رسپینا
قشم

راهنمای سفر زمینی به قشم از تمام شهرها

نکات سفر زمینی به جزیره قشم

جزیره قشم یکی از جزیره های پرطرفدار ایران است که هر ساله گردشگران زیادی آن را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. دسترسی به جزیره بسیار راحت است و با هر وسیله ای که بخواهید می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. سفر زمینی به قشم، یکی از راه هایی است که علاوه بر تجربه سفری ارزان، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از مسیر و گشت و گذار در سایر شهرها نهایت لذت را ببرید. در این مطلب نیز قصد داریم تا به بررسی انواع راه های سفر زمینی به قشم بپردازیم، همراه ما باشید.

برندینگ راهنمای سفر زمینی به قشم

مهم ترین نکات سفر زمینی به قشم

سفر زمینی به قشم، از راه های دسترسی مختلفی چون قطار، اتوبوس و ماشین شخصی امکان پذیر است. اگر به دنبال سفری کم هزینه و به صرفه هستید، می توانید با اتوبوس این مسیر را طی کنید. همچنین اگر می خواهید این مسیر را به راحتی به پایان برسانید، می توانید قطار را به عنوان وسیله نقلیه خود انتخاب کنید.

هتل های قشم

در صورتی که می خواهید، از جاذبه های دیدنی و شهر های مختلف مسیر دیدن کنید، سفر با ماشین شخصی را به شما پیشنهاد می کنیم. بهتر است قبل از حرکت با ماشین شخصی از سلامت ماشین خود اطمینان کامل داشته باشید، تا بتوانید این مسیر را بدون هیچ نگرانی به پایان برسانید. همچنین در طول مسیر، در صورت احساس خستگی، مدتی توقف کنید و پس از استراحت دوباره مسیر خود را ادامه دهید. لازم است بدانید همه آن ها در بندرعباس متوقف شده و برای ادامه مسیر نیز باید خود را به اسکله حقانی برسانید.

مهم ترین نکات سفر زمینی به قشم

راهنمای سفر زمینی به قشم از مشهد

اگر تصمیم دارید، از مشهد به جزیره قشم سفر کنید، پیشنهاد ما تور قشم از مشهد است که می توانید سفری با برنامه و هیجان انگیز را در آن تجربه کنید. همچنین برای دسترسی به این جزیره به صورت زمینی، وسایل نقلیه مختلفی چون قطار، اتوبوس و ماشین شخصی وجود دارد که در ادامه مسیر های دسترسی آن ها را بیان خواهیم کرد.

تجربه سفر زمینی به قشم از مشهد با قطار

یکی از مزایای استفاده از قطار در سفر به قشم، این است که شما می توانید به همراه خود، خودرویتان را نیز با خود ببرید. اگر بخواهید از مشهد به قشم با قطار بروید، بایستی در ایستگاه راه آهن مشهد که در بلوار شهید کشوری قرار دارد، سوار قطار شوید. در این مسیر حدود 12 ایستگاه قطار فعال همچون ایستگاه فریمان، تربت حیدریه، بجستان، طبس، سه چاهون، مبارکه، بافق، احمد آباد، خاتون آباد، سیرجان، گل گهر، تزرج وجود دارد که در نهایت به ایستگاه راه آهن بندر عباس خواهید رسید.

در این مسیر ریلی که یکی از پر ترددترین مسیر های ریلی در کشور است، قطار های فعال زیادی قرار داده شده است. قطار 4 ستاره غزال، با برخورداری از امکانات و خدمات درجه یک و همچنین با ظرفیتی بالغ بر 40 نفر، از بهترین قطارهای این مسیر به شمار می رود. لازم است بدانید مدت زمان سفر شما با حرکت از مشهد تا قشم، حدود 21 ساعت می باشد.

راهنمای سفر زمینی به قشم از مشهد

سفر زمینی به قشم از مشهد با اتوبوس

در صورتی که بخواهید با اتوبوس از مشهد به قشم بروید، مسیری حدود 1414 کیلومتری را بایستی طی کنید. مدت زمانی که برای طی کردن این مسیر نیاز است، حدود 17 ساعت می باشد. در طول این مسیر از شهر هایی چون تربت حیدریه، فیض آباد، بجستان، سیرجان عبور و در نهایت به بندر عباس دسترسی پیدا خواهید کرد. پس از رسیدن به این شهر و قرار گرفتن در ترمینال مسافربری آن، با استفاده از تاکسی های عمومی خود را به اسکله حقانی برسانید. برای طی کردن این مسیر، حدود 17 ساعت در راه خواهید بود.

سفر زمینی به قشم از مشهد با اتوبوس

سفر زمینی به قشم از مشهد با ماشین شخصی

در صورتی که بخواهید به صورت زمینی و با استفاده از ماشین شخصی، از شهر مشهد به قشم بروید، به طور کلی مسیری حدود 1470 کیلومتر پیش روی شما قرار خواهد داشت. اگر مسیر چابهار را برای مقصد مشخص شده از مشهد انتخاب کنید، ابتدا باید به شهر تربت حیدریه رفته و مسیر خود را با گذشت از شهر هایی چون گناباد، قاین، بیرجند ادامه داده تا به شهر زاهدان برسید.

سپس در این شهر با قرار گرفتن در جاده زاهدان ایرانشهر، به ایرانشهر رسیده و پس از عبور از نیک شهر، مسیر خود را تا چابهار ادامه دهید. پس از آن که در جاده چابهار قرار گرفتید، بایستی در مسیر جاده های ساحلی قرار بگیرید که در نهایت به بندر عباس خواهید رسید. حال که به خلیج فارس رسیده اید، می بایست برای رسیدن به جزیره قشم، ابتدا به بندر پل در هرمزگان بروید. سپس با کمک لندینگ کرافت و پرداخت هزینه ای، به جزیره قشم دسترسی پیدا کنید.

راهنمای سفر زمینی به قشم از تهران

تور قشم از تهران، یکی دیگر از راه های سفر به قشم است که از امروزه به یکی از پرطرفدار ترین تور های گردشگری تبدیل شده است. همچنین اگر انتخاب شما سفر زمینی است، راه های زیادی برای دسترسی به این جزیره وجود دارد که عبارتند از:

سفر زمینی به قشم از تهران با قطار

به طور کلی فاصله تهران تا قشم با قطار 1276 کیلومتر است و برای رسیدن به آن، زمانی حدود 20 ساعته را باید طی کنید. برای شروع سفر ابتدا باید به راه آهن تهران که در خیابان ولیعصر این شهر واقع شده است، بروید. سپس با قرار گرفتن در قطار و نشستن در کوپه رزرو شده، قطار نیز شروع به حرکت خواهد کرد. در این مسیر حدود 15 ایستگاه بین راهی وجود دارد که با قرار گرفتن در کنار هم، شما را به بندر عباس خواهند رساند.

محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمد آباد، سیرجان، تزرج، فین و در نهایت بندر عباس از ایستگاه های فعال این مسیر به شمار می روند. از شرکت های ریلی که در این مسیر فعال می باشند می توان به شرکت ریلی چوپار و بن ریل اشاره کرد که هر کدام نیز دارای قطار های مختلفی با امکانات مورد نیاز می باشند.

راهنمای سفر زمینی به قشم از تهران

سفر زمینی به قشم از تهران با اتوبوس

از دیگر راه های سفر زمینی به قشم، استفاده از اتوبوس می باشد. برای این کار ابتدا باید برای خرید بلیط اتوبوس تهران بندرعباس اقدام کرده و سپس در پایانه مسافربری مورد نظر، سوار اتوبوس شوید. پس از حرکت از تهران، از شهر هایی چون قم، کاشان، نائین، یزد و سیرجان عبور کرده و در نهایت به بندر عباس خواهید رسید. با رسیدن به بندر عباس نیز می توانید به کمک تاکسی های موجود در ترمینال مسافربری این شهر، خود را به اسکله حقانی و سپس به قشم برسانید. برای پیمودن این مسیر با اتوبوس که 1401 کیلومتر است، حدود 17 ساعت در راه خواهید بود.

سفر زمینی به قشم از تهران با اتوبوس

سفر زمینی به قشم با ماشین شخصی از تهران

برای رسیدن به جزیره قشم با استفاده از ماشین شخصی، ابتدا باید به بندرعباس بروید، که از کوتاه ترین مسیرهای دسترسی به قشم بوده و فاصله آن حدود 1275 کیلومتر است. اگر قصد دارید از تهران با ماشین شخصی به قشم سفر کنید، مسیر های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. نقطه آغاز سفر شما اتوبان قم خواهد بود که معمولا کلیه سفر های جنوب کشور از آن شروع می شوند.

نوشته های مشابه

با قرارگیری در اتوبان خلیج فارس، ابتدا به شهر قم و سپس به شهر گل و گلاب کاشان خواهید رسید. در ادامه مسیر بایستی در جاده کاشان نطنز قرار گرفته و مسیر خود را تا اصفهان ادامه دهید. پس از رسیدن به اصفهان نیز وارد جاده اصفهان شهر رضا شده و مسیر خود تا این شهر ادامه دهید. در این قسمت، به دو مسیر برخورد خواهید کرد.

در مسیر اول اگر بخواهید به بوشهر بروید، می توانید ابتدا به سمت شهر آباده در استان فارس رفته و پس از عبور از شهر هایی چون شیراز، کازرون و برازجان نیز به بوشهر برسید. در مسیر دوم که منتهی به هرمزگان است، بایستی از شهر رضا حرکت کنید که پس از گذشت از شهر های زیبایی چون نائین، یزد و مهریز به کرمان خواهید رسید. پس از رسیدن به کرمان، باید در ادامه مسیر وارد جاده شهر بابک شده و تا شهر سیرجان مسیر خود را ادامه دهید.

اکنون با رسیدن به سیرجان، به مقصد خود که بندر عباس است، بسیار نزدیک شده و در نهایت با قرارگیری در جاده سیرجان بندرعباس، به خلیج فارس رسیده و مسیر باقیمانده تا قشم را با استفاده از لندینگ کرافت های خودرو بر که به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند، طی کنید.

راهنمای سفر قشم از اصفهان

یکی دیگر از راه های سفر به قشم که معمولا در تعطیلات عمومی بسیار شلوغ می شود، تور قشم از اصفهان است. همچنین علاوه بر آن راه های زمینی وجود دارد که افراد بسیاری برای سفر به قشم انتخاب می کنند. در ادامه سفر زمینی به قشم از اصفهان را با وسایل نقلیه مختلف را بررسی خواهیم کرد.

سفر زمینی به قشم از اصفهان با قطار

ایستگاه راه آهن اصفهان که در میدان آزادی این شهر و در 5 کیلومتری جاده شیراز قرار گرفته است، نقطه شروع سفر زمینی به قشم با قطار خواهد بود. در ایستگاه راه آهن اصفهان، امکان حمل خودرو با قطار به مقصد بندر عباس وجود دارد که یکی از مزایای آن به شمار می رود.

از ایستگاه های بین راهی این مسیر می توان به سیرجان، احمد آباد، بافق، یزد و میبد نیز اشاره کرد. از قطار های فعال این مسیر می توان به قطارهای البرز، خلیج فارس و امید اشاره کرد که در حدود 16 ساعت شما را به بندرعباس خواهند رساند. پس از رسیدن به بندر عباس، می توانید به راحتی با تاکسی خود را به اسکله حقانی رسانده و به قشم بروید.

سفر زمینی به قشم از اصفهان با قطار

سفر زمینی به قشم از اصفهان با اتوبوس

اصفهان از دیگر شهر هایی است که می توانید به صورت مستقیم و خیلی راحت به قشم دسترسی پیدا کنید. شهر اصفهان دارای سه پایانه مسافربری به نام های پایانه جی، صفه و کاوه است که می توانید تنها در پایانه های صفه و کاوه، که دارای اتوبوس های فعال به مقصد قشم دارند، اقدام به خرید بلیط کنید. با حرکت از شهر اصفهان به سمت بندر عباس از شهر های مختلفی چون شهرضا، آباده، شهربابک، سیرجان عبور خواهید کرد و در نهایت به بندرعباس خواهید رسید. برای رسیدن به این مسیر با اتوبوس، مسیری حدود 964 کیلومتری را پیش رو دارید که برای پیمودن آن به زمانی حدود 13 ساعت نیاز خواهید داشت.

سفر زمینی به قشم از اصفهان با اتوبوس

سفر زمینی به قشم از اصفهان با ماشین شخصی

شهر اصفهان یکی از شهرهایی است که به عنوان مسیر اصلی منتهی به قشم با استفاده از ماشین شخصی شناخته شده است. در این مسیر بایستی ابتدا وارد جاده شهر رضا شده و سپس از شهر های نائین، اردکان، میبد عبور کنید تا به شهر یزد برسید. حال که در شهر یزد قرار گرفته اید، می توانید وارد جاده مهریز یزد شده تا به شهر تاریخی مهریز برسید.

در ادامه مسیر به شهرستان انار و شهر بابک خواهید رسید که باید مسیر خود را ادامه دهید تا به سیرجان برسید. شهر سیرجان نیز شهری است که می توانید با کمک آن به بندر عباس نیز دسترسی پیدا کنید. سپس با استفاده از لندینگ کرافت به راحتی با خودروی خود وارد قشم شوید. این مسیر حدود 1098 کیلومتر است که برای طی کردن این مسیر، زمانی حدود 14 ساعت نیاز خواهد بود.

هزینه سفر زمینی به قشم چقدر است؟

هر کدام از وسایل نقلیه ای که برای سفر زمینی به قشم انتخاب کنید، هزینه ای را بایستی برای آن ها پرداخت کنید. از ارزانترین راه سفر نیز می توان به سفر زمینی به قشم با اتوبوس اشاره کرد. با اتوبوس شما می توانید با به همراه داشتن خوراکی های مورد نیاز در طول سفر، تنها هزینه های بلیط خود را پرداخت کنید. هزینه سفر به قشم با خودرو شخصی نیز شامل هزینه بنزین، انتقال خودرو با لندینگ کرافت، هزینه خورد و خوراک و… می شود. همچنین هزینه سفر به قشم با قطار نیز به هر فرد بستگی دارد و تغییر می کند.

هزینه سفر زمینی به قشم

با سفر به قشم، بی شک می توانید خاطرات فراموش نشدنی را تجربه کنید. اگر شما نیز تاکنون به این جزیره سفر کرده اید، می توانید تجربه سفر خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم. همچنین در این پست از اینستاگرام رسپینا می توانید از زیباترین سواحل قشم را مشاهده کنید.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا