• بلیط هواپیما

  • بلیط قطار

  • بلیط اتوبوس

  • رزرو هتل

  • رزرو آنلاین تور

  • بیمه مسافرتی

  • پیگیری

  • وبلاگ

  • قیمت بلیط هواپیما

expand_more
{{ctrl.notification}}

قیمت بلیط هواپیما

تضمین بهترین قیمت

رسپینایی عزیز ! برای اینکه مطمئن باشید بهترین نرخ پرواز را رسپینا به شما نمایش میدهد کافی است بعد از خرید پرواز مورد نظر ، اگر همین بلیط را با نرخ کمتری پیدا کردید ، به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید پس از بررسی موضوع ، رسپینا معادل دو برابر اختلاف قیمت را به شما پس خواهد داد.

قیمت بلیط هواپیما معمولا اولین موردی است که مسافران حتی قبل از چک کردن ساعت پرواز، جویای آن می شوند. نوسانات نرخی که بلیط هواپیما در پروازهای داخلی و خارجی داشته است، سبب شده تا نگرانی های مسافران برای هزینه سفرهای هوایی چند برابر شود. اما شناخت عواملی که بر قیمت بلیط تاثیرگذار است، قطعا در جست و جوی ارزانترین بلیط ها به شما کمک فراوانی خواهد کرد. در ادامه این مطلب، تمامی مواردی که می بایست در مورد قیمت بلیط پرواز از آن مطلع گردید، بررسی شده است که توصیه می کنیم حتما مطالعه بفرمائید.

بهترین قیمت بلیط هواپیما با رسپینا

رسپینا، به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری و مسافرتی، علاوه بر امکانات، خدمات و مزایای بسیاری را برای مسافرانی که از طریق این سایت برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنند، ارائه کرده است. برخی از مهمترین این مزایا عبارتند از:

قیمت روز بلیط هواپیما

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه کارهای خود را به دقیقه نود موکول می کنند، ممکن است از قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری متعجب شوید و بلیط های پرواز را دقیقه نودی و با قیمت های گزاف از آژانس های مسافرتی خریداری کنید. با انتخاب رسپینا، شما می توانید با چک کردن قیمت بلیط در هر روز، از کمترین قیمت بلیط هواپیما اطلاع پیدا کرده و بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین این سامانه با ارائه سرویس خدماتی خبرم کن، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید با فعالسازی آن، به راحتی از ارزان شدن قیمت بلیط هواپیما، مطلع شوید. همچنین با فعالسازی سرویس چند بخرم و مشخص کردن قیمت مدنظر خود، این سامانه به محض کاهش قیمت بلیط تا نرخ پیشنهادی شما، بلیط مورد نظر به طور خودکار رزرو خواهد شد.

لیست قیمت بلیط هواپیما در تقویم پروازی

رسپینا با ارائه تقویم پروازی در صفحه هر مسیر، این امکان را به فراهم کرده است تا بتوانید از قیمت بلیط تا 30 روز آینده اطلاع پیدا کرده و بلیط را به راحتی رزرو کنید.

امکان مقایسه قیمت بلیط هواپیما

از دیگر خدمات منحصر به فرد سامانه رسپینا، می توان به مقایسه قیمت بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف اشاره کرد. با این امکان می توانید در جدول لیست پرواز ها، قیمت بلیط، ساعت حرکت، نوع هواپیما و... در ایرلاین های مختلف را بررسی کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

تضمین ارزانترین قیمت بلیط هواپیما

کلیه بلیط های موجود در رسپینا، براساس آخرین نرخ مصوب شرکت های هواپیمایی و با کمترین میزان روکشی ارائه می شود. لازم است بدانید رسپینا، به عنوان بزرگترین سایت رزرو بلیط، به شما این تضمین را می دهد که در صورتی که بعد از خرید پرواز مورد نظر، همین بلیط را با نرخ کمتری پیدا کردید، به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید. پس از بررسی موضوع، رسپینا معادل دو برابر اختلاف قیمت را به شما پس خواهد داد.

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما داخلی

برخی از مسافران در این تصورند که هزینه بلیط هواپیما همیشه دارای یک نرخ ثابت بوده و در هیچ زمانی تغییر نمی کند. اما اگر برای رزرو بلیط، به وب سایت های اینترنتی ارائه دهنده بلیط پرواز مراجعه کنید، با نرخ های متفاوتی برای بلیط یک مسیر در یک روز مواجه خواهید شد. در تعیین این قیمت بلیط، عوامل بسیار زیادی تاثیر گذارند که هر کدام در هر زمان، سبب افزایش و یا کاهش قیمت پرواز هر مسیر می شوند. برخی از مهمترین این عوامل عبارتند از:

بازه زمانی سفر: یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما داخلی، بازه زمانی است که برای سفر خود انتخاب می کنید. در برخی از زمان ها، که تقاضای مردم برای سفر زیاد شود، قیمت بليط پرواز داخلي با افزایش رو به رو می شود. در مقابل در زمان هایی که تقاضای افراد برای سفر کم تر است، قیمت بلیط بسیار کاهش پیدا کرده و می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما را به راحتی رزرو کنید.

کلاس پروازی: به طور کلی صندلی های موجود در هواپیما، شامل سه کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی، بیزینس کلاس و فرست کلاس می باشد. قیمت این کلاس های پروازی، بر اساس خدماتی که ارائه می دهند، متفاوت است. برای مثال برای رزرو بلیط هواپیما ارزان، کلاس اکونومی بهترین انتخاب نسبت به کلاس پروازی بیزینس و فرست خواهد بود.

ایرلاین برگزار کننده: ایرلاین های داخلی بسیاری وجود دارند که برخی از آن ها مسیر های پروازی بیشتری نسبت به دیگر ایرلاین ها پوشش می دهند. بنابراین نرخ بلیط هواپیما در این ایرلاین ها نسبت به ایرلاین هایی که ممکن است در هر ماه تنها یک یا دو پرواز در این مسیر انجام دهند، با افزایش ارائه می شود. برای مثال قیمت بلیط هواپیما ماهان در مقابل ایرلاین کاسپین بسیار بیشتر است.

قیمت بليط هواپيما خارجي

قیمت بلیط هواپیما خارجی، به دلیل اختلاف نرخ ارز و خدمات متنوع ایرلاین ها، گران تر از پروازهای داخلی است. در این قسمت به عوامل تاثیر گذار بر این نرخ اشاره می کنیم.

تاثیر ایرلاین برگزار کننده بر قیمت بلیط هواپیما: همانطور که در قبل اشاره کردیم، یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت بلیط، ایرلاین برگزار کننده است. به طور کلی در صورت سفر خارجی اگر ایرلاین انتخابی شما، از ایرلاین های داخلی همچون ایرلاین ماهان، معراج باشد، هزینه کمتری را برای این بلیط همین مسیر با ایرلاین خارجی مانند ایرلاین ترکیش ایر پرداخت خواهید کرد. توجه داشته باشید ایرلاین پگاسوس به علت خدمات کمتر نسبت به ایرلاین ماهان، در بسیاری از موارد قیمت کمتری نسبت به این پروازها دارد.

تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم بودن پرواز بر قیمت: علی رغم پروازهای داخلی که همگی بصورت مستقیم برگزار می شوند، پروازهای خارجی به دلیل مسافت هوایی طولانی و یا تصمیم ایرلاین برگزارکننده بصورت غیرمستقیم نیز انجام می گردند (خصوصا اگر ایرلاین خارجی باشد). در این صورت با مراجعه به جدول بلیط های سایت مشاهده خواهید نمود که بلیط این پروازها اختلاف نرخ بالایی نسبت به پروازهای مستقیم دارند (حتی در مواقعی تا بیش از 2 برابر گران تر). یکی از علل این موضوع نیز به پرداخت مالیات از سوی ایرلاین به کشوری که از حریم هوایی آن عبور می کند بازمی گردد. لذا برای صرفه جویی در هزینه ها توصیه می کنیم تا حد امکان بلیط پروازهای مستقیم یا پروازهایی که نقاط توقف کمتری دارند را رزرو نمائید.

تاثیر بازه زمانی خرید بر قیمت بلیط هواپیما ​: سعی کنید، بلیط سفر خارجی را در ایام های سیزن (عید نوروز، کریسمس، بلک فرایدی، عید پاک مسیحیان و ...) خریداری نکنید. تقاضای سفر به کشورهای خارجی در ایام های سیزن مخصوص، بسیار بالا است و بلیط های سیستمی با 3 یا 4 برابر قیمت زمان های عادی به فروش می رسد.

تاثیر نوع بلیط (سیستمی و چارتر) بر قیمت بلیط هواپیما: به طور کلی پرواز های خارجی دارای بلیط چارتر نمی باشند. اما برخی از ایرلاین های ایرانی، بلیط پرواز مسیر های پرتردد مانند استانبول، دبی و آنتالیا که جزء شهرهای توریستی به شمار می روند، به صورت چارتر ارائه می دهند. لازم است بدانید پرواز های چارتری در همه زمان ها ارزان نیستند و ممکن است در زمان های لوسیزن از قیمت بلیط هواپیما سیستمی نیز گران تر ارائه شوند.

کابین پروازی: در بیشتر مسیر های خارجی علاوه بر کلاس پروازی اکونومی و بیزینس، کلاس پروازی فرست نیز ارائه می شود که با توجه به خدماتی که دارد، نسبت به کلاس پروازی اکونومی و بیزینس قیمت گران تری را ارائه می دهد.

error_outline شما رسپینا را نصب نکرده‌اید.

برای استفاده بهینه، رسپینا را نصب کنید.

سوالات متداول

در چه زمان هایی قیمت بلیط هواپیما ارزان است؟ expand_more

یکی از عواملی که در تعیین قیمت بلیط هواپیما تاثیر گذار است، بازه زمانی سفر است. در زمان هایی که تقاضای مسافران برای سفر کم تر باشد، معمولا قیمت بلیط هواپیما ارزانتر ارائه می گردد.

قیمت بلیط هواپیما به چه عواملی بستگی دارد؟ expand_more

در تعیین قیمت بلیط هواپیما عوامل مختلفی مانند بازه زمانی سفر، ایرلاین برگزار کننده، کلاس پروازی، نوع هواپیما و... بستگی دارد که بر اساس آن ها، قیمت بلیط ممکن است با کاهش و یا افزایش رو به شود.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان چگونه محاسبه می شود؟ expand_more

در پرواز های سیستمی و چارتری، قیمت بلیط هواپیما برای نوزاد، 10 درصد بلیط بزرگسالان است. همچنین قیمت بلیط هواپیما برای کودکان نیز تنها در پرواز های سیستمی، بین 50 تا 85 درصد نرخ بزرگسالان محاسبه می شود. اما در پرواز های چارتری، نرخ کودک وجود نداشته و نرخ مسافر کودک و بزرگسال یکسان محاسبه می شود.

چگونه در رسپینا، از کمترین قیمت بلیط هواپیما اطلاع پیدا کنیم؟ expand_more

شما می توانید با استفاده از سرویس -خبرم کن- رسپینا، از قیمت بلیط چارتر هواپیما مطلع شوید. برای این منظور کافیست در صفحه لیست پروازها، آیکون زنگوله را انتخاب و درصد تخفیف پیشنهادی خود برای سفر را اعلام کنید. در صورت کاهش قیمت بلیط ها تا مبلغ پیشنهادی شما، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

چگونه بلیط هواپیما قیمت مناسب تهیه کنیم؟ expand_more

شما می توانید با استفاده از تقویم پروازی سایت رسپینا از کلیه ی بلیط های موجود طی 30 روز آینده و پایین ترین قیمت هر روز نیز اطلاع پیدا کرده و ارزانترین بلیط مورد نظر خود را رزرو کنید.

قیمت بلیط هواپیما چارتر و سیستمی چه تفاوت هایی با هم دارد؟ expand_more

پرواز های سیستمی توسط ایرلاین ها و پروازهای چارتری توسط آژانس های چارتر کننده آن مسیر پروازی عرضه و به فروش می رسند. به همین دلیل، پرواز های سیستمی در بیشتر مواقع دارای نرخ ثابتی هستند. به طوری که پرواز های چارتری قیمت مشخص و ثابتی نداشته و ممکن است در برخی از زمان ها، بسیار ارزان و در برخی دیگر نیز گرانتر از پرواز های سیستمی ارائه شوند.