مسیر بالعکس
ارزان ترین نرخ : جمعه ها 02191012900
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
مسیر بالعکس
در حال جستجوی قطار های مسیر انتخابی شما
اطلاع از پیش فروش بلیط قطار
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا رسپینا شما را از برنامه زمان بندی پیش فروش بلیط قطارهای رجا از طریق پیامک با خبر کند
questIcon curve Left curve right

سوالات متداول بلیط قطار تهران به اهواز

questions شرایط اخذ بلیط المثنی قطار به چه صورت است؟
arrow down icon

امکان صدور بلیط المثنی تنها برای بلیط هایی که از طریق شبکه ی رایانه ای دریافت شده اند وجود دارد. امکان صدور مجدد بلیط المثنی وجود ندارد، در نتیجه در حفظ و مراقبت از بلیط المثنی دقت نمایید. صدور بلیط المثنی با پرداخت 5 درصد هزینه ی بلیط اصلی انجام می شود.

questions فروش بلیط های قطار به خانواده ی شهدا و جانبازان به چه شکل انجام میگیرد؟
arrow down icon

خانواده ی شهدا و جانبازان بالای 25 درصد، می توانند با ارائه ی کارت معتبر جانبازی یا بنیاد شهید، از مراکز فروش بلیط قطار، بلیط نیم بها تهیه نمایند. جانبازانی که در طول سفر نیاز به همراه دارند، شخص همراه با ارائه ی معرفی نامه از بنیاد می تواند بلیط نیم بها خریداری نماید.

questions خرید بلیط برای اتباع خارجی به چه صورت است؟
arrow down icon

اطلاعات مورد نیاز اتباع خارجی برای خرید بلیط شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره ی گذرنامه می باشد. لازم به ذکر است، اتباع افغانستان در صورت نداشتن گذرنامه، برگه ی تردد با 10 الی 15 روز اعتبار باید همراه داشته باشند. فرزندان اتباع افغانستان، در صورتی که سن کمتر از 10 سال داشته باشند، می توانند از برگه ی تردد والدین خود استفاده نمایند. فرزندان بالای 10 سال باید برگه ی تردد جدا تهیه نمایند.

questions هزینه ی خرید بلیط قطار تهران اهواز برای کودکان با سنین مختلف چگونه محاسبه خواهد شد؟
arrow down icon

حداقل سن در خرید بلیط برای مسافران تنها، 17 سال می باشد طبق تعرفه های تعریف شده برای خرید بلیط ، مسافران بالای 12 سال به عنوان بزرگسال محسوب شده و باید هزینه ی خرید بلیط به طور کامل پرداخت گردد هزینه ی بلیط برای کودکان بین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها محاسبه می گردد. برای نوزادان زیر 2 سال، تنها 10 درصد قیمت کل بلیط به عنوان بیمه ی عوارض باید پرداخت گردد.

 • support24 پشتیبانی 24 ساعته
  پشتیبانی رسپینا در تمام طول سفر همراه شماست
 • bestPrice تضمین بهترین قیمت
  بهترین نرخ ها و کد های تخفیف را دریافت کنید
 • reserveOnline رزرو کاملا آنلاین
  رزرو آنی و بدون درد سر را، با رسپینا تجربه کنید
 • allLicense کلیه مجوزها
  دارای کلیه مجوزهای رسمی در حوزه گردشگری

بلیط قطار تهران اهواز گردشگران و توریست ها را به جنوب ایران می برد، به منطقه ایی با مردمان خونگرم و مهربان. سفری که شما را به خطه ی نخل وکارون می برد . روش های زیادی برای رفتن از تهران به اهواز وجود دارد. شاید راحت ترین راه سفر هوایی باشد ولی محبوب ترین روش سفر با قطار است . در اینجا لازم است قبل از خرید بلیط نکات ضروری را توضیح دهیم از جمله؛ قیمت بلیط قطار و مزایا و محدودیت های خرید بلیط سفر ریلی، همین طور شیوه های استرداد بلیط ها مواردی هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

بلیط قطار تهران اهواز رسپینا

چرا خرید بلیط قطار تهران اهواز از رسپینا؟

در تهیه بلیط در مسیر تهران اهواز باید توجه داشته باشید که بعضی قطار های در تمام ایستگاه ها توقف ندارند و ممکن است، اگر قصد پیاده شدن در یکی از این ایستگاه ها را داشته باشید، با مشکل مواجه شوید. در چنین شرایطی شما می توانید قبل از هرگونه خرید بلیط، از پایین صفحه، گزینه تماس رایگان با پشتیبانی قطار را انتخاب کنید تا از کارشناسان رسپینا تمامی سوالاتی که دارید را بپرسید.

قیمت بلیط قطار تهران اهواز

برای اینکه قیمت یک کالا یا خدمات مختلف تعیین شود، عواملی زیادی دخیل هستند. آشنایی با این موارد به شما در هنگام خرید ، جهت کنترل هزینه ها کمک بسیاز زیادی خواهد کرد. در ادامه به معرفی مهمترین عوامل تاثییر گذار بر قیمت بلیط می پردازیم:

تاریخ و بازه زمانی خرید بلیط

همانطور که می دانید تاریخ و بازه زمانی خرید بلیط نیز اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به افزایش و کاهش میزان تقاضا برای خرید بلیط در هر مسیر، نرخ بلیط نیز متغییر خواهد بود. مثلا در هنگام امتحانات مدارس معمولا چون اکثر خوانواده ها مسافرت ها را عقب می اندازند، تقاضای سفر کمتر شده و متناسب با آن، هزینه ها بلیط و رزرو محل اقامت نیز کاهش می یابد.

نوع قطار

قطار های موجود در ناوگان ریلی ایرانی دارای امکانات مختلفی هستند و هر کدام کتناسب با نوع خدماتی که در اختیار مسافران قرار می دهند، هزینه ی متفاوتی را نیز برای بلیط ها در نظر می گیرند. مثلا بلیط قطار تهران اهواز فدک دارای 3 کلاس مختلف است و قیمت بلیط بیزنس این قطار یا اکونومی آن برای یک مسیر خاص متفاوت می باشد.

قطار تهران اهواز چند ساعت است؟

زمان تقریبی رسیدن شما به مقصد با نوع قطاری که انتخاب می کنید رابطه ی مستقیم دارد. ولی به طور معلوم فاصله 750 کیلومتری تهران تا اهواز با قطار در حدود 15 ساعت زمان می برد تا طی شود.

ایستگاه های قطار تهران اهواز

در این مسیر، شهرهای قم ، اراک، شازند، ازنا، دورود، بیشه؛ سپیددشت، اندیمشک، شوش و هفت تپه قرار دارند. از قسمت جزییات که در پایین قطار های تهران اهواز در سایت رسپینا تعبیه شده، می توانید زمان رسیدن به هر کدام از این ایستگاه ها را مشاهده نمایید.

قطارهای مسیر تهران اهواز

با توجه به اهمیت این مسیر ریلی و تقاضای بالای مسافران، شرکت های ریلی و قطارهای متعددی نیز در آن فعالیت می کنند که در ادامه به صورت مشروح بررسی شده اند:

شرکت رجا: 3 ستاره و 4 تخته البرز – 3 ستاره و 6 تخته پارسی – 4 ستاره و 4 تخته امید

شرکت فدک – 5 ستاره اکونومی – 5 ستاره بیزینس – 5 ستاره ویژه سلامت

شرکت بن ریل: 4 ستاره کرخه

شرکت مهتاب: 3 ستاره مهتاب

شرکت ریل ترابر اسیا: 3 ستاره نگین

قطار تهران اهواز فدک

امکانات بالای این قطارهای لوکس، مدت زمان کم تر در پیمودن مسیر و هم چنین رعایت ویژه پروتکل های بهداشتی در کوپه های آن سبب شده تا بلیط قطار تهران اهواز فدک به یکی از محبوب ترین گزینه های مسافران تبدیل شود. این قطارها دارای 4 کلاس با عصرانه، اکونومی، بیزینس و ویژه می باشند. هم چنین برنامه حرکت آن ها نیز تقریبا تمامی روزهای هفته و در ساعت 15:40 است. برای اطلاع دقیق تر از امکانات آن ها می توانید صفحه قطار فدک را بررسی نمائید.

ایستگاه هی قطار تهران اهواز

راهنمای خرید ارزان بلیط قطار تهران اهواز

برای اینکه بلیط مورد نظرتان از به آسانی و ارزان از رسپینا خریداری نمایید، مراحل زیر را طی کنید:

از منوی بالای سایت رسپینا، قطار را انتخاب کنید.

در کادری که در بالای صفحه برای شما نمایش داده می شود، تهران را انتخاب کرده و در میان شهر های مقصد اهواز را پیدا کنید.

در صفحه ی قطار تهران اهواز، لیستی از ارزانترین قیمت های بلیط این مسیر در چندین روز آینده برای شما نمایش داده می شود و می توانید روز مورد نظرتان برای سفر را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد از میان انواع قطار های موجود در این مسیر، بر حسب بودجه و نیازتان یکی را انتخاب کنید.

در صفحه ی مشخصات فردی، تمامی اطالاعات شخصی مورد نیاز را به درستی وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.

در آخرین مرحله وجه مورد نظر برای بلیط را پرداخت کنید تا اطلاعات ان برای شما نمایش داده و به ایمیل و شماره همراهتان ارسال شود.

ایستگاه راه آهن اهواز

ایستگاه راه آهن اهواز به دلیل اهمیت نفت، جزو نخستین خطوط ریلی کشور بوده و ساخت آن در سال 1306 استارت خورد و تا پایان سال 1317 به اتمام رسید. این ایستگاه در محله کمپلو شمالی – میدان راه آهن، در نزدیکی بازار بزرگ ولیعصر(عج) واقع شده است. در روبه روی ایستگاه، تاکسی ها اماده خدمت رسانی به مسافران هستند. همچنین با کمی پیاده روی می توانید به ایستگاه اتوبوس دسترسی پیدا کنید و به نقاط مختلف شهر بروید.

ساعت حرکت قطار تهران اهواز امروز را چگونه بیابیم؟

اگر همین امروز قصد دارید از تهران به اهواز سفر کنید، به راحتی از تقویم بالای همین صفحه قادر خواهید بود، ساعت حرکت قطار های فعال در هفته جاری را مشاهده کنید. با انتخاب روز سفرتان از تقویم، این امر برای شما میسر می شود. همچنین زمان حرکت از تهران و ساعت ورود به ایستگاه اهواز نیز برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

بهترین قطار تهران اهواز

به دلیل فاصله ی طولانی و تردد زیاد مسافران در این مسیر ریلی، شرکت های مختلفی به ارائه سرویس می پردازند. از جمله بهترین قطار هایی که بلیط آن ها را در این مسیر می توانید تهیه کنید، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

بلیط قطار تهران اهواز فدک - بلیط قطار تهران به اهواز شش تخته مهتاب

آدرس راه آهن اهواز

خدمات خرید اینترنتی بلیط قطار تهران به اهواز در رسپینا

خدماتی همچون تماس رایگان با کارشناسان قطار رسپینا و ثبت درخواست خرید بلیط حتی بعد از تکمیل ظرفیت قطارها، مواردی است که با تهیه آنلاین بلیط از رسپینا می توانید به ان دسترسی پیدا کنید. در ادامه به معرفی سه قابلیت دیگر سایت رسپینا می پردازیم:

بلیط را ارزان بخرید

قبل از اینکه بخواهید برای یک روز خاص بلیط قطار تهران اهواز فدک این مسیر را خریداری کنید می توانید تا یکماه آینده از قیمت ها مطلع شوید و بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کنید . با استفاده از این قابلیت سایت رسپینا خواهید توانست برای هر مسیر ارزان ترین بلیط را خریداری نمایید.

استرداد آنلاین

لغو مسافرت همیشه سخت است ولی بدتر از ان این است که نتوانید هزینه هایی که برای آن انجام داده اید ، برگردانید . رسپینا برای اینکه در چنین مواقعی شما کمتر متحمل ضرر شوید ، در ناحیه کاربری شما در داخل سایت امکان استرداد آنلاین بلیط را فراهم آورده است . تنها کاری که می بایست شما انجام دهید این است که درخواست کنسلی خود را ثبت نمایید تا پس از بررسی و کسر درصد جریمه مابقی هزینه به حسابتان برگردد.

پشتیبانی 24 ساعته

با توجه به اینکه در رزرو اینترنتی بلیط قطار تهران اهواز ممکن است با مشکلاتی مختلفی رو به رو شوید، به شما توصیه می کنیم همواره به جای اینکه خودتان بخواهید با روش های مختلف به جواب سوال هایتان برسید، با تیم پشتیبانی رسپینا تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل بوجود امده برای شما را رفع کنند.

بهترین زمان برای سفر با قطار از تهران به اهواز

بهترین زمان سفر به اهواز فصل بهار است. شهر اهواز در این بازه ی زمانی دارای آب و هوایی مناسبی می باشد. هرچند بهار بهترین فصل سفر به اهواز است اما سفر به این شهر در فصل پاییز نیز می تواند با آب و هوای خوبی که دارد لذت بخش شود و گردشگران را با قیمت های ارزانتر رو به رو کند. اما به طور کلی سفر به اهواز در دسته سفر های گران نمی باشد.

حمل و نقل عمومی در اهواز

بهترین قطار تهران اهواز گردشگران را به مقصد می رساند اکنون نیاز به وسیله نقلیه برای گردش در سطح شهر دارند. در شهر اهواز برای گشت و گذار می توانید از تاکسی های بی سیم استفاده کنید. استفاده از تاکسی نسبت به سایر وسایل نقلیه گرانتر خواهد بود اما برای صرف هزینه کمتر می توانید از اتوبوس و مترو استفاده کنید و بهترین وسیله نقلیه برای جابجایی مترو می باشد.

سفر از تهران به اهواز با هواپیما

رسپینا تمامی پروازهای داخلی منتهی به تهران را پوشش داده و می توانید با قیمت های واقعی بلیط را برای مسیر مورد نظر خریداری کنید. برای خرید اینترنتی لازم است وارد منوی خرید بلیط پرواز از کادر بالای صفحه شده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید. این اطلاعات شامل مبدا، مقصد و تاریخ سفر می باشد. با کلیک بر روی دکمه جستجو لیست کاملی از تمام پروازهای موجود در این مسیر را مشاهده خواهید کرد.

سفر از تهران به اهواز با اتوبوس

ابتدا وارد منوی اتوبوس از کادر بالای این صفحه شوید. سپس مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر برای سفر را انتخاب نمایید. در نهایت بر روی دکمه جستجو کلیک نموده و از لیست پیشنهادی بهترین گزینه را انتخاب و خرید را انجام دهید. لازم به ذکر است که تمام بلیط هایی که از سامانه رسپینا خریداری شده اند، به صورت کاملا آنلاین قابل استرداد بوده و از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار می باشند.

با خرید ارزان بلیط بهترین قطار تهران اهواز از رسپینا روی زمین نمی مانید...