مسیر بالعکس
ارزان ترین نرخ : جمعه ها 02191012900
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
مسیر بالعکس
در حال جستجوی قطار های مسیر انتخابی شما
اطلاع از پیش فروش بلیط قطار
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا رسپینا شما را از برنامه زمان بندی پیش فروش بلیط قطارهای رجا از طریق پیامک با خبر کند
questIcon curve Left curve right

سوالات متداول بلیط قطار تهران به بندرعباس

questions فاصله تهران تا بندرعباس چقدر است؟ و ایستگاه های بین راهی قطار در این مسیر کدام هستند؟
arrow down icon

فاصله ۱۳۰۰ کیلومتری بین دو شهر با قطار تقریبا در ۲۰ ساعت طی می‌ شود. با انتخاب هر قطار ایستگاه های بین راهی نیز متفاوت خواهند بود که از قسمت جزئیات قطار در سایت رسپینا می توانید تمام ایستگاه های موجود بین راهی را همراه با ساعت رسیدن به هر کدام از این ایستگاه ها مشاهده نمایید.

questions آیا مسافران می توانند با تهیه بلیط قطار تهران بندرعباس به جزیره قشم بروند؟
arrow down icon

بله مسافران می توانند تا بندرعباس از طریق راه آهن سفر کنند و سپس به وسیله کشتی و لنج به قشم سفر کنند.

 • support24 پشتیبانی 24 ساعته
  پشتیبانی رسپینا در تمام طول سفر همراه شماست
 • bestPrice تضمین بهترین قیمت
  بهترین نرخ ها و کد های تخفیف را دریافت کنید
 • reserveOnline رزرو کاملا آنلاین
  رزرو آنی و بدون درد سر را، با رسپینا تجربه کنید
 • allLicense کلیه مجوزها
  دارای کلیه مجوزهای رسمی در حوزه گردشگری

بلیط قطار تهران بندرعباس به دلیل اهمیت مبدا و مقصد تقاضای رزرو آن هم برای سفرهای کاری و هم به منظور سفرهای تفریحی و گردشگری با استقبال زیادی از سوی مسافران برخوردار شده است. رسپینا علاوه بر ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری متنوع که در اختیار مسافران قرار داده است امکان رزرو بلیط قطار را در تمام مسیرها برای مسافران فراهم کرده است تا به راحتی بتوانند از طریق سایت به صورت آنلاین برای خرید بلیط اقدام کنند.

بلیط قطار تهران بندرعباس رسپینا

قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس

در نرخ گذاری و تعیین قیمت بلیط فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار هستند و اطلاع از این فاکتورها یکی از مهم ترین گام ها برای فراهم شدن امکان خرید بلیط ارزان قطار تهران بندرعباس محسوب می شود.

نوع قطار تهران بندرعباس

با توجه به انواع قطارهای موجود از جمله 5 ستاره، 4 ستاره، 3 ستاره، کوپه ای و سالنی در مسیر تهران به بندرعباس طبیعی است که قیمت بلیط قطار آن نیز متنوع باشد چرا که بلیط ها بر اساس خدمات و امکاناتی که هر قطار به مسافران ارائه می کند، با قیمت مصوب به فروش می رسند.

 • قطارهای 4 ستاره و 4 تخته: ارگ جوپار، غزال رجا، سبز نوین رجا، غزال بن ریل با عصرانه و غزال بدون عصرانه به واسطه خدماتی که ارائه می دهند، قیمت بیشتری نسبت به سایر قطارهای موجود در این مسیر دارند.
 • قطارهای 3 ستاره: 4 تخته البرز رجا و 6 تخته کویر جوپار نیز از جمله قطارهای ارزان قیمت در این مسیر هستند.

زمان خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

همان طور که می دانید تاریخ و بازه زمانی خرید بلیط اهمیت ویژه ای در قیمت آن دارد، چرا که با افزایش و کاهش میزان تقاضا برای خرید بلیط در هر مسیر، نرخ بلیط  نیز متغیر خواهد بود. اغلب به دلیل وضعیت آب و هوای گرم بندرعباس در اکثر روزهای سال و کاهش تقاضای مسافرانی که برای تفریح به این شهر سفر می کنند، بلیط های این مسیر ارزان تر هستند. اما از اواخر پاییز تا تعطیلات نوروز با رسیدن به آب و هوای مطلوب، بلیط قطار تهران به بندرعباس با تقاضای بسیار زیادی مواجه می شود که قیمت آن نیز افزایش می یابد. بنابراین اگر قصد تهیه بلیط قطار از تهران به بندرعباس با ارزانترین نرخ را داشته باشید، سفر در غیر از 3 ماه پایانی سال راه حل شما خواهد بود.

امکان انتخاب نوع قطار تهران بندرعباس در رسپینا

خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

برای خرید بلیط قطار تهران بندرعباس می توانید از بالای همین صفحه، تاریخ مورد نظر برای سفر را انتخاب کرده و بعد از اعمال فیلترهای دلخواه، بلیط مورد نظر خود را از میان قطارهای فعال انتخاب کنید. سپس اطلاعات مسافر یا مسافرین را وارد کنید تا در نهایت به صفحه پرداخت اینترنتی برسید و بلیط خود را خریداری کنید. پس از اتمام مراحل خرید، فایل بلیط بر روی صفحه نمایش قابل مشاهده است که امکان دانلود آن نیز وجود دارد. همچنین خلاصه ای از اطلاعات بلیط خریداری شده از طریق پیامک یا پیام رسان های مختلف برای شما ارسال می شود.

8 مزیت خرید بلیط قطار تهران به بندرعباس از رسپینا

رسپینا با در اختیار قرار دادن ویژگی های منحصر به فرد در سایت سعی در هر چه آسان تر کردن مراحل رزرو بلیط برای مسافران دارد. امکاناتی که در زیر از آنها نام برده ایم، از جمله مواردی هستند که باعث شده خرید بلیط قطار از تهران به بندرعباس از سایت رسپینا به راحتی امکان پذیر باشد.

 • مقایسه آسان قیمت ها از ارزان تا گران و بالعکس: بعد از انتخاب مبدا و مقصد، هنگام انتخاب تاریخ در کادر باز شده، پایین هر روز عددی به معنای کمترین نرخ آن روز به تومان نمایش داده می شود که می توانید متناسب با بودجه خود یک روز را انتخاب کنید. به علاوه بعد از انتخاب تاریخ می توانید با استفاده از فیلتر بالای لیست قیمتها بر اساس گران ترین یا ارزان ترین مرتب سازی کنید.
 • امکان رزرو کوپه خواهران، برادران و حمل خودرو: در بالای همین صفحه با کلیک بر روی گزینه مسافران عادی کادری برای شما باز می شود و گزینه های مختلفی از جمله خواهران، برادران و حمل خودرو وجود دارد که با انتخاب هر کدام بلیط مخصوص به آن قابل رزرو است.
 • مشاهده ارزان ترین نرخ ها طی 30 روز آینده: در بالای صفحه انتخاب بلیط، امکان مشاهده بلیط های موجود همراه با کمترین قیمت در هر تاریخ تا 1 ماه آینده وجود دارد.
 • پوشش مسیرهای ریلی تمام قطارها: در سایت رسپینا می توانید شرکت ریلی مورد نظر خود را از میان قطارهای فعال در مسیر تهران بندرعباس با استفاده از فیلترهای سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • امکان رزرو کوپه دربست بلیط قطار: در بالای همین صفحه گزینه ای تحت عنوان کوپه دربست وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید کوپه قطار تهران بندرعباس را به طور دربست رزرو کنید.
 • رزرو همزمان قطار و هتل: در صورت تمایل می توانید هنگام رزرو بلیط قطار تهران بندرعباس هتل خود را در همین صفحه با فعال کردن گزینه (قطار به همراه اقامت در هتل) نیز رزرو کنید.
 • انتخاب ساعت حرکت: یکی دیگر از فیلترهای سایت رسپینا مربوط به انتخاب ساعت حرکت قطار است که در چند بازه زمانی مختلف طی شبانه روز در اختیار مسافران قرار گرفته است.
 • انتخاب نوع قطار: یکی دیگر از فیلترهای قابل استفاده در سایت رسپینا انتخاب نوع قطار کوپه ای 4 و 6 نفره یا سالنی است.

امکان رزرو کوپه خواهران در رسپینا

شرکت های ریلی فعال برای رزرو بلیط قطار تهران بندرعباس

قطارهای موجود در ناوگان ریلی در مسیر تهران به بندرعباس دارای تنوع زیادی است و هر کدام امکانات و شرایط متفاوتی به مسافران ارائه می دهند که بر همین اساس بلیط های آنها نرخ گذاری می شود. رجا، بن ریل و جوپار سه شرکت ریلی هستند که در این مسیر فعالیت دارند. براساس تجربه قطار 4 ستاره و 4 تخته غزال با عصرانه بن ریل، بهترین قطار تهران بندرعباس شناخته شده است.

روزانه مسافران زیادی قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک را جویا می شوند که در پاسخ به آنها باید گفت: شرکت ریلی فدک هیچ گونه فعالیتی در مسیر تهران بندرعباس ندارد.
برای خرید بلیط قطار تهران بندرعباس به سادگی می توانید با استفاده از فیلترهای موجود تحت عنوان شرکت ریلی در سمت راست صفحه انتخاب بلیط، ناوگان مورد نظر خود را انتخاب کنید تا تمام قطارهای فعال در این مسیر را نمایش دهد.

قطار رجا:

دارای قطارهای 4 تخته در 4 ستاره غزال و سبز نوین و 3 ستاره البرز

قطار جوپار:

دارای قطارهای 4 ستاره و 4 تخته ارگ - 3 ستاره و 6 تخته کویر

قطار بن ریل:

دارای قطار های 4 ستاره و 4 تخته غزال با عصرانه و بدون عصرانه

 

امکان رزرو بلیط قطار تهران بندرعباس رسپینا از شرکت های ریلی مختلف

4 نکته مهم پیش از خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

 1. ایستگاه های بین راهی قطار تهران بندرعباس: در صفحه انتخاب قطار از قسمت جزئیات قطار در سایت رسپینا می توانید تمام ایستگاه های موجود بین راهی را همراه با ساعت رسیدن به هر کدام از این ایستگاه ها مشاهده نمایید. دقت داشته باشید که با انتخاب هر قطار ایستگاه های بین راهی نیز متفاوت خواهند بود.
 2. امکان استرداد بلیط قطار تهران بندرعباس: در صورتی که به هر دلیلی قصد کنسل کردن بیلط قطار تهران به بندرعباس را داشتید، دقت داشته باشید که با توجه به زمان استرداد مبلغی به عنوان جریم هاز هزین هبلیط شما کسر می شود و مابقی به حساب شما عودت خواهد شد. این مورد هنگام انتخاب بلیط، در پایین هر قطار تحت عنوان شرایط استرداد به طور کامل توضیح داده شده است.  
 3. ساعت حرکت قطار تهران بندرعباس: در صورتی که می خواهید ساعت خاصی به بندرعباس برسید، هنگام رزرو بلیط قطار تهران بندرعباس به ساعت حرکت قطارها دقت کنید تا بتوانید هر کدام که نزدیک به ساعت مد نظر شما بود، انتخاب کنید.
 4. فاصله تهران تا بندرعباس با قطار: فاصله ۱۳۰۰ کیلومتری بین دو شهر با قطار در ۲۰ ساعت طی می‌شود. البته سفر با قطارهای مختلف ممکن است این زمان را کمی جابجا کند.