بلیط هواپیمایی تفتان به شما تجربه سفر با یکی از ایرلاین های قدیمی و در عین حال با کیفیت خطوط هوایی کشور را می دهد. سال 1381 ایرلاین تفتان به جمع ایرلاین های داخلی ایران پیوست و با دو فروند هواپیمای فوکر در سال 1383 اولین فعالیت خودش را در صنعت هواپیمایی شروع کرد. بهترین کار قبل از   ایرلاین های خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، آشنایی با امکانات و ناوگان هوایی ایرلان مورد نظرتان می باشد. پس ادامه ی این مطلب رو بخوانید تا با شرکت هواپیمایی تفتان بیشتر آشنا شوید. در ادامه با رسپینا همراه باشید.

بلیط تفتان

خرید بلیط هواپیمایی تفتان و آشنایی با این ایرلاین

استان سیستان و بلوچستان با وجود منطقه ی آزاد تجاری چابهار، یکی از بهترین موقعیت ها برای توسعه ی اقتصادی کشورمان به شمار می آید. راه اندازی و توسعه ی شرکت های هواپیمایی و افزایش مقاصد پروازی در این استان، می تواند نوید بخش گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه و شهرهای داخلی ایران باشد.

برای توسعه ی اقتصادی و ارتباطی سیستان و بلوچستان، سال 1381 ایرلاین تفتان به جمع ایرلاین های داخلی ایران پیوست و با دو فروند هواپیمای فوکر در سال 1383 اولین فعالیت خودش رو در صنعت هواپیمایی شروع کرد. متاسفانه در همان ابتدای شروع فعالیت، این ایرلاین نوپا، یعنی تنها با گذشت 4 ماه از شروع فعالیتش، بخاطر نارضایتی مسافران از ناوگان هوایی، تمام پروازهای تفتان متوقف شدند.

مدیران هواپیمایی تفتان در سال 91 تصمیم گرفتند این شرکت هواپیمایی تفتان را به سرمایه گذار جدید واگذار کنند. بعد از تغییر مدیریت و تعریف اهداف و چشم انداز جدید، سعی در برقراری مجدد پروازهای تفتان گرفته شد. با خریداری هواپیماهای بوئینگ  MD و تجهیز ناوگان هوایی، بالاخره در سال 95 هواپیمایی تفتان فعالیت خودش را با پرواز تهران - زاهدان شروع کرد.

پوشش مهمانداران ناوگان هواپیمایی تفتان

یکی از کارهای جالبی که ایرلاین تفتان در جهت حفظ فرهنگ و سنت ایران انجام داد، نوع پوشش خاص مهمانداران این ایرلاین است. مهمانداران این شرکت هواپیمایی از لباس سنتی سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی ایران استفاده می کنند و این اقدام تفتان بازخورد خوبی بین مسافران داشته است.

هواپیمایی تفتان

خرید بلیط هواپیمایی تفتان و هواپیما های ایرلاین

برای اغلب افرادی که قصد دارن خرید بلیط پرواز انجام بدهند، ناوگان هوایی ایرلاین و اینکه قراراست با چه نوع هواپیمایی سفرشان را انجام بدن، اهمیت زیادی داره. اگه قصد دارین خرید بلیط تفتان رو انجام بدهید، باید بدانید این شرکت هواپیمایی در ناوگان هوایی خودش 3 فروند بوئینگ مک دانل داگلاس (MD) و دو فروند فوکر 50 داره که ویژگی های هر کدام عبارتند از:

هواپیمای بوئینگ MD

طول: 45.1 متر

ارتفاع: 9 متر

حداکثر وزن در حال پرواز: 35,329 کیلوگرم

تعداد مسافران: 155 تا 172

هواپیمای فوکر 50

طول: 25.25 متر

ارتفاع: 8.32 متر

تعداد مسافران: 50 نفر

در حال حاضر فقط دو فروند هواپیما در ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی تفتان فعاله و این یکی دلایل تاخیر زیاد در پروازهای این ایرلاین به شمار میاد.

قوانین و شرایط حمل بار با بلیط تفتان

هر ایرلاین تعدادی قوانین و شرایط برای اقلام ممنوعه در پرواز، میزان باز مجاز، ابعاد بار داخل کابین و غیره دارد. قوانینی که شرکت هواپیمایی تفتان برای این منظور اعلام کرده عبارتند از:

اشیایی که نباید به داخل کابین حمل شوند

همراه داشتن برخی از وسایل مثل چاقو، قطعات یدکی (اره برقی، مولد برق و ..)، چتر و اشیای فلزی انحنادار در داخل کابین ممنوع است و باید به قسمت بار تحویل داده شوند.

شرایط حمل اسلحه ی گرم و سرد

برای حمل اسلحه ی گرم و سرد، مسافر باید مدارک لازم و مجوز ارائه بدهد و در صورتی که وزن اسلحه بیشتر از 5 کیلوگرم باشد، باید در قسمت بار هواپیما اسلحه تحویل داده شود./

برای حمل اسلحه ی گرم، قبل از ورود به هواپیما باید اسلحه تخلیه شده و چخماق آنها جدا گردد.

شرایط حمل وسایل ورزشی

* برای حمل وسایل ورزشی در این ایرلاین علاوه بر میزان بار مجاز، مجوز 5 کیلوگرم بار اضافه تعلق می گیرد.

* برای حمل وسایل و تجهیزات غواصی باید بطری های هوای فشرده باید تخلیه بشوند. لازم است بدانید فقط بطری های هوای فشرده مجوز ورود به داخل هواپیما رو دارند و بطری های حاوی اکسیژن خالص، این مجوز رو ندارند. باتری های چراغ های مشعل غواصی باید قبل از تحویل به قسمت بار یا بردن به داخل کابین، جدا شوند. در غیر این صورت مجوز ورود برای این وسایل داده نمی شود.

پرواز های ایرلاین تفتان

خرید بلیط هواپیمایی تفتان از رسپینا

سامانه ی رسپینا این امکان را برای شما فراهم نموده است تا براحتی بلیط ایرلاین دلخواه را خریداری نمائید. کافیست هنگام مراجعه به جدول پرواز از فیلتر انتخاب ایرلاین سمت راست، گزینه دلخواه خود را انتخاب نمائید. با رسپینا، روی زمین نمی مانید ...