رسپینا
قشم

پارک زیتون قشم؛ تجربه یک کمپینگ هیجان انگیز

جزیره ی قشم به ساحل، دریای زیبا و تفریحات آن مشهور بوده و اگر شما می خواهید هر سه این موارد را یکجا تجربه کنید، پیشنهاد ما بازدید از پارک زیتون قشم است. در این مقاله به معرفی پارک زیتون قشم، آدرس و نحوه دسترسی، امکانات و تفریحات، بهترین زمان بازدید از پارک زیتون می پردازیم. پس در ادامه با رسپینا همراه باشید.

پارک زیتون قشم
پارک زیتون قشم عکس

پارک زیتون قشم کجاست؟

این پارک در فاصله 13 دقیقه ای با خودرو از قشم قرار گرفته و مساحت پارک زیتون قشم را 45 هزار متر مربع تشکیل می دهد. زیتون در ساحل جنوبی جزیره زیبای قشم قرار گرفته است. فضای سرسبز و تمیز پارک در کنار زیبایی ها و امکانات و بخش های آن سبب گردیده به اولین انتخاب های گردشگران برای این پارک گردد. این پارک ورودی نداشته و بازدید از آن رایگان بوده و این پارک بصورت 24 ساعته پذیرای بازدیدکنندگان خود می باشد.

هتل های قشم

آدرس پارک زیتون قشم کجاست؟

با توجه به ضعف سیستم حمل و نقل عمومی قشم، برای مراجعه به بوستان زیتون، از خودروهای کرایه ای، تاکسی ها و یا خودرو شخصی استفاده نمایید.

جزیره قشم- خیابان دریا – حد فاصل تقاطع بلوار چهار باغ و خیابان دریا خیابان زیتون


View Larger Map

تفریحات پارک زیتون قشم

امکانات پارک ساحلی زیتون قشم را زمین های ورزشی و بازی کودکان و بزرگسالان، نیمکت های سنگی، آلاچیق و پارکینگ تشکیل می دهد. وجود زمین بازی کودکان در کنار زمین های بازی بزرگسالان نظیر والیبال، بسکتبال و … سبب گردیده تا این پارک میزبان خوبی برای خانواده ها گردد. همچنین امکان انجام تفریحات آبی و دوچرخه سواری، زیتون را به یک پارک منحصر به فرد در منطقه تبدیل کرده است.

ساحل پارک زیتون قشم
ساحل پارک زیتون قشم

محل اتراق و استراحت بوستان زیتون قشم

در جای جای پارک نیمکت های سنگی برای نشستن و استراحت قرار گرفته همچنین آلاچیق های این پارک نیز می توانند به منظور چادر زدن و کمپینگ مورد استفاده قرار گیرند.

ساحل پارک زیتون قشم
امکانات پارک زیتون قشم

پارکینگ باغ زیتون قشم

برای پارک خودرو های شما نیز مکانی در نظر گرفته اند، پارکینگ این بوستان در فاصله 1 دقیقه بصورت پیاده از پارک قرار داشته و به وسیله بلوار دریا، خیابان زیتون در دسترس می باشد. امنیت پارکینگ بوسیله گشت پلیس تامین می شود. همچنین این پارکینگ دارای هزینه است.

پارک زیتون قشم در شب
پارک زیتون قشم در شب

تفریحات پارک ساحلی زیتون قشم

تنوع تفریحات در این پارک آبی به حدی زیاد است که حتی افراد مشکل پسند را راضی نگاه می دارد. از جمله تفریحات زیتون آبی، پیاده روی و دوچرخه سواری ساحلی، تفریحات آبی و سینما 4 بعدی تشکیل می دهد.

تفریحات آبی پارک زیتون قشم

تفریحات آبی پارک زیتون قشم را آبتنی و شنا، جت اسکی، بنانا سواری، شاتل، فلای برد و غواصی تشکیل می دهند.

تفریحات آبی پارک زیتون قشم
جت اسکی پارک زیتون قشم
آب ‌تنی و شنا پارک زیتون قشم

پارک زیتون قشم به سبب قرارگیری در کنار دریا، شنا یکی از تفریحات مورد علاقه ی گردشگران پارک بوده است. هر چند بهترین زمان آب تنی در ساعات ابتدایی صبح و چند ساعت نزدیک غروب بوده به علت تابش ملایم خورشید می باشد. در این منطقه طرح شنا آزاد وجود ندارد پس در هنگام آب تنی از کودکان خود مراقبت کنید. همچنین در ساحل به علت وجود سفره ماهی در آب های منطقه، شنا در شب ممنوع به چشم می خورد.

شنا پارک زیتون قشم
شنا پارک زیتون قشم
غواصی پارک زیتون قشم

غواصی از جذاب ترین تجربه هایی است که هر فرد ممکن در زندگی خود داشته باشد، دیدن عجایب و زیبایی های دریا اتفاقی  است که به علت طبیعت خشک ایران در کمتر نقطه ای به آن دسترسی دارید. طول مدتی که شما در زیر دریا غواصی می نماید، 15 دقیقه بوده که با اخذ ورودی صورت می پذیرد.

زمان مراجعه و شلوغی صفوف می تواند در قیمت بلیط آن تاثیرگذار باشد. همچنین قبل از غواصی به شما آموزش های لازم داده شده و با حضور افراد حرفه ای شما را تا عمق 18 متری از سطح آب پایین می برند. در طی فرآیند غواصی از شما فیلم و عکس نیز گرفته می شود که در صورت تمایل می توانید آن را جداگانه تهیه نمایید.غواصی در زیر آب فقط در زمان هایی که آب آرام است صورت گرفته و در زمانیکه دریا طوفانیست سرویس غواصی ارائه نمی شود. جهت مراجعه به کلوپ های غواصی به آدرس های زیر مراجعه کنید.

آدرس کلوپ1: این کلوب در کنار سینما 4 بعدی و در پارک زیتون قرار گرفته است.
آدرس کلوپ 2:  پارک زیتون – مرکز غواصی نگین ساحل قشم

غواصی پارک زیتون قشم
غواصی پارک زیتون قشم
جت اسکی پارک زیتون قشم

از دیگر تفریحاتی که در پارک می توانید انجام دهید جت اسکی این پارک بوده به گونه ای که برای انجام این ورزش نیاز به همراه داشتن شناسنامه و مدارک شناسایی دارید. مدت استفاده از این تفریح 15 بوده که تجهیزات ایمنی لازم  در اختیار شما قرار می گیرد. امکان استفاده همراه در این ورزش را نداشته و هر بلیط مخصوص یک نفر است. امکان استفاده این ورزش برای آقایان و بانوان وجود دارد. جهت مراجعه بین ساعت 10 الی 16 به کلوپ 5 ستاره پشت پارک زیتون مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

قابل استفاده برای بانوان و آقایان
محل استفاده در کلوپ پنج ستاره پشت پارک زیتون
ساعت مراجعه : از ساعت 10 الی 16

جت اسکی پارک زیتون قشم
جت اسکی پارک زیتون قشم

دوچرخه سواری پارک زیتون قشم

دوچرخه سواری در ساحل زیبا و تمیز پارک ساحلی زیتون قشم تجربه ای لذت بخشی بوده که به راحتی نمی توان از آن چشم پوشی کرد، رکاب زدن در هوای خنک جزیره، دیدن مناظر و برخورد آب به صورت شما باعث می شود تا تجربه ای منحصر به فرد داشته باشید.

غروب پارک زیتون قشم
غروب پارک زیتون قشم

پیاده روی پارک زیتون قشم

پیاده روی در ساحل ها از تجربه های لذت بخشی بوده که افراد زیادی به آن علاقه داشته و از آن لذت می برند، و ضمن آن می توانند از مناظر زیبای پارک نیز لذت ببرند همچنین در کنار چمن ها، ساحل تمیز و زیبای پارک نیمکت های قرار گرفته می توانید خستگی خود را از تن بیرون کرده و به استراحت بپردازید.

پیاده روی پارک زیتون قشم
پیاده روی پارک زیتون قشم

سینمای 4 بعدی پارک ساحلی زیتون قشم

در سینما 4 بعدی جزیره قشم جدیدترین فیلم های روز را نشان داده و دارای امکانات خوبی در این زمینه می باشد که می تواند به خوبی شما را سرگرم کند. این سینما در نزدیکی سرویس های بهداشتی و مرکز تفریحات غواصی پارک قرار گرفته است.

ساحل پارک زیتون قشم
ساحل پارک زیتون قشم

کمپ پارک زیتون قشم

به علت وجود امنیت خوبی که پارک داشته، در سراسر پارک می توانید اقدام به برپایی کمپ و چادر نمایید. همچنین به علت 24 ساعته بودن آن، میزبان بسیار خوبی برای مسافرانی که قصد اتراق در کنار دریا را دارند، مکانی فوق العاده بوده، ضمن آنکه شما هیچ هزینه ای نمی پردازید می تواند از در کنار دریا بودن لذت ببرید. توصیه می شود به علت وجود پشه ها در محیط و شرایط آب هوایی در صورت استراحت محیط از یک پشه بند استفاده نمایید. اگر در هنگام روز قصد مراجعه به زیتون را دارید، در ساعات ابتدایی رفته و آلاچیق را انتخاب کرده تا در طول روز آفتاب شما را کمتر اذیت کند.

کمپینگ پارک زیتون قشم
کمپینگ پارک زیتون قشم

بهترین زمان بازدید از پارک زیتون قشم

بهترین زمان بازدید از این پارک به علت آب و هوای گرم قشم، فصل های سرد سال و بهار بوده و در صورت مراجعه در تابستان در ساعت های نزدیک غروب و شب که هوا خنک تر بوده به این پارک بروید. مدت زمان بازدید 2 الی 3 ساعت می باشد.

بهترین زمان بازدید از پارک زیتون قشم

مکان های اطراف پارک زیتون

مکان ها و جاذبه های اطراف این پارک را رستوران ها، هتل ها و جاذبه های دیدنی این پارک تشکیل می دهد.

جاذبه های اطراف پارک ساحلی زیتون

غار خربس قشم: این غار در فاصله ی 11.2 کیلومتری و 13 دقیقه از پارک زیتون و در نزدیکی زیارتگاه شاه شهید قرار گرفته است. پیشینه استفاده غار خربس به زمان مادها بازگشته و از لحاظ شباهت مانند دخمه‌های آذربایجان، کردستان، لرستان، بوشهر، اهواز و شوشتر می باشد.

غار خربس
غار خربس

زیارتگاه شاه شهید: نیایشگاه مهری یا زیارتگاه شاه شهید قشم در مجاورت شهر قدیمی خربز و در فاصله 11.2 کیلومتری(13 دقیقه ای)، بر بلندای کوهی کم ارتفاع، محیط به دریا و در ساحل جنوبی جزیره ی قشم قرار گرفته دارد. بنای زیارتگاه  برخلاف سایر زیارتگاه ها به صورت خشت و گل بوده و شامل دو اتاق 4*3 تودرتو می باشد. در قسمت جلویی زیارتگاه حوضی با صفا قرارداشته و درخت تمبر یا بنا به گویش محلی چیچغ آن بسیار معروف است.

زیارتگاه شاه شهید
زیارتگاه شاه شهید

هتل های نزدیک پارک زیتون قشم

جهت دسترسی به آن باید از پارک به هتل ها کافیست خیابان زیتون به سمت بلوار دریا رفته و ادامه ی مسیر را به سمت مسیر یابی نمایید.

هتل بوتیک ایرمان قشم: در فاصله 5 دقیقه ای با ماشین و 21 دقیقه پیاده از این پارک واقع شده
هتل الوند یک: در فاصله 10 دقیقه ای با خودرو و فاصله ی با ماشین از این پارک قرار گرفته
هتل توس قشم: در فاصله 7 دقیقه ای با ماشین و 35 دقیقه ای پیاده از این پارک واقع شده
هتل بهشت: در فاصله 8 دقیقه ای با خودرو و 36 دقیقه پیاده از این پارک قرار گرفته

هتل های نزدیک پارک زیتون قشم
هتل های نزدیک پارک زیتون قشم

رستوران پارک زیتون قشم

کافه کباب قشم: در فاصله  (1.1 کیلومتری)  5 دقیقه با خودرو از این پارک واقع شده و در صورتی که قصد پیاده روی دارید 15 دقیقه تا این پارک در پیش خواهید داشت.

رستوران بدیل: در فاصله (1.6 کیلومتری)  5 دقیقه با خودرو از این پارک واقع گردیده و مسافتی 16 دقیقه ای برای پیاده روی از پارک پیش رو دارید.

مجموعه کاکتوس قشم: در فاصله 6 دقیقه با خودرو از بوستان زیتون قشم قرار گرفته است.

رستوران ویستا: در مسافت 2.1 کیلومتری و 6 دقیقه ای با خودرو و در صورتی که بخواهید پیاده از این پارک به هتل مراجعه کنید فاصله ای 1.8 کیلومتری(23) در پیش دارید.  

رستوران های پارک زیتون قشم

 سخن آخر:

در این مقاله پارک زیتون قشم را به صورت کامل برای شما معرفی کردیم، تلاش کنید هنگام بازدید و گردش در این پارک کمترین آسیب را به محیط زده و زباله های خود را در محل های تعیین شده قرار دهید.
امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید باشد. لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از گردش در پارک زیتون، پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

هزینه بازدید پارک ساحلی زیتون قشم چقدر است؟

این پارک هزینه ورودی نداشته و بازدید از آن رایگان می باشد.

ساعت کاری پارک زیتون قشم چگونه است؟

این مجموعه به صورت 24 ساعته پذیرای گردشگران می باشد.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا