پارک پرواز تهران

پارک پرواز تهران کجاست؟

این پارک در ارتفاعات شمال غربی تهران و در شهرک مخابرات منطقه سعادت آباد (منطقه ۲، ناحیه ۹ شهرداری) قرار گرفته است.

چگونه به  پارک پرواز برویم؟

جهت مراجعه به پارک پرواز به بزرگراه یادگار امام، بلوار پیام و سپس به پارک پرواز بروید. همچنین می توانید از خطوط مترو و اتوبوس استفاده نمائید که در ادامه نحوه دسترسی به هرکدام  را توضیح خواهیم داد.

ایستگاه اتوبوس پارک پرواز کجاست؟

برای دسترسی به پارک پرواز از طریق اتوبوس، سوار خط 267 (میدان انقلاب اسلامی –پایانه بیهقی) شده و در ایستگاه هفت تیر از اتوبوس خارج شوید اکنون فاصله 400 متری تا پارک را پیاده روی نمائید.

ایستگاه مترو پارک پرواز کجاست ؟

در ایستگاه پایانی مترو خط 7 میدان صنعت، پیاده شده و فاصله ی 5 کیلومتری را با تاکسی و یا  75 دقیقه پیاده تا پارک  طی کنید.

پارک پرواز تهران کجاست؟

بخشها و امکانات پارک پرواز

امکانات پارک پرواز عبارتند از : مجسمه‌ها و المان‌های هنری، لوازم و زمین ورزشی، شهربازی روباز که شامل لوازم ورزشی و زمین بازی کودک، یادمان دفاع مقدس، فلای لند، آلاچیق‌، مسجد سرویس بهداشتی می باشد. مزار شهدای این پارک در نزدیکی پارکینگ و سینما 5 بعدی قرار دارد.

مجسمه‌ها و المان‌های هنری پارک پرواز

در بسیاری از نقاط پارک پرواز مجمسه و کارهای هنری جذاب به همراه یادمان های دفاع مقدس گسترده شده اند. در زیر و یا در کنار هر مجسمه و المان توضیحی راجع  به اثر و صاحب آن خواهید یافت. که برای علاقه مندان به عکاسی جذاب خواهد بود.

امکانات تفریحی پارک پرواز

امکانات تفریحی پارک پرواز شامل، سینما 5 بعدی، لوازم و زمین ورزشی، شهربازی روباز و زمین بازی کودک است. که در ادامه به توضیح هر بخش می پردازیم.

سینما 5 بعدی پارک پرواز 

سینما 5 بعدی پارک پرواز با ارائه جدیدترین فیلم ها و داشتن 16 صندلی هوشمند قابل جابه جایی به طرفین و ارائه افکت های محیطی مانند :  اسپری آب، باد ، تحریک پشت پا و گردن ، رعد و برق ، نورهای رنگی ، مه و دود از مجهز ترین سینماهای منطقه بوده و ورودی آن 15.000 تومان می باشد.

ساعت بازید از ساعت 18 الی 22 و  جهت مراجعه می توانید به آدرس : سعادت آباد ، بالاتر از میدان سرو مراجعه نموده و یا با  شماره تلفن :88635209  تماس بگیرید.

سینما 5 بعدی پارک پرواز

لوازم و زمین ورزشی پارک پرواز

زمین بازی این پارک دارای میزهای شطرنج و پینگ پنگ بوده و  بعلت داشتن شیب ملایم محل مناسبی برای اسکیت سواران بوده و همچنین برای افراد  علاقه مند به پله نوردی نیز مکان مناسبی بوده که سلیقه طیف وسیعی از نوجوانان تا کهنسالان را پاسخگو می باشد.

پارک فقط میز را ارائه می دهد اما برای استفاده شطرنج و پینگ پنگ همراه خود بیاورید.

شهربازی روباز و زمین بازی کودک، پارک پرواز

این شهربازی دارای زمین بازی مخصوص کودکان و شهر بازی روباز مجهزی بوده که می تواند اوقات خوشی را  برای خانواده ها ایجاد کرده تا درکنار کودکان خود از امکانات این پارک استفاده نمایند.

امکانات رفاهی پارک پرواز

امکانات رفاهی این پارک شامل آلاچیق ها، سرویس بهداشتی، مسجد، و پارکینگ این مجموعه می باشد. که مسجد این پارک، در نزدیکی میدان بهرود و در نزدیکی پارکینگ و سرویس بهداشتی قراردارد. آلاچیق های پارک پرواز در سراسر پارک پراکنده شده است. جهت استفاده از آلاچیق ها زیرانداز همراه داشته باشید. پارکینگ عمومی پارک پرواز جهت آسایش و رفاه بازدیدکنندگان در جنوب میدان بهرود واقع شده و فضایی به ظرفیت 60 خودرو دارد.

شهربازی روباز پارک پرواز

سرویس های بهداشتی پارک پرواز کجا قراردارد؟

 تعداد سرویس های بهداشتی این پارک دو عدد می باشد.

سرویس بهداشتی پارک پرواز 1: آدرس: نزدیک میدان بهرودی

سرویس بهداشتی بوستان کیهان2: آدرس: بلوار پرواز، حدفاصل خیابان ایثارگران و خیابان قمصری

مراکز دیدنی نزدیک به پارک پرواز

پس از پارک پرواز می توانید از پارک ژوراسیک، پارک فدک، بوستان کیهان و برج میلاد که در نزدیکی این پارک می باشند نیز دیدن فرمائید.

پارک ژوراسیک: جهت دسترسی به این پارک آدرس زیر را دنبال نمائید: آدرس ، عادت آباد، انتهای بلوار پاک‌‌نژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، پایین‌تر از پارک پرواز می باشد. ساعت کاری این مجموعه شنبه تا چهارشنبه 10 الی 21 ، پنجشنبه و در  روزهای تعطیل 10الی22 می باشد که حدود 19 دقیقه از پارک  فاصله دارد.  جهت رفتن این پارک از خروجی بلوار گل سرخ به بلوار شقایق وارد شوید.

 پارک فدک : پارکی بسیار دیدنی که بعلت طبیعت سر سبز وجود آب نماها و درختان بلند آن بسیار جالب توجه بوده و فضایی در حدود  12 هکتار دارد. همچنین این پارک را می توان به آدرس شهرک غرب: ، میدان صنعت، خیابان خوردین، خیابان ایران زمین یافت. جهت مراجعه از پارک پرواز به این پارک مسیر 14 دقیقه ای از پارک درپیش دارید.

بوستان کیهان :  روبه روی پارک پرواز و در حاشیه بزرگراه کاشانی واقع شده است.  جهت مراجعه به این پارک کافیست طول خیابان نیلوفر 1  را طی نمائید.

برج میلاد: در فاصله ی 16 دقیقه ای پارک پرواز واقع شده است. که می تواند پس از پارک پرواز مقصد بعدی باشد. جهت رفتن به برج میلاد از خروجی بلوار گل سرخ وارد بلوار شقایق و سپس حامد اسماعیلی شوید

زمین ورزشی پارک پرواز تهران

هتل های نزدیک پارک پرواز

در حال حاضر نزدیک ترین هتل به پارک پرواز، هتل اسپیناس می باشد.

هتل اسپیناس: بعلت تغییر شماره های هتل، می توانید با شماره های درج شده در پائین صفحه تماس گرفته و با قسمت رزور هتل صحبت نمائید.  از بلوار شقایق وارد بلوار گلسرخ شوید و مسیر تا هتل طی نمائید مدت زمان 4 دقیقه تا هتل اسپیناس فاصله دارید.

رستوران های نزدیک  پارک پرواز: 

با توجه به وجود مجموعه ی فلای لند و مجموعه ی رستورانهای این مجموعه با منوی کامل شما نیازی به مراجعه سایر رستورانها را نداشته و می تواند پاسخگوی هرنوع سلیقه ای باشد.

مجمتمع های تجاری نزدیک پارک پرواز

از مجتمع های تجاری اطراف این پارک می توان به مرکز خرید پلاتین و مجتمع تجاری  پلاتین اشاره کرد.

مرکز خرید پلاتین: این مجموعه شامل مراکز خرید، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد، برخی رستوران های آن از رستوران های معروف این منطقه می باشند. جهت مراجعه به آن از بلوار گل سرخ به بلوار شقایق بروید پس از 15آن  دقیقه تا این مرکز خرید فاصله خواهید داشت .

مجتمع تجاری پارک پرواز: مجتمع تجاری پارک پرواز در بلوار پیام و در نزدیکی هتل اسپیناس و بوستان پرواز قرار گرفته است. زمینه فعالیت آن فروش کیف و کفش هست. این مجتمع شامل سه طبقه تجاری و یک طبقه ادارای می باشد.

امیدواریم گردش خاطر انگیزی در این پارک داشته و تجریبات خود از گردش در این پارک را با ما درمیان بگذارید.