رسپینا
راهنمای سفر

فاصله تهران تا مشهد با قطار، هواپیما، اتوبوس و خودروی شخصی

اطلاع از فاصله تهران تا مشهد را می توانید یکی از مهم ترین نکات انجام سفر بین این 2 شهر در نظر بگیرید. از آنجائیکه این مسیر، پرترددترین مسیر کشور تلقی می شود، لذا در این مقاله به طور مفصل، فاصله بین این 2 شهر را به صورت زمینی و هوایی با وسایل نقلیه مختلف مقایسه نموده ایم. بنابراین اگر شما هم قصد دارید راهی این سفر شوید حتما تا انتهای مطلب را با ما همراه باشید.

فاصله تهران تا مشهد

از تهران تا مشهد چند کیلومتر است؟

در این مقاله به فاصله این 2 شهر از راه های هوایی، جاده ای و ریلی اشاره می کنیم. بهتر است بدانید برای این اطلاع از این فاصله ابتدا باید مسیر و نوع وسیله نقلیه خود را مشخص کنیم. بر روی نقشه فاصله این دو کلان شهر، با خودروی شخصی از مسیر سمنان (مسیر اتوبوسی)، 900 کیلومتر و از مسیر شمال، 973 کیلومتر است. این فاصله با قطار، 926 کیلومتر و با هواپیما، 724 کیلومتر است.

فاصله تهران تا مشهد با سواری چند ساعت است؟

بسیاری از افراد تمایل دارند با خودروی شخص خود راهی سفر شوند؛ چراکه برای سفرهای خانوادگی و گروهی مقرون به صرفه تر است و از طرف دیگر در مشهد نگرانی از بابت رفت و آمد در شهر نخواهند داشت. اگر شما نیز تمایل به انجام این سفر با خودروی شخصی دارید، می توانید از 2 طریق جاده شمال و جاده سمنان فاصله تهران تا مشهد را پیمایش کنید. جزئیات هر کدام از این جاده ها به صورت زیر است.

فاصله تهران تا مشهد با ماشین شخصی از شمال

مدت زمان این فاصله از راه گرگان، در زمان های مختلف متفاوت است. این فاصله به طور میانگین، 15 ساعت است. اما این میزان در فصل تابستان، می تواند در مدت 20 ساعت و فصل زمستان، در 13 ساعت پیموده شود.

برای پیمایش این فاصله از مسیر های تهران آمل (189 کیلومتر در 3 ساعت)، آمل بابل (33 کیلومتر در 30 دقیقه)، بابل به ساری (40 کیلومتر در 44 دقیقه)، ساری بهشهر (52 کیلومتر در 53 دقیقه)، بهشهر گرگان (86 کیلومتر در 1 ساعت و 11 دقیقه)، گرگان به علی آباد کتول (41 کیلومتر در 40 دقیقه)، علی آباد کتول آزادشهر (36 کیلومتر در 32 دقیقه)، آزادشهر بجنورد (237 کیلومتر در 3 ساعت و 17 دقیقه)، بجنورد قوچان (125 کیلومتر در 1 ساعت و 35 دقیقه) و قوچان به مشهد (149 کیلومتر در 1 ساعت و 52 دقیقه) عبور می کنید.

فاصله تهران تا مشهد با ماشین از جاده سمنان

از این مسیر به علت استقبال کمتر و عدم تردد در مسیر شمال، کوتاه تر بوده و سریع تر به مقصد خواهدی رسید. فاصله 900- کیلومتری این 2 شهر از این مسیر در حدود 10 تا 12 ساعت در طی فصول مختلف، پیموده می شود.

نوشته های مشابه

پیمایش این مسیر شامل فاصله های تهران تا ایوانکی استان سمنان (80 کیلومتر در 1 ساعت و 20 دقیقه)، ایوانکی تا گرمسار (36 کیلومتر در 32 دقیقه)، گرمسار سمنان (114 کیلومتر در 1 ساعت و 20 دقیقه)، سمنان دامغان (115 کیلومتر در 1 ساعت و 20 دقیقه)، دامغان شاهرود (67 کیلومتر در 51 دقیقه)، شاهرود میامی (70 کیلومتر در 54 دقیقه)، میامی داورزن (116 کیلومتر در 1 ساعت و 15 دقیقه)، داورزن سبزوار (76 کیلومتر در 53 دقیقه)، سبزوار نیشابور (117 کیلومتر در 1 ساعت و 18 دقیقه) و نیشابور تا مشهد (118 کیلومتر در 1 ساعت و 20 دقیقه) می شود.

فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس

بلیط اتوبوس مشهد تهران به دلیل قیمت یکی از رایج ترین انتخاب های مسافرین برای سفر به مشهد است. اگر تمایل داشته باشید به وسیله اتوبوس از تهران راهی مشهد شوید، فاصله 900 کیلومتری این مسیر از جاده سمنان در مدت زمان 10 ساعت و 30 دقیقه تا 11 ساعت و 30 دقیقه پیش روی شماست. البته فراموش نکنید این مدت زمان بستگی به نوع اتوبوس و شرکت اتوبوسرانی ارائه دهنده دارد. معمولا اتوبوس های VIP، سرعت بیشتری نسبت به اتوبوس های عادی دارند. هم چنین تمام پایانه های تهران شامل جنوب، شمال، غرب، شرق و بیهقی همه روزه چندین سرویس را به مقصد مشهد اعزام می کنند و لذا مشکلی از لحاظ پیدا کردن بلیط نخواهید داشت.

فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس
فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس

فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

اگر مسافر سالمند، کودک نوزاد یا خردسال و یا همراه ناتوان و کم توان همراه دارید، بدون شک هواپیما به دلیل سرعت بالا در پیمودن مسافت یک گزینه عالی خواهد بود. البته عده ای از مسافران شامل هیچ کدام از این گزینه ها نمی شوند و صرفا قصد دارند در راحتی و آسایش سفر کنند. هر چند که برخی به دلیل ترس از پرواز هم چنان ترجیح می دهند زمینی سفر کنند.

در هر حال، هواپیما به عنوان سریع ترین وسیله نقلیه، برای پیمایش فاصله 724 کیلومتری این مسیر، تنها به 1 ساعت و 10 دقیقه تا 1 ساعت و 40 دقیقه متفاوت است. البته این موضوع، به ایرلاین های برگزار کننده مسیر و شرایط جوی نیز بستگی دارد. مثلا برای بررسی بلیط هواپیما تهران مشهد در روزهای عادی، ایرلاین ماهان، در مدت 1 ساعت و 25 دقیقه و ایرلاین ایران ایر همین مسیر را در 1 ساعت و 35 دقیقه می پیماید. در ادامه مدت زمان پیمایش ایرلاین های کشور در این مسیر برای شما نمایش داده شده است.

وارش1:10
ساها1:10
معراج1:10
کیش ایر1:15
تابان1:15
کاسپین1:15
فلای پرشیا1:20
آتا1:20
قشم ایر1:20
ایران ایر تور1:20
ماهان1:25
زاگرس1:25
آسمان1:30
سپهران1:30
ایران ایر1:35
فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

از تهران تا مشهد با قطار چند ساعت راه است؟

قطار هم به دلیل قیمت پایین بلیط ها و امکان رزرو یک کوپه دربست یکی از محبوب ترین گزینه های سفر میان تهران تا مشهد به شمار می رود. مدت زمان پیمایش مسیر ریلی با قطار به نوع ناوگان برگزار کننده مسیر بستگی دارد. اما بطور میانگین فاصله تهران تا مشهد با هواپیما بین 8 تا 13 ساعت پیموده می شود. در این قسمت به مقایسه فاصله زمانی میان این دو شهر با قطارهای مختلف می پردازیم.

فاصله تهران تا مشهد با قطار سریع السیر

هر چند که تعریف قطار تندرو یا سریع السیر فعال در ایران با استانداردهای جهانی کمی متفاوت است اما در هر حال این قطارها شما را با سرعت بیش تری به مقصد خواهند رساند. این قطارها، دارای سیستم خودکششی هستند که به کارگیری همین سیستم نیز در ساختار آن موجب شده است تا قطار پردیس سریع تر از سایر قطارهای موجود در ایران حرکت کرده و مسافران خود را به مقصد برساند.

سیستم خودکششی سیستمی است که در آن، قطار تنها توسط یک لوکوموتیو و موتور متحرک در جلوی قطار کشیده نمی شود بلکه هر واگن آن، موتور محرک جداگانه ای دارد که آن واگن از قطار را به حرکت در می آورد. از این رو این قطار با سرعتی بیشتر از سایر قطارهای موجود در کشور حرکت می کند.

از جمله قطار های سریع السیر مسیر تهران تا مشهد، می توان به قطار پردیس با سرعت بین 160 تا 180 کیلومتر بر ساعت اشاره کرد. این قطار، می تواند فاصله تهران تا مشهد را در مدت زمان حدودا 8 ساعت طی کند. قطار های اتوبوسی سالنی صبا، نوعی دیگر از این قطارهای تندرو هستند که با وجود سریع تر بودن نسبت به قطارهای کوپه ای، به علت تعدد ایستگاه های بین راهی، برای فاصله های کوتاه تر مناسب است. قطارهای اتوبوسی در زمان صبح، این مسیر را در مدت زمان بیشتر از 12 ساعت طی می کنند. اما این مقدار در شب به حدود 11 ساعت می رسد.

فاصله تهران تا مشهد با قطار

فاصله تهران تا مشهد با قطارهای عادی

سرعت ناوگان ریلی کوپه ای در حدود 100 تا 130 کیلومتر بر ساعت است. این قطار ها بین 10 تا 12 ساعت این مسیر ریلی را می پیمایند. مزیت قطارهای کوپه ای نسبت به قطارهای پردیس و سالنی، امکان استراحت آن است که می تواند این مدت را برای شما و خانواده لذت بخش کند.

با قطارهای سریع السیربا قطارهای عادی
قطار پردیسقطار سالنی صباقطار کوپه ای
8 ساعتبیش تر از 12 ساعت10 تا 12 ساعت

فاصله تهران تا مشهد با قطارهای 5 ستاره فدک

این مورد نیز یکی از مهم ترین و رایج ترین سوالاتی است که مسافران جویای آن هستند. فاصله تهران تا مشهد با قطار فدک، در مدت زمان 10 ساعت و 30 دقیقه تا 11 ساعت پیموده می شود. کم بودن مدت زمان پیمودن این قطارها بیش تر به دلیل کم تر بودن تعداد ایستگاه های بین راهی است که سبب کوتاه شدن مدت زمان سفر می شود. در زمان تهیه بلیط از رسپینا به صورت اینترنتی نیز ساعت رسیدن به ایستگاه مقصد د و تعداد ایستگاه های بین راهی قابل مشاهده است.

کلام پایانی

در این مقاله به صورت مفصل به فاصله تهران تا مشهد با وسایل نقلیه مختلف پرداختیم. البته درنظر داشته باشید که زمان های نامبرده شده به صورت میانگین بوده و تحت شرایط مختلف، ممکن است با افزایش و کاهش همراه باشد. امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

شرکت رسپینا به عنوان یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات مسافرتی در کشور، تمام مواردی که شما برای سفر از تهران به مشهد شامل بلیط، رزرو اقامتگاه و حتی بازدید از مکان های دیدنی و شناخته شده مشهد بدان نیاز خواهید داشت را به راحتی با چند کلیک به صورت اینترنتی و یا برقراری تماس تلفنی در اختیار شما قرار خواهد داد. برای مشاوره بیشتر می توانید از طریق شماره های درج شده در پایین صفحه با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید. سفر خوبی را برای شما آرزومندیم.

فاصله تهران تا مشهد با وسایل نقلیه مختلف چقدر است؟

بر روی نقشه فاصله این دو کلان شهر، با خودروی شخصی از مسیر سمنان (مسیر اتوبوسی)، 900 کیلومتر و از مسیر شمال، 973 کیلومتر است. این فاصله با قطار، 926 کیلومتر و با هواپیما، 724 کیلومتر است.


تفاوت فاصله تهران تا مشهد با قطار عادی و سریع السیر چند ساعت است؟

فاصله تهران تا مشهد با قطار سریع السیر 8 ساعت و با قطار عادی بیش از 12 ساعت طول می کشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا