رسپینا
دانستنی ها

زیباترین مسیرهای ریلی جهان را بشناسید.

در دنیایی که سفر کردن با هواپیما می تواند شما را سریع تر به مقصدتان برساند، خرید بلیط قطار آن هم در زیباترین مسیرهای ریلی جهان بسیار نوستالژیک و رمانتیک به نظر می آید که به شما فرصت تماشای چشم اندازهای بکر و زیبا را از پنجره های قطار می دهد. البته آنچه که سفر کردن با قطار را لذت بخش می کند؛ این است که مسیرهای ریلی شما را از پیرامون شلوغی شهر به دور از ازدحام و آغوش طبیعت می برد.

وقتی که قطار از دل بیابان ها یا از دل کوه ها و جنگل ها و حتی از میان یخچال های سرد و تونل های شگفت انگیز می گذرد و شما به حرکت منظم قطار روی ریل ها گوش می کنید؛ مطمئن می شوید که این سفر با تمام دشواری هایش ارزش دارد. زیرا سفر با بهترین راه آهن های دنیا حس خوشایندی به شما خواهند داد که با ارزش ترین موهبت دنیا است.

زیباترین مسیرهای ریلی در جهان
زیباترین مسیر ریلی جهان

قطار ریون فیکشن اکسپرس، زیباترین مسیر ریلی جهان در ویتنام

یکی از زیباترین راه آهنهای دنیا این قطار است که از شهر هوشی مین سفر خود را آغاز می کند و در هانوی پایتخت ویتنام توقف می کند. این قطار روزانه از مبدا حرکت کرده و با طی مسیر 1726 کیلومتری و در مدت زمان 2 روز به مقصد میرسد. برخی از خطوط راه آهن از شهرهای تاریخی و برخی از آنها از کنار شهرهای ساحلی میگذرد.

قطار ریون فیکشن که به عنوان خط آهن شمال به جنوب نیز شناخته می شود و تمام مسیرهای بالا را طی میکند، یکی از محبوب ترین خطوط راه آهن در جنوب شرق آسیا است. به گفته توریست ها هیچ راه دیدنی و شگفت انگیزی به جز این مسیر برای دیدن کردن از شهرهای دوقلو ویتنام وجود نخواهد داشت زیرا برای دیدن تمام جاذبه هایی که در مسیر این دو شهر پنهان شده است تنها راه آن سوار شدن این قطار است.

قطار کالیفرنیا زفیر، از زیباترین مسیرهای ریلی جهان در آمریکا

یکی دیگر از زیباترین مسیرهای ریلی جهان این قطار است. قطار زفیر مبدا خود را از شیکاگو آغاز کرده و در سان فرانسیسکو توقف می کند. این قطار به صورت روزانه از ایستگاه مبدا سفر خود را شروع کرده و با طی کردن 3924 کیلومتر در زمان 52 ساعت و 40 دقیقه به مقصد خود میرسد. برای غرق شدن در شکوه بی همتای امریکا شمالی، هیچ راهی به اندازه سوار شدن در قطارهای زفیر مناسب به نظر نمیرسد.

چرا که این سفر یک نوع سفر کلاسیک 3 روزه محسوب می شود که حدود 4000 کیلومتر از مسیر خود از شیکاگو به کالیفرنیا را از میان چمنزارها، کوه های راکی، بیابان ها و رشته کوه های سیرا نوادا طی می کند. چشم اندازهای قابل مشاهده در طول مسیر بسیار فوق العاده هستند. به ویژه وقتی قرار است تمام آنها را از پنجره هایی تماشا کنید که از کف قطار تا سقف آن را فرا گرفته اند. اما بی شک باشکوه ترین بخش این سفر مسیر 298 کیلومتری دنور به گلنوود است که در آنجا قطار از میان دره های عمیق و باریک و نزدیکی رودخانه کلرادو عبور می کند.

قطار زفیر کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا
قطار زفیر کالیفرنیا زیباترین مسیر ریلی جهان

قطار بایکال آمور، روسیه

مبدا سفر با قطارهای بایکال آمور از شهر تایشت و مقصد آن نیز در سیواتسکایا گاوان خواهد بود. این قطار از یکی از بهترین راه آهنهای دنیا، هر روز حرکت خود را از مبدا با عبور مسافتی حدود 4324 کیلومتر در 4 روز یا بیشتر، مسافران را در ایستگاه مقصد پیاده می کند. قطارهای بایکال آمور در مقایسه با قطارهای سیبری یکی از قدیمی ترین قطارها است و از مناظر و چشم اندازهایی عبور می کنند که هر تکه از آنها در نوع خود بی همتا است. هر چند که این خطوط مورد استقبال کمتری از توریست ها قرار گرفته است.

قطار دریاچه تیتیکاکا، پرو

قطار دریاچه تیتیکاکا یکی دیگر از زیباترین مسیرهای ریلی جهان محسوب می شود که سفر خود را از مبدا شهر پونو در پرو آغاز می کند و در شهر کوزکو به پایان می رساند. این قطار با طی کردن مسافتی نزدیک به 388 کیلومتر در 10 ساعت مسافرین خود را به مقصد میرساند. خط راه آهن پونو به کوزکو با عبور از منطقه آلتیپلانو از سواحل دریاچه تیتیکاکا تا قلب تپنده پایتخت اینکاها می گذرد و مسیری سخت اما دیدنی از میان قله های پر برف و دره های بی نظیر کوه های آند را طی می کند.

مسافرین قطار می توانند در حالی که یک نوشیدنی یا غذای دلچسب در رستوران نوش جان می کنند یا در حال تجربه یک سرگرمی مهیج هستند، مناظر بیرون کوپه را از نظر بگذرانند و در حالی که از دشت های دیدنی پرو عبور می کنند، از تماشای شهرها و روستاهای دور افتاده این کشور باشکوه نیز لذت ببرند.

قطار دریاچه تیتیکاکا، پرو
قطار دریاچه تیتیکاکا، پرو بی شک یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان است.

قطار اندیمشک به دورود، زیباترین مسیر ریلی جهان در ایران

قطار اندیمشک دورود با طی کردن مسافت 209 کیلومتر در 5 تا 7 ساعت از مبدا شهر اندیمشک در استان خوزستان به شهر مقصد درود در استان لرستان مسافرین خود را میرساند. مسیر اندیمشک به دورود، یکی از کمتر شناخته شده ترین، بهترین راه آهنهای دنیا و در عین حال دیدنی ترین مسیرهای ریلی جهان است که شباهت بسیار زیادی به عبور کاروان ها از جاده ابریشم و از میان قلب یخ زده سرزمین پارس دارد.

این سفر هیجان انگیز قلب کوه های بی نظیر زاگرس را شکافته و پاورچین پاورچین از کنار دره های اطراف رودخانه ها عبور میکند و از تونل هایی که در دل قله های پیر و فرتوت حفر شده اند، گذر می کند. به محض اینکه قطار از دشت های هموار خوزستان تا ارتفاع بیش از هزار متری لرستان بالا می رود، شما شاهد چشم اندازهای خیره کننده ای که با داستان های گفته شده از این سرزمین زیبا مطابقت دارد، رو به رو می شوید.

قطار اکسپرس پکن به لهاسا، چین

قطار اکسپرس پکن به لهاسا همانطور که از اسمش پیداست، حرکت خود را از مبدا پکن آغاز کرده و در مقصد خود لهاسا به پایان می رساند. این قطار با طی کردن مسافتی حدود 3750 کیلومتر در 40 ساعت مسافران خود را به مقصد میرساند. این قطار که معماری مدرن از شگفتی های امپراتوری پکن را با صومعه ها و کاخ های رویایی پکن را به نمایش میگذارد، مسافرین خود را از دل نورهای چشمگیر منطقه شهر نشین چین به سرزمین های دور افتاده راهبان قرمز پوش بودایی می برد. جایی که هوا پر شده از عطر عود و دود شمع است.

سپس به جهت غرب متمایل شده و به ارتفاع پنج هزار متری یعنی به بام جهان صعود می کند. در فلات تبت مسافران می توانند با تماشا کردن کوه های پوشیده از برف و کوه های بیکران آبی از پنجره های قطار لذت برده و حتی می توانید در داخل کوپه قطار خود نودل سرو کنید.

قطار اکسپرس پکن به لهاسا، چین
قطار اکسپرس پکن به لهاسا، چین جزء یکی از بهترین راه آهنهای دنیا شناخته شده است.

قطار خواب کالدونیا از لندن به فورت ویلیام، بریتانیا

قطار خواب کالدونیا یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان است که با طی کردن 819 کیلومتر از مبدا لندن به مقصد فورت ویلیام در 13 ساعت و 30 دقیقه مسافران خود را میرساند. این قطار یک سفر در نیمه شب از حومه های آلوده و کوچه های تنگ و باریک مرکز لندن و به هوای پاک و مناظر سر به فلک کشیده ارتفاعات اسکاتلند، رویای یک سفر ریلی مجلل را برای شما تداعی می کند. هر چند که تمام این سفر رویایی که با لذت گوش سپردن به آهنگ ریل های قطار و بیدار شدن در کنار مناظر و قله ها همراه است، در یک چشم بهم زدن به پایان میرسد.

قطار برگنسبانن، از زیباترین مسیرهای ریلی جهان در نروژ

مبدا قطار برگنسبانن از اسلو واقع شده در نروژ حرکت خود را آغاز کرده و مسافران را در مقصد برگن پیاده می کند. سفر با قطار برونسبان هم مستلزم طی کردن 496 کیلومتر و گذراندن 6 ساعت 30 دقیقه زمان است. این قطار یکی از بهترین راه آهنهای دنیای ریلی در قرن اخیر است. با این حال هنوز کمتر کسی در خارج از نروژ در مورد آن چیزی شنیده است.

قطار برگنسبانن تنها در 6 ساعت، 490 کیلومتر طیفی از شگفتی های طبیعی نروژ را به تماشا می گذارد. عبور از تنگه های عمیق و باریک و گذر کردن از رودخانه ها، رد شدن از میان سرزمین های کوهستانی و یخچال های بی حاصل همگی در خارج از قطارهای برگنسبانن منتظر ورود شما هستند که مهم ترین وسیله برای رفتن به دل طبیعت نروژ استفاده از قطار است.

قطار برگنسبانن، نروژ
قطار برگنسبانن، نروژ جزء یکی از دیدنی ترین و زیباترین مسیرهای ریلی جهان شناخته شده است.

قطار ترنس آلپاین، نیوزلند

قطار ترنس آلپاین از مبدا شهر کریس چرچ حرکت خود را آغاز کرده و مسافران خود را با طی کردن مسافت 223 کیلومتر در 4 ساعت و 30 دقیقه به شهر گری ماوث میرساند. سفر کردن با این قطار به عنوان یکی از بهترین راه آهنهای دنیا و دیدنی ترین سفرهای یک روزه ریلی در جهان شناخته شده است.

این قطار از شهر کریس چرچ به سرعت به سمت دشت های کانتربری حرکت می کند و سپس با سرعتی غیر قابل باور از دل کوهستانی پوشیده شده از برف کوه های آلپ جنوبی صعود می کند. قطار ترنس آلپاین با عبور از برخی از دور افتاده ترین مناظر نیوزیلند، از دل یک تونل شگفت انگیز به پایین سرازیر می شود و در میان دریاچه ها، رودها و جنگل های ساحلی غربی نیوزیلند نمایان می شود.

قطار تازارا، تانزانیا و زامبیا

قطار تازارا یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان است که از مبدا (اداره راه آهن تانزانیا و زامبیا) از دارالسلام آغاز کرده و در مقصد کپیری امپوشی توقف می کند. این قطار فقط دو هفته یک بار با طی مسافتی در حدود 1860 کیلومتر در مدت زمان 46 ساعت مسافران خود را در این شهر زامبیا پیاده می کند. در قاره ای که همه چیز به آرامی حرکت می کند، تعجبی ندارد که سفری 46 ساعته در مسیر 1160 مایلی از شهر بندری تانزانیا به شهر کویری در زامبیا کمی طولانی از حد معمول باشد.

برای بسیاری از مسافرانی که سوار قطار تانزانیا می شوند تا با آن سفر کنند، نه تماشا کردن مناظر و نه حیات وحش آفریقا چندان تجربه خاصی برایشان نیست بلکه این شانس مشاهده کردن زندگی روزمره مردم از پنجره قطار و درگیر شدن در هیاهوی آنها هنگام توقف در ایستگاه مقصد است که این یک تجربه بی همتا است.

قطار تازارا، تانزانیا و زامبیا
قطار تازارا، تانزانیا و زامبیا یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان به حساب می آید.

قطار تهران به گرگان، زیباترین مسیر ریلی ایران در جهان

قطار تهران به گرگان به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای ریلی ایران و حتی جهان هم شناخته شده است. بسیاری از توریست ها هم نیز از این خط ریلی استفاده می کنند تا از طبیعت زیبا در این مسیر لذت ببرند. مسیری زیبا که از میان رشته کوه های البرز عبور کرده و از روی پل های تاریخی ورسک و سه خط طلا گذر می کنند.

این مسیر، یکی از راه های پر پیچ و خم است که 95 تونل و 1500 پل دارد و بزرگترین و محبوب ترین آنها پل ورسک سوادکوه است. این پل مرتفع و جذاب که یک شاهکار مهندسی به شمار می آید، در سال 1351 ساخته شد است و در حوالی پل سفید در شهرستان سوادکوه مازندران واقع شده است.

قطار ترنس سیبری، زیباترین مسیر ریلی جهان در روسیه

خط راه آهن قطار ترنس سیبری با بیش از 9300 کیلومتر طول جزء یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان است که به عنوان یکی از طولانی ترین و بهترین راه آهنهای دنیا نیز شناخته شده است. این خط از مبدا شهر مسکو در غرب روسیه آغاز شده و پس از عبور از نقاط گردشگری شگفت انگیز مانند: دریاچه بایکال، کوهستان اورال، جنگل های سیبری و شهرهایی مانند ایرکوتسک در بندر شهر ولادی واستوک در شرق به پایان می رسد.

این مسیر ریلی 120 ایستگاه در مسیر خود دارد و به شما این فرصت را می دهد تا از فراز پل جذابی که بر روی رودخانه اوب در نووسیبیرسک ساخته شده است، عبور کرده و چشم انداز متحیر کنندۀ دریاچه بایکال که بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان هست را تماشا کنید.

قطار ترنس سیبری، روسیه
قطار ترنس سیبری، روسیه یکی از طولانی ترین و زیباترین مسیرهای ریلی جهان به حساب می آید.

قطار کونکال، هن

مسیر راه آهن کونکال رحمت و برکت خدا را در طبیعت به شکل های مختلفی نشان می دهد. اینجا در مرز گوا، کارناتاکا به شکل آبشاری در حال جاری شدن است که این آبشار باعث شده این مسیر به یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان تبدیل شود. این آبشار 600 متری که آبشارهای پایین تپه را نیز در ادامه خود دارد، تصویر بسیار زیبایی از طبیعت را به تماشا می گذارد. این قطار از کنار گوا و از روی پل ساخته شده بر روی آبشار عبور کرده و شما را مجذوب به مناظر باشکوه اطراف می کند.

قطار اکسپریا، سریلانکا

قطار اکسپریا، یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان در جنوب آسیا و مسیر ریلی کاندی لیا یکی از بهترین مسیرهای سفر در این جزیره است. به گفته بومیان، یکی از مهمترین کارهایی که در سریلانکا می توانیم انجام بدهیم، قطار سواری در این مسیر است. این قطار از میان مزرعه های بزرگ چای و آبشارهای مجذوب کننده، می گذرد.

قطار اکسپوریل، سریلانکا
قطار اکسپوریل، سریلانکا یکی از مسیرهای سرسبز و جز بهترین راه آهنهای در دنیا است.

قطار راکی مانتین، کانادا

قطار راکی مانتین با توجه به مناظر زیبا در جنوب بریتیش کلمبیا بین ونکوور و بنف، یکی از دیدنی ترین و زیباترین مسیرهای ریلی جهان و اولین گذرگاه کوهستانی به سمت غرب خطوط راه آهن راکی است. خطوط راه آهن این قطار که در جنوب ایالت بریتیش کلمبیا و بین شهرهای ونکوور و بنف کشیده شده است، مسیر نفس گیری است که در سرتاسر آن مملو از جاذبه های متنوع است، با آغاز حرکت این قطار و با پشت سر گذاشتن شهر ساحلی ونکوور خود را میان یک حیات وحش زیبا خواهید یافت.

در طول این مسیر با جاذبه زیبایی به نام دروازه جهنم روبرو خواهید شد و با عبور از آن سفر خود را در امتداد رودخانه تامپسون ادامه خواهد داد و در نهایت با گذر از کوه های لوفتی و کوهستان راکی به  شهر زیبا و دیدنی بنف خواهید رسید.

قطار گرند کنیون، امریکا

قطار گرند کنیون جز بهترین راه آهنهای دنیا است که از حاشیۀ جنوبی درۀ مشهور گرند کانیون عبور می کند. شما با این قطار یک سفر 105 کیلومتری رویایی را تجربه می کنید که مملو از مناظر شگفت انگیز و جذاب است و شما را به یکی از تماشایی ترین پارک های دنیا یعنی پارک ملی گرند کنیون می برد. با آغاز این سفر یکی از شگفت انگیزترین و زیباترین مسیرهای ریلی جهان در انتظار شماست.

قطار گرند کنیون، امریکا
یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان مسیر قطار گرند کنیون، امریکا است.

قطار ال چپه، مکزیک

یکی دیگر از زیباترین مسیرهای ریلی جهان ال چپه است که با طول 418 مایل در شمال غربی مکزیک واقع شده است. خط راه آهن این قطار شهر چی هواهو را به شهر لوس موچیس وصل می کند و از مسیر چشم اندازهای پرشکوه سیرا تاراهومارا عبور می کند و به سمت جنگل های کاج صنوبر پیش می رود. مسیر بی نظیر ریلی این قطار با گذر از روی پل ها و تونل های طولانی جذاب ترین و با شکوه ترین مناظر طبیعی را در جلوی چشمان شما به تصویر می کشد. ایستگاه های ال فوئرته و دیوی ساندرو از جمله جاهایی هستند که شما می توانید در آنجا به تماشای طبیعت بپردازید.

قطار غان، استرالیا

با سفر در مسیر ریلی غان می توانید یکی از بهترین سفرهای ریلی استرالیا را که از آدلاید تا داروین ادامه دارد را تجربه کنید.
این مسیر جزء بهترین مسیرهای خطوط راه آهن در شمال استرالیاست و طولانی ترین مسیر ریلی آن نیز به شمار میرود. طول مسیری که این قطار طی می کند حدود 2979 کیلومتر است. قطار لوکس غان یکی از آن سفرهای بی همتا است که به شما امکان تجربه یک سفر مجلل که از میان سواحل سرسبز و دشت های گسترده و حاصل خیز جنوبی استرالیا عبور می کند را می دهد.

قطار غان، استرالیا
قطار غان، استرالیا یکی از بهترین راه آهن های دنیا است.

قطار رووس، آفریقای جنوبی

مسیرهای ریلی جهان مسیر رووس یکی از مسیرهای طولانی در آفریقا است که مسافت 3000 کیلومتری را میان کشورهای نامیبیا و آفریقای جنوبی را طی می کند و شما فرصت آن را خواهید داشت که از جاذبه های گردشگری بی نظیر جنوب قاره آفریقا دیدن کنید.

سفر شما از مبدا شهر پرتوریا در آفریقای جنوبی شروع می شود و در طول مسیر از کنار بزرگترین معدن دست ساز دنیا عبور می کند و پس از آن از چشم انداز طبیعی و خیره کننده کیپ تاون شمالی و فیش ریور کنیون عبور خواهد کرد. در سفر با قطار رووس شما از میان سواحل هیجان انگیز کالاهاری عبور کرده و وارد خاک نامیبیا می شوید. این سفر زمینی هیجان انگیز در کنار ساحل نامیبیا با رسیدن به شهر سواکوپموند به پایان می رسد.

قطار وست هایلند، اسکاتلند

خط ریلی قطار وست هایلند یکی از معروف ترین و بهترین راه آهنهای دنیا به حساب می آید . جالبی این سفر ریلی از نظر مسافرین این است که فرصت دیدن از مناظر بکر و زیبای سواحل اسکاتلند را برایشان مهیا می کند. مبدا این سفر از گلاسکو و مقصد آن بندر زیبای مالیاگ خواهد بود. جاذبه های زیبا و طبیعی این مسیر استفاده از قطار بخار و عبور از پل گلن فینان اسکاتلند است و یکی از بزرگترین پل های ریلی بتنی قرن 19 را دارد که همین مسیر ریلی آن را در میان مردم اسکاتلند و اروپا به مسیری بسیار محبوب تبدیل کرده است.

قطار وست هایلند، اسکاتلند
قطار وست هایلند، اسکاتلندیکی از معروف ترین و بهترین راه آهنهای دنیا به حساب می آید.

قطار گلاسیر اکسپرس، سوئیس

مسیر ریلی این قطار شهر تفریحی زرمات را به یکی دیگر از مقاصد گردشگری سوئیس به نام سنت موریتز وصل می کند. گلاسیر اکسپرس به عنوان کندترین قطار اکسپرس در تمام دنیا شناخته شده است و این مسیر 8 ساعت از دنیای هیجان انگیزی را در مقابل شما قرار می دهد. این خط راه آهن از میان کوهستان زیبای آلپ سوئیس عبور می کند و در این مسیر 91 تونل و 291 پل جذاب را پشت سر می گذارد.

قطار ترنس هاوس، آلمان

راه آهن این قطار در یک مسیر 60 کیلومتری ترانس هارز از شمال جنوب آلمان کشیده شده است. مناظر بی نقص هارز که همانند عروس سفید پوشی زیباست، شیفتگان این سفر را به هیجان می آورند. علاقه مندان به این سفر زیبا از مسیرهای باریک و پر از فراز و نشیب کوهستانی و چشم اندازهای جذاب عبور می کند و از شهرهای کولین برگ، ور نیگرود و نور دوسم گذر می کند. بی شک عبور از مسیر کوهستانی و جنگل هارز با یک قطار بخار و کلاسیک یک سفر نوستالژیک را به طرفداران خاص خود هدیه می دهد.

قطار ترنس هارس، آلمان
قطار ترنس هارس، آلمان که به علت مناظر بی نقص به یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان تبدیل شده است.

قطار فلام در نروژ

خط ریلی قطار فلام شاید یکی از بزرگترین مسیرهای ریلی جهان نباشد ولی بی شک یکی از بهترین راه آهنهای دنیا به حساب می آید. در واقع این مسیر ریلی از جاذبه های گردشگری نروژ و به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان شناخته شده است. طول این مسیر ریلی 863 متر است که مبدا آن از روستای فلام آغاز می شود، سپس از کنار دره های عمیق، آبشارهای پر خروش و قله های سر به فلک کشیده می گذرد و به قله کوه در ایستگاه میردال می رسد. چشم انداز زیبای مسیر فلام در ماه های سرد سال که برف همه جا را پوشانده است حیرت انگیز است.

قطارهامبدا و مقصدزمان رسیدن به مقصد
ریونیفیکشن اکسپرس، ویتنام  هوشی مین به هانوی2 روز
کالیفرنیا زفیر، آمریکا  شیکاگو به سان فرانسیسکو52 ساعت 40 دقیقه
تازارا، تانزانیا و زامبیا  دارالسلام به کپیری امپوشی46 ساعت
اندیمشک به دورود، ایران  اندیمشک به دورود7 ساعت
تهران به گرگان، ایرانتهران به گرگان10 ساعت


آنچه بیشتر از همه سفرهای ریلی را جذاب می کند، این واقعیت است که اکثر مسیرهای ریلی در امتداد راه های شهری کشیده شده اند. سفرهای ریلی می تواند شما را از دل دشت های وسیع، کوهستان های پوشیده از برف و سواحل دیدنی بگذراند و همین امر باعث لذت بخش بودن سفر با قطار است.

سوالات متداول

قطار ترنس سیبری چه مسافتی را از مبدا مسکو برای رسیدن به بندر شهر ولادی واستوک طی می کند؟

 9259 کیلومتر از مبدا مسکو به مقصد بندر شهر ولادی واستوک طی می کند.

قطار خواب کالدونیا از لندن چه مسافتی را برای رسیدن به شهر فورت ویلیام طی می کند؟

819 کیلومتر از مبدا لندن به مقصد فورت ویلیام طی می کند.

قطار برگنسبانن از نروژ چه مسافتی را برای رسیدن به شهر برگن طی می کند؟

496 کیلومتر از مبدا نروژ به شهر برگن طی می کند.

طول مسافت مسیر تهران به گرگان با قطار چند کیلومتر است؟

تقریبا 400 کیلومتر

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا