در این راستا، قطار رجاء برای جلب رضایت مشتریان خود، کوپه های کامل را با 20 درصد تخفیف ویژه در اختیار مسافران قرار داده است.

انواع قطار رجا

شرکت ریلی رجا با توجه به نیاز مشتریان خود اقدام به ارائه قطار های مختلفی کرده که بر اساس نیاز مسافران هر کدام که مناسب تر بود را برای سفرشان انتخاب کنند. بلیط قطار رجا را می توانید از انواع قطار های زیر تهین کنید:

قطارهای چهار تخته

کلاس ویژه: زندگی با شام ویژه، زندگی با شام، زندگی با عصرانه، سیمرغ، سبز ویژه، سبز

کلاس1: غزال، پلور سبز

کلاس2: لوکس چهارتخته، البرز (لوکس 4تخته)

کلاس3: چهارتخته خلیج فارس

بلیط قطار رجا شش تخته:

کلاس1: میلاد (لوکس6 تخته)

کلاس2: پارسی ( لوکس 6 تخته)

کلاس3: زاگرس

سالنی/اتوبوسی

کلاس ویژه: تندروی پردیس

کلاس1: صبای ویژه

کلاس2: صبا (اتوبوسی دو طبقه)، ارم (ریل باس)

کلاس3: اتوبوسی، دو طبقه مترویی، معمولی صندلی( کوپه)

خرید اینترنتی قطار شش تخته رجا

قطار های شش تخته رجا به قطارهای کلاس1 (میلاد)، کلاس2 (پارسی و تبدیلی) و کلاس3 (زاگرس) تقسیم بندی می شوند. قطارهای شش تخته اقتصادی ترین قطار رجا از دید مسافران است که با توجه به قیمت مناسبی که دارند، آسایش و خدمات خوبی هم ارائه می دهند. این قطارها با توجه به تعداد صندلی و تخت های داخل کوپه ها، از مناسب ترین قطارها برای سفرهای جمعی و گروهی محسوب می شوند. با خرید بلیط قطار رجا شش تخته از امکانات و خدمات زیر بهره مند می شوید:

امکانات قطار رجا و خدمات قطار میلاد (کلاس1،لوکس6تخته)

در قطار های میلاد این امکانات ارائه میشوند: صبحانه یا عصرانه در مسیر رفت و برگشت، فروش تنقلات، فروش غذا، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، ویلچر، سیستم صوتی در کوپه یا سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن از نوع A.

امکانات و خدمات قطار رجا 6 تخته پارسی (کلاس2، لوکس6تخته)

امکانات قطار پارسی: صبحانه در مسیر رفت و برگشت، فروش تنقلات، فروش غذا، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، ویلچر، سیستم صوتی در کوپه یا سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن از نوع B.

نکته: در مسیر اهواز-مشهد، نمایش فیلم در سالن/رستوران و سیستم تصویری در کوپه یا سالن و در مسیر تهران- طبس، نمایش فیلم در سالن/رستوران، از امکانات بیشتری است که با خرید بلیط قطار رجا در این مسیرها می توانید بهره مند شوید.

عصرانه در مسیر رفت و برگشت، فروش تنقلات، فروش غذا، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در سالن/ رستوران، ویلچر، سیستم صوتی در کوپه یا سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن از نوع B.

عصرانه در مسیر رفت و صبحانه در مسیر برگشت، فروش تنقلات، فروش غذا، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در سالن/ رستوران، ویلچر، سیستم صوتی در کوپه یا سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن از نوع B.

امکانات و خدمات بلیط قطار رجا زاگرس (رزرو قطار رجا کلاس3(

امکانات زاگرس: عصرانه در مسیر رفت و برگشت، فروش تنقلات، فروش غذا، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، ویلچر، سیستم صوتی در کوپه یا سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن از نوع D.

قطار زاگرس رجا

قطار چهار تخته رجا

قطارهای چهارتخته رجا به انواع قطارهای کلاس ویژه (زندگی، سیمرغ و سبز)، کلاس1 (غزال و پلور سبز)، کلاس2(لوکس چهارتخته و البرز) و کلاس3 (خلیج فارس) تقسیم بندی می شوند. این قطارها با آسایش زیادی که برای مسافران به همراه دارند، جزء پرطرفدارترین قطارها برای سفرهای خانوادگی هستند. امکانات و خدمات قطارهای چهارتخته به شرح زیر است:

بلیط قطار رجاء زندگی (کلاس ویژه قطار رجا)

قطارهای زندگی به قطار زندگی با شام ویژه، زندگی با شام و زندگی با عصرانه، تقسیم می شوند.

غذای همراه خرید بلیت قطار رجا، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، سیستم ارتباط داخلی، اینترنت، دریافت کانال های تلویزیونی، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A. در قطار زندگی با عصرانه، غذای همراه بلیط قطار رجاء اختیاری است.

قطار سیمرغ رجا

قطار رجا سیمرغ (کلاس ویژه)

امکانات قطار سیمرغ: غذای همراه خرید بلیط قطار رجاء اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، سیستم ارتباط داخلی، دریافت کانال های تلویزیونی، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

قطار رجا سبز ویژه (کلاس ویژه)

قطار سبز: غذای همراه قطار رجاء اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، سیستم ارتباط داخلی، دریافت کانال های تلویزیونی، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

قطار سبز رجا (کلاس ویژه)

غذای همراه بلیت قطار رجا اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، سیستم ارتباط داخلی، دریافت کانال های تلویزیونی، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

بلیط قطار رجا غزال (کلاس1)

امکانات قطار غزال: غذای همراه بلیت اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

 قطار رجا  پلور سبز (کلاس1)

 پلور سبز غذای همراه بلیت اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

قطار لوکس چهار تخته رجا (کلاس2)

غذای همراه بلیت قطار رجا اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن B.

نکته:  قطار مسیر زنجان- مشهد و قم- مشهد، از امکانات تماشای فیلم در رستوران و سیستم تصویری در کوپه، برخوردار نیست.

قطار رجاء البرز(کلاس2، لوکس4 تخته)

بلیط قطار رجا البرز غذای همراه بلیت اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن B.

قطار چهار تخته خلیج فارس (کلاس3(

خلیج فارس: غذای همراه بلیت رجا اختیاری، بسته پذیرایی رایگان، پذیرایی بدو سیر، فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، سرویس خواب، نمایش فیلم در کوپه یا رستوران، ویلچر، کتابخانه، سیستم تصویری در کوپه، سیستم صوتی در کوپه، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری آب نیم لیتری به ازای هر مسافر، جعبه کمکهای اولیه، درجه فنی واگن C.

قطار خلیج فارس رجا

قطارهای سالنی/ صندلی رجا

قطار رجا سالنی/ صندلی به قطارهای کلاس ویژه ( تندروی پردیس)، کلاس1 (صبای ویژه)، کلاس2 (صبا و ارم)، و کلاس3 (اتوبوسی، دوطبقه مترویی و معمولی صندلی) تقسیم می شوند. این قطارها، ارزان ترین ناوگان حمل و نقل ریلی را تشکیل می دهند و از نظر امکانات و ارائه ی خدمات، در سطح مطلوبی قرار دارند. قیمت بلیط قطار رجا ارزان و ساعات حرکت در طول روز این قطار ها را به مناسب ترین وسیله برای سفرهای گروهی و تورگردانی تبدیل کرده است. در ادامه امکانات و خدمات انواع قطارهای سالنی/ صندلی را می توانید بخوانید.

قطار رجاء صبای ویژه (کلاس1)

قطار صبا: بسته پذیرایی رایگان، فروش تنقلات، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، نمایش فیلم در سالن، سیستم تصویری در سالن، سیستم صوتی در سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، توزیع هدفون، سیستم ارتباط داخلی، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

بلیط قطار رجا صبا (اتوبوسی دو طبقه، کلاس1)

فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، نمایش فیلم در سالن، سیستم تصویری در سالن، سیستم صوتی در سالن، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن B.

فروش تنقلات، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، نمایش فیلم در سالن، سیستم تصویری در سالن، سیستم صوتی در سالن، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن B.

سیستم تهویه، نمایش فیلم در سالن، سیستم تصویری در سالن، سیستم صوتی در سالن، جعبه ی کمکهای اولیه، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، درجه فنی واگن B.

سیستم تهویه، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن B. قطار مسیر خرمشهر به اهواز، مجهز به سیستم صوتی در سالن است.

 قطار رجا تندروی پردیس ( کلاس ویژه)

پردیس: بسته پذیرایی رایگان، فروش تنقلات، سیستم تهویه، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، نمایش فیلم در سالن، سیستم تصویری در سالن، سیستم صوتی در سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، توزیع هدفون، سیستم ارتباط داخلی، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

سیستم تهویه، نمایش فیلم در سالن، سیستم تصویری در سالن، سیستم صوتی در سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، توزیع هدفون، سیستم ارتباط داخلی، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن A.

قطار پردیس رجا

رجا بلیط قطار ارم (ریل باس، کلاس2)

قطار ارم :مسیر حرکت: گرگان- پل سفید، تهران- جمکران، گرگان- اینچه برون، ریل باس تهران- شهر پرند، تهران- کرج- هشتگرد، تهران- قزوین، تبریز تربیت معلم

سیستم تهویه، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن B. در قطار مسیر تهران- قزوین، فروش تنقلات موجود است.

بلیط قطار رجا اتوبوسی (کلاس3)

فروش تنقلات، فروش غذا در قطار، سیستم تهویه(فقط گرمایش)، ویلچر، سیستم صوتی در سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر ، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن .D

نکته: تنها در مسیر تهران- اهواز بطری آب داده می شود.

سیستم تهویه(فقط گرمایش)، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن .D

فروش تنقلات، سیستم تهویه(فقط گرمایش)، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن .D

دوطبقه مترویی ( قطار رجا کلاس3)

فروش تنقلات، سیستم تهویه (فقط گرمایش)، ویلچر، سیستم صوتی در سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن C. فروش غذا در قطار مسیر تهران- اهواز، از امکانات دیگر بلیط قطار رجا است.

معمولی صندلی ( کوپه، کلاس3)

فروش تنقلات، سیستم تهویه (فقط گرمایش)، توزیع نشریات در ایام غیر تعطیل، ویلچر، سیستم صوتی در سالن، توالت فرنگی (ثابت یا سیار)، یک بطری نیم لیتری آب به ازای هر نفر، جعبه ی کمکهای اولیه، درجه فنی واگن C.

سایت خرید بلیط قطار رجا رسپینا

رسپینا از معتبرترین نمایندگی های خرید اینترنتی قطار رجا برای مسیرهای داخلی و خارجی بوده و برای تمام بلیط ها امکان استرداد آنلاین را ارائه داده است. برای خرید بلیط می توانید از سایت و اپلیکیشن اندروید و ios  این مجموعه استفاده کنید