رسپینا
راهنمای سفرحمل و نقل

قطار ارمنستان؛ یک سفر خارجی ارزان قیمت

ارمنستان از گذشته به علت اختلاف کم ریال و ارز کشور ارمنستان از مقاصد خارجی ارزان قیمت محسوب شده که در این ایرانیان طرفداران بسیار زیادی دارد. این کشور به علت داشتن طبیعت بسیار زیبای خود همراه مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است.

ارمنستان از کشورهای همسایه ایران بوده که در شمال این کشور قرار گرفته است. و مرز بسیار و طولانی با این کشور دارد. این موضوع سبب شده تا سفر به این کشور از راه های متعددی صورت گیرد. بر این اساس مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند می توانند به صورت هوایی یا زمینی به این کشور سفر کنند در ادامه این نوشته به سراغ قطار ارمنستان رفته و مسیرها، ایستگاه های پیشه رو، مدارک مورد نیاز را معرفی خواهیم کرد پس در ادامه با رسپینا همراه باشید.

قطار ارمنستان
قطار ارمنستان

سفر با قطار ارمنستان

  مسافرانی که قصد عزیمت به این کشور را از طریق مسیر زمینی دارند بایستی ابتدا از مبدا تهران به ایستگاه راه آهن جلفا رفته و پس از آن از طریق مرز نوردوز خود را به سرزمین ارمنستان برسانند. دیگر مسیر ریلی که مسافران می توانند برای سفر به ارمنستان از آن بهره ببرند، راه آهن تفلیس می باشد. بدین منظور ابتدا بایستی خود را از ایران و طریق تهران خود را به شهر تفلیس رسانده و پس از آن با خرید بلیط قطار تفلیس ایروان خود را به ارمنستان برسانید. این قطار به صورت روزانه یک قطار را از تفلیس به سوی ارمنستان روانه می کند.

در گذشته دور و پیش از فروپاشی شوروی، مسیر ریلی بین ایران و این کشور در مسیر جلفا وجود داشت که امکان اتصال بین ارمنستان و آذربایجان را از طریق قطار بوجود می آورد. پس از فروپاشی شوروی و درگیری میان دولت های آذربایجان و ارمنستان، فعالیت این مسیر ریلی با قطار ارمنستان به ایران متوقف شد.

در نظر داشته باشید که به علت همه گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان، تمامی سفرهای ریلی ایران به خارج از کشور متوقف شده و امیدوار هستیم با کاهش آمار مبتلایان مرزهای ریلی ایران مجدد شروع به کار نمایند.

سفر با قطار ارمنستان
سفر با قطار ارمنستان

تفاوت سفر با قطار ارمنستان نسبت به مسیر هوایی

موارد مقایسهسفر با قطارسفر هوایی
مدت زمانمدت زمان کمتر بیشترمدت زمان کمتر نسبت به هواپیما
امنیتکمترین حادثه و سانحه در بین تمامی وسایل نقلیهتعداد بالای حوادث و سوانح
محدودیت بارکمترین محدودیت بار ممکنبه ازای بار بیش از 20 کیلوگرم جریمه خواهید شد
حریم خصوصیحریم خصوصی بیشتر در صورت اجاره کوپهحریم خصوصی کمتر در هواپیما
تفاوت سفر با قطار ارمنستان نسبت به مسیر هوایی

تور زمینی قطار ارمنستان از تبریز

در صورتی که قصد رزرو تور زمینی ارمنستان از تبریز با قطار را داشته باشید بایستی به پس از خرید تور به ایستگاه راه آهن رفته و با سایر مسافران سوار قطار شوید و از طریق این وسیله به ارمنستان سفر کنید. در نظر داشته باشید که قطارهای تبریز به تفلیس به صورت روزانه حرکت می کنند. لازم است بدانید که در حال حاضر قطار مستقیم به ایروان وجود نداشته و برای سفر به این کشور از تبریز ابتدا بایستی با قطار به تفلیس بروید.

 در طول این مسیر از شهر باکوی آذربایجان عبور نموده تا به تفلیس برسید. پس آنکه به ایستگاه راه آهن تفلیس رسیدید، سوار قطار تفلیس به ایروان گردید. مدت کل این سفر بیش از 90 ساعت بوده که 3 روز آن را شما در مسیر راه آهن تبریز تفلیس در راه بوده و نزدیک یک روز هم در مسیر تفلیس به ایروان در قطار سپیر خواهید کرد.

تور زمینی قطار ارمنستان از تبریز
تور زمینی قطار ارمنستان از تبریز

قیمت بلیط قطار ارمنستان را چگونه ارزان تر تهیه کنیم؟

از دیگر مواردی که در هزینه سفر زمینی به ارمنستان با قطار تاثیر گذار خواهد بود، هزینه قیمت بلیط قطار ارمنستان بوده که این هزینه به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که از مهمترین موارد می توان به بازه سفر اشاره کرد. فصول گردشگری میزان تقاضا برای این مقصد افزایش یافته و در نتیجه بلیط قطار ارمنستان گران تر خواهد بود.

نوشته های مشابه

در صورتی که قصد دارید که بلیط خود را ارزان تر تهیه کنید پیشنهاد می کنیم که از جداول قیمتی مربوط به بلیط های قطار که در پایین صفحه و در قسمت زیر موتور جست و جوی سایت رسپینا قرار گرفته استفاده نموده تا بتوانید با توجه به خریدهای گذشته سایر کاربران پیش بینی بهتری برای خود داشته باشید.

تهیه بلیط ارمنستان ارزان
تهیه بلیط قطار ارمنستان ارزان

در صورتی که صفحه تلگرام و اینستاگرام شرکت رسپینا را دنبال کنید می توانید از آخرین تخفیف های خرید بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس و همچنین تورهای لحظه آخری مطلع شوید. آخرین موردی که می توانید به شما کمک کند استفاده از سامانه خبرم کن شرکت رسپینا است که در آن شما با وارد کردن مبدا و مقصد و بازه مورد نظر خود برای سفر و یک شماره تماس برای اطلاع رسانی، در سیستم وارد خواهید کرد.

سامانه به صورت خودکار و لحظه ای مسیر مورد نظر شما چک خواهد کرد و پس از آن در صورت کاهش قیمت بلیط مورد نظر شما به مبلغ مورد نظر شما از طریق پیامک و یا پیام صوتی به شما اطلاع رسانی خواهد کرد تا نسبت به خرید آن اقدام نمایید.  

بلیط قطار ارمنستان را چگونه ارزان تر تهیه کنیم
بلیط قطار ارمنستان را چگونه ارزان تر تهیه کنیم

هزینه سفر با قطار ارمنستان

در نظر داشته باشید که هزینه سفر به ارمنستان براساس واحد پولی آن کشور یعنی درام محاسبه می شود از اینرو پیش از سفر ریال خود را به واحد پولی آن کشور در صرافی ها تبدیل نموده تا مشکل کمتری داشته و زمان کمتری را در سفر خود از دست دهید.

در صورتی که قصد داشته باشید خود را با قطار به ارمنستان برسانید، هزینه های مختلفی را در پیش رو خواهد داشت که در ادامه به معرفی مهمترین هزینه های شما در این سفر خواهیم پرداخت. تا با دیدبازتری سفر خود را آغاز کرده و بتوانید مدیریت بهتری روی مخارج خود داشته باشید.

هزینه سفر به ارمنستان با قطار
هزینه سفر به ارمنستان با قطار

هزینه صدور گذرنامه: هزینه دیگری که در سفر به ارمنستان بایستی پرداخت کنید، هزینه مربوط به صدور گذرنامه بوده که شامل هزینه های شهرداری، ارسال پستی مدارکی و شناسه است. در نظر داشته باشید که اتباع ایرانی نیازی به دریافت ویزا برای ورود به کشور ارمنستان ندارند، اما اتباع سایر کشورهایی که در ایران زندگی می کنند بایستی هزینه ویزا را علاوه بر گذرنامه پرداخت نمایند.

هزینه صدور گذرنامه از مهمترین  هزینه های سفر با قطار ارمنستان
هزینه صدور گذرنامه از مهمترین هزینه های سفر با قطار ارمنستان

هزینه عوارض خروج از کشور: از جمله هزینه هایی که برای ورود به کشور ارمنستان باسیتی پرداخت کنید عوارض خروج از کشور بوده که بسته به تعداد دفعات خروج این مبلغ نیز متفاوت است.

هزینه اقامت در ایروان مانند قیمت رزرو هتل، پانسیون، هاستل: یکی از کلیدی ترین هزینه های شما در سفر به ارمنستان با قطار، هزینه اقامت شما است و هرچه مدت آن بیشتر باشد، مبلغ بیشتر برای ماندن در خاک این کشور بایستی پرداخت نمایید. واحد اقامتی شما براساس دوری و نزدیکی به مرکز شهر و جاهای دیدنی وسایل حمل و نقل عمومی و درجه راحتی که به شما ارائه می کند، هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

هزینه اقامت در ایروان
هزینه اقامت در ایروان

هزینه ورودی جاهای دیدنی ایروان: هزینه خرید بلیط ورودی های مختلف از دیگر هزینه هایی است که برای بازدید از جاهای دیدنی ارمسنتان پرداخت کنید.

هزینه های خرید سوغاتی و لوازم دلخواه: خرید بخشی از سفر بوده و در صورتی که شما بخواهید برای خود یا دوستانتان، سوغاتی خریداری کنید بیستی مبلغی بدین منظور را کنار بگذارید.

هزینه رفت و آمد در ارمنستان: هزینه رفت آمد در داخل کشور ارمنستان از دیگر هزینه هایی است که شما بایستی پرداخت کنید، پیشنهاد می شود برای کاهش هزینه های خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

هزینه رفت و آمد در ارمنستان
هزینه رفت و آمد در ارمنستان

تور زمینی ارمنستان با قطار

از دیگر مواردی که شما برای سفر با قطار ارمنستان از آن بهره ببرید استفاده از تورهای زمینی به این کشور است. این روش که از آسان ترین روش ها و ارزان ترین روش های سفر به ارمنستان می باشد. در نظر داشته باشد که سفر با تور ارمنستان با قطار نسبت به سفر شخصی هزینه کمتری برای شما در پی خواهد داشت. زیرا تورگردان ها، بیشتر خدمات مورد نیاز شما را از جمله اقامت و صبحانه را به صورت عمده رزرو و در نتیجه می توانند از تخفیفات بیشتر برخوردار شوند. موضوعی که باعث می شود هزینه ها برای مصرف کننده نهایی مقرون به صرفه تر گردد.

در رزرو تورهای ارمنستان پس از انتخاب نوع وسیله نقلیه، تنها درجه هتل مورد نظر خود را از لحاظ قیمتی در نظر نگیرید، زیرا ممکن است هتلی در فاصله زیاد از مرکز شهر و جاهای دیدنی قرار گرفته و به نظر ارزان تر آید. اما شما برای رفتن به مراکز خرید، جاهای دیدنی شهر هزینه حمل و نقل بیشتری را پرداخت نموده و همچنین در طول مسیر خود ترافیک را نیز تحمل نمایید.

تور زمینی قطار ارمنستان
تور قطار ارمنستان

پیشنهاد می شود پیش از انتخاب تور مورد نظر خود، دوری و نزدیکی واحد اقامتی خود و دسترسی آن را به حمل و نقل عمومی بررسی نمایید.تورهای هوایی نسبت به زمینی هزینه بیشتری داشته اما سریعتر به مقصد خواهید رسید. در نظر داشته باشید که در صورتی که تور زمینی قطار ارمنستان را انتخاب کنید، به علت اینکه مدت زمان بیشتری در مسیر هستید، هزینه های طول راه شما از جمله خوراک افزایش خواهد یافت بنابراین پیش از سفر تمامی موارد را در نظر بگیرید.

مورد دیگری که می تواند در هزینه سفر شما تاثیر گذار باشد، انتخاب بازه سفر بوده به گونه ای که در صورتی که فصول گردش مانند نوروز سفر خود را برای برنامه ریزی نمایید، بایستی هزینه بیشتر نسبت سایر ایام سال پرداخت نمایید. همچنین در روز ماه ها مهر به علت آغاز سال تحصیلی، معمولا سفرها به مقاصد گردشگری کاهش یافته و در نتیجه شما می تواند سفر به این کشور را با مبلغ کمتری خریداری کرده و تخفیف های بیشتری را دریافت نمایید. 

تورهای لحظه آخری از دیگر آفرهایی است که می تواند هزینه سفر شما به ارمنستان را کاهش دهد. بنابراین پیش از سفر به این کشور آفرهای روزانه شرکت رسپینا را در صفحه اینستاگرام و تلگرام این شرکت دنبال نمایید.

 در نظر داشته باشید که در سفر به ارمنستان نیاز است شما حتما تست pcr  منفی خود را داشته و از مدت گذرنامه شما حداقل 6 ماه باقی مانده باشد.

تور زمینی ارمنستان با قطار
تور زمینی با قطار ارمنستان

سخن آخر

در این مقاله به معرفی سفر به ارمنستان با قطار پرداخته و هزینه هایی که شما در سفر زمینی با قطار ارمنستان با این کشور در پیش خواهید داشت پرداختیم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در یمان بگذارید.

سوالات متداول

چه هزینه هایی در سفر با قطار به ارمنستان در پیش خواهد داشت؟

هزینه صدور گذرنامه، هزینه عوارض خروج از کشور، هزینه اقامت در ایروان مانند قیمت رزرو هتل، پانسیون، هاستل، هزینه ورودی جاهای دیدنی ایروان و هزینه های خرید سوغاتی و لوازم دلخواه از مهمترین هزینه هایی است که در سفر به این کشور بایستی بپردازید.

انتخاب واحد اقامتی چگونه بر هزینه های سفر شما به ارمنستان تاثیر گذار خواهد بود؟

واحد اقامتی شما براساس دوری و نزدیکی به مرکز شهر و جاهای دیدنی وسایل حمل و نقل عمومی و درجه راحتی که به شما ارائه می کند، هزینه های متفاوتی خواهد داشت.
 در رزرو تورهای ارمنستان پس از انتخاب نوع وسیله نقلیه، تنها درجه هتل مورد نظر خود را از لحاظ قیمتی در نظر نگیرید، زیرا ممکن است هتلی در فاصله زیاد از مرکز شهر و جاهای دیدنی قرار گرفته و به نظر ارزان تر آید. اما شما برای رفتن به مراکز خرید، جاهای دیدنی شهر هزینه حمل و نقل بیشتری را پرداخت نموده و همچنین در طول مسیر خود ترافیک را نیز تحمل نمایید.

سفر به ارمنستان با قطار بهتر است یا هواپیما؟

هرچند مسیر هوایی بین ایران و ارمنستان با سرعت بیشتری انجام شده و افرادی که قصد دارند از هواپیما استفاده نمایند با سرعت بیشتری نسبت به مسیر زمینی خواهند رسید اما مسیرهای زمینی و بویژه استفاده از قطار امنیت، راحتی و حریم خصوصی بیشتر مخصوصا در صورت اجاره کوپه برای شما به ارمغان خواهد آورد. نکته مهم دیگر این است که در سفر زمینی شما محدودیت حمل بار نداشته، اما در سفرهای هوایی شما فقط اجازه خواهید داشت که مقدار مشخصی بار را همراه خود داشته باشید. در صورت همراه داشتن بار اضافی بایستی جریمه اضافه بار را به ایرلاین خود پرداخت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا