راهنمای سه روزه سفر به مشهد

برای اقامت 3 روزه در مشهد کدام هتل ها را انتخاب کنیم؟

با توجه به اینکه سفر 3 روزه برای اقامت در مشهد زمان کوتاهی است، پیشنهاد می کنیم از هتل های نزدیک حرم امام رضا برای این منظور استفاده کنید. اگر اقامتی با کیفیت را مد نظر دارید، هتل قصر طلایی یا درویشی از بهترین گزینه ها هستند. همچنین اگر به دنبال رزرو اقامتگاه های با کیفیت و ارزان قیمت مشهد هستید می توانید سراغ هتل های 3 ستاره از جمله بشری و شارستان بروید. برای رزرو هتل آپارتمان های ارزان مشهد نیز می توانید از هتل آپارتمان تبسم یا مهستان استفاده نمائید. در این صورت می توانید ناهار و شام خود را داخل هتل تهیه کنید.

برنامه روز اول سفر به مشهد

یکی از علل اصلی سفر به مشهد در ایام سال، زیارت بارگاه امام رضا (ع) است. در نتیجه، به افرادی که تور مشهد برای سه روز را خریداری کرده اند، اولین پیشنهاد زیارت امام رضا است. با توجه به این که پذیرش هتل های اطراف حرم در ساعت 14 انجام می شود، بهتر است چمدان خود را به هتل تحویل داده و به زیارت مشغول شوید. برای این منظور بهتر است تا ساعت 9 در حرم حضور داشته باشید تا با شلوغی های این مکان مواجه نشده و به راحتی به زیارت بپردازید. حداکثر 2 ساعت را برای بازدید از حرم در نظیر می گیریم.

روز اول سفر به مشهد و گشت و گذار در اطراف حرم

حدودا ساعت 11، پس از برگشت از حرم و صرف صبحانه در هتل های نزدیک حرم می توانید از بازارهای اطراف حرم از جمله بازار رضا و سرشور بازدید کنید. برای گشت و گذار در اطراف حرم و خرید سوغاتی های مشهد حداکثر 2 ساعت کافی است. پیشنهاد می کنیم در این بازارها تنها به خرید سوغاتی پرداخته و بازارگردی خود را به شب موکول کنید. همچنین اگر به قصد زیارت به مشهد سفر کرده اید، می توانید از مسجدهای نزدیک حرم از جمله مسجد گوهرشاد و گنبد سبز نیز بازدید کنید.

زیارت و گشت و گذار در اطراف حرم روز اول سفر به مشهد

گردشگری اطراف حرم در روز اول سفر به مشهد

پس از زیارت بارگاه امام رضا، می توانید از جاذبه های گردشگری اطراف بازدید فرمائید. در این قسمت به معرفی پر طرفدارترین مکان های نزدیک حرم می پردازیم.

آرامگاه نادری مناسب گردشگری در روز اول سفر به مشهد

یکی از جاذبه های دیدنی اطراف حرم، آرامگاه نادر شاه است. این مکان واقع در خیابان بهجت و در فاصله کمتر از 5 دقیقه (به وسیله تاکسی) با حرم قرار دارد. شما می توانید از آرامگاه نادری در ساعت 10 الی 17 بازدید کنید. حداکثر مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از این مکان، 30 تا 45 دقیقه است.

بازدید از خانه تاریخی داروغه در روز اول گردشگری در مشهد

خانه داروغه یکی از مکان های پر طرفدار بین علاقه مندان به مکان های تاریخی است. این خانه قدیمی که از معماری روسی الهام گرفته شده و افتخارات فراوانی در خود جای داده، از دوره قاجاریه به یادگار مانده است. برای گردش در این مکان دیدنی نیز 1 ساعت زمان در نظر داشته باشید.

خرید روز اول سفر به مشهد

چنانچه مایل به گردشگری از مکان های تاریخی اطراف حرم نبودید و قصد خرید از مشهد را دارید، بازار 17 شهریور، بهترین مکان برای این منظور است. در این پاساژ ها می توانید انواع لباس های مردانه، زنانه، لباس زیر، مانتو و روسری را خریداری کنید. این مکان به علت فروش کلی، نرخ ارزان تری به مشتریان ارئه می دهد. همچنین برای خرید مانتو بهتر است سری به بازار فردوسی در منطقه طلاب مشهد بزنید.

روز اول سفر مشهد – صرف ناهار

چنانچه هتل آپارتمان های اطراف حرم را برای خود رزرو کرده اید، می توانید داخل اتاق ها به پختن غذا مشغول شوید. همچنین اکثر هتل های این شهر نیز خدمات کترینگ و رستوران به مسافرین ارائه می دهند. اما اگر قصد خوردن ناهار در بیرون از هتل را دارید، می توانید رستوران های نزدیک حرم از جمله رستوران بابا قدرت برای غذاهای ایرانی در آدرس 17 شهریور یا رستوران لیالی لبنان را برای صرف غذاهای عربی در آدرس 4 راه شهدا امتحان کنید.

برنامه شب اول سفر به مشهد

پس از بازگشت به هتل و کمی استراحت، می توانید مشغول بازارگردی در مشهد شوید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم بازارگردی خود را از حدود ساعت 7 شروع کنید. برای این کار بهتر است ابتدا به سمت بلوار جانباز مشهد حرکت کرده و از بازار های پروما، کیان سنتر 1 و 2، مرکز خرید پاژ و نیکا بازدید کنید. برای این منظور می توانید با سوار شدن در اتوبوس BRT از ایستگاه شیرازی سوار اتوبوس شده و در میدان جانباز پیاده شوید. چنانچه با خودرو شخصی به مشهد سفر کرده اید، حتما خودرو خود را داخل پارکینگ ها قرار داده و با خیال راحت به خرید مشغول شوید. برای خرید در این بازارها نیز، 4 ساعت زمان اختصاص دهید. سپس برای استراحت، می توانید از تفرجگاه های نزدیک از جمله پارک ملت مشهد استفاده نموده و ساعتی از این مکان استفاده کنید.

خرید از مراکز فروش میدان جانباز در شب اول سفر سه روزه به مشهد

برنامه روز دوم سفر به مشهد : تفریح و گردشگری

پس از استراحت و خرید در روز اول و استراحت شبانه، روز دوم به صرف صبحانه در هتل بپردازید. در روز دوم این سفر می توانید کمی تفریح و گردش چاشنی سفر خود کنید و به گشت و گذار در بیرون شهر مشهد مشغول شوید. همچنین می توانید در این روز از پارک های آبی مشهد برای ثبت یک روز به یاد ماندنی استفاده کنید.

برنامه تفریحی روز دوم سفر به مشهد

اگر قصد دارید روز دوم سفر را به صورت تمام وقت در پارک های آبی سپری کنید، موج های آبی را به شما پیشنهاد می دهیم. در این پارک آبی می توانید به مقدار کافی هیجان تزریق کرده و برای تفریح به صورت گروهی بهترین گزینه است. اما اگر علاوه بر استفاده از پارک آبی، قصد خرید یا گردشگری در اطراف آن را دارید، می توانید پارک ساحلی آفتاب را در آدرس میدان سپاد انتخاب کنید. در این صورت علاوه بر تفریح آبی می توانید از باغ پرندگان منطقه سپاد بازدید کنید. همچنین برای خرید از مجمتمع الماس شرق، بازار بزرگ سپاد، بازار وصال یا بازارهای متعدد دیگر در این منطقه دیدن فرمائید.

تفریح و گردشگری در روز دوم سفر به مشهد

گردشگری در بیرون شهر برای روز دوم سفر به مشهد

ابتدا برای زیارت می توانید از امام زادگان ناصر و یاسر (فرزندان امام موسی) بازدید نموده و سپس گردش خود را در طرقبه آغاز کنید. یکی از مهم ترین مناطق گردشگری طرقبه، چالیدره است که در چند سال اخیر، بیشترین تعداد گردشگر را در خود جای داده است. انواع تفریحات مورد نیاز از جمله قایق سواری، بانجی جامپینگ، تله سیژ، تله کابین، مرکز ماساژ ماهی و کافی شاپ را می توانید در این منطقه استفاده کنید. همچنین در سد چالیدره، می توانید از آموزش های غواصی در دریاچه و ترن کوهستان برای بالا بردن سطح آدرنالین استفاده کنید. علاوه بر این اگر مدت زمان اقامت شما در این منطقه بیشتر از 4 ساعت بود، می توانید از رستوران جذاب برج گردان این منطقه با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی استفاده کنید.

تفریحات خاص گردشگری در روز دوم اقامت در مشهد

پیست اسکی طرقبه: یکی از جذاب ترین بخش های سفر به شهرستان طرقبه، پیست اسکی منطقه ویلا شهر است. اگر در فصل زمستان به مشهد سفر کرده اید، حتما این مکان را برای بازدید انتخاب کنید.

باشگاه های سوار کاری طرقبه: بهترین مکان های سوارکاری در طرقبه باشگاه ارشاد و مدرسه سوار کاری کاظمینا هستند. باشگاه در نزدیکی باغ وکیل آباد قرار گرفته و می توانید در این باشگاه، از پیست کارتینگ ارشاد نیز استفاده کنید. همچنین مدرسه سوار کاری کاظمیان مشهد را می توانید با یک جلسه آموزش سوارکاری در ماده پرش و درساژ انتخاب کنید. این مجموعه در آدرس طرقبه، امام رضا 17 قرار داشته و از ساعت 17 الی 23 برای علاقه مندان باز است.

پیست اتومبیل رانی طرقبه: یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات برای علاقه مندان به سرعت و ماشین سواری است. در این پیست می توانید انواع خودروهای تیونینگ شده و جذاب را مشاهده کنید. همچنین انواع خودروهای عجیب از جمله خودرو 3 چرخ، رنو کروک و خودروهای تقویت شده با کلاس های مختلف را در بخش مسابقات و دریفت، مشاهده کنید. این پیست در آدرس طرقبه، ویرانی 45 قرار دارد.

انتخاب رستوران های طرقبه در روز دوم سفر به مشهد

پس از انجام تفریحات مختلف در طرقبه و شاندیز، پیشنهاد می کنیم حتما از انواع رستوران های این مناطق نیز بازدید کنید. معروف ترین غذای این رستوران ها، شیشلیک است. در این قسمت به معرفی بهترین رستوران ها در منطقه طرقبه و شاندیز می پردازیم.

رستوران تشریفات: این رستوران از مجموعه های مجلل طرقبه بوده که امکاناتی از جمله آلاچیق اختصاصی، پارکینگ، لمکده سنتی و انواع غذاهای کبابی از جمله ماهیچه، شیشلیک، کباب بختیاری، میگو کباب و ... در اختیار گردشگران قرار می دهد. این مجموعه در آدرس طرقبه، 500 متر مانده به جاغرق، سمت چپ قرار دارد. همچنین با پرداخت مبلغی اضافی در این مجموعه می توانید از خدمات VIP آن از قبیل میز اردور، آبمیوه، دسر، میوه، آجیل و نوشیدنی سرد و گرم بهره مند شوید.

رستوران ارم: احتمالا یکی از معروف ترین شیشلیک هایی که می توانید در طول زندگی امتحان کنید، در این رستوران است. با ورود به رستوران ارم، ضمن پرداخت هزینه غذا، از تمام مخلفات آن بهره مند می شوید. مثلا همراه با شیشلیک، نوشابه، دوغ، سالاد و ماست چکیده نیز ارائه می شود. معمولا هر 2 پرس غذای این رستوران برای 3 نفر کافی است. از مزایای دیگر مجموعه ارم شاندیز، می توان به خدمات اختصاصی معلولین و پارکینگ با ظرفیت کافی اشاره کرد.

رستوران پدیده شاندیز: احتمالا بارها نام پدیده مشهد را در تبلیغات تلویزیونی شنیده اید؛ پدیده شاندیز از پر تردد ترین رستوران های این منطقه است که فضای داخلی آن شامل باغ پرندگان، آلاچیق ها و فضاهای باز می شود. این رستوران در آدرس شاندیز، بعد از میدان اول قرار داشته و از رستوران بین المللی، رستوران منو آزاد و رستوران های تابستانی بهره می برد. پدیده شاندیز از ساعت 11 الی 23 آماده خدمت رسانی به مشتریان مختلف است.

رستوران حاج حسن: احتمالا کمتر نام این رستوران را شنیده اید، اما اگر از اهالی شاندیز، آدرس رستوران مناسب برای چلو گوشت را بپرسید، احتمالا این رستوران را به شما معرفی خواهند کرد. حاج حسن در آدرس شاندیز، پایین تر از میدان دوم قرار داشته و غذاهای این مجموعه نیز شامل سرویس رایگان است.  

بهترین رستوران های طرقبه در سفر سه روزه به مشهد

برنامه شب دوم سفر به مشهد

احتمالا پس از تفریح در پارک های آبی مشهد به علت خستگی زیاد، گزینه ای جز بازگشت به هتل و استراحت ندارید. همچنین در صورت بازدید از طرقبه شاندیز، پس از بازگشت از این مناطق، نیاز به استراحت دارید، اما اگر به اندازه کافی زمان دارید، می توانید از منطقه تاریخی کنگ بازدید نموده و با عکاسی از این منطقه تاریخی، خاطره های جذابی از سفر به مشهد همراه خود داشته باشید. در بازگشت از این مناطق اگر قصد خرید بیشتری دارید، می توانید برای خرید پوشاک از بازار ویلاژ توریست و برای صنایع دستی یا سوغاتی از بازار بعثت بازدید کنید. پیشنهاد می کنیم در زمان برگشت، حتما بستنی های سنتی این منطقه را امتحان کنید.

برنامه روز سوم سفر به مشهد

در روز پایانی سفر 3 روزه به مشهد، با توجه به این که تخلیه اکثر هتل های مشهد ساعت 12 انجام می شود، زمان زیادی برای انجام کارهای مختلف ندارید. در این صورت پیشنهاد می کنیم ابتدا به حرم رفته و به زیارت مشغول شوید. سپس اگر زمانی در اختیار داشتید، می توانید مجددا برای خرید سوغاتی از بازاهای اطراف حرم سر بزنید.

سفر 3 روزه به مشهد مقدس

در این مطلب سعی شد تمام مواردی که می توانید در سفر 2 شب و 3 روز به مشهد مقدس انجام دهید، برای هر سلیقه ای ارائه شود. چنانچه تجربه ای از سفر به مشهد دارید، می توانید با ما به اشتراک بگذارید و برای اطلاع از تورهای 3 روزه رسپینا با قیمت های مختلف، با شماره های کارشناسان رسپینا تماس گرفته و از آفرهای این تورها مطلع شوید.