بندر عباس

ایستگاه راه آهن بندرعباس

ایستگاه راه آهن بندرعباس، تنها ایستگاه موجود در شهر بندرعباس است که با طولی 613 کیلومتری، در سال 1373 در این شهر به بهره برداری رسیده است. از آنجایی که این ایستگاه مرکز اصلی حمل و نقل کالا در ایران و همچنین بندرعباس به شمار می رود، از اهمیت بسیار بالایی بوده و در بیشتر ایام سال مسافران زیادی برای خرید بلیط قطار به آن مراجعه می کنند.

همچنین این راه آهن، ایران را به شرق و غرب جهان از یک طرف و کشورهای جنوب آسیا را به خلیج فارس و اقیانوس آرام و چین و آفریقا و اروپا و آمریکا از طرف دیگر پیوند می دهد. در این مطلب قصد داریم تا این ایستگاه راه آهن را معرفی و راههای دسترسی به آن را بیان کنیم. همراه ما باشید.

ایستگاه راه آهن بندرعباس

راههای دسترسی به ایستگاه راه آهن بندرعباس

ایستگاه راه آهن بندرعباس با قرارگیری در بلوار راه آهن بندرعباس، دسترسی با انواع وسایل نقلیه همچون اتوبوس و خودروی شخصی را برای مسافران فراهم کرده است که در ادامه چگونگی دسترسی با هریک را بررسی خواهیم کرد.

دسترسی با اتوبوس به ایستگاه راه آهن بندرعباس

در صورتی که بخواهید از مرکز شهر با استفاده از اتوبوس های شهری خود را به این ایستگاه برسانید، بایستی ابتدا خود را به ایستگاه اتوبوس دباغیان برسانید. سپس سوار خط 13 – گلشهر شهر شده و در ایستگاه کتابخانه نیز پیاده شوید. پس از اینکه در کتابخانه پیاده شدید، بایستی مسیری را پیاده روی کرده و خود را به ایستگاه فلکه برق برسانید. سپس با خط 1 – دو هزار در بسیج 43 پیاده شده و در نهایت مسیر باقیمانده تا مقصد را به صورت پیاده طی نمائید.

دسترسی با خودروی شخصی به ایستگاه راه آهن بندرعباس

چنانچه بخواهید از مرکز شهر با استفاده از ماشین شخصی خود به ایستگاه راه آهن بروید، ابتدا باید در جنوب غربی میدان امام خمینی (ره) نیز قرار بگیرد و در بلوار جمهوری اسلامی نیز به مسیر خود ادامه دهید. پس از عبور از خیابان شفا، وارد بلوار امام حسین شده و مسیر تا نخل پیرمرد نیز ادامه دهید.

با رسیدن به میدان، از خروجی سوم آن به سمت بزرگراه شهید رجایی حرکت کرده و وارد بلوار شهدا شوید. مسیر را ادامه داده و وارد فلکه راه آهن شوید و سپس از خروجی دوم آن نیز به سمت بلوار راه آهن نیز خارج شوید. در نهایت با ادامه دادن مسیر در بلوار راه آهن نیز، به مقصد خواهید رسید.

دسترسی با خودروی شخصی به ایستگاه راه آهن بندرعباس

امکانات رفاهی ایستگاه راه آهن بندرعباس

ایستگاه راه آهن بندرعباس، امکانات و خدمات متنوع و بسیاری را ارائه کرده است تا بتواند هر آنچه مسافران ممکن است به آنها نیاز پیدا کنند، در کمترین زمان برای آن ها فراهم شود. از جمله این امکانات و خدمات می توان به نمازخانه، دستگاه خودپرداز، رستوران، فروشگاه های صنایع دستی، سرویس بهداشتی، ارائه دفتر فروش بلیط قطار بندرعباس برخی از شرکت های فعال در ایستگاه، سکوهای سوار و پیاده شدن مجزا، غرفه های فروشگاهی و پارکینگ راه آهن بندرعباس نیز اشاره کرد.

امکانات رفاهی ایستگاه راه آهن بندرعباس

مسیر های ریلی ایستگاه راه آهن بندرعباس

در حال حاضر از ایستگاه راه آهن بندرعباس می توان به اکثر شهر های ایران سفر کرد، چرا که خطوط ریلی بسیاری را پوشش و مدیریت می کند.  این ایستگاه راه آهن، همانند سایر ایستگاه ها دارای دو خط ریلی اصلی و تعدادی ایستگاه بین راهی است که توانسته است سفر تعداد زیادی از مسافران را آسان کند. دو خط ریل راه آهن این ایستگاه به چند شهر مشهد، تهران و اصفهان کشیده شده است که بیشترین تردد را به خود اختصاص داده اند. در ادامه این قسمت به بررسی بیشتر این مسیر های پرتردد می پردازیم.

نوشته های مشابه

مسیر بندرعباس – تهران

از شلوغ ترین مسیر های موجود در ایستگاه راه آهن بندرعباس می توان به مسیر ریلی تهران بندرعباس اشاره کرد. این مسیر یکی از طولانی ترین مسیر های قطاری است که مسافران بایستی حدود 20 ساعت را در این قطار به سر کنند. به همین بهتر است قبل از خرید بلیط قطار بندرعباس تهران، به طور کامل با انواع قطار ها و امکانات و قیمت های آن ها آشنا شوید تا بتوانید این مسیر طولانی را با آرامش به پایان برسانید.

شهر های فین، زاد محمود، تزرج، کهه، سیرجان، خاتون آباد، احمدآباد، بافق، یزد، میبد، اردکان، نائین، زواره، بادرود، کاشان و محمدیه از ایستگاه های بین راهی که قطار این مسیر از آن عبور می کند، می باشند. همچنین از قطار هایی که این مسیر ریلی را پوشش می دهند، می توان به قطار 3 ستاره 6 تخته کوير، 4 ستاره 4 تخته غزال نیز اشاره کرد.

مسیر ریلی بندرعباس تهران

مسیر بندرعباس – مشهد

از دیگر خطوط ریلی پر تردد محسوب می شود قطار های مختلف بسیاری همچون 3 ستاره 6 تخته پارسی، 4ستاره 4 تخته غزال با پذيرايی ويژه و… در حال ارائه خدمات در آن هستند. از امکانات موجود در این قطار ها می توان به کتابخانه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سرویس خواب، سیستم صوتی و تصویری، رستوران، ارائه بسته پذیرایی و… اشاره کرد. قطار این مسیر در بیشتر روز های هفته حرکت دارد و مسافران می توانند در هر ساعتی که بخواهند برای رزرو بلیط قطار بندرعباس مشهد نیز اقدام کنند.

کل مسیر بندرعباس تا مشهد نیز حدود 21 ساعت است. در این زمان می توانید تجربه ای بی نظیر را با عبور از دل کویر برای خود ثبت کنید. در صورتی که مقصد سفر شما، شهر هایی چون حاجی آباد، سیرجان، بردسیر، باغین، کرمان، چترود، راور، دیگ رستم، دیهوک، فردوس، بجستان، فیض آباد، تربت حیدریه و ملک آباد باشد، می توانید با این قطار نیز به آن بروید. مسیر ریلی بندرعباس مشهد، 1400 کیلومتر است که حدود 14 ساعت و 45 دقیقه نیز را در قطار بایستی سپری کنید.

مسیر ریلی بندرعباس مشهد

مسیر بندرعباس – اصفهان

مسیر بندرعباس اصفهان از دیگر مسیر های پر اهمیت کشور به شمار می رود که تردد زیاد مسافران سبب شده است تا هر روزه قطار های متعددی در آن سرویس دهی خود را انجام دهند.  قطار بندرعباس اصفهان، در طی مسیر خود در شهر های چون سیرجان، خاتون آباد، احمدآباد، بافق، یزد، میبد و سیستان بلوچستان نیز توقف دارد و شما می توانید با خرید بلیط قطار بندرعباس اصفهان به راحتی به مقصد مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

مسیر بندرعباس تا اصفهان، 930 کیلومتر است که برای پیمودن آن با قطار، زمانی حدود 11 ساعت را در قطار خواهید بود. از قطار هایی که این مسیر ریلی را پوشش می دهند، می توان از فدک، زندگی، نور و… اشاره کرد.

مسیر ریلی بندرعباس اصفهان

هتل های نزدیک ایستگاه قطار بندرعباس

در کنار ایستگاه راه آهن بندرعباس، هتل های بسیاری وجود دارد که می توانید در کمترین زمان ممکن با استفاده از تاکسی های موجود در ایستگاه به آن ها مراجعه کنید. از نزدیک ترین هتل های راه آهن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هتل ایران بندرعباس: یکی از هتل های 3 ستاره و نزدیک راه آهن بندرعباس، هتل ایران بندرعباس است. این هتل در سال 1395، در بلوار امام خمینی، میدان 17 شهریور، جنب بانک ملی واقع شده است. هتل ایران با دارا بودن 4 طبقه و 58 اتاق، امکانات و خدمات بسیاری همچون تاکسی سرویس، کافی شاپ، کافی نت و آسانسور را ارائه کرده است. فاصله هتل 3 ستاره ایران بندرعباس با ایستگاه راه آهن تنها 5 کیلومتر است که در زمانی کمتر از 13 دقیقه به آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

هتل ایران بندرعباس

هتل امین بندرعباس: از دیگر هتل هایی که در فاصله بسیار کمی از ایستگاه راه آهن بندرعباس قرار گرفته و تنها 5 کیلومتر با آن فاصله دارد، می توان به هتل امین اشاره کرد. این هتل که در بلوار طالقانی و جنب مسجد جامع این شهر واقع شده است، در سال 1372 فعالیت خود را با 3 طبقه و 52 اتاق آغاز کرده است. هتل امین بندرعباس به دلیل خوش مسیر بودن و همچنین فراهم کردن دسترسی بسیار راحت به اکثر جاذبه های دیدنی و گردشگری این شهر، در بین محبوب ترین هتل ها در نزد مسافران قرار گرفته است.

هتل امین بندرعباس

هتل هرمز بندرعباس: هتل هرمز بندرعباس با قرار گرفتن در میدان انقلاب این شهر، حدود 6 کیلومتر با ایستگاه راه آهن بندرعباس فاصله دارد که برای پیمودن این مسیر با خودرو، 13 دقیقه زمان نیاز است. این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و مجلل بندرعباس به شمار می رود که دارای 7 طبقه و 367 اتاق می باشد که به کلیه امکانات مورد نیاز مجهز شده اند. همچنین از امکانات و خدمات کلی موجود در هتل می توان به کافی شاپ، لاندری، ترانسفر رفت و برگشت، خودروی اجاره ای، سونا و. . . اشاره کرد. از مزایای دیگر این هتل می توان به دسترسی راحت آن به ساحل زیبای خلیج فارس اشاره کرد.

هتل هرمز بندرعباس

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با ایستگاه راه آهن بندرعباس به طور کامل آشنا کنیم. اگر شما یکی از ساکنان این شهر هستید و یا به این شهر سفر کرده اید، می توانید تجربه سفر خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با مراجعه به از اینکه تا انتهای این مطلب همراه بودید، سپاسگزارم. . .

ایستگاه راه آهن بندرعباس در کجا قرار دارد؟

ایستگاه راه آهن بندرعباس در بلوار راه آهن این شهر واقع شده است.

تلفن ایستگاه: ۰۷۶۳۲۱۷۴۰۰۱ / ۰۷۶۳۲۱۷۴۰۰۲ /  ۳۲۱۷۴۰۰۳ ۰۷۶
روابط عمومی ایستگاه: ۳۲۱۷۲۴۰۵ ۰۷۶


مسیرهای ریلی اصلی راه آهن بندرعباس کدام ها هستند؟

از مسیرهای اصلی ایستگاه راه آهن بندرعباس می توان به مسیر بندرعباس تهران، بندرعباس مشهد و بندرعباس اصفهان اشاره کرد که در طی هفته، قطار های مختلفی به این مقاصد حرکت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا