رسپینا
مشهد

شهربازی سمگا مشهد، بزرگترین شهربازی سرپوشیده

شهربازی سمگا مشهد، یکی از بزرگترین شهربازی های سرپوشیده در مشهد است که در میان افراد با نام های مختلفی چون شهربازی ترمینال، شهربازی ایستاپ و سرزمین بازی ها شناخته شده است. این شهربازی در سال 1389 با وسعتی بیش از 2 هکتار، فعالیت خود را آغاز کرده و محیطی شاد و بی نظیر را برای کودکان و نوجوانان فراهم کرده و اکنون یکی از بهترین شهربازی های مشهد محسوب می شود. در این مطلب تصمیم داریم تا به معرفی این شهربازی بپردازیم. همراه ما باشید.

تور یک روزه از مشهد
شهربازی سمگا مشهد
شهربازی سمگا در مشهد

آدرس شهربازی ترمینال مشهد کجاست؟

این شهربازی یکی از شهر بازی های سرپوشیده در مشهد است که در داخل ترمینال مسافربری این شهر و در بزرگراه شهید کلانتری – میدان انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

شهربازی ترمینال
شهربازی سمگا در مشهد
هتل های مشهد

دسترسی به شهربازی سمگا با مترو

در هر منطقه ای که قرار دارید، اگر تصمیم دارید با استفاده از مترو خود را به شهر بازی برسانید، بایستی در ایستگاه مترو بسیج که نزدیک ترین ایستگاه به شهر بازی است، پیاده شوید. سپس با استفاده از اتوبوس های BRT و تاکسی خود را به شهربازی سمگا برسانید.

دسترسی به شهر بازی سمگا با مترو

دسترسی به شهر بازی سمگا با اتوبوس

برای دسترسی به شهربازی سمگا خطوط مختلفی وجود دارد. از آن جایی که این شهربازی در کنار پایانه اتوبوسرانی امام رضا قرار گرفته است، با قرار گرفتن در ایستگاه های عبوری این خطوط اتوبوس، می توانید به راحتی به این شهربازی دسترسی پیدا کنید. در ادامه برخی از این خطوط را با مسیر های عبوری آن ها را بیان می کنیم.

خط 83 پایانه امام رضا – پایانه امام رضا: این اتوبوس از ایستگاه میدان انقلاب اسلامی شروع کرده و پس از گذشت از ایستگاه های خیابان امام خمینی، خیابان شهید تولایی، خیابان آخوند خراسانی، میدان بیت المقدس، حرم مطهر، چهار راه شهدا، چهار راه آیت الله بهجت، میدان راه آهن، تقاطع گمنام، بلوار وحدت، میدان 17 شهریور، چهارراه فدائیان اسلام، چهارراه کوشش، خیابان شهید موسوی، در نهایت در این پایانه توقف می شود.

خط 84 پایانه امام رضا – پایانه امام رضا: این خط یکی دیگر از خطوطی است که می توانید با کمک آن خود را به شهربازی سمگا برسانید. این اتوبوس از پایانه امام رضا حرکت کرده و پس از عبور از خیابان شهید موسوی، چهارراه فدائیان اسلام، خیابان 17 شهریور، بلوار وحدت، تقاطع گمنام، میدان راه آهن، چهارراه آیت الله بهجت، چهارراه شهدا، حرم مطهر، میدان بیت المقدس، چهارراه شهید اندرزگو، خیابان آخوند خراسانی، چهارراه امام خمینی، میدان امام خمینی و میدان انقلاب اسلامی سپس در این پایانه توقف می کند.

خط 85 پایانه امام رضا –پایانه معراج: خط 85 نیز از دیگر خطوطی است که در پایانه امام رضا توقف می کند و اگر در مسیر هایی چون میدان انقلاب اسلامی، بزرگراه شهید کلانتری، میدان جهاد، میدان جمهوری اسلامی، میدان آزادی، میدان استقلال، تقاطع قائم، خیابان امام هادی، میدان شهید نوری، میدان معراج قرار داشته باشید، می توانید به راحتی خود را به شهربازی سمگا مشهد برسانید.

پیشنهاد ویژه رسپینا: رزرو تور مشهد با قطار از تمام شهرها با گارانتی قیمت

دسترسی به شهر بازی سمگا با اتوبوس

دسترسی به شهر بازی سمگا با خودروی شخصی

برای دسترسی با ماشین شخصی به شهربازی سمگا، مسیر های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

در مسیر اول، کافی است در خیابان امام رضا قرار بگیرید. با عبور از میدان بسیج و میدان 15 خرداد، به امام رضا 69 خواهید رسید که در ورودی ترمینال مسافربری قرار گرفته است. سپس به پارکینگ رفته و خودروی خود را در پارکینگ پارک کنید.

در مسیر دوم برای دسترسی به شهربازی، می توانید از خیابان امام خمینی استفاده کنید که در نهایت به میدان انقلاب می رسید و با ادامه دادن مسیر وارد ترمینال خواهید شد. در مسیر سوم نیز می توانید در هر کجایی که قرار دارید، وارد بزرگراه کلانتری شده و از خروجی دوم به سوی امام خمینی بروید. سپس با رسیدن به میدان انقلاب، از خروجی سوم به سمت امام خمینی 88 رفته و مسیر خود را تا امام رضا 67 ادامه دهید و در نهایت در مقصد خواهید بود.

ساعت کاری شهربازی ترمینال مشهد

مجموعه شهربازی پایانه مسافربری مشهد، در روز های شنبه تا پنجشنبه از ساعت 4 عصر تا 11 شب باز می باشد. همچنین در روز های جمعه و روز های تعطیل نیز از 11 صبح تا 11 شب باز می باشد.  

امکانات شهربازی سمگا مشهد

شهربازی سمگا مشهد که یکی از بزرگترین شهربازی های سرپوشیده در مشهد محسوب می شود، امکانات و خدمات رفاهی بسیار را در خود جای داده است که بیشتر مناسب افراد بالای 3 می باشد. این شهر بازی که با قرار گرفتن بر روی زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع، بیش از 101 دستگاه بازی را در خود جای داده است. لازم به ذکر است که اکثر بازی هایی که در شهربازی سمگا مشهد ارائه شده اند، هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب است و افراد می توانند بدون محدودیت در انتخاب بازی، یک روز هیجانی و فراموش نشدنی را در آن تجربه کنند.  

امکانات شهربازی سمگا مشهد
قیمت شهربازی سمگا مشهد

وسایل بازی موجود در پارک ترمینال مشهد

همانطور که می دانید، شهربازی به محیطی عالی برای کودکان و بزرگسالان گفته می شود که با انواع وسایل تفریحی و سرگرمی، بتواند یک روز مفرح و شاد را برای آن ها به وجود آورد. شهربازی سمگا مشهد نیز وسایل بازی زیادی وجود دارد که از مهم ترین بازی های ارائه شده در آن می توان از لیزر شو، صخره نوردی متحرک، سالن بیلیارد، سالن بسکتبال، تیراندازی، فوتبال دستی، ایرهاکی، قطار شادی، پاتیناژ، تعداد هشت خط بولینگ با لاین، اتاق فرار، سالن لیزرتگ، کارتینگ، غرفه های خصوصی، ماشین برقی و سینمای 4 بعدی نام برد.

نوشته های مشابه

علاوه بر آن این شهر بازی بیش از 100 نوع وسایل برای انواع بازی های رایانه ای و مکانیکی را قرار داده است که حدود 600 نفر به طور همزمان می توانند از آن ها استفاده کنند.

وسایل بازی موجود در شهر بازی سمگا مشهد

رستوران ها و کافی شاپ موجود در شهربازی سمگا مشهد

در شهربازی سرزمین بازی های سمگا مشهد، رستورانی وجود ندارد. اما در داخل و در نزدیکی ترمینال مسافربری امام رضا، رستوران هایی همچون رستوران برکا، رستوران حمزه، دیزی سرا و کافه شبهای ترمینال، رستوران آجیلیان و دیزی سرای سعیدی وجود دارد که می توانید برای صرف غذا به آن ها مراجعه کنید. اما این شهربازی دارای کافی شاپی می باشد که می توانید در صورتی که خسته شدید، برای رفع خستگی به آن مراجعه کرده و با خوردن نوشیدنی، دوباره برای ادامه بازی به شهربازی برگردید.

کافی شاپ موجود در شهربازی سمگا مشهد

آیا شهربازی سمگا مشهد پارکینگ دارد؟

خیر، شهربازی سمگا مشهد خود دارای پارکینگ نمی باشد اما از آن جایی که در محوطه ترمینال مسافربری امام رضا واقه شده است، افراد می توانند خودروهای خود را در پارکینگ های آن قرار دهند. ترمینال مسافربری امام رضا در کل دارای 2 پارکینگ می باشد که با ظرفیتی 1500 نفری، در بلوار شهید شکوری قرار گرفته اند.

پارکینگ شهربازی سمگا مشهد

هتل های نزدیک به شهربازی سمگا مشهد

همانطور که گفته شد این شهربازی در انتهای خیابان امام رضا قرار گرفته است. در این خیابان، هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمانخانه های بسیاری وجود دارند که مسافران می توانند با اقامت در آن ها، در کمترین زمان ممکن به شهربازی دسترسی کنند. هتل درویشی مشهد و هتل الماس 2 مشهد از معروف ترین هتل هایی می باشند که در این خیابان واقع شده اند که در فاصله 4 کیلومتری از شهربازی سمگا قرار گرفته و می توان در کمتر از 8 دقیقه با خودرو به آن دسترسی پیدا کرد.

هتل های نزدیک به شهربازی سمگا مشهد

جاهای دیدنی نزدیک به شهربازی سمگا مشهد

در ادامه لیستی از بهترین جاهای دیدنی مشهد در اطراف شهربازی سگما ذکر شده است:

کوهشار مشهد: این پارک که بزرگترین آبشار مصنوعی ایران را در خود جای داده است، در بلوار نماز قرار گرفته است. مجموعه تفریحی کوهشار با شهربازی سمگا، حدود 4 کیلومتر فاصله دارد که برای دسترسی به آن 6 دقیقه زمان نیاز است. این مجموعه به صورت 24 ساعته باز می باشد.  

خانه تاریخی ملک: یکی از خانه های تاریخی مشهد است که در خیابان امام خمینی 32 و در نزدیکی شهربازی سرزمین ها قرار گرفته است. خانه تاریخی ملک حدود 4 کیلومتر با شهربازی فاصله دارد که می توانید در کمتر از 10 دقیقه به آن دسترسی پیدا کنید.

باغ گیاه شناسی مشهد: مجموعه تفریحی گردشگری و گیاه شناسی باغ مشهد، یکی از جاذبه های گردشگری مشهد است که در بلوار جمهوری، حد فاصل چهارراه مقدم و پل غدیر قرار دارد. این باغ گیاه شناسی از جاهای دیدنی نزدیک به شهربازی سمگا به شمار می رود که در فاصله 3 کیلومتری از آن قرار گرفته است و برای دسترسی به آن باید زمانی حدود 11 دقیقه را در نظر بگیرید.

باغ گیاه شناسی مشهد

در این مطلب سعی شد تا شما را به طور کامل با شهربازی سمگا آشنا کنیم. شرکت رسپینا، به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات مسافرتی، در کلیه پکیج های تور مشهد، خدمات گردشگری رایگانی را به صورت گروهی با لیدر و شخصی به همراه راننده شخصی را ارائه می دهد که شما می توانید با خرید آن، به راحتی از هر جاذبه گردشگری که می خواهید بازدید کنید.  

شهربازی سمگا کجاست؟

این شهر بازی سرپوشیده مشهد داخل ترمینال مسافربری این شهر و در بزرگراه شهید کلانتری – میدان انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

آیا شهربازی سمگا مشهد باز است؟

شهربازی پایانه مسافربری مشهد، در روز های شنبه تا پنجشنبه از ساعت 4 عصر تا 11 شب باز می باشد. همچنین در روز های جمعه و روز های تعطیل نیز از 11 صبح تا 11 شب باز می باشد.  

دسترسی به شهربازی سمگا از کدام طریق امکان پذیر است؟

مسافران برای رفتن به این شهربازی می توانند از طریق خطوط اتوبوس، مترو و تاکسی از حرم قابل دسترسی است. با توجه به فاصله نزدیک این شهربازی تا حرم، بهترین انتخاب برای تفریح کودکان زائر می تواند باشد.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا