رسپینا
مشهد

ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه راه آهن مشهد یکی از بزرگترین و پر رفت و آمدترین ایستگاه های قطار با امکانات بسیار عالی در شرق کشور است که حدود 30 درصد از مسافران شهر مشهد از این طریق راهی سفر می شوند و سالانه تقریبا 12 میلیون نفر با خرید بلیط قطار در این ایستگاه جا به جا می شوند. مسافران زیادی هستند که بعد از تهیه بلیط اطلاعات کامل و درستی از این ایستگاه ندارند و ممکن است روز سفر دچار سردرگمی شوند، ما در ادامه جزئیات بیشتر این ایستگاه همچون امکانات و راه های دسترسی را بررسی کرده ایم. همراه رسپینا باشید.

آدرس دقیق ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه راه آهن مشهد واقع در بلوار شهید کشوری در میدان راه آهن است که این ایستگاه از دو طریق می توان به آن دسترسی پیدا کرد که در ادامه معرفی کرده ایم.

دسترسی با مترو به راه آهن مشهد

ایستگاه مترو راه آهن مشهد در حاشیه خیابان اصلی قرار گرفته که برای دسترسی به آن بایستی سوار مترو خط 2 شده شوید. سپس مسیر باقی مانده را تا ایستگاه راه آهن را پیاده روی کنید.

هتل های مشهد

دسترسی با اتوبوس به راه آهن مشهد

برای دسترسی به راه آهن خطوط بسیاری وجود دارد. خطوط اتوبوسرانی در ایستگاه راه آهن، شامل خطوط 83، 29 پایانه راه آهن می باشد که مسیرهای عبوری آنها به شکل زیر است.

خط 83- خط 29- خط 79✅ دسترسی با اتوبوس
خط 2 مترو✅ دسترسی با مترو
 1. ایستگاه خط 83: پایانه راه آهن، چهار راه شهدا، چهار راه خسروی، خیابان خاکی، چهارراه لشکر، میدان عدل خمینی، میدان 15 خرداد، پایانه مسافربری
 2. ایستگاه خط 29: پایانه راه آهن، بلوار کشوری، میدان عبدالمطلب، چهار راه ابوطالب، بلوار کلاهدوز، بلوار سازمان آب، میدان راهنمایی، خیابان فلسطین
 3. ایستگاه خط 79: پایانه راه آهن، میدان بیت المقدس، میدان بسیج، میدان 15 خرداد، فرودگاه
ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه
ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه

پیشنهاد ویژه رسپینا: رزرو تور مشهد با قطار از تمام شهرها با گارانتی قیمت

مسیرهای ورودی و خروجی قطار به ایستگاه راه آهن مشهد

در راه آهن مشهد، روزانه حدود 200 قطار از مسیر های مختلف رفت و آمد می کنند. از محورهای ریلی که در این ایستگاه وجود دارد می توان به تهران، تبریز، شیراز، بندرعباس، اصفهان و. . . اشاره کرد. مهمترین مقاصدی که از ایستگاه راه آهن مشهد قابل دسترسی است را در شکل زیر مشخص کرده ایم. این شهرها به عنوان مقصد نهایی هستند و قطارهای مشهد در شهرهای مختلف در این مسیرها توقف می کند.

مسیرهای قطار راه آهن مشهد
مسیرهای قطار راه آهن مشهد

امکانات ایستگاه راه آهن مشهد

 • لابی
 • پارکینگ
 • نماز خانه
 • سرویس بهداشتی
 • باجه برای رزرو هتل
 • باجه تاکسی سرویس
 • کافی شاپ و رستوران
 • باجه خدمات رسانی و راهنما
 • باجه تلفن عمومی و استقرار باجه اینترنت
 • فروشگاه های مواد غذایی و سوغات مشهد
 • دستگاه های ATM جهت دریافت و انتقال وجه

پارکینگ ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه مترو راه آهن مشهد، دارای دو پارکینگ عمومی و پارکینگ خودروها می باشد که هر دو در محله مسلم و در خیابان آیت الله عبادی، بلوار شهید کامیاب واقع شده اند.

پارکینگ راه آهن مشهد
پارکینگ ایستگاه قطار مشهد

فاصله ایستگاه راه آهن تا مراکز مهم مشهد

یکی از دلایلی که باعث شده است شهر مشهد، در همه فصول سال میزبان بیشترین مسافر از نقاط مختلف کشور باشد، جاهای دیدنی آن است. در این قسمت فاصله ایستگاه راه آهن مشهد را با برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری مشهد را بیان می کنیم.

فاصله تا حرم 🟢 2 الی 3 کیلومتر
فاصله تا فرودگاه🟢 11 کیلومتر
فاصله تا دانشگاه فردوسی🟢 10 کیلومتر
فاصله تا بیمارستان امام رضا🟢 4 کیلومتر

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا حرم

حرم مطهر امام رضا در فاصله 2 الی 3 کیلومتری از ایستگاه راه آهن قرار گرفته است که می توان در کمتر از 10 دقیقه به آن دسترسی پیدا کرد. مسیر های مختلفی برای دسترسی وجود دارد که دو تا از مسیرهایی که کمترین پیاده روی را دارند در ادامه به آنها اشاره شده است.

 • مسیر اول: ابتدا به ایستگاه میدان راه آهن رفته و سوار خط 51 – پایانه میامی – پایانه شهید هاشمی نژاد شوید و بعد از دو ایستگاه در تقاطع شهید گمنام پیاده شوید. سپس به سمت ایستگاه تقاطع شهید گمنام بروید و سوار خط BRT – پایانه طبرسی – حرم مطهر شده و بعد از 2 ایستگاه، در ایستگاه روگذر حرم  پیاده شوید.
 • مسیر دوم: ابتدا به ایستگاه میدان راه آهن رفته و با خط 57 – گلشهر – پایانه شهید هاشمی نژاد بعد 4 ایستگاه در چهارراه شهدا پیاده شوید. سپس مسیر باقی مانده را تا مقصد پیاده روی کنید.
فاصله حرم تا راه آهن مشهد
فاصله حرم تا راه آهن مشهد

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا دانشگاه فردوسی مشهد

یکی دیگر از مراکزی مهم مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد است که در فاصله 10 کیلومتری از راه آهن قرار گرفته است. راه دسترسی به این دانشگاه بسیار آسان است. کافی است سوار خط 2 مترو شده و بعد از 3 ایستگاه در ایستگاه شریعتی پیاده شوید. سپس به ایستگاه شریعتی رفته و با خط 1 مترو، در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید. در نهایت مسیر باقی مانده تا مقصد را می توانید به صورت پیاده طی کنید.

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا بیمارستان امام رضا مشهد

افراد زیادی هستند که به دلیل مداوای بیماری به مشهد سفر می کنند و تمایل دارند از ایستگاه راه آهن مستقیم به بیمارستان امام رضا(ع) بروند. این بیمارستان در 4 کیلومتری از ایستگاه راه آهن قرار گرفته است که می توانید با رفتن به ایستگاه راه آهن، در ایستگاه شریعتی پیاده شوید. در نهایت مسیر باقی مانده تا بیمارستان را به صورت پیاده طی کنید.

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا فرودگاه هاشمی نژاد

در صورت دو مسیره بودن سفر به صورتی که از شهر دیگری با قطار به مشهد آمده و قصد سفر از مشهد به شهر دیگری با هواپیما را داشته باشید حدوداْ 11 کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارید.

فاصله فرودگاه هاشمی نژاد تا راه آهن مشهد
فاصله فرودگاه هاشمی نژاد تا راه آهن مشهد

تاریخچه ایستگاه راه آهن مشهد

راه آهن مشهد به دست معمار ایرانی به نام حیدر غیابی طراحی شده است که این بنا به شکل بال های فروهر و الهام گرفته از معماری اشکانی تیس پون می باشد. همچنین المان رو به روی ایستگاه متناسب با انحنا و زوایای ساختمان ایستگا ساخته شده است. راه اهن مشهد در شهریور سال 1334 احداث شد و آبان سال 1345به بهره برداری رسیده است. همچنین شما می توانید در سایت ایستگاه راه آهن مشهد جهت رفع هر گونه سوال و مشکل، اطلاعات دقیق تری کسب کنید.

سوالات متداول

آدرس دقیق ایستگاه راه آهن مشهد کجاست؟ آیا در ایستگاه راه آهن مشهد، پارکینگ وجود دارد؟

ایستگاه راه آهن واقع در بلوار کشوری و میدان راه آهن مشهد است. بله. پارکینگ عمومی و پارکینگ خودروها که هر دو در محله مسلم و در خیابان آیت الله عبادی، بلوار شهید کامیاب واقع شده اند.

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا حرم چقدر است؟ و شماره تماس اطلاعات ورودی راه آهن مشهد چند است؟

حرم مطهر امام رضا در فاصله 2 کیلومتری از ایستگاه راه آهن قرار گرفته است که می توان در کمتر از 10 دقیقه به آن دسترسی پیدا کرد. 32004999

شماره تلفن ایستگاه راه آهن مشهد و بخش های مختلف چند است؟

اطلاعات راه آهن مشهد

 • سامانه صدای مسافر: 4159 – 021
 • اطلاعات ایستگاه: 32004230 – 051
 • مرکز تلفن ایستگاه: 9-32224681 – 051
 • دفتر اشیا به جا مانده: 32004333 – 051
 • روابط عمومی ایستگاه: 32004208 – 051
 • مدیریت سالن ایستگاه مشهد: 32004827 – 021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا