رسپینا
شرکت های ریلی

قطار خلیج فارس

قطار خلیج فارس با داشتن امکانات و شرایط مطلوب، در لیست ارزانترین قطارهای 4 تخته و 3 ستاره از شرکت حمل و نقل ریلی رجا است که در مسیرهای زیادی همچون تبریز – مشهد و بالعکس، تهران – مراغه و بالعکس، تهران – تبریز و تهران – مهاباد مسافران را جا به جا می کند. برای آشنایی کامل با امکانات و مسیرهای تردد این بلیط قطار در ادامه با رسپینا همراه باشید.

قطار خلیج فارس رجا
قطار خلیج فارس رجا

معرفی قطار خلیج فارس ۳ ستاره

این قطار دارای واگن هایی با 11 کوپه و ظرفیت هر کوپه قطار خلیج فارس برابر با 44 نفر است که یکی از بهترین گزینه ها برای سفرهای خانوادگی به شمار می آید. همچین یکی از این کوپه ها متعلق به مهمانداران قطار به منظور استراحت است. قطار سه ستاره خلیج فارس که در ابتدا واگن های 66 نفره بود، بعد از بازسازی و تجهیز شدن، به واگن های 44 نفره تبدیل و در حال حاضر در کلاس 3 قطارهای رجا قرار دارد.

امکانات ایده آل و قیمت کمی که باید برای خرید بلیط قطار خلیج فارس پرداخت می شود، باعث شده تا این قطار یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی به شمار آید که به دنبال سفر ارزان هستند.

امکانات قطار خلیج فارس رجا

خلیج فارس هم مانند سایر قطارها امکانات و شرایط مطلوب اولیه همچون سرویس خواب، پذیرایی بدو سفر، سیستم تهویه هوا، فوریت های پزشکی و. . . را برای مسافران فراهم کرده است. از طرفی بدنه و شیشه های این قطار از دو لایه ساخته شده اند که هیمن امر موجب می شود سر و صدا، سرما و گرما و رطوبت کمتری به داخل کوپه انتقال پیدا کند. در ادامه به سایر امکانات قطار خلیج فارس اشاره شده است.

 • ویلچر
 • فروش تنقلات
 • سرویس خواب
 • فروش غذا در کوپه
 • سیستم تهویه مطبوع
 • پذیرایی در شروع سفر
 • سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی
 • امکان سفارش غذا هنگام رزرو بلیط
 • سیستم صوتی و تصویری در هر کوپه
 • ارائه آب آشامیدنی رایگان (بطری نیم لیتری)
 • فوریت های پزشکی و جعبه کمک های اولیه
 • دو لایه بودن بدنه و شیشه قطار که عایقی است مقابل سر و صدا و سرما
عکس داخل قطار خلیج فارس
عکس داخل قطار خلیج فارس

مسیر تردد قطار خلیج سه ستاره فارس

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، خلیج فارس قطاری است با قیمت مناسب و شرایط مطلوب که مسیرهای نسبتا زیادی تردد دارد. در ادامه برخی از آنها را نام می بریم.

بلیط قطار مشهد تبریز
بلیط قطار تبریز تهران
بلیط قطار تهران مراغه
بلیط قطار مراغه تهران
بلیط قطار تهران مهاباد
بلیط قطار مهاباد تهران
بلیط قطار تهران ارومیه
بلیط قطار ارومیه تهران

مسیرهای تردد قطار خلیج فارس
مسیرهای تردد قطار خلیج فارس

سوالات متداول

قطار خلیج فارس از نوع کوپه ای است یا سالنی؟ و متعلق به کدام شرکت ریلی است؟

این قطار در گروه قطارهای کوپه ای 4 تخته و درجه 3 شرکت ریلی رجا قرار دارد.

قطار خلیج فارس در چه مسیرهایی تردد دارد؟ و چه امکاناتی در طول سفر ارائه می کند؟

خلیج فارس در مسیرهایی از جمله تبریز – مشهد و بالعکس، تهران – مراغه و بالعکس، تهران – تبریز و تهران – مهاباد و بالعکس رفت و آمد دارد.
امکاناتی از قبیل ویلچر، فروش تنقلات، سرویس خواب، فروش غذا در کوپه، سیستم تهویه مطبوع، پذیرایی در شروع سفر، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، امکان سفارش غذا هنگام رزرو بلیط و. . . در این قطار برای مسافران فراهم شده است.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا