حمل و نقل

معرفی کامل شرکت هواپیمایی تفتان

بلیط هواپیمایی تفتان به شما تجربه سفر با یکی از ایرلاین های قدیمی و در عین حال با کیفیت خطوط هوایی کشور را می دهد. این شرکت هواپیمایی دارای 2 قطب بوده که قطب اول آن در فرودگاه زاهدان و قطب دوم آن در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران واقع شده است. بهترین کار قبل از انتخاب ایرلاین برای خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، آشنایی با امکانات و ناوگان هوایی ایرلاین مورد نظر می باشد. پس ادامه این مطلب از رسپینا را بخوانید تا با شرکت هواپیمایی تفتان بیشتر آشنا شوید.

ایرلاین تفتان
هواپیمایی تفتان

تاریخچه هواپیمایی تفتان و آشنایی با این ایرلاین

استان سیستان و بلوچستان با وجود منطقه آزاد تجاری چابهار، یکی از بهترین موقعیت ها برای توسعه اقتصادی کشورمان به شمار می آید. راه اندازی و توسعه شرکت های هواپیمایی و افزایش مقاصد پروازی در این استان، می تواند نوید بخش گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه و شهرهای داخلی ایران باشد.
برای توسعه اقتصادی و ارتباطی سیستان و بلوچستان، سال 1381 ایرلاین تفتان به جمع ایرلاین های داخلی ایران پیوست و با دو فروند هواپیمای فوکر در سال 1383 اولین فعالیت خودش رو در صنعت هواپیمایی شروع کرد. متاسفانه در همان ابتدای شروع فعالیت، این ایرلاین نوپا، یعنی تنها با گذشت 4 ماه از شروع فعالیتش، بخاطر نارضایتی مسافران از ناوگان هوایی، تمام پروازهای تفتان متوقف شدند.

مدیران هواپیمایی تفتان در سال 91 تصمیم گرفتند این شرکت هواپیمایی را به سرمایه گذار جدید واگذار کنند. بعد از تغییر مدیر عامل شرکت هواپیمایی تفتان و تعریف اهداف و چشم انداز جدید، تصمیم در برقراری مجدد پروازهای تفتان گرفته شد. با خریداری هواپیماهای بوئینگ MD و تجهیز ناوگان هوایی، بالاخره در سال 95 هواپیمایی تفتان فعالیت خودش را با پرواز تهران – زاهدان شروع کرد.

خرید بلیط هواپیما از ایرلاین تفتان
خرید بلیط هواپیما از ایرلاین تفتان

پوشش مهمانداران ناوگان هواپیمایی تفتان

یکی از کارهای جالبی که ایرلاین تفتان در جهت حفظ فرهنگ و سنت ایران انجام داده، نوع پوشش خاص مهماندارانش است. مهمانداران این شرکت هواپیمایی از لباس سنتی سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی ایران استفاده می کنند و این اقدام تفتان بازخورد بسیار خوبی از مسافران داشته است.

آدرس هواپیمایی تفتان در شهر تهران: میدان آزادی، خیابان بیمه یکم، کوچه گلها، پلاک 1
آدرس هواپیمایی تفتان در شهر زاهدان: فرودگاه بین المللی زاهدان، مجتمع و دفتار هواپیمایی تفتان

پوشش مهمانداران هواپیمایی تفتان
پوشش مهمانداران هواپیمایی تفتان

خرید بلیط هواپیما از تفتان

برای اغلب افرادی که قصد دارند خرید بلیط هواپیما انجام بدهند، ناوگان هوایی ایرلاین و این که قرار است با چه نوع هواپیمایی سفرشان را انجام بدهند، اهمیت زیادی دارد. اگر قصد دارید خرید بلیط تفتان رو انجام بدهید، باید بدانید این شرکت هواپیمایی در ناوگان هوایی خودش 3 فروند هواپیما بوئینگ مک دانل داگلاس (MD) و دو فروند هواپیما فوکر 50 دارد که ویژگی های هر کدام عبارتند از:

هواپیمای بوئینگ MD

طول: 45.1 متر
ارتفاع: 9 متر
تعداد مسافران: 155 تا 172
حداکثر وزن در حال پرواز: 35,329 کیلوگرم

هواپیمای فوکر 50

طول: 25.25 متر
ارتفاع: 8.32 متر
تعداد مسافران: 50 نفر

در حال حاضر فقط دو فروند هواپیما در ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی تفتان فعال هستند و این یکی از  دلایل تاخیر زیاد در پروازهای این ایرلاین به شمار می آید.

هواپیما بوئینگ تفتان
هواپیما بوئینگ تفتان

نکات مهم در استفاده از خدمات پروازی هواپیمایی تفتان

  • در پروازهای خارجی پاسپورت تمام مسافران باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.
  • مسئولیت صحت و اعتبار مدارک شناسایی در پروازهای داخلی و پاسپورت و ویزا در سفرهای بین المللی بر عهده مسافر است.
  • مسافر متعهد می شود از تحویل هر نوع بار که شامل کالاهای ممنوعه و خطرناک است و امکان دارد در امنیت هواپیما و سایر مسافرین خلل ایجاد کند، خودداری می نماید.
  • از نظر این ایرلاین فقط کسی که مالک چمدان و بار است که برچسب الصاقی بار به نام او باشد. به این منظور هواپیمایی تفتان در برابر اتفاقات پیش بینی نشده، از نظر قانونی فقط پاسخگویی همان فرد است.
  • کلیه مسافرین تنها مجاز به حمل بارهایی (همراه و غیر همراه) هستند که در بلیط هواپیما قید شده است. در غیر این صورت باید هزینه اضافه بارشان را بر اساس نرخ تعیین شده از سمت ایرلاین پرداخت کنند.
  • در صورت تاخیر بیشتر از 2 ساعت و کنسلی پرواز توسط هواپیمایی تفتان اگر مسافر درخواست انصراف از پرواز داشته باشد، بعد از طی مراحل و انجام هماهنگی های لازم، استرداد وجه بلیط هواپیما انجام می شود.
خدمات پروازی هواپیمایی تفتان
خدمات پروازی هواپیمایی تفتان

قوانین و شرایط حمل بار در هواپیمایی تفتان

هر ایرلاین تعدادی قوانین و شرایط برای اقلام ممنوعه در پرواز، میزان باز مجاز، ابعاد بار داخل کابین و. . . دارد. قوانینی که شرکت هواپیمایی تفتان برای این منظور اعلام کرده عبارتند از:

اشیایی که نباید به داخل کابین حمل شوند.

همراه داشتن برخی از وسایل مثل چاقو، قطعات یدکی (اره برقی، مولد برق و. . . ) چتر و اشیای فلزی انحنادار در داخل کابین ممنوع است و باید به قسمت بار تحویل داده شوند.

شرایط حمل اسلحه گرم و سرد

برای حمل اسلحه گرم و سرد، مسافر باید مدارک لازم و مجوز را ارائه بدهد، در صورتی که وزن اسلحه بیشتر از 5 کیلوگرم باشد، باید در قسمت بار هواپیما اسلحه تحویل داده شود.
همچنین برای حمل اسلحه گرم، قبل از ورود به هواپیما باید اسلحه تخلیه شده و چخماق آنها جدا گردد.

شرایط حمل وسایل ورزشی

* برای حمل وسایل ورزشی در این شرکت هواپیمایی علاوه بر میزان بار مجاز، مجوز 5 کیلوگرم بار اضافه تعلق می گیرد.

* برای حمل وسایل و تجهیزات غواصی باید بطری های هوای فشرده تخلیه بشوند. لازم است بدانید فقط بطری های هوای فشرده مجوز ورود به داخل هواپیما را دارند و بطری های حاوی اکسیژن خالص،  فاقد این مجوز هستند. باتری های چراغ های مشعل غواصی باید قبل از تحویل به قسمت بار یا بردن به داخل کابین، جدا شوند، در غیر این صورت مجوز ورود برای این وسایل داده نمی شود.

شرایط و قوانین حمل بار هواپیمایی تفتان
شرایط و قوانین حمل بار هواپیمایی تفتان

خرید بلیط هواپیمایی تفتان از رسپینا

سامانه رسپینا این امکان را برای شما فراهم نموده است تا به راحتی بلیط هواپیما را از ایرلاین دلخواه خریداری نمائید. کافیست هنگام مراجعه به جدول پرواز از فیلتر انتخاب شرکت هواپیمایی سمت راست، گزینه دلخواه خود را انتخاب نمائید. با رسپینا، روی زمین نمی مانید. . .

– در صورت ورود اطلاعات اشتباه در خرید اینترنتی بلیط تفتان (یا ورود اشتباه نام) امکان اصلاح وجود دارد؟

خیر. بر اساس قوانین شرکت های هواپیمایی تفتان، در این شرایط لازم است بلیط با پرداخت جریمه کنسل شده و مجدد خریداری گردد.

آیا قیمت بلیط های چارتری برای کودکان و نوزادان ارزانتر است؟

در بلیط های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط در رده های سنی کودک و بزرگسال برابر هستند.

در صورت خرید بلیط سیستمی تفتان چه مدارکی باید به کانتر تحویل داده شود؟

مسافر زمان مراجعه به فرودگاه، برای پروازهای سیستمی تفتان، باید شماره بلیط به همراه مدارک شناسایی معتبر را به کانتر هواپیمایی ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا