فاصله اصفهان تا مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد در مسیرهای مختلف متفاوت است که میزان این فاصله را نوع وسیله نقلیه نیز مشخص می کند. در ادامه، فاصله اصفهان تا مشهد را با وسایل نقلیه مختلف بررسی کرده ایم. با رسپینا همراه باشید.

فاصله اصفهان تا مشهد

مسافت اصفهان تا مشهد

مسافت بین اصفهان تا مشهد به نوع وسیله نقلیه و مسیر شما بستگی دارد. فاصله هوایی اصفهان تا مشهد، حدود 830 کیلومتر است، درحالی که فاصله زمینی آن حداقل 1140 کیلومتر می باشد. این مسیرها در ادامه توضیح داده شده است.

فاصله اصفهان تا مشهد با هواپیما

آسان ترین روش در سفر از اصفهان به مشهد، استفاده از مسیر هوایی می باشد. پرواز اصفهان به مشهد از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان صورت می گیرد و مسیر هوایی آن حدود 830 کیلومتر است. با خرید بلیط هواپیما اصفهان مشهد مدت زمان پرواز با ایرلاین کاسپین حدود یک ساعت و نیم می باشد و در برخی دیگر از ایرلاین ها مدت پرواز ممکن است تا 2 ساعت نیز به طول بی انجامد.

فاصله هوایی اصفهان تا مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد با قطار

این مسیر با قطار حدود 1484 کیلومتر بوده که تقریبا 18 ساعت طول خواهد کشید. در مسیر اصفهان تا مشهد، قطارهای  4 ستاره تردد می کنند که 4 تخته بوده و مدت زمان رسیدن به مشهد و امکانات آن متفاوت است. به طور مثال بلیط قطار اصفهان مشهد 4 تخته سپهر و نور این مسیر را در 19 ساعت و 4 ستاره غدیر در 19 ساعت و 35 دقیقه طی می کند. ایستگاه­های سیستان، هرند، ورزنه، ساسان، عقدا، ارژنگ، چادرملو، طبس، تربت حیدریه، فریمان، کاشمر در این مسیر قرار دارد.

ایستگاه راه آهن اصفهان

فاصله اصفهان تا مشهد با اتوبوس

چنانچه بلیط اتوبوس اصفهان مشهد را رزرو کنید، مسیری به طول 1250 کیلومتر پیش روی شما خواهد بود که در مدت زمان 17 ساعت طی می شود. شما در اصفهان می توانید از سه پایانه مسافربری کاوه، صفه و جی، بلیط اتوبوس اصفهان مشهد را تهیه کرده و در پایانه امام رضا در مشهد پیاده شوید. اتوبوس اصفهان مشهد از شهرهای نطنز، کاشان، قم، گرمسار، سرخه، سمنان، شاهرود، میامی، سبزوار و نیشابور عبور می کند.

فاصله اصفهان تا مشهد با خودروی شخصی

علاوه بر وسایل نقلیه عمومی، شما می توانید این مسیر را با خودروی شخصی نیز طی کنید. شما سه مسیر مختلف را برای رسیدن به مشهد در پیش دارید. این مسیرها در زیر مشخص شده است.

فاصله اصفهان تا مشهد از مسیر نایین به انارک

این مسیر که از استان سمنان عبور می کند حدود 1142 کیلومتر است و تقریبا 12 ساعت طول می کشد. پس از خروج از اصفهان و عبور از شهر کوهپایه، حدود 143 کیلومتر با شهر نایین فاصله دارید و سپس از این شهر به سمت انارک حرکت کنید. در ادامه از شهرهای چوپانان، جندق، حسینان، سطوه، طرود، بیارجمند، میامی، سبزوار و نیشابور عبور خواهید کرد.

مسیر نایین به انارک

 فاصله اصفهان تا مشهد از مسیر قم به گرمسار

این مسیر از استان های قم و سمنان عبور می کند که حدود 1240 کیلومتر است. زمان رسیدن به مشهد در این مسیر حدود 13 ساعت می باشد. در این مسیر از آزادراه شرقی اصفهان به سمت نطنز رفته و از شهر کاشان عبور کرده تا وارد استان قم شوید. شهرهای قم، گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، سبزوار و نیشابور در این مسیر واقع شده است.

مسیر قم به گرمسار

فاصله اصفهان تا مشهد از مسیر نایین به زارچ

در این مسیر از استان های یزد و خراسان جنوبی عبور خواهید کرد که حدود 1173 کیلومتر بوده و 13 ساعت طول می کشد. پس از اینکه به شهر نایین رسید به سمت شهر زارچ رفته که حدود 153 کیلومتر است. در این مسیر از شهرهای نایین، عقدا، میبد، زارچ، خرانق، ساغند، طبس، دیهوک، فردوس، بجستان و تربت حیدریه عبور خواهید کرد.

مسیر نایین به زارچ

مطلب پایانی

در این راهنما، فاصله بین شهرهای اصفهان تا مشهد را بررسی کردیم. همچنین مسافت زمانی و جغرافیایی فاصله بین اصفهان تا مشهد در مسیرهای ریلی، هوایی و زمینی توضیح داده شد. پرواز اصفهان به مشهد، جزء پروازهای مقرون به صرفه می باشد که در کم ترین زمان می توانید به مشهد برسید. در صورتی که سفر زمینی را انتخاب می کنید، به دلیل وجود قطارهای 4 تخته، استفاده از قطار گزینه مناسب تری در سفر زمینی است. اگر تجربه سفر اصفهان به مشهد را دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.