{{ctrl.notification}}
respina

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما در رسپینا با تضمین 5% ارزانتر نسبت به سایر وب سایت ها و مراکز خدمات مسافرتی در کشور ارائه می شود. لذا اگر پس از خرید بلیط هواپیما، همان پرواز را با قیمت ارزانتر در جائی دیگر مشاهده نمودید، کافیست به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید تا معادل 2 برابر اختلاف قیمت به شما عودت گردد. علاوه بر آن، با فعال سازی رایگان سرویس خبرم کن می توانید به محض ارزان شدن نرخ بلیط، بلافاصله از طریق پیامک مطلع گردید.

قیمت بلیط هواپیما را می توانید بصورت بروز شده از تقویم پروازهای سایت رسپینا چک نمائید. هم چنین از آنجائی که در ایام مختلف هفته و یا برخی زمان های خاص، قیمت بلیط ها نوسان خواهد داشت، می توانید با فعال سازی رایگان سرویس خبرم کن، به محض کاهش قیمت بلیط از طریق پیامک مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه همراه ما باشید.

بهترین قیمت بلیط هواپیما در رسپینا

رسپینا، به عنوان بزرگترین مجموعه خدمات مسافرتی شرق کشور، خدمات منحصربفردی را برای رزرو بلیط با ارزانترین قیمت ارائه داده است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

تضمین ارزانترین قیمت بلیط هواپیما

رسپینا، اولین وب سایت فروش بلیط در کشور است که خدمات خود را با تضمین قیمت به مسافر ارائه می دهد. یعنی اگر بعد از رزرو، بلیط خود را در جائی دیگر با نرخ ارزانتر مشاهده کردید، کافیست به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید تا معادل 2 برابر اختلاف قیمت را به عنوان خسارت باز پس گیرید.

قیمت بلیط هواپیما

تقویم قیمتی بلیط هواپیما

اگر تمایل دارید از ارزانترین روز برای سفر مطلع شوید، کافیست مبدا و مقصد موردنظر خود را در کادرهای بالای صفحه وارد کرده و یک بار بر روی فیلد "تاریخ رفت" کلیک نمائید. در اینصورت زیر هر کدام از روزهای هفته، سامانه پایین ترین نرخ هر روز را به شما نمایش خواهد داد. پس از ورود به جدول پروازها نیز با استفاده از فیلتر قیمت می توانید نمایش بلیط ها را به ترتیب از ارزانترین به گران ترین قرار دهید.

مقایسه قیمت بلیط هواپیما

با توجه به پوشش دهی تمامی ایرلاین ها در سامانه رسپینا، می توانید به راحتی قیمت بلیط هواپیما در ایرلاین ها و روزهای مختلف هفته را با یکدیگر مقایسه کنید. البته در بالای جدول پروازها، لیست ارزانترین تورها به مقصد موردنظرتان نیز نمایش داده می شود تا بتوانید با مقایسه کامل خدمات و محصولات، ارزانترین گزینه را انتخاب کنید.

قیمت روز بلیط هواپیما

مسافرانی که قصد رزرو بلیط با قیمت ارزانتر را دارند، اغلب مجبور به چک کردن لحظه به لحظه وب سایت های مختلف هستند. اما با فعال سازی سرویس خبرم کن رسپینا این امکان را خواهید داشت تا در صورت کاهش قیمت بلیط هواپیما، بلافاصله از طریق پیامک مطلع شوید. کافیست پس از مراجعه به جدول پروازها، از سمت راست صفحه بر روی آیکون زنگوله خبرم کن کلیک نمائید. در مرحله بعد، اطلاعات خواسته شده و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا فعال سازی بصورت کاملا رایگان انجام گیرد.

قیمت روز بلیط هواپیما  

قیمت بلیط هواپیما بستگی به چه عواملی دارد؟

برای آن دسته از مسافرانی که به قصد تفریح، سفر می کنند، قیمت بلیط هواپیما اهمیت زیادی دارد؛ چراکه تمایل دارند در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنند. زمانی که برای رزرو بلیط به وب سایت های مختلف مراجعه می کنید، با نرخ های متفاوتی برای بلیط یک مسیر در یک روز مواجه خواهید شد. در تعیین این قیمت بلیط هواپیما، عوامل بسیار زیادی تاثیر گذارند که هر کدام در هر زمان، سبب افزایش و یا کاهش قیمت پرواز هر مسیر می شوند و مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • بازه زمانی سفر: در برخی از زمان ها که تقاضای مردم برای سفر زیاد می شود، قیمت بليط پرواز داخلي و خارجی با افزایش رو به رو می گردد. مثل بازه ی زمانی اربعین که قیمت پروازهای ورودی به نجف و بغداد چند برابر می شود. در مقابل، زمان هایی که تقاضای افراد برای سفر کم تر است، قیمت بلیط بسیار کاهش پیدا کرده و می توانید بلیط را با نرخ پایین تری رزرو کنید. برای مثال، فصل تابستان که مسافر کمتری راهی جزیره کیش می شود، نرخ پروازهای آن نیز کاهش خواهد یافت.
  • کلاس پروازی: به طور کلی صندلی های موجود در هواپیما، شامل سه کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی، بیزینس کلاس و فرست کلاس می باشد. در پروازهای داخل ایران، بلیط فرست کلاس ارائه نمی شود. اما در برخی مسیرهای خاص و پرتردد مثل تهران مشهد یا تهران کیش، بلیط بیزینس کلاس بفروش می رسد که در آن خدماتی مثل صندلی های باکیفیت تر با فاصله بیشتر نسبت به یکدیگر، امکان زودتر سوار شدن و پیاده شدن از هواپیما، ارائه منوی غذایی متنوع تر و با کیفیت تر با امکان انتخاب توسط مسافر و  ...ارئه می شود. بنابراین قیمت بلیط هواپیما بیزینس کلاس نسبت به اکونومی کلاس بیشتر است.
  • ایرلاین برگزار کننده: برند ایرلاین، کیفیت خدماتی که ارائه می دهد و نوع ناوگانی که بکار می برد نیز بر قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار است. به همین دلیل، پس از مراجعه به جدول پروازها، مشاهده خواهید کرد که قیمت بلیط برای یک روز و حتی یک بازه ساعتی مشخص برای 2 ایرلاین مختلف، متفاوت خواهد بود.

تضمین قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما خارجی

قیمت بلیط هواپیما خارجی، به دلیل اختلاف نرخ ارز و خدمات متنوع ایرلاین ها، گران تر از پروازهای داخلی است. اما برخی از عوامل بر نرخ این پرواز اثرگذار است که مهم ترین آن ها عبارت است:

  1. ایرلاین برگزار کننده پرواز: در پروازهای خارجی اگر ایرلاین انتخابی شما، از ایرلاین های داخلی همچون ماهان یا معراج باشد، در اغلب مواقع هزینه کمتری را نسبت به ایرلاین های خارجی مانند ترکیش پرداخت خواهید کرد. البته در این مورد استثنائاتی هم وجود دارد. به عنوان مثال، در مسیرهای پروازی به مقصد ترکیه، ایرلاین پگاسوس به علت خدمات کمتر نسبت به ایرلاین ماهان، در بسیاری از مواقع، بلیط ارزانتری دارد. در مواقعی هم که در مسیر پروازی موردنظر شما، ایرلاین های ایرانی فعالیت ندارند (مثل پروازهای کانادا یا آمریکا) برای کاهش هزینه ها، توصیه می کنیم به برند ایرلاین توجه داشته باشید.
  2. مستقیم یا غیرمستقیم بودن پرواز: علی رغم پروازهای داخلی که همگی بصورت مستقیم برگزار می شوند، پروازهای خارجی به دلیل مسافت هوایی طولانی و یا تصمیم ایرلاین برگزارکننده بصورت غیرمستقیم نیز انجام می گردند (خصوصا اگر ایرلاین خارجی باشد). در این صورت با مراجعه به جدول بلیط های سایت مشاهده خواهید نمود که بلیط این پروازها اختلاف نرخ بالایی نسبت به پروازهای مستقیم دارند (حتی در مواقعی تا بیش از 2 برابر گران تر). یکی از علل این موضوع نیز به پرداخت مالیات از سوی ایرلاین به کشوری که از حریم هوایی آن عبور می کند بازمی گردد. لذا برای صرفه جویی در هزینه ها توصیه می کنیم تا حد امکان بلیط پروازهای مستقیم یا پروازهایی که نقاط توقف کمتری دارند را رزرو نمائید.
  3. بازه زمانی خرید بلیط​: قیمت پرواز خارجی نیز مانند پروازهای داخلی با افزایش یا کاهش تقاضا، تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، در بازه زمانی کریسمس که اکثر هم وطنان ایرانی مقیم خارج از کشور، به ایران سفر می کنند، نرخ بلیط ها معمولا درصدی افزایش قیمت خواهد داشت.
  4. نوع بلیط (سیستمی و چارتر): به طور کلی پرواز های خارجی بصورت چارتری ارائه نمی شوند. اما برخی از ایرلاین های ایرانی، بلیط پرواز مسیر های پرتردد مانند استانبول، دبی و آنتالیا که جزء شهرهای توریستی به شمار می روند، به صورت چارتر ارائه می دهند. لازم است بدانید پرواز های چارتری در همه زمان ها ارزان نیستند و ممکن است در زمان های لوسیزن از قیمت بلیط سیستمی نیز گران تر ارائه شوند.
  5. کابین پروازی: در بیشتر مسیر های خارجی علاوه بر کلاس پروازی اکونومی و بیزینس، کلاس پروازی فرست نیز ارائه می شود که با توجه به خدماتی که دارد، نسبت به کلاس پروازی اکونومی و بیزینس قیمت گران تری را ارائه می دهد.

قیمت بلیط هواپیما چارتر

با اینکه اغلب مسافر این تصور را دارند که قیمت بلیط هواپیما چارتر نسبت به سیستمی ها پایین تر است، اما این مورد همیشه صدق نمی کند. پرواز های سیستمی و چارتری هر دو در نرخ گذاری سیستم مشابهی دارند و در روزهای مختلف هفته و مناسبت ها بر اساس میزان عرضه و تقاضا و قیمت مصوب هواپیمایی کشوری از پایین ترین تا بالاترین نرخ به فروش می شوند. در این میان، قیمت پروازهای چارتری نسبت به سیستمی نوسان قیمتی بیشتری دارد. خصوصا در ایام پیک سفر، گاهی مشاهده می شود که قیمت این بلیط ها حتی تا 2 برابر هم افزایش پیدا می کند.

error_outline شما رسپینا را نصب نکرده‌اید.

برای استفاده بهینه، رسپینا را نصب کنید.