پارک سرخه حصار تهران

پارک سرخه حصار تهران کجاست ؟

ورودی این پارک رایگان بوده و در محدوده ی شرق تهران منطقه  13 و حاشیه بزرگراه شهید یاسینی قرار دارد. برای رفتن به این پارک می توانید از ساعت 9الی 22 مراجعه نمائید.  

ایستگاه مترو پارک سرخه حصار کجاست ؟

برای رفتن به پارک سرخه حصار از طریق خط 2 مترو در ایستگاه فرهنگسرا پیاده شوید. فاصله این ایستگاه تا پارک که 7190 متر بوده که 83 زمان دقیقه از شما زمان خواهد برد و همچنین می توانید از تاکسی های این مسیر نیز استفاده نمائید.

ایستگاه اتوبوس پارک سرخه حصار کجاست ؟

جهت مراجعه به پارک سرخه حصار از طریق اتوبوس باید از خطوط 28 و یا  9 اتوبوس رانی تهران استفاده و در ایستگاه تهران پارس پیاده شده و فاصله ی 4.7 کلیومتری  را با تاکسی و یا پیاده طی نمائید که 57 دقیقه زمان خواهد برد.

پارک سرخه حصار تهران کجاست ؟

چرا به پارک سرخه حصار برویم ؟

بعلت فاصله ی این پارک ملی از تهران، هوای پاکیزه تری نسبت به سایر پارک ها دارد. همچنین این منطقه ی حفاظت شده با داشتن حیات وحش منحصر به فرد خود، مجموعه های ورزشی مجهز، پیست اسکیت و دوچرخه سواری باعث شده که این پارک را در میان تمامی پارک های ایران بی همتا کند.

حیات وحش پارک ملی سرخه حصار:

حیات وحش این پارک قدیمی شامل انواع گیاهان و جانورانی می باشد که بعلت در خطر انقراض بودن برخی از این جانوران تبدیل به یک پارک حفاظت شده گردیده است. 

انواع گونه های گیاهی پارک سرخه حصار:

بعلت وسعت زیاد این پارک انواع گیاهان مختلف را در خواهید یافت، همچنین می توانید برخی ازاین گیاهان را مانند، خارشتر، اسپند، کاکوتی، بومادران و پونه را چیده و از آن استفاده نمائید. در حال حاضر 32 واحد گیاهی و 52 خانواده گوناگون در این پارک شناسایی شده اند. 

گونه های گیاهی پارک سرخه حصار

انواع گونه های جانوری پارک سرخه حصار:

با توجه به قدمت، شکارگاه بودن آن در دوران گذشته و تنوع بالای گیاهان آن باعث شده  شاهد حضور حیواناتی مانند: خرگوش، آهو، کفتار، روباه قرمز، شغال، سنجاب، گربه وحشی و…  باشیم. همچنین دیدن پرواز پرندگانی از قبیل: بوتیمار، حواصیل، عقاب ماهیگیر، عقاب طلایی، شاهین، قرقی، دال سیاه، اردک سرسبز و…  می تواند برای عکاسان و علاقه مندان جذاب باشد. ممکن است اسم برخی ازاین گونه ها را نیز تاکنون نشنیده باشید که مراجعه به حیات وحش و محل زندگی آنها خالی از لطف نیست.

امکانات و بخش های مختلف پارک سرخه حصار

امکانات این پارک بسیار متنوع بوده و شامل مجموعه های تفریحی و رفاهی این پارک می پردازیم.

مراکز تفریحی  پارک سرخه حصار تهران

مراکز تفریحی پارک سرخه حصار دارای مجموعه های تفریحی بسیار کاملی بوده که در کمتر پارکی این تجهیزات یافت می شود. همچنین پیاده روی در این پارک ملی زیبا حس رفتن به جنگل را در شما تداعی می کند.

مجموعه  ورزشی پارک جنگلی سرخه حصار

این مجموعه دارای سالن های پینت بالا و تیراندازی، ایرهاکی فوتبال دستی، گل کوچیک، بازهای کامپیوتری، دارت و ماشین سواری اشاره کرد. که می تواند مخاطب بیسار خوبی برای جوانان باشد.

مجموعه نرسی پارک جنگلی سرخه حصار

برای افرادیکه به ورزش های گروهی علاقه دارند مجموعه ورزشی نرسی  می تواند مجموعه ای جذاب باشد زیرا به شما امکان استفاده از بیلیارد، اسنوکر، تیراندازی با کمان، تیر تفنگ بادی، کلت، تنیس روی میز، فوتبال دستی و ایرهاکی را برای علاقه مندان به این بازی هابه شما می دهد.

مجموعه نرسی پارک جنگلی سرخه حصار

آکادمی اسکیت

با رفتن به این مجموعه می توانید از دیدن اسکیت، اسکیت سواران و انجام آن  لذت برده و یا آموزش ببینید.

پیست دوچرخه سواری 

طول  مسیر 8 کیلومتری با پیچ ها، شیب و آسفالت مناسب آن باعث می شود در هنگام دوچرخه سواری در این مسیر کمتر خسته شوید. برای استفاده از پیست، دوچرخه همراه خود داشته باشید.

امکانات رفاهی پارک سرخه حصار 

امکانات رفاهی این پارک شامل بوفه، باغ رستوران کاج، پارکینگ، نمازخانه و سرویس بهداشتی می باشد.

بوفه و فروشگاه های پارک سرخه حصار تهران

این پارک دارای یک بوفه و رستوران می باشد که در ادامه به آن پیردازیم.

بوفه ی اقاقیا

این بوفه تنها بوفه ی مجموعه می باشد و در آدرس خیابان اقاقیا و و در نزدیکی تعمیرگاه مرکز شماره 1سایپا و جایگاه سوخت 285 بوده که می توانید  برای گرفتن داشتن آبجوش برای فلاسک خود نیز به آنجا مراجعه نمائید.

باغ رستوران کاج سرخ حصار

با توجه به فاصله پارک از بافت شهری رستوران کاج پارک جنگلی سرخه حصار، تنها رستوران منطقه بوده و انتخاب دیگری ندارید.

پارکینگ پارک سرخه حصار

ظرفیت فعلی این پارکینگ 300 خودرو است و جهت استفاده از آن باید به نزدیکی  تقاطع بلوار زنبق و بزرگراه عباس دوران مراجعه نمائید.

پارک سرخه حصار تهران

مراکز مهم اطراف پارک سرخه حصار 

 مجموعه های اطراف این پارک می توان به استخر رو باز تهران جوان، پارک سحر(بوستان سحر)، تئاتر و فرهنگسرای اشراق اشاره کرد.  

استخر رو باز تهران جوان

جزو مجهزترین استخرهای منطقه تهرانپاس بوده  که دارای امکاناتی نظیر: سونای خشک، سونای مرطوب ، استخر روباز، بوفه، جکوزی و حوضچه آب سرد تجهیز می باشد. قابلیت استفاده برای آقایان و بانوان دارد که ساعت مراجعه بانوان از ساعت 10 الی 16 و آقایان از ساعت 17 الی 23 را دارا است.

فاصله ای 20 دقیقه ای از سرخه حصار را دارد جهت رفتن به این استخر با خودروی شخصی وارد بلوار اقاقیا، بلوار زنبق شده سپس به بزرگراه عباس دوران بروید.

فرهنگسرای اشراق

از فعال ترین فرهنگسراهای تهران که شامل امکاناتی نظیر: سالن سینما، سالن باران؛ سالن کنفرانس، نگارخانه آفرینش  و کتابخانه اشراق می باشد. و در فاصله ی 15 دقیقه با خوردو از سرخه حصار قرار دارد و برای دوستداران هنر می تواند مکان جذابی باشد.

فاصله ای 17 دقیقه ای از سرخه حصار واقع شده، جهت رفتن به این فرهنگسرا با خودروی شخصی وارد بلوار اقاقیا، بلوار زنبق شده سپس وارد بزرگراه یاسینی شوید.

پیست دوچرخه سواری پارک سرخه حصار تهران

مراکز خرید و رستورانهای اطراف پارک سرخه حصار تهران 

بعلت فاصله ی زیاد این پارک از منطقه شهری، اطراف این پارک مرکز خرید و رستوران مناسبی وجود ندارد. در صورت تجربه و یا اطلاع، از رستوران ها، تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

بهترین فصل مراجعه به پارک سرخه حصار

به قطعیت نمی توان نظر داد و در حالت کلی فصل بهار بعلت باز شدن شکوفه ها زیباترین فصل برای گردشگران می باشد. همچنین اگر شما قصد مسافرت و یا اقامت درتهران را دارید، نوروز موقعیت استثانایی بوده که بعلت مسافرت پایتخت نشینان، شهر خلوت بوده و به مقاصد خود سریعتر خواهید رسید و ترافیک کمتری را تجربه خواهید کرد. شما می توانید تجریبات گردش خود از این پارک را با رسپینا در میان گذاشته و با ما تماس بگیرید.