مسیر بالعکس
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
مسیر بالعکس
در حال جستجوی قطار های مسیر انتخابی شما
اطلاع از پیش فروش بلیط قطار
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا رسپینا شما را از برنامه زمان بندی پیش فروش بلیط قطارهای رجا از طریق پیامک با خبر کند
questIcon curve Left curve right

سوالات متداول بلیط قطار تهران به آنکارا

questions ایا در طول سفر وعده غذایی وجود دارد؟
arrow down icon

درصورتیکه هنگام خرید بلیط برروی شرایط تهیه بلیط،وعده غذایی ذکرشده باشد میتوانید از دریافت ان در طول مسیر بهره مند شوید در غیر اینصورت در بسیاری از قطارها امکان خرید غذا به صورت جداگانه در طی مسیر وجود دارد.

questions نوزاد زیر 2سال نیاز به بلیط دارد؟
arrow down icon

برای نوزادان زیر2سال درصورت عدم تخصیص جا،10درصد مبلغ بلیط به عنوان مبلغ بیمه دریافت میشود.

 • support24 پشتیبانی 24 ساعته
  پشتیبانی رسپینا در تمام طول سفر همراه شماست
 • bestPrice تضمین بهترین قیمت
  بهترین نرخ ها و کد های تخفیف را دریافت کنید
 • reserveOnline رزرو کاملا آنلاین
  رزرو آنی و بدون درد سر را، با رسپینا تجربه کنید
 • allLicense کلیه مجوزها
  دارای کلیه مجوزهای رسمی در حوزه گردشگری

بلیط قطار تهران به آنکارا چه امکاناتی به مسافران ارائه می کنند؟ برنامه زمانی حرکت قطار تهران به آنکارا چگونه می باشد؟ قوانین و مقررات بین المللی قطار چیست؟ همه این ها تمام موضوعاتی است که در ادامه این مقاله قصد داریم درباره آن ها صحبت کنیم. مسیر ریلی تهران به آنکارا پس از سال 2015 بسته شد و در سال 2019 ماه ژوئن مجددا شروع به فعالیت نمود. این خط که تا کنون مورد استقبال تعداد زیادی از ایرانیان عازم ترکیه قرار گرفته است ، هر چهارشنبه به سمت ترکیه در حرکت است. اگر تمایل دارید درباره قیمت خرید ارزان ترین بلیط قطار بیشتر بدانید، این مقاله را دنبال کنید.

* لازم به ذکر است در حال حاظر به دلیل کرونا قطاری از ایران به سمت ترکیه حرکت نمی کند و امکان خرید انلاین و تلفنی و همچینین اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران استانبول 1400 و همچنین انکارا وجود ندارد. در صورت هرگونه تغییر در همین صفحه اطلاع رسانی لازم انجام خواهد گرفت. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی با پشتیبانی قطار رسپینا به صورت رایگان از پایین همین صفحه تماس بگیرید.

بلیط قطار تهران آنکارا

خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا

قطار تهران به آنکارا کمتر از دو ماه پیش ، در تاریخ 19 تیرماه امسال ، راه اندازی شد. بلیط قطار تهران به آنکارا بزرگسال با قیمتی حدود 43 یورو است و این قیمت برای کودکان کمتر است.

این قطار که معمولا چهارشنبه ها به مقصد آنکارا حرکت می کند مسیر حرکتی به این شکل دارد. مسیر حرکت قطار تهران - آنکارا از تهران به تبریز، از تبریز به مرز رازی، پس از آن کاپی کوی (مرز ایران-ترکیه) و دریاچه وان خواهد بود . سپس مسافران با کشتی به آن طرف دریاچه منتقل می شود و در انتها به وسیله قطار ترکی به آنکارا خواهد رسید.

مدل قطارهایی که مسافران را از تهران به آنکارا می رسانند ، همگی 4 تخته هستند . سیستم حرکتی و انتقال مسافر قطار تهران به آنکارا به این شکل است که از قطارهای شرکت رجا از تهران تا دریاچه وان استفاده می شود و پس از گذر از دریاچه وان تا آنکارا ، قطارهای ترکی مسافران را به آنکارا می رسانند .

ایستگاه های قطار در میان مسیر تهران آنکارا

* ایستگاه تبریز در ایران

* ایستگاه سلماس در ایران

* ایستگاه مرزی رازی در ایران ( جهت کنترل پاسپورت و گذرنامه مسافران)

* ایستگاه مرزی کاپیکوی در ترکیه ( جهت کنترل پاسپورت و گذرنامه مسافران )

* ایستگاه وان (پس از آن که 107 کیلومتر از ایستگاه قبل راه را طی کردید به این ایستگاه می رسید )

* اسکله وان و رفتن به اسکله و سوار شدن به کشتی 2 طبقه ( یک سفر 5 ساعته در داخل آب های دریاچه وان)

* ایستگاه تات و رسیدن به پایتخت ترکیه

خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا

شاید کمی درباره خرید بلیط قطار تهران به آنکارا مردد باشید و ندانید این گزینه بهتر است. برای پاسخ به این سوال ، باید مزایا و معایب هر دو روش را مطالعه کنیم.

مزایا خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا

هزینه بسیار پایین سفر

مهم ترین مزیتی که خرید این بلیط نسبت به هواپیما دارد ، قیمت و هزینه آن است. چنان چه شما قصد شروع سفر مقرون به صرفه ای را دارید ، قطار بهترین شیوه مسافرت است.

تماشای مناظر اطراف

مسیر قطار تهران به آنکارا از سرسبز ترین مناطق ایران عبور می کند و راه خود را در ترکیه ادامه می دهد. در طول مسیر می توانید از پشت پنجره های قطار طبیعت بسیار زیبای ترکیه را ببینید و مانند یک تور خانوادگی تمام طبیعت آن را نظاره نمایید.

معایب خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا

زمان دو روزه در راه آنکارا

برای آن هایی که حوصله مسیر را ندارند و زیاد تمایلی به صرف دو روز در راه در خود نمی بینند ، زیاد شاید علاقه ای به خرید بلیط قطار نداشته باشند.

قیمت خرید ارزانترین بلیط قطار تهران به آنکارا

بلیط قطار تهران به آنکارا همانند رزرو پرواز این شهر رقم ثابتی ندارد و ما نمی توانیم عددی را به عنوان قیمت بلیط قطار از تهران به آنکارا به شما معرفی کنیم اما بهترین راه این است که با عوامل دخیل در تعیین قیمت خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا آشنا شویم.

شما با دانستن این عوامل قادر به تغییر قیمت هستید شاید نتوانید در تعیین قیمت داشته باشید این امکان برای شما وجود دارد که با اطلاع از فاکتورهای موثر در قیمت خرید بلیط قطار آن را کم و زیاد نمایید. اما این فاکتورها کدامند؟

فاکتورهای موثر در قیمت خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا

به صورت کلی ، قیمت بلیط های قطار توسط عوامل مختلفی مانند ، درجه کیفی قطار و خدمات آن و همچنین مسیری که شما انتخاب می کنید معین می شوند.

درباره قطار تهران به آنکارا ، چون تنها یک خط در حال حاضر وجود دارد و تنها با یک نوع قطار حمایت می شود ، این قطار که هر چهارشنبه هر هفته راس ساعت 10 و 15 دقیقه شب ، تهران را به مقصد آنکارا ترک می کند ، به سمت مرز اذربایجان غربی و ترکیه راه خود را پیش می گیرد.

مسیر آنکارا به تهران تا دریاچه وان ، توسط قطار 3 ستاره البرز انجام می گیرد. و از دریاچه وان تا انکارا شما با قطارهای ترکی انتقال خواهید یافت.

اولین فاکتور موثر در قیمت خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا : زمان

در ژون 2019 خط ریلی تهران به انکارا ، مجددا بازگشایی شد . این خط به دلیل تعطیلات تابستانه مورد استقبال تعداد زیادی از ایرانیان قرار گرفت. اما اگر شما در زمانی که درخواست برای سفر به ترکیه کمتر است ، اقدام به خرید آنلاین بلیط قطار تهران به آنکارا نمایید ، قطعا آن را ارزان تر خواهید یافت.

دقت نمایید که هر زمان تعداد درخواست ها برای محصول و یا خدماتی بیشتر شود ، قیمت آن کالا و یا سرویس افزایش می یابد. با این قانون شما هر زمان که بخواهید ، ارزان ترین ها را خواهید یافت.

دومین فاکتور موثر در قیمت خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا : قیمت روز یورو

بر اساس گفته مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا ، محاسبات قیمت بلیط بر اساس قوانین بین المللی راه آهن خاورمیانه (CMO) می باشد ، یعنی مبنای ارز خرید بلیط مسافران یورو است. این قطار هم اکنون قیمتی برابر 43 یورو دارد و ارزش خرید بلیط قطار آنکارا در تاریخ نگارش مقاله 712 هزار و 600 تومان است.

نحوه خرید ارزان ترین بلیط قطار تهران به آنکارا

جهت خرید اینترنتی بلیط قطار آنکارا ، کافیست که از منو اصلی سایت خرید آنلاین بلیط قطار رسپینا، گزینه خرید " بلیط قطار " را انتخاب نمایید. پس از آن جدول جست و جو قطارها برای شما نمایش داده می شود که در این جدول چنان چه تهران را به عنوان مبدا و آنکارا را به عنوان مقصد انتخاب کنید و تاریخ بلیط قطار را برای یکی از چهارشنبه های هفته های آینده تنظیم نمایید ، به صفحه خرید بلیط این قطار هدایت خواهید شد.

امکاناتی که با خرید ارزان ترین قطار تهران به آنکارا منتظر شما هستند

قطار البرز 3 ستاره می باشد . ظرفیت کوپه های این قطار 4 نفره است و در هر کوپه شما 4 صندلی و 2 تخت در بالای سر مسافران قرار دارد که در هنگام خواب ، میزهای میان صندلی ها ، جمع می شوند و شما می توانید به راحتی استراحت نمایید.

همان طور که اشاره شد ، در میان هر دو صندلی یک میز جهت پذیرایی و صرف غذا قرار داده شده است. شما در این قطار امکان استفاده از وسایل صوتی و تصویری که در هر کوپه قرار داده شده است را خواهید داشت و خودتان را در تمام مسیر سرگرم می کنید. دو ال سی دی طرفین کوپه به شما برنامه های مورد علاقه تان را نشان می دهند.

واگن های قطار البرز در برابر سرما و گرما عایق هستند و مانع از انتقال حرارت و رطوبت می شوند. در این قطار کتابخانه ای قرار دارد تا مسافرانی که اهل فرهنگ و کتاب هستند در طول سفر از آن ها و یا مجلات استفاده نمایند و متوجه زمان نباشند.

در روزهای غیر تعطیل هم در داخل کوپه ها مجلاتی توزیع می شود.

اگر درباره سایر خدمات و امکانات قطار البرز بخواهیم صحبت کنیم باید به مواردی مانند سیستم تهویه هوای مطبوع، جعبه کمک های اولیه و ویلچر برای استفاده افراد کم توان و ناتوانی که دچار معلولیت هستند اشاره کرد. در داخل هر واگن دو دستگاه سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی وجود دارد تا مسافران بنا بر نیاز خود از ان ها استفاده نمایند.

راهنمای رزرو اینترنتی بلیط قطار تهران آنکارا

پذیرایی در قطار 3 ستاره البرز چگونه است؟

در قطار البرز پذیرایی توسط مهمانداران به شکل خوبی ارائه می شود. مسافران در ابتدای مسیر و حرکت قطار، با نوشیدنی و هم چنین چای پذیرایی خواهند شد و در صورتی که تمایل به خوردن میان وعده داشته باشند ، در ازای پرداخت وجهی آن را خریداری نمایند. همچنین در رستوران برای شما وعده های صبحانه ، نهار و شام سرو می شود و می توانید از آن جا غذا و یا تنقلات خریداری نمایید.

به صورت لیست وار امکانات قطارهای 3 ستاره البرز به این شکل می باشند

-کوپه های عایق در برابر سرما و گرما

- امکان استفاده از کتابخانه قطار در مسیر

- توزیع مجله در هر کوپه

- سیستم تهویه هوا

- وجود جعبه کمک های اولیه در هر واگن برای شرایط ضروری

- امکان درخواست ویلچر توسط مسافر برای مسافران کم توان و ناتوان

- سرویس بهدلشتی ابرانی و فرنگی در هر واگن

- وجود ۲ ال سی دی در هر واگن برای پخش فیلم و موسیقی

- پذیرایی از مسافران با چای و نوشیدنی در ابتدای ورود به قطار

- امکان خرید تنقلات از بوفه قطار

- خرید صبحانه، ناهار، شام با پرداخت هزینه اضافه در رستوران قطار

- توزیع بسته های میان وعده در طول مسیر

قطار تهران به آنکارا چه ساعتی حرکت می‌کند؟

قطار تهران آنکارا هفته ای یکبار و هر چهارشنبه به سمت وان و آنکارا حرکت می کند و در مسیر خود از شهر تبریز عبور می نماید. در ابتدا این گونه مقرر شده بود که این قطار هر هفته دوشنبه‌ها ساعت 9.5 از تهران شروع به حرکت کند ولی برنامه حرکتی این قطار به روزهای چهارشنبه ساعت 9 و 55 دقیقه شب تغییر یافت.

این قطار در تبریز مجددا مسافر سوار می کند و راهی مرز رازی می شود. در مرز رازی مسافران باید از قطار پیاده شوند و گذرنامه آن ها بررسی شود. پس از آن که تشریفات گمرکی انجام گشت ، مسافران مجددا سوار قطار خواهند شد و مجددا در ایستگاه مرزی کاپیکوی در راه آهن ترکیه این کارها تکرار می شود. مسافران از قطار پیاده خواهند شد و پس از آن که گذرنامه آن ها برای ورود به ترکیه کنترل گشت به مسیر خود ادامه می دهند. بر اساس توافقات صورت گرفته و تشریفات مرزی در هر ایستگاه نهایتا دو ساعت فرایند کنترل به طول خواهد انجامید.
قطار پس از حرکت از ایستگاه کاپیکوی وارد ایستگاه وان می شود . در حقیقت زمانی که این قطار به شهر وان می رسد ، ساعت به وقت ایران 6 بعد از ظهر است ، اما چون ترکیه با ایران از نظر زمانی نیم ساعت اختلاف دارد ، در اصل ساعت 5 و نیم بعد از ظهر روز پنج شنبه به این شهر خواهید رسید. با این حساب ، سفر شما با قطار از تهران به وان حدود بیست و سه ساعت به طول می انجامد.

تنها اتفاق هیجان انگیزی که در طول مسیر برای شما رخ می دهد ، ترکیب سفر زمینی و ابی شماست. در شهر وان شما از قطار پیاده خواهید شد و با کشتی به آن سمت دریاچه منتقل خواهید شد. پس از گذر از دریاچه با قطار ترکی به سمت آنکارا مجددا حرکت خواهید کرد. این قطار نیز در درجه و امکانات مشابه قطارهای 3 ستاره البرز است. حدوود 10 ساعت طول می کشد تا پس از آن به انکارا برسید و حدودا ساعت 7 و 50 دقیقه صبح جمعه وارد آنکارا می شوید.

آن گونه که در جدول برنامه‌ حرکت قطار تهران آنکارا در زمان نگارش مقاله آمده است، قطار تهران به آنکارا ساعت 9 و 55 دقیقه شب چهارشنبه ایستگاه راه‌آهن تهران را به سمت ترکیه ترک می‌کند. این قطار ساعت 10 و 20 دقیقه صبح روز بعد یعنی پنجشنبه به تبریز می‌رسد و پس از یک توقف کوتاه 50 دقیقه ای در این شهر ، با مسافران تبریزی راهی مرز رازی ایران می شود و حدودا ساعت 1 و 50 دقیقه ظهر به این مرز می رسد. حدود 3 ساعت را برای احتیاط برای معطلی های گمرک محاسبه کنید و در نهایت می توان گفت که سفر شما در ساعت 8 صبح روز جمعه در آنکارا رسما آغاز خواهد شد.

پس از وان ، شما باید ایستگاه های آلازیق، مالاتیا، سیواس و کایسری را طی کنید . به صورت کلی با احتساب معطلی های میان مسیر برای تشریفات گمرکی ایران و ترکیه ، سفر شما حدود دو روز طول خواهد کشید.

راه‌های دیگر سفر به آنکارا چقدر هزینه دارد؟

احتمالا زیاد دلتان نخواهد دو روز و نیم برای رسیدن به انکارا در راه باشید ، مخصوصا اگر شما شاغل باشید و باید زودتر به محل کار خود برگردید. برای همین بالاجبار بهتر است سایر گزینه های سفر به آنکارا را هم بررسی نمایید.

طبیعتا اولین گزینه ای که به ذهن ما خطور می کند ، سفر هوایی به آنکارا است. پرواز مستقیم از تهران به آنکارا راحت یافت نمی‌شود، اما شرکت هواپیمایی ماهان ایر هر چند وقت یک پرواز مستقیم از تهران به آنکارا دارد که در تاریخ نگارش مقاله کمترین قیمت خرید بلیط آن حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

اما اگر فکر می کنید این هزینه برای سفر به آنکارا تا حدی گران است، می توانید تنها با 712 هزار تومان ( در تاریخ نگارش مقاله ) به این شهر با قطار سفر نمایید. با قطار حدود 35 ساعت در مسیر هستید و در طول راه از تماشای منظره های ترکیه لذت خواهید برد.

باز هم اگر تمایل دارید مقرون به صرفه تر به آنکارا سفر کنید ، اتوبوس تهران به آنکارا هم گزینه خوبیست. شما با خرید بلیط اتوبوس ترکیه تنها باید 360 هزار تومان (در تاریخ نگارش مقاله) هزینه نمایید و از آنکارا هم می توانید بلیط اتوبوس استانبول را خریداری کنید تا زیباترین شهر ترکیه را از نزدیک به نظاره بنشینید.

این اتوبوس‌ها تقریبا هر روز از تهران حرکت می‌کنند و حدود 30 ساعت سفر شما تا آنکارا به طول می انجامد. به عبارتی هم قیمت خرید بلیط آن نصف است، و هم زمان رسیدن شما به آنکارا کمتر خواهد شد . نکته قابل توجه در مورد قطار، امنیت و راحتی بیشتر آن نسبت به اتوبوس است. خیلی از مسافران ترجیح می دهند ، سفر راحتی داشته باشند و حاضر هستند در ازای پرداخت مقدار کمی پول قید راحتی سفر را نزنند.

قوانین و مقررات قطارهای بین المللی

1-در این قطارها واگن ویژه جهت حمل بار مازاد را ندارد و مسافران نمی توانند بیشتر از حد مجاز با خود بار به همراه داشته باشند. حجم چمدان مسافر باید به اندازه قسمت فوقانی کوپه یعنی حدود 30 در 40 در 50 سانتی متر باشد.

2- حتما گذرنامه شما باید تا پایان زمان سفرتان ، اعتبار داشته باشد.

3- مسافرین ایرانی در هنگام ورود به کشور ترکیه ، احتیاجی به دریافت ویزا ندارند اما اتباع سایر کشورها باید نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند.

4 - حمل هر گونه بار تجاری توسط مسافر ممنوع است.

5- حمل هر گونه حیوان زنده اکیدا ممنوع است .

6- قوانین گمرک در مرز رازی مشابه سایر مرزهای ایران است و مسافران فقط در حد مجاز می توانند با خود ارز ، دارو و دخانیات به همراه داشته باشند . پیشنهاد می شود قبل از آغاز سفر ، درباره قوانین و مقررات گمرک تحقیقات کامل به عمل آورید.

7- مدت زمان اعتبار گذرنامه ، باید حداقل 6 ماه باشد ، لذا در صورتی که اعتبار گذرنامه شما کمتر از این میزان است ، بهتر است هر چه زودتر نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

8- عوارض خروج از کشور باید قبل از خرید بلیط پرداخت گردد ، جهت استعلام و دریافت اطلاعات در این باره بهتر است به اداره گذرنامه مراجعه کنید.