هزینه سفر به اصفهان

هزینه رفتن به اصفهان

یکی از بخش های هزینه ما در سفر به اصفهان شامل هزینه حمل و نقل از شهر مبدا به اصفهان می باشد. اینکه از کدام وسیله استفاده کنید به شهر مبدا شما بستگی دارد که آیا دارای فرودگاه یا ایستگاه قطار می باشد یا خیر. این هزینه ها برای وسایل مختلف به تفکیک بررسی شده است.

هزینه سفر به اصفهان با هواپیما

هزینه شما در سفر با هواپیما به اصفهان، به شهر مبدا و همچنین نوع ایرلاین انتخابی شما بستگی دارد. قیمت بلیط هواپیما در شهرهای مختلف متفاوت می باشد. بطور مثال در مسیر هوایی تهران به اصفهان ایرلاین های کاسپین، آتا، ایران ایر، کاسپین، کارون، ماهان، قشم ایر و فلای پرشیا فعالیت می کنند که کمترین قیمت در اواخر اسفند 1400 مربوط به کاسپین با قیمت 701 هزار تومان می باشد. این قیمت ها برای سفر از مشهد به اصفهان بیشتر بوده که کمترین آن در اسفند 1400 مربوط به ایرلاین ایرتور با 800 هزارتومان است. قیمت بلیط ها در بازه های زمانی که گردشگران کمتری به این شهر می روند، پایین تر است. در جدول زیر، بیشترین نرخ مصوب پروازهای اکونومی از شهرهای مهم به اصفهان ذکر شده است.

نرخ پرواز به اصفهان

هزینه سفر به اصفهان با قطار

قیمت بلیط قطار در ایام مختلف سال متغیر بوده که این قیمت به نوع قطار و شهر مبدا شما نیز بستگی دارد. اگر می خواهید هزینه کمتری برای قطار پرداخت کنید، از قطارهای 3 ستاره و اتوبوسی استفاده کنید. بطور مثال در مسیر تهران به اصفهان، قطار 4 ستاره غزال در اسفند 1400 با 102 هزار تومان قابل رزرو می باشد. این قیمت در مسیر مشهد به اصفهان بیشتر بوده و کمترین قیمت آن در اسفند 1400 برابر 306 هزار تومان برای قطار 4 ستاره نور است. نرخ پایین ترین قیمت قطار از بعضی از شهرهای مهم به اصفهان در جدول زیر مشخص شده است.

نرخ بلیط قطار اصفهان 1400

هزینه سفر به اصفهان با اتوبوس

اتوبوس هایی که از شهرهای مختلف به اصفهان حرکت می کنند در دو دسته VIP و معمولی می باشند. قیمت بلیط اتوبوس، به نوع و تعداد صندلی های آن بستگی دارد. همچنین این قیمت در شهرهای مختلف و در ایام مختلف سال متفاوت می باشد. بطور مثال کمترین قیمت اتوبوس از شهر تهران به اصفهان در اسفند 1400 برابر 57 هزار تومان برای اتوبوس های معمولی مشخص شده است. همچنین از مشهد به اصفهان، کمترین قیمت بلیط در اسفند 1400 برابر 142 هزار تومان است.

اتوبوس بین شهری اصفهان

هزینه سفر به اصفهان با ماشین شخصی

استفاده از خودروی شخصی در سفر به اصفهان هزینه زیادی ندارد و تنها هزینه آن مربوط به بنزین می باشد. اگر از شهرهای دور به اصفهان سفر می کنید، مسلما مصرف بنزین خودروی شما بیشتر می شود. از مزایای استفاده از خودروی شخصی کم شدن هزینه تردد در شهر اصفهان است.

هزینه اقامت در اصفهان

یکی دیگر از هزینه های سفر به اصفهان مربوط به اقامت می باشد. شما می توانید از هتل های مختلف و با کیفیت های متفاوت و یا از مسافرخانه ها، خانه های روزانه و سوئیت استفاده کنید. در ادامه هزینه اقامت در هتل ها و مسافرخانه ها بررسی شده است.

هزینه هتل در اصفهان

هتل های مختلف یک ستاره تا 5 ستاره با کیفیت متفاوت در شهر اصفهان وجود دارد. کمترین قیمت در اسفند 1400 برای یک شب اقامت در هتل یک ستاره اردیبهشت، 137 هزار تومان می باشد و قیمت هتل های 5 ستاره نیز به شبی 2 میلیون تومان می رسد. به دلیل نبود آشپرخانه در هتل، باید غذای آماده تهیه کنید که هزینه خورد و خوراک شما را بیشتر می کند. اما اگر کیفیت و بهداشت محل اقامت برای شما مهم تر است، انتخاب هتل گزینه مناسب تری می باشد. در جدول زیر قیمت یک شب اقامت در برخی هتل های اصفهان مشخص شده است.

نرخ مصوب هتل اصفهان

هزینه مسافرخانه در اصفهان

علاوه بر هتل می توانید از مسافرخانه ها، سوئیت ها و خانه های روزانه که به صورت شخصی اجاره داده می شوند استفاده کنید. قیمت این مراکز نسبت به هتل کمتر بوده و می توانید از آشپزخانه آن ها استفاده کنید تا هزینه خورد و خوراک شما کم تر شود. در این مراکز، وضعیت بهداشتی در مسافرخانه ها بهتر می باشد.

هزینه حمل و نقل در اصفهان

اگر با هواپیما یا قطار به اصفهان سفر کرده اید، به منظور کاهش هزینه تردد در اصفهان از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. هزینه استفاده از این وسایل در ادامه بررسی شده است.

هزینه مترو اصفهان

متروی اصفهان در 4 خط فعال بوده و می توان با استفاده از آن از نقاط مختلف شهر بازدید کرد. هزینه بلیط مترو در سال 1400 با استفاده از کارت مترو، 1600 تومان و بلیط تک نفره، 2000 تومان تعیین شده است.

مترو اصفهان

هزینه اتوبوس در اصفهان

اگر می خواهید از مکان های دیدنی اصفهان در طول تردد در شهر استفاده کنید، استفاده از اتوبوس به شما پیشنهاد می شود. هزینه اتوبوس های شهری به ازای هر نفر برابر 850 تومان بوده که هم قیمت آن نسبت به مترو کمتر است و هم دسترسی بهتری به مکان های دیدنی خواهید داشت.

اتوبوس اصفهان

هزینه خورد و خوراک در اصفهان

هزینه خورد و خوراک به شرایط شما و تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد. اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای خورد و خوراک بپردازید، لوازم ضروری برای آشپزی همراه خود داشته باشید. در صورتی که می خواهید از غذاهای سنتی در اصفهان استفاده کنید، استفاده از رستوران ها گزینه مناسبی می باشند. از رستوران های معروف می توان به رستوران بریانی اعظم، هوگر، ترنج و شهرزاد اشاره کرد. غذاهای متنوع سنتی، دریایی و غیره با قیمت های متنوع در این رستوران ها وجود دارد.

رستوران ترنج اصفهان

هزینه بازدید از مکان های دیدنی اصفهان

تعداد مکان های دیدنی در اصفهان زیاد است و مسلما پرداخت ورودی برای هرکدام از آن ها به ویژه اگر تعداد شما زیاد باشد، هزینه سفر شما را زیاد می کند. در ادامه مکان های دیدنی با ورودی و بدون ورودی را برای شما بررسی می کنیم.

مکان های دیدنی در اصفهان که ورودی دارد

. ورودی بیشتر مکان های دیدنی در اصفهان قیمت برابری دارند. بطور مثال هزینه ورودی عمارت عالی قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله، کاخ چهلستون و غیره به ازای هر نفر در سال 1400 برابر 5 هزار تومان می باشد. همچنین کلیسا و موزه وانک که در خیابان حکیمی نظامی قرار دارد، هزینه ورودی آن برای هر نفر در سال 1400 برابر 10 هزار تومان است. قیمت این ورودی ها در ایام عید ممکن است بیشتر شود.

کلیسای وانک اصفهان

مکان های دیدنی بدون ورودی در اصفهان

در بعضی از مکان های دیدنی اصفهان مانند میدان نقش جهان، پل خواجو، بازار قیصریه، سی و سه پل، آتشکده اصفهان، محله جلفا، خیابان چهارباغ عباسی و پارک کوهستانی صفه، ورودی دریافت نمی شود که بازدید از این مکان ها می تواند در کاهش هزینه شما در سفر به اصفهان موثر باشد.

عکس سی و سه پل اصفهان

سفر ارزان به اصفهان

به منظور تجربه سفری ارزان به اصفهان باید زمان سفر خود را طوری تنظیم کنید که گردشگر کمتری به این شهر می رود. به دلیل آب و هوای گرم و خشک اصفهان، در ایام تابستان مسافران کمتری به این شهر می روند. در نتیجه هم هزینه حمل ونقل و هم هزینه اقامت شما در اصفهان کاهش می یابد. ایام عید به دلیل هجوم گردشگران، زمان مناسبی نمی باشد. همچنین برای کاهش هزینه سفر می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرده و مکان های گردشگری بدون ورودی را برای بازدید انتخاب کنید. اگر شما تجربه سفر به اصفهان را داشته اید، تجربیات خود را در رابطه با هزینه های سفر به اصفهان با ما در میان بگذارید.