رسپینا
مشهد

بازار مرکزی مشهد؛ جائی که با دست خالی از آن برنمی گردید!

بازار مرکزی مشهد از جاهای دیدنی مشهد و بازارهای نسبتا قدیمی است که در یکی از خیابان های منتهی به حرم مطهر قرار گرفته است. این مجموعه در دو فاز با دارا بودن انواع و اقسام کالا ها، امروزه یکی از بازار های پرطرفدار در مشهد به شمار می رود. در این مطلب با ما همراه باشید تا با این بازار پر رونق شهر مشهد بیشتر آشنا شویم.

بازار مرکزی مشهد

بازار مرکزی مشهد کجاست؟

بازار مرکزی مشهد به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید مشهد، دارای 2 فاز می باشد که فاز 1 آن با مساحتی حدود 8450 متر مربع در سال 1378 و فاز 2 آن در سال 1380 در زمینی بالغ بر 5300 متر مربع آغاز به کار کرده است. این بازار بزرگ با دو فاز خود در نزدیکی حرم، خیابان آیت الله بهجت و چهارراه شهدا واقع شده است. بازار بزرگ مرکزی با قرار گیری در نزدیکی حرم، به زائران این امکان را می دهد تا بتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کرده و سوغات و لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنند.

بازار مرکزی مشهد کجاست؟

دسترسی به بازار مرکزی مشهد مشهد با مترو

برای افرادی که قصد کاهش هزینه های خود را دارند استفاده از مترو بهترین انتخاب است. از نزدیک ترین ایستگاه های مترو به بازار بزرگ، می توان به ایستگاه مترو شهدا اشاره کرد. شما در هر منطقه ای که قرار دارید، برای دسترسی به این بازار بایستی در این ایستگاه مترو پیاده شده و به سمت ایستگاه اتوبوس میدان شهدا نیز حرکت کنید. با قرار گیری در این ایستگاه اتوبوس می توانید با خطوط مختلفی چون خط BRT پایانه الهیه، خط 830، خط 50، خط 12 در چهارراه شهدا پیاده شده و با پیمودن مسیری کوتاه، به بازار مرکزی دسترسی پیدا کنید.

دسترسی به بازار مرکزی مشهد مشهد با مترو

دسترسی به بازار مرکزی مشهد با اتوبوس

اتوبوس های شهری یکی از ارزانترین راه ها برای دسترسی به بازار مرکزی مشهد است. اگر این وسیله نقلیه را برای رفتن به بازار مرکزی انتخاب کنید، بایستی خود را به ایستگاه چهارراه شهدا که نزدیک ترین ایستگاه به بازار مرکزی است، برسانید. برای رسیدن به این ایستگاه، می توانید با استفاده از خط 50 حرم مطهر- پایانه شهدا، خط 12 حرم مطهر- پایانه وکیل آباد، خط 830 شهرک شهید باهنر- انتهای امامیه، خط 21 میدان شهداء- پايانه گردشگری و… در چهارراه شهدا پیاده شده و ادامه مسیر تا بازار مرکزی را با پیاده روی طی کنید.

دسترسی به بازار مرکزی مشهد با اتوبوس

دسترسی به بازار مرکزی مشهد با ماشین شخصی

برای رسیدن به بازار مرکزی مشهد با خودرو، مسیر های مختلفی وجود دارد. شما می توانید در هر نقطه ای که هستید، با قرار گرفتن در خیابان های منتهی به بازار مرکزی، همچون خیابان های شیرازی، چهارراه شهدا، خیابان خز علی به این بازار دسترسی پیدا کنید.

چه فروشگاه هایی در فاز 1 بازار مرکزی مشهد وجود دارد؟

بازار بزرگ مرکزی مشهد در فاز 1 خود، دارای 3 طبقه تجاری و اداری بوده که تعداد 302 غرفه آن تجاری و 29 واحد دیگر نیز به واحد های اداری اختصاص داده شده است. در این بازار تنوع محصولات بسیار بالا و در عین حال قیمت محصولات آن بسیار مناسب است. در فاز 1 بازار مرکزی می توان انواع و اقسام فروشگاه های پوشاک زنانه و مردانه، فروشگاه های نقره و زیور آلات، فروشگاه فروش انواع سوغات مشهد همچون زعفران و زرشک و انواع خشکبار، لوازم آرایشی و بهداشتی، فرش و چمدان، سجاده و انواع طرح و رنگ انگشتر های عقیق و فیروزه و… را خریداری کرد.

لازم به ذکر است که برای ورود به این بازار یک  ورودی اصلی و چندین ورودی فرعی در نظر گرفته شده است که ورودی اصلی آن در چهارراه شهدا و ورودی های فرعی آن در خیابان خزعلی، خیابان شیرازی و کوچه چهار باغ قرار گرفته است.  

چه فروشگاه هایی در فاز 1 بازار مرکزی مشهد وجود دارد؟

چه فروشگاه هایی در بازار مرکزی مشهد فاز 2 وجود دارد؟

همانطور که گفته شد این بازار در سال 1380 افتتاح شده است. در فاز 2 بازار مرکزی مشهد هم همانند فاز 1 آن، تنوع محصولات بسیار بالا است. فاز 2 بازار مرکزی در 4 طبقه، تعداد 420 واحد و فروشگاه را جای داده است که بیشترین غرفه ها به فروش انواع و اقسام پوشاک زنانه و مردانه و فروش انواع خشکبار و سوغات و صنایع دستی اختصاص داده شده است.

همچنین از دیگر فروشگاه های موجود در فاز 2 بازار مرکزی می توان به غرفه های رنگارنگ انواع نقره و زیور آلات دخترانه، فروشگاه انواع کیف و کفش زنانه، مردانه و بچگانه و… اشاره کرد. برای ورود به این بازار نیز می توانید از دو ورودی اصلی آن که در چهارراه شهدا و درب ورودی جنب فاز1 و همچنین ورودی فرعی آن در کوچه چهار باغ استفاده کنید.

چه فروشگاه هایی در بازار مرکزی مشهد فاز 2 وجود دارد؟

ساعت کاری بازار مرکزی مشهد

بازار بزرگ مرکزی مشهد یکی از قدیمی ترین بازار های شهر مشهد است که برای خرید از آن می توانید در همه روز های هفته از ساعت 9 صبح تا 10 شب به آن مراجعه کنید. لازم به ذکر است که این ساعت کاری در هر دو فاز آن به همین صورت است.

ساعت کاری بازار مرکزی مشهد

آیا بازار مرکزی مشهد پارکینگ دارد؟

بله، بازار بزرگ مرکزی مشهد دارای پارکینگ مسقفی است که در طبقه منفی 2 آن واقع شده است. این پارکینگ با ظرفیت 60 خودرو در خیابان رجایی، کوچه مخابرات و انتهای یکی از قدیمی ترین کوچه های اطراف حرم، کوچه چهارباغ قرار گرفته است. در گذشته و قبل از ساخت این پارکینگ، افراد ماشین های خود را در این کوچه پارک می کرده اند.

آیا بازار مرکزی مشهد پارکینگ دارد؟

اماکن نزدیک بازار مرکزی مشهد

هتل های نزدیک به بازار مرکزی مشهد

هتل ایران مشهد: هتل ایران مشهد یکی از هتل های نزدیک به بازار مرکزی به شمار می رود که در خیابان خسروی نو و رو به روی پمپ بنزین قرار گرفته است. در فاصله 500 متری از آن قرار گرفته است. اگر در این هتل اقامت داشته باشید، می توانید در کمتر از 7 دقیقه، مسیر 500 متری را با پیاده روی طی کرده و به این بازار بزرگ دسترسی پیدا کنید.

هتل نگین پاسارگاد مشهد: از دیگر هتل های نزدیک به بازار مرکزی، می توان به هتل نگین پاسارگاد مشهد اشاره کرد که می توانید با پیمودن مسیری 350 متری، در حدود 4 دقیقه به بازار برسید. این هتل 4 ستاره در خیابان شیرازی، نبش شیرازی ۴ واقع شده است.

هتل مدینه الرضا مشهد: هتل مدینه الرضا، هتلی لوکس و 5 ستاره است که در خیابان شیرازی، نبش شارستان رضوی قرار گرفته است. این هتل 5 ستاره در فاصله 447 متری از بازار مرکزی قرار گرفته است. اگر در این هتل لاکچری اقامت داشته باشید، می توانید در هر زمان که بخواهید با 6 دقیقه پیاده روی به بازار برسید.

هتل های نزدیک به بازار مرکزی مشهد

رستوران های نزدیک به بازار مرکزی مشهد

رستوران قدس فرد مشهد: این رستوران در خیابان آیت الله بهجت، خیابان خسروی نو قرار گرفته است که فاصله آن تا بازار مرکزی حدود 2 کیلومتر است که با خودرو می توانید در کمتر از 6 دقیقه به آن دسترسی پیدا کنید.

رستوران شارستان مشهد: از دیگر رستوران های نزدیک به بازار مرکزی، می توان به رستوران شارستان اشاره کرد. این رستوران در فاصله 700 متری از بازار و در خیابان خسروی نو قرار گرفته است که می توانید از دو مسیر خیابان اندرزگو و کوچه شوکت الدوله با پیاده روی در حدود 6 دقیقه به آن برسید.

رستوران لیالی لبنان: اگر چنانچه پس از خرید، تصمیم گرفتید برای صرف غذا به رستوران های اطراف این بازار بروید، خوب است بدانید رستوران لیالی لبنان، یکی از بهترین رستوران های شهر مشهد است که در فاصله کمی از این مجموعه قرار گرفته است. دسترسی به این رستوران بسیار راحت است. به طوری که می توانید علاوه بر خودرو، با پیمودن مسیری 350 متری، در کمتر از 5 دقیقه به صورت پیاده روی به آن دسترسی پیدا کنید.

رستوران های نزدیک به بازار مرکزی مشهد

جاهای دیدنی نزدیک بازار مرکزی مشهد

حرم مطهر امام رضا: یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری مشهد است که در نزدیک ترین فاصله از بازار مرکزی مشهد قرار گرفته است. این بارگاه ملکوتی با بازار مرکزی حدود 2 کیلومتر فاصله دارد که برای رسیدن به آن با خودرو، حدود 9 دقیقه پیش رو خواهید داشت.

آب انبار چهل پایه: این آب انبار در محله چهل باغ مشهد و در نزدیکی بازار مرکزی واقع شده است. آب انبار چهل پایه با این بازار حدود 2 کیلومتر فاصله دارد که می توان با خودرو در 5 دقیقه و به صورت پیاده روی در زمانی حدود 12 دقیقه به آن دسترسی پیدا کنید. این جاذبه گردشگری در نزدیکی بازار سرشور قرار گرفته است.

آرامگاه نادرشاه افشار: آرامگاه نادرشاه افشار در خیابان شیرازی، ضلع شمال غربی چهارراه شهدا قرار گرفته است و می توانید با تنها 1 دقیقه پیاده روی، مسیر 200 متری تا آن را طی کنید. لازم است بدانید که این آرامگاه از ساعت 9 صبح تا 5 عصر باز می باشد و بایستی برای بازدید از آن مبلغی را به عنوان ورودی پرداخت کنید.

جاهای دیدنی نزدیک مشهد

در این مطلب سعی شد تا اطلاعات کاملی از بازار مرکزی مشهد آدرس و فروشگاه های آن را برای شما شرح دهیم. پیشنهاد می کنیم اگر از شهر های مختلف ایران، با تور به این شهر زیارتی سفر کردید، برای خرید سوغات مشهد به این بازار مراجعه کنید. همچنین اگر تاکنون به این بازار مراجعه کرده اید، می توانید در قسمت نظرات تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید، سپاسگزارم.

بازار مرکزی مشهد کجاست؟

این بازار در 2 فاز احداث شده که در نزدیکی حرم قرار دارند. فاز 1 این بازار در خیابان آیت الله بهجت و چهارراه شهدا واقع شده است. همچنین فاز 2 این مجموعه در تقاطع بلوار آیت اله شیرازی و بهجت قرار دارد.


فاصله بازار بزرگ مرکزی تا حرم چقدر است؟

بازار مرکزی حدود 2 کیلومتر با حرم فاصله دارد که برای رسیدن به آن با خودرو به طور میانگین حدود 9 دقیقه زمان پیش رو خواهید داشت.


بازار بزرگ مرکزی دارای چه مغازه هایی است؟

این بازار تعداد 420 واحد فروشگاه را جای داده است که بیشترین غرفه ها به فروش انواع و اقسام پوشاک زنانه و مردانه و فروش انواع خشکبار و سوغات و صنایع دستی اختصاص داده شده است.
همچنین از دیگر فروشگاه های موجود می توان به غرفه های رنگارنگ انواع نقره و زیور آلات دخترانه، فروشگاه انواع کیف و کفش زنانه، مردانه و بچگانه و… اشاره کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا