قشم

9 مورد از بهترین سایت های غواصی در قشم

اگر به دریا و دنیای زیر آب علاقه دارید، غواصی بهترین گزینه است. این تفریح آبی، یکی از مهم ترین و محبوب ترین تفریحات دریایی جزیره قشم است که با استقبال خوب گردشگران رو به رو شده است. به همین دلیل در این جزیره، سایت های غواصی بسیار و مختلفی ارائه شده اند. در این مطلب قصد داریم تا بهترین سایت‌های غواصی در قشم را معرفی کنیم. همراه ما باشید.  

بهترین سایت های غواصی در قشم

لیست بهترین سایت های غواصی قشم

غواصی در ساحل زیتون قشم

از بهترین سایت های غواصی در قشم محسوب می شود که در بلوار دریا و و رو به روی پارک ساحلی زیتون قرار گرفته است. عمق کلی این سایت حدود 55 متر است که افراد می توانند حدود 2 تا 6 متر را در زیر آب تماشا کنند. در این سایت گونه های جانوری متفاوتی همچون هامور، جعبه ماهی، پروانه ماهی، آنجل، فرشته ماهی، طوطی ماهی، ماشه ماهی، بز ماهی و. . . دیگر آبزیان وجود دارند. لازم است بدانید برای غواصی در این سایت بایستی در ابتدا هزینه ای را پرداخت کنید.

همچنین سایت غواصی زیتون قشم برای غواصی هر فرد، زمانی بین 15 الی 20 دقیقه در نظر گرفته است. این سایت غواصی از آن دسته مراکز غواصی در قشم است که برای همه افراد در سنین مختلف، آموزش غواصی را ارائه می دهد.

غواصی در ساحل زیتون قشم

غواصی در سایت تخت جمشید قشم

از مهمترین و بهترین سایت های غواصی در قشم، می توان به سایت غواصی تخت جمشید اشاره کرد. این سایت غواصی، با قرار گیری در نزدیکی پارک زیتون و رو روی پلاژ آقایان، فاصله ای بسیار کم به سایت های دیگر دارد. همین امر سبب شده تا بیشتر آبزیان آن همچون فرشته ماهی، پروانه ماهی، طوطی ماهی، هامور، ماشیه ماهی، ماهی آنجل و… با سایت های غواصی دیگر مشترک باشد. سایت غواصی تخت جمشید دارای عمقی 55 متری است که حدود 2 تا 6 متر آن در زیر آب قابل دیدن است.

اگر برای غواصی این سایت را انتخاب کنید، شاهد صخره هایی در زیر آب خواهید بود که منظره ای شگفت انگیز را به وجود آورده اند. لازم به ذکر است وضعیت آب در این سایت، بسیار ملایم است که باعث شده است غواصی برای همه افراد بسیار راحت باشد.

غواصی در سایت تخت جمشید قشم

غواصی در سایت دلفین مرجان قشم

از کلوپ های غواصی دیگری که در جزیره قشم وجود دارد، می توان به سایت دلفین مرجان قشم اشاره کرد. این سایت که در سال 1390 افتتاح شده است، علاوه بر غواصی، تفریحات آبی دیگری مانند جت اسکی، پاراسل، قایق سواری، شاتل و بنانا و… امکان پذیر می باشد. اگر به دنبال کلاس غواصی در قشم می باشید، لازم است بدانید سایت غواصی دلفین مرجان با برخورداری از مربیانی حرفه ای، بهترین مرکز آموزش غواصی در قشم را دارا می باشد.

از مزایای این سایت می توان به امکان عکاسی به همراه غواصی به افراد داده می شود تا بتوانند لحظات خوش در دنیای زیر آب را، برای خود به ثبت برسانند. این سایت غواصی در پارک زیتون و در کنار سینما 4 بعدی قرار گرفته است.

غواصی در سایت دلفین مرجان قشم

غواصی در دوبه قشم

سایت غواصی دوبه، یکی از بهترین سایت های غواصی در قشم است که در جنوب این جزیره و در نزدیکی روستای سوزا قرار گرفته است. در این سایت افراد می توانند غواصی تا عمق 22 متری را تجربه کنند. همچنین میزان دید آن نیز بین 3 تا 8 متر می باشد. سایت غواصی دوبه دارای گونه ای خاص از ماهی های باراکودا است که تماشای آن ها در زیر آب می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

نوشته های مشابه

همچنین در این سایت آبزیان دیگری همچون پروانه ماهی، طوطی ماهی، هامور، ساردین، جعبه ماهی، ماشه ماهی، سفره ماهی، آنجل، خفاش ماهی، سفره ماهی، فرشته ماهی و… وجود دارد. لازم است بدانید که جریان آن در این سایت متوسط بوده که می تواند غواصی را بسیار راحت کند.

غواصی در کنار اسپرینگی قشم

از دیگر سایت های غواصی قشم می توان به سایت غواصی اسپرینگی یا باغ مرجانی اشاره کرد که در فاصله 16 کیلومتری از این جزیره قرار گرفته است. با انتخاب این سایت غواصی می توانید شنا کردن در عمق 48 متری را نیز تجربه کنید. از آن جایی که وضعیت آب در این سایت غواصی، در وضعیتی نا آرام و بسیار تند قرار دارد، پیشنهاد می کنیم اگر مبتدی هستید و به تازگی غواصی را شروع کرده اید، این سایت را برای غواصی انتخاب نکنید.

سایت غواصی اسپرینگی همانند دیگر سایت ها دارای آبزیانی می باشد که با دیگر سایت های غواصی متفاوت هستند. کوسه ماهی، ماهی هامور، شیر ماهی، اسب دریایی، سفره ماهی، مرجان های بادبزنی و… از گونه های جانوری می باشند که در این آب قابل مشاهده می باشند.

غواصی در کنار اسپرینگی قشم

جزایر ناز از بهترین سایت های غواصی در قشم

در فاصله یک کیلومتری از ساحل جزایر ناز، سایت غواصی جزیره ناز وجود دارد که یکی از بهترین سایت های غواصی در قشم شناخته شده است. جزیره ناز در بخش شرقی جزیره قشم قرار گرفته که صخره های 5 تا 10 متری آن را به منظور حفاظت، احاطه کرده اند. در این سایت گونه های جانوری بسیاری همچون لاکپشت های دریایی، دلقک ماهی، گربه ماهی، منقار ماهی، شقایق دریایی و… وجود دارد که اکثر آن ها، با سایر گونه های جانوری در دیگر سایت ها، متفاوت هستند.

جزایر ناز از بهترین سایت های غواصی در قشم

سایت غواصی در سایت دره ستاره‌ها

از زیبا ترین و بهترین سایت های غواصی قشم به شمار می رود که در دره ستارگان واقع شده است. لازم است بدانید در زمان غواصی در این سایت، هیچگونه ماهی و آبزی نخواهید دید، چرا که گونه های جانوری موجود در این سایت، فقط شامل انواع ستاره های دریایی می شوند. در صورتی که این سایت را برای غواصی انتخاب کنید، می توانید شنا کردن تا عمق 12 تا 20 متری را تجربه کنید. همچنین میزان دید افراد تا حدود 10 متر برآورد شده است.

پیشنهاد می کنیم چنانچه از غواصان حرفه ای هستید، این سایت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اگر چه جریان آب در این سایت ممکن است کمی تند باشد، اما با عمق کمی که دارد، غواصی در آن دشوار نمی باشد.

سایت غواصی در سایت دره ستاره‌ها

غواصی در سایت نگین قشم

سایت غواصی نگین قشم، از بهترین سایت های غواصی در قشم محسوب می شود که می توانید غواصی فراموش نشدنی را در آن تجربه کنید. اگر به غواصی علاقه دارید اما به تازگی با آن آشنا شده اید، نگران نباشید. این سایت غواصی دارای مربیانی حرفه ای است که قبل از شروع، آموزش غواصی در سطوح مختلف داده می شود تا بتوانید با آمادگی کامل این تفریح آبی را شروع کنید.

این مرکز غواصی که در پارک زیتون قرار گرفته است، این امکان را به همه افراد می دهد تا به راحتی بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. لازم است بدانید در این سایت، علاوه بر غواصی تفریحات آبی دیگری همچون بنانا، جت اسکی، شاتل، قایق سواری و… نیز در این سایت ارائه شده است.

غواصی در سایت نگین قشم

سایت غواصی سکوی نفتی قشم

در زمستان چند سال پیش، طوفان های دریایی باعث شده اند تا یک سکوی نفتی از امارات راهی ساحل پلاژ سیمین شود. در ابتدا تلاش های افراد برای جداسازی این سکو از کنار ساحل هیچ نتیجه ای نداشت. در نتیجه این سکو به یک سایت غواصی در قشم تبدیل شد. در این سایت با موجوداتی مانند خرگوش دریایی، اسکات، پروانه ماهی، خفاش ماهی، ملوان و ساردین وجود دارند که ممکن است به ندرت دیده باشید. میزان دید غواصان در این سایت، حدود 10 متر است و غواصان می توانند در عمق 10 متری در زیر آب شنا کنند. وضعیت آب در سایت سکوی نفتی، متوسط است و برای همه افراد امکان غواصی وجود دارد.

سایت غواصی سکوی نفتی قشم

هزینه غواصی در قشم

غواصی یکی از تفریحات آبی در جزیره قشم است که معمولا بیشتر افراد در سفر به این جزیره آن را تجربه می کنند. در این جزیره سایت های غواصی زیادی وجود دارند که هزینه غواصی در هر کدام از آن ها بسته به خدمات ارائه شده در هر سایت همچون برگزاری کلاس های آموزش غواصی و. . . متفاوت است. به طور کلی هزینه غواصی در قشم از 110 هزار تومان شروع شده و تا 500 تومان ادامه دارد که می توانید با در نظر گرفتن بودجه، برای خرید بلیط سایت غواصی مورد نظر خود اقدام کنید.

قیمت غواصی در قشم
غواصی در قشم تفریحی

آیا سایت غواصی در قشم برای بانوان وجود دارد؟

همانطور که گفته شد در این جزیره سایت های زیادی وجود دارد که در برخی از آن ها، قسمتی برای بانوان در نظر گرفته شده است و بانوان می توانند برای غواصی از آن ها استفاده کنند. از بهترین سایت های غواصی در قشم برای بانوان، می توان به سایت غواصی زیتون قشم اشاره کرد. لازم به ذکر است که اکثر این سایت ها، به افراد زیر 10 سال و بالای 50 سال اجازه غواصی نمی دهند.

سایت غواصی در قشم برای بانوان
بلیط غواصی در قشم

برای غواصی در جزیره قشم چه وسایلی لازم است؟

” برای غواصی چه وسایلی باید به همراه داشته باشیم؟ ” یکی از مهم ترین سوال های افرادی است که تصمیم دارند برای غواصی اقدام کنند. ممکن است که تصاویری از غواصان دیده باشید که دارای تجهیزات و لباس های خاصی هستند. همه این لباس ها و تجهیزات در همه سایت های غواصی ارائه شده اند و به افراد داده می شود و تنها وسایلی که باید هر فرد با خود به همراه داشته باشد، حوله و دمپایی می باشد.

وسایل مورد نیاز برای غواصی در قشم

برخی از شرکت های هواپیمایی در تور قشم از تهران یا سایر شهر ها مانند مشهد، شیراز و… خدمات ویژه ای را ارائه کرده اند. شرکت رسپینا، دارای پکیج های مختلفی است که ممکن است در بازه های زمانی مختلف، تغییر کنند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و آفر های ارائه شده، با استفاده از شماره های درج شده در پایین صفحه، با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید.  

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. با تمام ترس و دلهره ای که نسبت به غواصی داشتم و فکر میکردم که چون شنا بلد نیستم نمیتونم برم غواصی اما خیلی اتفاقی برای تفریحات دریایی رفته بودم کلوپ غواصی نگین ساحل قشم که با خوش رویی اینقدر قشنگ راهنماییم کردن و متوجه شدم حتی شنا هم لازم نیست که بلد باشم و رفتم غواصی و شد یکی از تجربیات فوق العاده زندگیم .

  2. برای آموزش حرفه ای غواصی بشخصه بعد از چند ماه تحقیق و بررسی بین انتخابهای مختلفی که داشتم ، به این نتیجه رسیدم که منم مثل خیلی ها در اولین قدم در جستجوی یک مربی حرفه ای بودم تا از طریق ایشان کارم را پیش ببرم در حالی که راحتترین کار انتخاب یک مرکز آموزشی خوب هست زیرا در یک موسسه آموزشی همیشه روند دوره های آموزشی در جریان ست و در نهایت یک مربی هم با شاگردانشان به همان مرکز آموزشی مراجعه خواهند کرد.
    نتیجه انتخاب من موسسه غواصی نگین ساحل قشم شد که علاوه بر پیشنهاد مدرسین و سایر شاگردان، تنها مرکز الماس SSI در ایران ست که این خودش یک تایید بزرگ ست. با استفاده از تجربیات و آموزشهای حرفه ای مدرسین شان بهترین نتیجه را تا این دوره آموزشی گرفته ام . ضمن تشکر از زحمات پرسنل این موسسه به سایر دوستان علاقمند به آموزش دوره های حرفه ای غواصی پیشنهاد میدهم که در مورد این مرکز بررسی دقیق را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا