{{ctrl.notification}}

بلیط قطار تهران تبریز

ارزانترین نرخ قطار معمولا در روز های است

بلیط قطار تهران تبریز

جمعه

01/11

194 ت

شنبه

01/12

194 ت

یکشنبه

01/13

194 ت

دوشنبه

01/14

194 ت

سه شنبه

01/15

194 ت

چهارشنبه

01/16

194 ت

پنجشنبه

01/17

194 ت

جمعه

01/18

بررسی

شنبه

01/19

بررسی

یکشنبه

01/20

بررسی

دوشنبه

01/21

140 ت

سه شنبه

01/22

بررسی

چهارشنبه

01/23

بررسی

پنجشنبه

01/24

بررسی

جمعه

01/25

بررسی

شنبه

01/26

بررسی

یکشنبه

01/27

بررسی

دوشنبه

01/28

بررسی

سه شنبه

01/29

بررسی

چهارشنبه

01/30

بررسی

پنجشنبه

01/31

بررسی

جمعه

02/01

بررسی

شنبه

02/02

بررسی

یکشنبه

02/03

بررسی

دوشنبه

02/04

بررسی

سه شنبه

02/05

بررسی

چهارشنبه

02/06

بررسی

پنجشنبه

02/07

بررسی

جمعه

02/08

بررسی

شنبه

02/09

بررسی

بروز رسانی : 11 فروردین ساعت 01:27

info پیش رزرو قطار در صورت باز شدن لیست قطار ها

اولین حرکت قطار تهران تبریز

شرکت ریلی
قطار
نوع کوپه
زمان حرکت
مبلغ

اطلاعات حرکت قطار تهران تبریز

تعداد سفر های روزانه:
5
انواع قطار های مسیر:
- کوپه 4 نفره
مدت زمان سفر:
12 ساعت
مسافت:
624 کیلومتر
زمان اولین حرکت از تهران تبریز:
ساعت 07:50
آخرین حرکت از مبدا تهران :
ساعت 22:10
خلوت ترین روزها:
شنبه
شلوغ ترین روزها:
سه شنبه

کمترین قیمت بلیط قطار تهران تبریز بر اساس شرکت ریلی

شرکت ریلی

جمعه
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنجشنبه
بلیط قطار تهران تبریز رجا
0 رجا شنبه

193,800

193,800

193,800

193,800

193,800

193,800

193,800

بلیط قطار تهران تبریز بن ریل
0 بن ریل شنبه

244,900

-

202,100

-

202,100

-

244,900

برنامه حرکت قطار تهران تبریز

جمعه
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنجشنبه

شرکت های ریلی در مسیر تهران تبریز

رجا

رجا

بن ریل

بن ریل

به ما امتیاز دهید
میانگین رای های داده شده : 4.7
تعداد رای ها : 10

بلیط قطار تهران تبریز یکی از مقرون به صرفه ترین شیوه ها برای سفر می باشد. سفر با قطار از جمله سفرهایی ست که به دلیل امنیت بالا متقاضیان بسیاری دارد.از این رو یکسری نکات ضروری را قبل از رزرو بلیط قطار از رسپینا باید بدانید. برای سفر های بین شهری هر کسی روشی دارد. یکی اتوبوس را به صرفه تر می داند و یکی سفر هوایی را از جهت راحت تر بودن، مناسب می داند. ولی قطار همیشه مناسب ترین گزینه ممکن برای سفر بوده است. در ادامه درباره ی خرید اینترنتی، قیمت بلیط ، مزایا و هر آنچه که باید راجع به سفر با قطار از آن آگاه باشید را برای شما شرح می دهیم.

بلیط قطار تهران تبریز رسپینا

خرید بلیط قطار تهران تبریز رسپینا

سایت های مختلفی در زمینه ی ارائه بلیط به صورت انلاین فعالیت می کنند که رسپینا با توجه به خدمات محنصر به فردی که دارد، از محبوب ترین سامانه های خرید می باشد. نمایش ارزانترین بلیط ها در هر ماه، امکان اطلاع از ارزان شدن بلیط در لحظه از طریق پیامک با سرویس خبرم کن و امکان کنسلی به صورت کاملا آنلاین، باعث شده تا کاربران در کمترین زمان ممکن و به آسانی بهترین بلیط برای سفر خود را تهیه نمایند.

ساعت حرکت قطار تهران تبریز

برای اطلاع از ساعت حرکت بهترین قطار سریع السیر تهران تبریز می توانید به دو صورت عمل کنید:

1 – از پایین صفحه، گزینه تماس رایگان با بخش قطار رسپینا را انتخاب نمایید تا به کارشناسان مربوطه متصل شوید. حال می توانید تمامی سوالات خود از جمله ساعت حرکت قطار های این مسیر را بپرسید و به پاسخ مورد نظر دست پیدا کنید.

2 – از تقویم بالای صفحه روز مورد نظر برای سفر انتخاب کنید تا لیست قطار ها نمایش داده شود.

راهنمای خرید ارزان قطار تهران تبریز

جهت خرید بهترین قطار تهران تبریز از رسپینا کافیست مراحل زیر را طی کنید:

گام اول: یافتن قطار تهران تبریز

شما برای اینکه قطار این مسیر را در سایت رسپینا بیابید دو راه دارید. یکی از بخش قطار و از قسمت دسترسی سریع تهران را برای مبدا و تبریز را در در مقصد انتخاب می نمایید و وارد صفحه ی این قطار می شوید و گزینه ی مورد نظرتان را انتخاب می نمایید. برای روش دوم در کادر سمت راست صفحه نام مبدا و مقصد را انتخاب نموده و تاریخ سفرتان را وارد می کنید. حال می توانید بعد از بررسی قطار های این مسیر یکی را انتخاب کنید.

گام دوم: ثبت اطلاعات

پس از انتخاب قطار، می باییست در صفحه ی مربوط به اطلاعات ، نام و نام خوانوادگی، کد ملی و شماره همراه خود را وارد کرده و پس از تکمیل تمامی فیلد ها، ثبت اطلاعات را بزنید.

گام سوم: پرداخت هزینه و دریافت بلیط

در مرحله ی آخر شما هزینه ی بلیط را از طریق کارت های بانکی پرداخت کرده و بعد از اتمام مراحل فوق، بلیط برای شما نمایش داده خواهد شد.

ایستگاه های قطار تهران تبریز

اولین ایستگاه این مسیر شهر کرج می باشد. سپس به ترتیب، شهر های قزوین، تاکستان، خرم دره، زنجان، میانه، هشترود، مراغه، عجب شیر در مسیر شما قبل از رسیدن به تبریز قرار دارد. زمان رسیدن قطار به هر کدام از این ایستگاه ها را می توانید در بخش جزییات سایت رسپینا مشاهده نمایید.

ایستگاه های مسیر قطار تهران تبریز

قیمت بلیط قطار تهران تبریز

در تعیین قیمت بلیط های مسیر تهران به تبریز چند عامل نقش مهمی دارند. در ادامه ما برای شما به 2 فاکتور که نقشی اساسی در تعیین قیمت بلیط ها را دارند خواهیم پرداخت.

تاریخ و بازه زمانی خرید بلیط

در سفری که می خواهید به تبریز داشته باشید بازه ی زمانی یکی از مهمترین عوامل روی قیمت بلیط شما خواهد بود. در فصولی مانند عید که توریست های زیادی از سراسر کشور به سمت تبریز می آیند، نرخ خدمات مسافرتی مانند بلیط و هتل افزایش می یابد. برعکس همین موضوع را نیز می توانید در ایام کم تردد تر سال مشاهده کنید که کاهش مسافرت ها، سبب می شود نرخ بلیط ها نیز کاهش یابد.

نوع قطار

قطارهای موجود در ناوگان ریلی ایرانی دارای امکانات و شرایط متفاوتی می باشند و بر همین اساس بلیط های آنها نرخ گذاری می شود. به طوریکه قیمت بلیط قطار فدک بخاطر امکانات بسیار عالی از بیشترین قیمت برخوردار بوده و قطارهای 6 تخته گزینه های مناسبی برای خرید بلیط ارزان قطار به شمار می روند.

معرفی بهترین قطار تهران تبریز

در این مسیر ریلی قطار های مختلف در حال سرویس دهی هستند که به معرفی 2 قطار که در زمره ی با کیفیت ترین ها هستند، می پردازیم:

قطار طوس

این قطار از جمله انتخاب هایی می باشد که می توانید برای خرید بلیط قطار تهران تبریز داشته باشید و از شرایط مطلوبی در طول سفر بهره مند گردید. قطار طوس یکی از قطارها با کوپه های 4 نفره می باشد که از نظر امکانات داخلی شباهت زیادی به قطار سیمرغ دارد و یکی از ایده آل ترین نوع قطار در مسیر تهران به تبریز به شمار می آید. این قطار جزو قطارهای لوکس 4 نفره هست که نسبت به سایر انوع قطارها دارای وسعت بیشتری بوده و البته خیلی هم زود ظرفیتشان تکمیل می گردد. هر واگن قطار طوس دارای 9 کوپه می باشد که در مجموع 36 نفر ظرفیت دارند. از جمله امکاناتی که باعث شده اند تا قطار طوس در لیست پرطرفدارترین قطارها قرار بگیرد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* پذیرایی میان وعده رایگان

* فروش تنقلات و غذا در رستوران

* امکان سفارش غذا (صبحانه یا عصرانه) در زمان تهیه

* توزیع نشریات در روزهای غیر تعطیل

* سرویس خواب

* ویلچر

* کتابخانه

* سیستم تصویری در کوپه یا سالن

* سرویس بهداشتی (فرنگی و ایرانی)

* یک بطری رایگان آب برای هر مسافر در کوپه

* سیستم تهویه مطبوع هوا

** لازم به ذکر است که پذیرایی برای وعده ی شام به صورت غذای بسته بندی و کنسروی روی بلیط ارائه می گردد.

قطار های خلیج فارس

برای داشتن سفر ارزان و در عین حال بهره مند شدن از امکانات ایده آل با خرید قطار 3 ستاره خلیج فارس گزینه ی مناسبی خواهد بود. این قطار که در ابتدا واگن های 66 نفره بود، بعد از بازسازی و تجهیز شدن، به واگن های 44 نفره تبدیل و در حال حاضر در کلاس 3 قطارهای رجا قرار دارد. امکانات ایده آل و قیمت کمی که باید برای قطار خلیج فارس پرداخت شود، باعث شده تا این قطار یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی به شمار آید که به دنبال خرید بلیط ارزان هستند.

همچنین این قطار در هر واگن 11 کوپه ی 4 تخته دارد که یکی از این کوپه ها متعلق به مهمانداران قطار می باشد و لازم به ذکر است که در هر سالن، دو سرویس بهداشتی برای آسایش بیشتر مسافران در نظر گرفته شده است.

* سیستم صوتی و تصویری

* پذیرایی در کوپه در بدو ورود با بسته های پذیرایی (نوشیدنی، تنقلات و میوه)

* ارائه ی عصرانه رایگان

* توزیع کتاب و روزنامه

* سیستم تهویه مطبوع هوا

* واگن با بدنه ی عایق در برابر حرارت و صدا

* 2 سرویس بهداشتی در هر واگن

قطار تهران تبریز چند ساعت است؟

در سفر با خرید بلیط قطار تهران تبریز رجا شما در حدود 11 تا 13 ساعت در راه خواهید بود. دلیل این اختلاف زمانی نوع قطار و میزان توقف در ایستگاه های قطار تهران به تبریز است.

ایستگاه راه آهن تبریز

این ایستگاه در غرب شهر تبریز و در بلوار کارگر واقع شده است. برای دسترسی به مرکز شهر می توانید از تاکسی داخل ایستگاه استفاده نمایید. همچنین از اتوبوس های تندرو که در داخل این ایستگاه هستند نیز برای جابه جایی به اقصی نقاط شهر می توانید بهره مند شوید.

آدرس راه اهن تبریز

خدمات خرید اینترنتی بلیط قطار تهران تبریز در رسپینا

وب سایت رسمی رسپینا، به عنوان مرکز خدمات مسافرتی شرق کشور و هم چنین عاملیت مجاز کلیه شرکت های ریلی، با احترام به حقوق مسافر، مزایای زیر را ارائه می دهد:

رزرو بلیط در صورت تکمیل ظرفیت

سامانه رسپینا، این امکان را برای شما فراهم نموده است تا در صورت تکمیل ظرفیت قطار، با پیش خرید بلیط در صف انتظار قرار گیرید. لذا اگر با مراجعه به جدول بلیط ها، با گزینه "درخواست خرید بلیط" مواجه شدید، می توانید مطابق راهنمای خریدی که پیش تر بیان نمودیم، عمل نمائید. در اینصورت، چنانچه مسافری دیگر، بلیط خود را کنسل کند و یا ظرفیت قطار افزایش یابد، بلیط شما بلافاصله به صورت خودکار رزرو خواهد شد.

بلیط ارزان تهران تبریز

آیا می خواهید از ارزان ترین بلیط های سفر مطلع شوید ؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی مسیر دلخواه خود سرویس خبرم کن را فعال نمایید . شما در این سرویس می توانید میزان درصد کاهش قیمت بلیط را مشخص کنید تا زمانی که به هزینه ی مد نظر شما رسید ، از طریق پیام به شما اطلاع رسانی شود و بتوانید خرید ارازن بلیط تهران تبریز را تجربه نمایید.

استرداد آنلاین

بهترین راه برای جلوگیری از خسارت بیشتر در هنگام لغو سفر ، کنسل کردن بلیط ها می باشد . ولی همه ی سامانه های فروش این خدمت را به مشتریان خود عرضه نمی کنند . رسپینا در پنل کاربری شما امکان استرداد آنلاین بلیط ها را تعبیه کرده تا در زمان لغو سفر ، اقدام به کنسل کردن نمایید . نکته ی مهم در این زمینه این است که حتما قبل از استرداد ، قوانین مربوط به آن را در سایت بخوانید.

پشتیبانی 24 ساعته

با توجه به اینکه در رزرو اینترنتی بلیط قطار تهران تبریز ممکن است با مشکلاتی از قبیل دریافت نشدن بلیط به صورت آنلاین پس از پرداخت هزینه ی آن به دلیل قطعی اینترنت مواجه شوید. در همان لحظه می توانید با تیم پشتیبانی رسپینا تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن اقدام به رفع مشکل شما کنند.

بهترین زمان برای سفر با قطار از تهران به تبریز

خرید بلیط این سفر مهیج را باید با بهترین زمان برای سفر هماهنگ کنید. به لحاظ آب و هوایی بهترین زمان سفر به تبریز بهار تا اواسط پاییز می باشد. با توجه به اینکه تبریز در نزدیکی مرز ترکیه است، زمستان های سردی را دارد.

حمل و نقل عمومی در تبریز

تبریز یکی از شهر های بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی می باشد و جمعیت بیش از 1.5 میلیون شهروند دارد. با توجه به این که از کلانشهر ها محسوب می شود دارای سیستم حمل و نقل مجهزی می باشد، که شامل سیستم اتوبوسرانی و ناوگان تاکسیرانی و همین طور 5 خط مترو است از این رو گردش در سطح شهر و اطراف آن را تسهیل کرده است.

سفر از تهران به تبریز با هواپیما و اتوبوس

چنانچه ظرفیت قطارهای این مسیر تکمیل شده بود و نتوانستید بلیطی را برای تاریخ مدنظر خود پیدا کنید، یکی از بهترین گزینه ها، انتخاب سفر هوایی خواهد بود. برای این منظور می توانید با مراجعه به صفحه هواپیما برای خرید بلیط تهران تبریز و انتخاب تاریخ مورد نظر، از کلیه بلیط های موجود به همراه جزئیات ایرلاین، ساعت پرواز و لیست قیمت مطلع شوید. از طرف دیگر، انتخاب اتوبوس یکی از در دسترس ترین و ارزان ترین روش های شروع سفر می باشد که برای تمامی روزهای هفته، بلیط آن را براحتی می توانید پیدا کنید. کافیست از سربرگ اتوبوس بالای همین صفحه، اطلاعات مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر برای سفر را انتخاب نمایید. در نهایت بر روی دکمه جستجو کلیک نموده و از لیست پیشنهادی بهترین گزینه را انتخاب و خرید را انجام دهید.

لازم به ذکر است که تمام بلیط هایی که از سامانه رسپینا خریداری شده اند، به صورت کاملا آنلاین قابل استرداد بوده و از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار می باشند. در صورت نیاز به مشاوره می توانید از قسمت "درخواست راهنمایی" گوشه سمت راست صفحه، شماره تماس و سوال خود را وارد نمائید تا در کم تر از 10 دقیقه، کارشناسان رسپینا با شما تماس حاصل نمایند. با خرید بلیط قطار تهران به تبریز رسپینا روی زمین نمی مانید...

آیا به بلیط برگشت از تبریز به تهران نیاز دارید ؟

بلیط قطار تبریز تهران

نیاز به راهنمایی دارید؟

سوالات متداول بلیط قطار تهران تبریز

هزینه ی خرید بلیط قطار تهران تبریز برای کودکان با سنین مختلف چگونه محاسبه خواهد شد؟ expand_more

حداقل سن در خرید بلیط قطار برای مسافران تنها، 17 سال می باشد طبق تعرفه های تعریف شده برای خرید بلیط قطار، مسافران بالای 12 سال به عنوان بزرگسال محسوب شده و باید هزینه ی خرید بلیط به طور کامل پرداخت گردد هزینه ی بلیط قطار برای کودکان بین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها محاسبه می گردد. برای نوزادان زیر 2 سال، تنها 10 درصد قیمت کل بلیط به عنوان بیمه ی عوارض باید پرداخت گردد.

آیا امکان ویرایش و تغییر اطلاعات بعد از اتمام فرایند خرید برای مسافران وجود دارد؟ expand_more

بعد از تکمیل فرآیند خرید بلیط قطار، امکان ویرایش و تغییر اطلاعات وجود ندارد. مسافران باید در ورود اطلاعات دقت داشته باشند.

شرایط اخذ بلیط المثنی قطار به چه صورت است؟ expand_more

امکان صدور بلیط المثنی تنها برای بلیط هایی که از طریق شبکه ی رایانه ای دریافت شده اند وجود دارد. امکان صدور مجدد بلیط المثنی وجود ندارد، در نتیجه در حفظ و مراقبت از بلیط المثنی دقت نمایید. صدور بلیط المثنی با پرداخت 5 درصد هزینه ی بلیط اصلی انجام می شود.