موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی استانبول

درباره ی موزه اسباب بازی استانبول

موزه اسباب بازی یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول می باشد و همانطور که در بالا ذکر کردیم در سال 2005 در روز حاکمیت ملی و روز کودک افتتاح شده و در سال 2012 نامزد جایزه ی آکادمی اروپا گردیده است. اگر می خواهید در سفر به استانبول، خاطره ای شیرین و به یاد ماندنی برای کودکان خود به ثبت برسانید و خودتان نیز زمانی را فارغ از سن و سال به خاطرات دوران کودکی بازگردید، بازدید از این موزه را در اولویت های خود قرار دهید.

معماری موزه اسباب بازی

معمار و طراح داخلی این موزه، ایهام دوقان معروف بوده است. موزه اسباب بازی استانبول در 6 طبقه و 10 اتاق طراحی شده که شامل 80 ویترین اسباب بازی می باشد. در داخل این موزه کافه ای وجود دارد که طراحی آن شبیه قصه های افسانه ای است و صرف وقت در آن جا علاوه بر کودکان، برای بزرگترها هم تجربه ی خوبی خواهد بود، همچنین در این کافه کارگاه های آموزشی نیز برای کودکان و والدین آنها برگزار می گردد.

اماکن اطراف موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی استانبول در محله کادیکوی واقع شده که یکی از قدیمی ترین محله های استانبول می باشد، مراکز خرید و اماکن دیدنی زیادی در این محله وجود دارد. در این محله به علت قیمت مناسب اجناس و سرویس دهی خوب هتل ها، رستوران ها و امکانات در دسترس حمل و نقلی یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت در استانبول می باشد. پس اگر به بازار گردی علاقمند هستید این محله بهترین گزینه ای است که شما پیش رو دارید.

جاذبه های اطراف موزه اسباب بازی استانبول

جاهای دیدنی اطراف موزه اسباب بازی

اماکن دیدنی بسیار زیادی در اطراف موزه اسباب بازی استانبول و در محله کادیکوی قرار دارد که میتوان به: مرکز خرید کوزی، پاساژ اوپرا، سه شنبه بازارهای منطقه کادیکوی، دهکده باستانی حلسدون، مقبره ها و یادبودهای جنگ کریمه، خیابان بغداد، کلیسای قرن پنجم، موزه اتاق فلورانس نایتینگل، ایستگاه بگهاد و حیدر پاشا، فنرباغچه که یکی از مهمترین تفرجگاه های استانبول محسوب می شود، قایق های تفریحی ساحلی، بزرگترین بازار مواد غذایی ترکیه، کتابفروشی های معروف که در روزهای یکشنبه به بازار بزرگ کتاب های دست دوم و موسیقی خیابانی تبدیل می شود، سالن اپرا، مجسمه گاونر، مسجد عثمان آقا، پادگان سلیمیه، خیابان باگدات، خیابان بهاریه، خیابان مودا، سواحل جاده بستان، دالیان پارک، اسکله کادیکوی، پل سفر، خیابان چتری کادیکوی، بازارماهی کادیکوی و...اشاره کرد.

هتل های اطراف موزه اسباب بازی

بسیاری از توریست ها، این محله را برای اقامت خود انتخاب می کنند تا دسترسی راحتی به بازارهای رنگی رنگی  و محله های قدیمی استانبول داشته باشند. در این محله انواع هتل ها از هتل های 5 ستاره گرفته تا مهمان خانه های قیمت مناسب را می توانید پیداکنید. هتل های لوکس این محله به ترتیب هتل مودا و هتل هیلتون، هتل مای دورا، کادیکوی پارک سوئیت، هتل زیرویوتل، هتل سوادیه، هتل دیلا، هتل سیدونیا، کادیکوی پارک و ... می باشند.

رستوران های اطراف موزه اسباب بازی

در محله کادیکوی بی نهایت رستوران و کافه خیابانی به چشم میخورد، اما از بازدید این 4 مکان غافل نشوید: رستوران اسکندر که متعلق به نوه اسکندر می باشد، بستنی علی اوستا از معروف ترین بستنی فروشی های استانبول، رستوران چیا با انواع غذاهای ترکی، شیرینی فروشی با حدود200 سال سابقه

آدرس موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی استانبول در بخش آسیایی و در منطقه کادیکوی واقع شده است. برای رفتن به این محله می توان از اتوبوس های شهرداری، ون و خط مترو بگهاد استفاده کنید. اگر می خواهید از میدان تکسیم (تقسیم) به کادیکوی بروید، از اسکله امینیو یا بشیکتاش با لنچ و کشتی هم به مقصد می رسید. اما اگر می خواهید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید می توانید سوار اتوبوس های خطوط 16D, 14B, E10 شوید.

آدرس موزه اسباب بازی استانبول

قیمت بلیط موزه اسباب بازی

ساعت بازدید از موزه اسباب بازی استانبول 9:30 الی 18 می باشد و در روزهای دوشنبه موزه تعطیل است. قیمت بلیط این موزه 15 لیر می باشد. قابل ذکر است که بلیط موزه برای کودکان حداقل سه ساله، افراد بالای 65 سال، دانش آموزان و معلمان دارای تخفیف است (قیمت بلیط 12 لیر می باشد) و برای کودکان زیر سه سال، کودکان معلول، دارندگان کارت های icom (ایکوم گسترده ترین خانواده جهانی موزه شناسان و سازمان هایی می باشد که به هر نحوی با تعریف موزه در ارتباط هستند)، اعضاء مطبوعات و دارندگان کارت موزه (کارتی مخصوص گردشگران استانبول که مخصوص بازدید از موزه ها است. با خرید آن به قیمت مناسب می توانید از موزه های طرف قرارداد به صورت رایگان بازدید کنید. لازم به ذکر است اعتبار این کارت تنها 5 روز است که از زمان اولین استفاده فعال می شود) رایگان است.