رسپینا
راهنمای سفر

اصطلاحات رزرو هتل

در بسیاری از مواقع زمان رزرو هتل با برخی اصطلاحات مواجه می شویم که در ابتدا می توانند بسیار گیج کننده باشند. با دانستن مفهوم این اصطلاحات رزرو هتل حس بهتری از صحبت کردن با پذیرش هتل داریم و بسیار بهتر می توانیم از قوانین هتل مطلع شویم و در آخر انتخاب بهتری را برای خود و خانواده خود رقم می زنیم. در ادامه می خواهیم برخی اصطلاحات کاربردی که در رزرو هتل ها استفاده می شوند را برای شما بازگو کنیم.

اصطلاحات رزرو در هتل ها

اصطلاحات نوع هتل ها زمان رزرو

برخی اصطلاحات رزرو هتل هستند که در نوع هتل تاثیرگذارند و می توانید در زمان رزرو هتل نوع مجموعه هتل خود را از روی آن انتخاب کنید.

هتل های تجاری یا Business Hotels

یکی از اصطلاحات رزرو هتل در مورد نحوه آشنایی با انواع اتاق هاست. هتل های تجاری نوعی از هتل ها هستند که معمولا بسیار بزرگ می باشند و نحوه قرارگیری آن ها در شهر به صورتی است که در نزدیکی مراکز تجاری قرار گرفته و با مرکز شهر فاصله بسیار کمی دارند. این طرز قرارگیری به علت مسافرین خاص این هتل ها می باشد که جزو دسته مسافرین تجاری هستند و یک سفر کاری به شهری دیگر داشته اند.

هتل های تجاری

هتل های سوئیتی (suit Hotel)

هتل های سوئیتی نوعی از اصطلاحات رزرو هتل هستند، این هتل ها نوعی رفاه پر هزینه را به مسافرین خود عرضه می کنند و کاملا می توان مفهوم کلمه ی لوکس را در این هتل ها احساس کرد. هر هتل دارای اتاق های سوئیت می باشد که معمولا از بقیه اتاق ها بزرگتر است و هزینه بیشتر و امکانات زیادی را دارا می باشد. یکی از مهمترین خاصیت این هتل ها نیز این است که به اتاق خواب دقت بسیار زیادی شده و اتاقی بسیار زیبا برای آن طراحی شده است.

هتل های اقامت طولانی (Extended stay Hotel)

رشد هتل‌های با اقامت طولانی‌مدت در سال‌های اخیر به رکورد بالایی رسیده است، زیرا مسافران بیشتری به دنبال اقامتگاهی امن، راحت، فضای عالی و قیمت‌های مقرون به صرفه هستند. با افزایش نرخ ساخت و ساز برای این نوع ملک، علاقه به اقامت در یک هتل و استفاده از امکانات آن لذت بخش می باشد. اما هتل اقامت طولانی مدت دقیقاً چیست؟

هتل های اقامت طولانی مدت

یک هتل با اقامت طولانی مدت اقامتی بیشتر از چند روز یا هفته را برای مهمانان ارائه می دهد. با دانستن این مورد از اصطلاحات رزرو هتل می دانید برای اقامت طولانی خود چه هتلی را باید انتخاب کنید. با امکاناتی مانند خشکشویی و آشپزخانه های درون سوئیت، آنها یک جایگزین مقرون به صرفه و مناسب برای اجاره یک آپارتمان سنتی هستند. از آنجایی که مهمانان برای مدت طولانی تری اقامت می کنند، هتل های طولانی مدت معمولاً نرخ های تخفیفی ارائه می دهند. آنها اغلب دارای سبک هتل آپارتمان یا آپارتمان های خدماتی شناخته می شوند.

هتل های آپارتمان (Aparteman Hotels)

هتل آپارتمان ها نیز همانند هتل های اقامت طولانی امکان رزرو برای مدت طولانی را دارا می باشند و نوع ساخت آن ها ترکیبی از هتل و آپارتمان است که دارای امکاناتی همچون آشپزخانه و اتاق خواب هستند و یک سرویس خدمه دارد که معمولا هفته ای یکبار اتاق شما را نظافت می کنند و نکته اصلی در این هتل آپارتمان ها این است که به ازای اقامت بیشتر، هزینه شما کاهش پیدا خواهد کرد.

هتل آپارتمان ها

اصطلاحات رزرو هتل هنگام مشخص کردن نوع اتاق

در هنگام ورود به هتل خود، به برخی اصطلاحات رزرو هتل برمی خورید که با دانستن آن می توانید انتخاب سنجیده تری داشته باشید و اتاق بهتری را انتخاب کنید. در ادامه مفهوم انواع اتاق های هتل را توضیح خواهیم داد:

نوشته های مشابه

اتاق های single (SGL)

اتاق های سینگل دارای متراژ کمتری هستند و تنها تا 50 متر مربع بیشتر مساحت ندارند و برای 1 نفر کافی هستند. نوع طراحی آن ها نیز طوری طراحی شده که نیازهای یک نفر را برآورده سازد که می توانید از اصطلاح سینگل در زمان رزرو هتل این منظور را برداشت نمایید.

اتاق های سینگل در هتل
انواع اتاق های هتل

اتاق های Double (DBL)

اتاق های دبل که با نام توئین نیز شناخته می شوند یکی دیگر از اصطلاحات رزرو هتل می باشند که به اتاق هایی اطلاق می شوند که برای دو نفر طراحی شده اند. اصطلاح دبل در اتاق ها به این معنی است که یک تخت دونفره در آن طراحی شده است اما اتاق های توئین که برای دو نفر هستند دارای دو تخت یک نفره مجزا هستند.

اتاق های Triple (TPL)

اتاق های  تریپل یا Triple به عنوان اتاق های سه نفره طراحی شده اند که برحسب نیاز شما به دو صورت ارائه می شود. یکی از انواع اتاق تریپل به صورت یک تخت دو نفره و یک تخت یک نفره است و نوع دیگر آن سه تخت مجزا و یک نفره می باشد. متراژ این اتاق ها بین 45 تا 65 متر مربع می باشد.

اتاق های تریپل در هتل

اتاق های Queen

در این اتاق یک تخت نسبتا بزرگ یک یا یک و نیم نفره طراحی شده است و به اتاق خواب بسیار توجه شده است. متراژ این اتاق نیز حدود 32 تا 50 متر می باشد. معمولا اتاق های کویین اتاق هایی لوکس و زیبا هستند و بر همین اساس به این اتاق ها اتاق ملکه گویند.

اتاق های King

اتاق کینگ یکی دیگر از اصطلاحات رزرو هتل در بخش اتاق های آن می باشد. به علت اینکه اتاق های کینگ دارای تخت هایی بزرگتر نسبت به اتاق های دو نفره و توئین است معمولا دارای هزینه بیشتری هستند. اتاق های کینگ می تواند برای یک خانواده دو نفره که به دنبال یک تخت دو نفره مناسب هستند بسیار جذاب باشد. 

اتاق های کینگ

اتاق های Quad

متراژ بیشتر در کنار امکانات مناسب و چهارنفره بودن ویژگی اتاق های کوآد یا Quad می باشد. این اتاق ها از اصطلاحات رزرو هتل در تمامی اقامتگاه ها معمولا دیده می شود و بین 70 الی 85 متر مربع فضا دارند و دارای دو یا تعداد بیشتری تخت هستند. این اتاق می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد اگر به همراه دوستان خود هستید و می خواهید فضای مناسبی را در هتل داشته باشید.

اصطلاحات رزرو هتل در مورد تخت های اتاق

در اتاق های هتل انواع تخت هایی قرار گرفته است که می توان با دانستن اصطلاحات این اتاق ها، بنابر خواسته خود تختی درست را برای اقامت انتخاب کنید.

تخت Sleeping Couch

یک مبل است که قابلیت تبدیل شدن به تخت را دارد. مبل تختخواب شو یک راه عالی برای اضافه کردن فضای خواب اضافی بدون اشغال اتاق است. آنها در انواع مختلفی از مدل های کم وزن یا سنگین تر، قیمت های مختلف، اندازه های متفاوت و با تشک یا بدون تشک عرضه می شوند و معمولا می توانند حداقل 2 نفر را به راحتی در خود جای دهند.

تخت Sleeping Couch

Folding – up bed

این مورد یکی از اصطلاحات رزرو هتل در بخش تخت می باشد که مربوط به تخت های دیواری است که بدنه تخت درون یک میز یا دیوار قرار می گیرد و فضایی باز به اتاق خواهد داد و داخل اتاق با استفاده از این تخت اشغال نخواهد شد.

Water Bed

همانطور که از نام این اصطلاح پیداست به تخت ها و تشک های آبی گفته می شود. این تخت ها می تواند برای درمان های پزشکی مناسب باشد و یکی از کالاهای محبوب به خصوص در ایالات متحده آمریکا می باشد و 5 درصد از فروش تخت ها را به خود اختصاص داده است و در صورتی که در زمان رزرو هتل با این اصطلاح مواجه شده اید منظور این است.

Bunk Beds

 این اصطلاح به تخت های دو طبقه گفته می شود. تخت های دو طبقه نوعی تخت هستند که بر روی هم سوار شده اند و البته معمولا در خوابگاه ها استفاده می شوند و کاربرد کمی در هتل ها دارند. تخت‌های دوطبقه معمولاً توسط چهار تیر یا ستون، یکی در هر گوشه تخت، مستحکم می‌شوند.

تخت Bunk Beds

اصطلاحات رزرو هتل در خصوص سرویس دهی

به طور کلی اصطلاحات رزرو هتل در بخش سرویس دهی به این صورت دسته بندی می شود:

  • Only Room
  • Bed & Breakfast
  • Half Board
  • All Inclusive
  • Ultra Inclusive

Only Room(O.R): این اصطلاح در زمان رزرو هتل به اینگونه است که تنها اتاق در اختیار مسافر قرار داده می شود و هیچ وعده غذایی برای شما در نظر گرفته نمی شود.

(B.B) Bed & Breakfast: اصطلاحات رزرو هتل در این قسمت به این گونه است که سرویس تخت خواب و صبحانه به همراه اقامت به شما داده خواهد شد.

(H.B) Half Board: این سرویس در هتل به اینگونه است که برای مسافرین به علاوه سرویس تخت خواب و سرویس صبحانه یک وعده غذایی دیگر به عنوان ناهار یا شام در نظر گرفته می شود.

(ALL) All Inclusive: این سرویس در رزرو هتل به این صورت است که یک سرویس کامل غذا و نوشیدنی به شما داده می شود که شامل صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی می باشد.

سرویس All Inclusive در هتل

Ultra Inclusive: این سرویس و اصطلاح در زمان رزرو هتل به اینگونه است که به علاوه سرویس صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی، تمامی امکانات هتل نیز برای شما رایگان است.

اصطلاحات کارکنان هتل

هر کدام از کارکنان هتل بنابر شغلی که برعهده دارد نوعی اصطلاح برای او در نظر گرفته می شود که معنای انگلیسی شغل او می باشد و خوب است در زمان رزرو هتل با این اصطلاحات آشنا باشید.

نام شغلاصطلاح
دربانDoorman
مامور پارکینگparking attendant
سر پیشخدمت bell captain
پیشخدمتbell boy
متصدی پذیرشdesk clerk

سوالات متداول

کلمه اصطلاحات هتل به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

این ها اصطلاحاتی هستند که در زمان رزرو و همچنین نوع انتخاب اتاق می تواند در هتل مورد استفاده شما قرار گیرد.

اتاق دابل به چه نوع اتاقی گفته می شود و برای چه افرادی مناسب است؟

یکی از اصطلاحات رزرو هتل و انتخاب اتاق می باشد که به اتاقی دو نفره با یک تخت دو نفره اشاره دارد که معمولا برای یک زوج می تواند مناسب باشد.

اصطلاح All در نوع اتاق به چه چیزی اشاره دارد؟

این اصطلاح در اتاق ها به معنی سرویس کامل غذا و نوشیدنی در هتل می باشد و شامل صبحانه، ناهار و شام است.

اصطلاح Uall در نوع اتاق به چه چیزی اشاره دارد؟

این سرویس در اتاق های هتل به معنی سرویس کامل غذا و نوشیدنی و همچنین تمامی امکانات هتل مانند ماساژ، استخر و غیره به صورت رایگان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا