رسپینا
حمل و نقل

ایستگاه راه آهن ساری

ساری از شهرهای بسیار زیبای شمال بوده که به علت داشتن جنگل های زیبا، نزدیکی به دریای خزر و هوای دلپذیر خود، هرساله میزبان گردشگران و مسافران بسیار زیادی می باشد. برای رفتن به این شهر زیبا، شما انتخاب های بسیار زیادی دارید، در این مقاله به سراغ ایستگاه راه آهن ساری رفته و نحوه دسترسی به این شهر را از طریق این ایستگاه برای شما شرح داده و شهرهایی که به این ایستگاه مسیر ریلی دارند را بازگو خواهیم کرد. چنانچه شما نیز می خواهید بلیط قطار این شهر را تهیه نمایید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ایستگاه راه آهن ساری
ایستگاه راه آهن ساری

آدرس ایستگاه راه آهن ساری کجاست؟

ایستگاه راه آهن ساری در مرکز شهر ساری قرار گرفته به گونه ای که دسترسی خوبی از طریق خودرو و وسایل حمل و نقل عمومی به مسافران خود ارائه می دهد.

آدرس ایستگاه راه آهن ساری: انتهای بلوار ارتش – اداره کل راه آهن شمال

نحوه دسترسی به ایستگاه راه آهن ساری با حمل و نقل عمومی

چنانچه قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به ایستگاه راه آهن ساری را داشته باشید می توانید از مترو استفاده کرده و در ایستگاه میدان راه آهن پیاده شده و ادامه مسیر را تا این ایستگاه به صورت پیاده و یا با تاکسی طی نمایید.

ایستگاه راه آهن ساری با اتوبوس
نحوه دسترسی به ایستگاه راه آهن ساری با حمل و نقل عمومی

نحوه دسترسی به ایستگاه راه آهن ساری با خودرو شخصی

در صورتی که قصد رفتن به ایستگاه راه آهن ساری را با خودروی شخصی داشته باشید بایستی خود را به میدان ساعت رسانده و پس از آن وارد خیابان انقلاب گردید. خیابان انقلاب را به سمت بلوار ارتش ادامه داده و از خیابان ارتش به خیابان نیروی انتظامی بروید. اکنون خیابان نیروی انتظامی را به سمت میدان راه آهن ادامه دهید.

شماره تماس ایستگاه راه آهن ساری

  • کدپستی : ۴۸۱۳۸۹۱۱۶۴
  • سامانه پیام کوتاه : ۵۰۰۰۲۴۸۴۰۰
  • نمابر ایستگاه : ۳۳۲۳۶۲۰۹-۰۱۱
  • دفتر روابط عمومی ایستگاه : ۳۳۳۱۱۴۶۷-۰۱۱
  • اطلاعات قطارهای مسافری : ۳۳۱۲۲۴۰۱-۰۱۱
  • سامانه صدای مسافر (پاسخگویی به شکایات مسافرین) : ۵۱۴۹-۰۲۱
نمای بیرون ایستگاه راه آهن ساری
نمای بیرون ایستگاه راه آهن ساری

برنامه ایستگاه راه آهن ساری

از معروف ترین مسیر راه آهن ساری می‌توان به مسیرهای ساری تهران، ساری گرگان و ساری مشهد اشاره کرد که حرکت در این مسیرها به صورت رفت و برگشت صورت می گیرد. در پایین برنامه حرکت قطارهای این مسیر را بیان کرده ایم.

ایستگاه های راه آهن شمال

این راه آهن که بخشی از راه آهن سراسری ایران بوده و  همانگونه که از نام آن پیداست در نوار شمالی کشور قرار گرفته است. شاید اگر بگوییم که این مسیر ریلی زیباترین مسیر راه آهن کشور بوده اغراق نکریم. در عبور از ایستگاه های مختلف این مسیر از طبیعت منحصر به فرد طبیعت زیبای شمال بازدید نموده و از نمای فوق العاده ای که این مسیر دارد لذت ببرید. طول خطوط این راه آهن 382 کیلومتر است و دارای 27 ایستگاه می باشد. که دو ایستگاه تیرتاش و گلوگاه در حال حاضر بسته هستند و فعالیتی در آنها انجام نمی شود.

این خط آهن دارا معروف ترین بنا ها می باشد که یکی از این بناها پل ورسک می باشد که به خاطر منظره زیبای که دارد دارای شهرت بسیاری است. اگر از طریق این خط راه آهن به سفر بروید شانس تماشای این پل را به دست می آورید. این خط آهن از مناظری همچون جنگل های مازندران، رود تالار، پل ورسک، پل کلانتری دوآب، پل سه خط طلائی تونل‌های دوگل عبور می کند.

نوشته های مشابه
ایستگاه های راه آهن شمال
ایستگاه های راه آهن شمال

مسیر تهران – ایستگاه راه آهن ساری

بیشتر حرکت قطارها در این مسیر توسط شرکت مسافربری رجا انجام می شود. قطارهای این مسیر شامل،قطار 2 ستاره 6 تخته نسیم، قطار سه ستاره اتوبوسی انجام می شود.

این قطارها امکاناتی نظیر ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه را به مشتریان خود ارائه می دهند. در صورتی که قصد سفر از شهر ساری به تهران را داشته باشید ایستگاه های ساري، قائمشهر، شيرگاه، زيراب، پل سفيد، سوادكوه، سرخ  آباد، ورسك، فيروزكوه، زرين دشت، سيمين دشت، كبوتر دره، بنكوه، گرمسار، پيشوا، ورامين و تهران را در پیش رو داشته و این سفر 8 ساعت از زمان شما را به خود اختصاص خواهد داد.

مسیر تهران - ایستگاه راه آهن ساری
مسیر تهران – ایستگاه راه آهن ساری

مسیر ساری به مشهد

چنانچه قصد سفر به مشهد را داشته باشید، بایستی از ایستگاه های مانند ساري، قائمشهر، شيرگاه، زيراب، پل سفيد، ورسك، فيروزكوه، زرين دشت، سيمين دشت، گرمسار، سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور عبور کرده تا به شهر مشهد برسید. قطارهای این مسیر را شرکت مسافربری رجا پوشش داده و سفر ها توسط قطار کوپه ای 4 ستاره 4 تخته امید و قطار 3 ستاره 6 تخته پارسی واگن کوپه‌ای 6 نفره صورت می گیرد.

 امکانات این قطارها شامل ویلچر، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه می شوند. در صورت قصد استفاده از این مسیر ریلی را داشته باشید بایستی 13 ساعت از زمان خود را در قطر سپری نمایید. 

مسیر مشهد - ایستگاه راه آهن ساری
مسیر مشهد – ایستگاه راه آهن ساری

مسیر ساری به گرگان

از مسیرهای پرطرفدار ریلی ساری می توان به مسیر ساری گرگان و بالعکس اشاره کرد. مدت زمان این سفر 3 ساعت بوده و عموما قطارهای مسیر را قطار 3 ستاره البرز با کوپه های 4 نفره تشکیل می دهند. برخی از امکاناتی که این قطار به مسافران خود ارائه می دهند شامل کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی و امکانات کوپه‌ای سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه و چراغ مطالعه می شود. سفرهای این توسط قطارهای مسافربری رجا انجام می شود.

مسیر گرگان - ایستگاه راه آهن ساری
مسیر گرگان – ایستگاه راه آهن ساری

امکانات ایستگاه راه آهن ساری

از جمله امکاناتی که ایستگاه راه آهن ساری به مسافران خود ارائه می دهد تا در طول مدت انتظار خود در این ایستگاه بتوانند استفاده نمایند می توان به نمازخانه و سرویس بهداشتی، دستگاه های خودپرداز و پارکینگ اشاره کرد. از دیگر امکاناتی این که این ایستگاه برای مسافران تدارک دیده است می توان غرفه های خرید مواد غذایی، سکوهای پیاده و سوار و باجه های فروش بلیط نام ببرد.

امکانات ایستگاه راه آهن ساری
امکانات ایستگاه راه آهن ساری

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با ایستگاه راه آهن ساری آشنا نموده و پرترددترین مسیرهای این شهر به همراه ایستگاه های بین راهی را معرفی نماییم. در ادامه آدرس ایستگاه راه آهن ساری را بیان نموده و لوکیشن این ایستگاه را بری راحتی بیشتر شما بر روی نقشه قراردادیم و همچنین مسیر را دسترسی به ایستگاه را از مرکز شهر ساری بیان نمودیم. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد، لطفا نظرات و پیشنهاد خود را راجع به این ایستگاه با در میان بگذارید.

سوالات متداول

آدرس ایستگاه قطار ساری کجاست؟

چنانچه قصد دارید به ایستگاه راه آهن ساری بروید آدرس زیر را دنبال نمایید.
آدرس ایستگاه راه آهن ساری: انتهای بلوار ارتش – اداره کل راه آهن شمال

سفر با قطار مسیر ساری تهران چگونه انجام می شود؟ و شامل چه امکاناتی می شود؟

بیشتر حرکت قطارها در این مسیر توسط شرکت مسافربری رجا انجام می شود. قطارهای این مسیر شامل،قطار 2 ستاره 6 تخته نسیم، قطار سه ستاره اتوبوسی انجام می شود.
این قطارها امکاناتی نظیر ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه را به مشتریان خود ارائه می دهند.
در صورتی که قصد سفر از شهر ساری به تهران را داشته باشید ایستگاه های ساری، قائمشهر، شيرگاه، زيراب، پل سفيد، سوادكوه، سرخ  آباد، ورسك، فيروزكوه، زرين دشت، سيمين دشت، كبوتر دره، بنكوه، گرمسار، پيشوا، ورامين و تهران را در پیش رو داشته و این سفر 8 ساعت از زمان شما را به خود اختصاص خواهد داد.

سفر با قطار مسیر ساری به گرگان چگونه انجام می شود؟ و چه امکاناتی را شامل می شود؟

از مسیرهای پرطرفدار ریلی ساری می توان به مسیر ساری گرگان و بالعکس اشاره کرد. مدت زمان این سفر 3 ساعت بوده و عموما قطارهای مسیر را قطار 3 ستاره البرز با کوپه های 4 نفره تشکیل می دهند.
برخی از امکاناتی که این قطار به مسافران خود ارائه می دهند شامل کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی و امکانات کوپه‌ای سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه و چراغ مطالعه می شود. سفرهای این توسط قطارهای مسافربری رجا انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا