رسپینا
راهنمای سفر

بهترین قطار تهران مشهد

بهترین قطار تهران مشهد از نظر مسافران قطارهای لوکس 5 ستاره زندگی و قطار ویژه از شرکت های ریلی رجا و فدک و نورالرضا است. زیرا خدمات ارائه شده در این قطار از کیفیت عالی برخوردار بوده و کوپه هایی بزرگ با فضای راحت برای مسافران فراهم شده است. با توجه به اینکه مسیر تهران مشهد جزء پرترددترین مسیرها در ایران محسوب می شود، بهترین قطارها برای آن در نظر گرفته می شود که رزرو بلیط قطار در این مسیر همواره دارای تقاضای بسیار زیادی است. در ادامه بهترین قطارهای تهران مشهد را از لحاظ ویژگی های مختلف بررسی می کنیم. با وبلاگ رسپینا همراه باشید.

بلیط قطار تهران مشهد
رزرو بلیط بهترین قطار تهران مشهد

بهترین قطار برای سفر به مشهد کدام است؟

در دسته بندی قطارهای لوکس و بهترین قطار تهران مشهد می توان قطار زندگی رجا، قطار ویژه فدک و قطار پنج ستاره نورالرضا را معرفی کرد. چرا که این سه شرکت ریلی عالی ترین خدمات را در بهترین کیفیت برای مسافر در طول مسیر سفر فراهم کرده اند. در ادامه امکانات هر کدام از قطارهای نام برده به صورت جداگانه بررسی شده است.

قطار 5 ⭐️ زندگیبلیط قطار رجا
قطار 5 ⭐️ ویژهبلیط قطار فدک
قطار 5 ⭐️ نوربلیط قطار نورالرضا
انتخاب بهترین قطار تهران مشهد

پیشنهاد ویژه رسپینا: رزرو تور مشهد با قطار از تمام شهرها با گارانتی قیمت

قطار زندگی بهترین قطار تهران مشهد رجا

قطار 5 ستاره زندگی متعلق به شرکت رجا به عنوان اولین و بهترین قطار تهران مشهد به شمار می آید. در این قطار هر واگن دارای مهماندار خانم و آقا بوده که همگی از قشر تحصیل کرده هستند و هنگام ورود از شما با چای و عصرانه پذیرایی می کنند. از امکانات دیگر آن می توان به امکان سفارش غذا از رستوران، سفارش کتاب از کتابخانه، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در هر واگن، سیستم تلویزیون با هشت کانال، دمپایی مخصوص در هرکوپه و سیستم احضار مهماندار از داخل کوپه اشاره کرد.

قطار 5 ستاره زندگی
قطار 5 ستاره زندگی بهترین قطار تهران مشهد

بهترین قطار تهران مشهد فدک

قطارهای فدک به عنوان هتل های 5 ستاره شناخته شده اند و در 4 کلاس عصرانه، اکونومی، بیزینس و ویژه می توانید بلیط آن را تهیه کنید. هر یک از این کلاس ها امکانات ویژه ای دارد که در کلاس ویژه شامل استقبال با فرش قرمز، سرویس خواب با کیفیت، سرو نوشیدنی به صورت نامحدود بر حسب درخواست مسافر، ارائه پک بهداشتی برای هر مسافر، سرو عصرانه یا صبحانه و مواردی دیگر می باشد.

قطارهای 5 ستاره نورالرضا تهران به مشهد

قطارهای نور 5 ستاره متعلق به شرکت نورالرضا بوده و واگن های این قطار از کشور چین وارد شده است که بر اساس الگوی واگن های اروپایی طراحی شده اند. از امکانات این قطار می توان به سیستم تهویه مطبوع، عایق بندی صوتی و حرارتی دیواره واگن ها، سرویس های بهداشتی فرنگی در هر واگن، وجود نمایشگر با 4 کانال و هدفون مجزا برای هر مسافر اشاره کرد. قطار نور نیز کلاس های متفاوتی دارد که قیمت آنها بر اساس خدمات و امکانات ارائه شده متفاوت است.

قطار 5 ستاره نورالرضا
قطار 5 ستاره نورالرضا

بهترین قطار ۴ ستاره تهران مشهد

شرکت های ریلی علاوه بر قطارهای 5 ستاره و لوکس، قطارهای 4 ستاره مختلفی مانند غزال، پردیس و 4 ستاره سیمرغ نیز در مسیر تهران مشهد ارائه می کنند که در ادامه، چند مورد از این قطارها را به همراه امکانات و ویژگی هایشان بررسی شده است.

قطار 4 ستاره غزال تهران مشهد

این قطار جزء قطارهای تندرو و زیر مجموعه شرکت ریلی رجا می باشد. از امکانات آن می توان به مانیتور، تخت خواب راحت، سیستم تهویه مطبوع، رستوران، میزهای تاشو و سرویس بهداشتی مجزا در هر واگن اشاره کرد. همچنین با خرید بلیط قطار غزال می توانید از پذیرایی در بدو ورود و کتابخانه موجود در قطار نیز بهره مند شوید.

قطار 4 ستاره غزال
قطار 4 ستاره غزال

قطار 4 ستاره پردیس تهران مشهد

این قطار هم مربوط به شرکت رجا بوده و به صورت سالنی می باشد که لوکوموتیو ندارد، به صورت خودکشش حرکت می کند و سرعت آن به 160 کیلومتر در ساعت می رسد. با وجود این که قطار پردیس به صورت کوپه ای نبوده ولی از صندلی های راحتی مشابه صندلی هواپیما در آن استفاده شده است. دیواره آن نسبت به گرما و صوت عایق بوده و دارای سرویس بهداشتی فرنگی نیز می باشد. همچنین در این قطارها پذیرایی شام و نهار از مسافران در رستوران صورت می گیرد.

قطار 4 ستاره سیمرغ تهران مشهد

این نوع قطار، یکی دیگر از قطارهای چهار ستاره شرکت ریلی رجا است که به صورت کوپه ای می باشد. هر واگن دارای 8 کوپه و 4 نفره بوده که سرویس های بهداشتی مجزایی دارد. همچنین قطار سیمرغ دارای رستوران می باشد که از ساعت 7 الی 23 فعال بوده و می توانید وعده غذایی خود را در آن سفارش دهید. وجود سرویس خواب با کیفیت، پذیرایی در بدو ورود، مانیتور و سیستم تهویه مناسب از امکانات دیگر این قطار است.

قطار 4 ستاره سیمرغ
قطار 4 ستاره سیمرغ

قطار 4 ستاره غدیر بهترین قطار تهران مشهد

این قطار مربوط به شرکت ریل ترابر سبا بوده و جزء ایمن ترین قطارهای موجود در ایران می باشد. قطار غدیر در دسته قطارهای کوپه ای ایمن و تندرو با 160 کیلومتر بر ساعت قرار می گیرد. از ویژگی منحصربه فرد این قطارها وجود سیستم Bombarier مربوط به آلمان است که باعث می شود هنگام حرکت قطار لرزش کمتری را احساس کنید. وجود سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی در هر واگن، ضد آتش بودن قطار، درب های اتوماتیک و لمسی بین واگن ها و تهیه غذای گرم از امکانات دیگر آن است. در کوپه این قطارها محفظه های نگهداری مواد غذایی، سیستم صوتی و تصویری مجهز و سرویس خواب با کیفیت وجود دارد.

قطار 4 ستاره غدیر
قطار 4 ستاره غدیر

بهترین قطارهای 3 ستاره تهران مشهد

قطارهای 3 ستاره دارای امکاناتی شبیه به قطارهای 4 ستاره بوده ولی کیفیت آن پایین تر بوده و واگن های آن قدیمی تر می باشند. در این دسته می توان به قطارهای کوپه ای 3 ستاره شهاب، اپتیما و 3 ستاره خلیج فارس اشاره کرد. از امکانات این قطارها می توان از سیستم صوتی و تصویری، پذیرایی در کوپه در بدو ورود و 2 سرویس بهداشتی در هر واگن نام برد. این قطارها، جزء قطارهای مقرون به صرفه بوده و گزینه مناسبی برای سفرهای اقتصادی هستند.

بهترین قطار تهران مشهد از بین قطارهای اتوبوسی

در دسته قطارهای اتوبوسی می توان به قطار پردیس و قطار صبا اشاره کرد که فاقد کوپه بوده و دارای صندلی هستند و از ویژگی های این نوع قطارها می توان به تندرو بودن آن اشاره کرد. قطار پردیس سرعت بیشتری داشته و مسیر تهران مشهد را در 8 ساعت طی می کند که این زمان برای قطار صبا حدود 10 ساعت است. قطار صبا نسبت به پردیس ازران تر بوده و دارای دو طبقه است و هر واگن دارای سیستم تصویری مجزا می باشد. همچنین قطار پردیس صندلی راحت تری دارد و دارای رستوران است که در قطار صبا رستوران وجود ندارد.

قطار اتوبوسی
قطار اتوبوسی

بهترین قطار تهران مشهد از بین قطارهای 6 تخته

از بهترین قطار تهران مشهد در این دسته می توان به قطارهای 6 تخته میلاد، 6 تخته پارسی و اپتیما اشاره کرد. این قطارها برای سفرهای گروهی مخصوصا دانشجویان، مناسب می باشند. امکانات این دو قطار متفاوت بوده که در ادامه بررسی شده است.

قطار 6 تخته میلاد تهران مشهد

قطار 6 تخته میلاد متعلق به شرکت رجا بوده و جزء قطارهای 3 ستاره می باشد. از امکانات این قطار وجود رستوران است که می توانید در طول سفر غذای گرم سرو کنید. کوپه این قطار دارای صندلی های راحتی و تاشو هستند که می تواند به کوپه 4 تخته یا 6 تخته تبدیل شوند و برای هر مسافر سرویس خواب جدا وجود دارد. از امکانات دیگر آن می توان به پذیرایی میان وعده رایگان، فروش تنقلات در قطار و سیستم صوتی تصویری در کوپه اشاره کرد.

قطار میلاد
قطار میلاد

قطار 6 تخته پارسی تهران مشهد

این قطار 3 ستاره نیز متعلق به شرکت رجا بوده و جزء قطارهای درجه 2 در ایران است. واگن های این قطار دارای 10 کوپه 6 تختی بوده و هر واگن دارای سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجزا می باشند. صندلی های این واگن به صورت صندلی 3 نفره در روبه روی یکدیگر بوده و هنگام خوابیدن مسافران به 6 تخت در ردیف های پایین، وسط و بالا تبدیل می شوند. واگن ها دارای سیستم تهویه مطبوع بوده و شیشه ها دوجداره هستند. در این قطار نیز رستوران و کتابخانه وجود دارد که می توانید از خدمات آن استفاده کنید.

قطار 6 تخته پارسی
قطار 6 تخته پارسی

قطار 6 تخته اپتیما تهران مشهد

این قطار مربوط به شرکت ریل سیر کوثر می باشد. قطار اپتیما دارای سیستم تهویه هوا با قابلیت تنظیم در کوپه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن، شیشه و بدنه عایق، پذیرایی رایگان میان وعده و امکان سفارش وعده غذایی می باشد.

قطار 6 تخته اپتیما
قطار 6 تخته اپتیما

بهترین قطار ارزان تهران مشهد

قیمت بهترین قطار تهران مشهد بسته به امکانات و خدمات ارائه شده متفاوت است. در میان قطارهای 4 ستاره، قطارهای اتوبوسی پردیس و صبا از شرکت ریلی رجا نرخ پایین تری نسبت به قطارهای 4 ستاره کوپه ای دارند و با توجه به اینکه سرعت بیشتری دارند گزینه مناسبی می باشند. اگر انتخاب شما، قطارهای 6 تخته باشد، قطار 6 تخته اپتیما قیمت پایین تری داشته و گزینه مناسب تری می باشد.

سوالات متداول

بهترین قطار تهران مشهد از شرکت های ریلی رجا و فدک کدام است؟

قطار 5 ستاره زندگی از شرکت رجا و قطار کلاس ویژه فدک به دلیل ارائه خدمات عالی و امکانات کافی به عنوان بهترین قطار تهران مشهد شناخته شده اند.

از بین قطارهای 4 ستاره بهترین قطار تهران مشهد متعلق به کدام شرکت ریلی است؟

سه قطار غزال، پردیس و سیمرغ از شرکت رجا و قطار غدیر بهترین قطار تهران مشهد از بین قطارهای 4 ستاره هستند.

ارزان ترین قطار 4 ستاره تهران به مشهد کدام قطار است؟

قطارهای 4 ستاره مربوط به قطارهای سالنی پردیس ارزان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا