غذاهای محلی کیش

معروف ترین  غذاهای محلی جزیره کیش

هورای ماهی، غذای مجلسی بومیان کیش

معروف‌ترین غذای محلی جزیره که به آن پلو ماهی نیز گفته می شود و بیش تر مخصوص مجالس و میهمانی های استان هرمزگان است. در طبخ این غذا از ماهی، تمبر هندی، سبزیجات معطر، سیر و پیاز و هم چنین ادویه جات تند استفاده شده و با برنج ارائه می شود. این غذا، جزء غذاهای نسبتا گران می باشد و قیمت آن در رستوران های کیش تقریبا از 80 هزار تومان برای هر پرس شروع می شود.

غذاهای محلی کیش

پودینی سفره تلفیقی از گوشت کوسه

که پودینی کوسه، خوراک کوسه یا سفره ماهی نیز خوانده می شود و دستور اصلی طبخ آن مربوط به مراکز جنوبی کشور خصوصا شهرها و جزایر استان هرمزگان مثل کیش و قشم است. این غذا تلفیقی از گوشت کوسه و یا سفره ماهی پخته شده بدون استخوان است که در پیاز و سبزی سرخ شده تفت داده می‌شود. گرد لیمو عمانی ، پوره‌ی گوجه و ادویه های اصیل جنوبی  از دیگر موادی هستند که در طبخ آن استفاده شده و با دورچین ترشی، خیارشور و گوجه به مسافر ارائه می گردد. قیمت هر پرس پویدینی سفره از 90 هزار تومان شروع می شود و تقریبا در دسته غذاهای قیمت متوسط به شمار می رود.

پودینی سفره کیش

مضروبه، خوراک ماهی با سبزیجات

در این نوع غذا، ماهی به همراه برنج، سبزیجات معطر و ادویه جات در پیاز و سیر نگینی شده ابتدا تفت می خورد و سپس با اضافه کردن آب، مغز پخت می شود. مضروبه نیز از نظر قیمتی جزء غذاهای سنتی سطح متوسط جزیره است و قیمت هر پرس آن از تقریبا 80 الی 90 هزار تومان شروع می شود.

مضروبه کیش

فاروج مشوی، خوراک سنتی کیش و لبنان!

خوراک مشوی جزء دسته خوراکی های عربی و لبنانی است که طبخ آن در میان هموطنان جنوبی کشورمان نیز رواج دارد. برعکس غذاهای قبلی که ماهی، اصلی ترین تشکیل دهنده آن بود، مشوی از مرغ کبابی تهیه شده و با لیمو و سماق طعم دار می شود. قیمت این غذا نیز معمولا از 70 هزار تومان به بالا شروع می شود.

خوراک محلی کیش

محمر، ویژه عشاقان فلفل تند

محمر نیز یک غذای عربی است که از فلفل قرمز و سیاه، سیر، رب گوجه، رب فلفل و گردو تهیه شده است. برای پیدا کردن این غذا تنها می بایست به رستوران های کوچک محلی جزیره مراجعه کنید. البته اگر به خوردن غذاهای تند عادت ندارید و یا سابقه بیماری قبلی یا تنفسی دارید، توصیه می کنیم از خوردن آن پرهیز کنید. خوراک محمر قیمت بالایی ندارید و هر پرس آن از 20 هزار تومان شروع می شود.

محمر کیش

ماهی شکم پر ویژه جنوب

با اینکه پخت ماهی شکم پر در منازل و رستوران های همه استان های کشور رواج دارد، اما طبخ آن در استان ها و جزایر جنوبی کشور، با طعم و مزه ی دیگری همراه است. در تهیه این غذا، ترکیبی ویژه انواع سبزیجات معطر، پیاز، سیر، ادویه و تمبر هندی تهیه شده و آن را در شکم ماهی قرار می دهند. در نهایت با کبابی کردن بر رو ذغال در کنار دورچینی از ترشی و سالادهای محلی به میهمان ارائه می شود. البته این غذا تقریبا جزء غذاهای لاکچری و گران قیمت به شمار رفته و قیمت هر پرس آن از 150 هزار تومان شروع می شود.

ماهی شکم پر ویژه جنوب

نان های سنتی کیش

علاوه بر غذاهای سنتی و خوشمزه ای که در انواع رستوران های کیش یافت می شود، نان ها نیز میان وعده ای خوشمزه برای مسافران خواهند بود که در فروشگاه ها، نانوایی های سنتی یا حتی در کنار غذاهایی که نامبردیم ارائه می شوند. از معروف ترین آن ها می توان به خبز بریزه، خبز فلزین، خبز خمیر،  خبز لس، خبز تاوه، خبز چباب و خبز اشاره کرد که دستور اصلی پخت آن ها همانگونه که از نامشان پیداست، عربی می باشد.

نان های سنتی کیش

شیرینی های محلی کیش

برای تهیه این شیرینی ها نیز می توانید به فروشگاه های سنتی و شیرینی فروشی هایی که اغلب در مرکز جزیره و قسمت مسکونی آن واقع شده است، مراجعه کنید. خبیصه، ساگو، لگیمات، رنگینه، خنفروش، نشاء، بلالیط، عصیده،عرریت و جلاب از معروف ترین شیرینی های محلی کیش می باشند.

غذاهای سنتی کیش را از کجا پیدا کنیم؟

با توجه به بافت مدرنی که امروزه در جزیره کیش شکل گرفته و توسعه آن نیز هم چنان در حال پیشرفت است، در رستوران ها معروف نمی توانید سراغی از غذاهای محلی بگیرید. البته برخی از غذاهای محلی در رستوران های معروف و شناخته شده هم سرو می شود، اما طبخ آن خیلی رنگ و بوی اصیل و بومی را ندارد. برای پیدا کردن این غذاها، چند راه پیش روی دارید:

خانه بومیان کیش

خانه مردم شناسی بومیان کیش علاوه بر اینکه یکی از قدیمی ترین دیدنی های جزیره است، شناخته شده ترین مرکز برای پیداکردن غذاهای محلی با طبخ اصیل و بومی نیز می باشد. برای رفتن به این خانه می بایست به محله سفین قدیم در 200 متری بازار ماهی فروش ها (به سمت کشتی یونانی و روبروی بندرگاه صیادی) بروید.

خانه بومیان کیش

رستوران هواری کیش

رستوران هوارای کیش اولین و تنها رستوران غذاهای دریایی کیش است که توسط محلی ها اداره می شود. اسم این رستوران برگرفته از یکی از غذاهای سنتی جزیره است که از ترکیب میگو یا ماهی با برنج به همراه مقدار زیادی ادویه پخته می شود. رستوران هواری در شهرک صدف، میدان گلستان، رو به روی مسجد امام حسن مجتبی واقع شده است.

رستوران هواری کیش

رستوران دریایی عمو اکبر کیش

رستوران دریایی عمو اکبر نیز از آن مراکزی است که به شما اصیل ترین غذاهای محلی جنوبی را ارائه می دهد. این رستوران با اینکه محیط چندان لوکس و مدرنی ندارد اما به خاطر کیفیت بالای غذا، یکی از بهترین رستوران های جزیره به شمار می رود. رستوران عمواکبر در بلوار فردوسی، روبروی بازار پانیذ واقع شده است.

رستوران دریایی عمو اکبر کیش

منازل بومی و محلی کیش

بله، تعجب نکنید! منازل بومیان مهم ترین جایی هستند که شما می توانید با خیالی راحت از اصالت طبخ، غذاهای محلی را نوش جان کنید. البته به صورت سرزده هم نمی شود راهی منازل شد اما استقبال از مسافران و کرایه منزل برای اقامت، یکی از راه های امرار معاش برخی از بومیان جزیره است. بنابراین با اتراق در منازل بومی می توانید از صاحب خانه، یکی از خوشمزه ترین غذاهای محلی را درخواست کنید. اگر شما نیز تجربه ای از غذاهای یا رستوران های محلی کیش دارید، دعوت می کنیم حتما در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.