رسپینا
دانستنی ها

بهترین ایرلاین های ایران کدام هستند؟

از قدیمی‌ترین تا ارزان‌ترین ایرلاین‌های ایران

مسلما برای هر مسافری که قصد پرواز به مقصد احتمالی خود را دارد، رزرو بلیط هواپیما از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است. کیفیت پرواز، ایمنی، قیمت بلیط، نحوه پذیرایی و ناوگان هواپیمایی از مهم ترین معیارها برای انتخاب بهترین ایرلاین داخلی برای پرواز به حساب می آیند. ما امروز در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین ایرلاین های ایران برای پرواز در مسیرهای داخلی آشنا کنیم تا بتوانید بر اساس معیار مد نظر خود بلیط سفر را تهیه کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بهترین هواپیمایی ایران
بهترین هواپیمایی ایران

لیست بهترین ایرلاین های ایران

ایران ایر؛ قدیمی ترین ایرلاین داخلی ایران

هواپیمایی ایران ایر یکی از قدیمی ترین و بهترین ایرلاین های ایرانی به شمار می آید. شرکت هواپیمایی ایران ایر، با نام ایرانین ایرویز در سال 1325 افتتاح شد و پس از 16 سال با ادغام کردن دو شرکت ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز فعالیت خود را با نام ایران ایر از سر گرفت. این ایرلاین با داشتن 41 فروند هواپیما، به عنوان بزرگترین شرکت ایرلاین ایران شناخته می شود. ایران ایر دارای 13 فروند ای تی آر و 17 فروند ایرباس می باشد. از ویژگی های این ایرلاین می توان بوجود اتوبوس های اختصاصی در فرودگاه های اصلی کشور برای حمل و نقل مسافران خود از جایگاه پرواز تا محل پرواز هواپیما اشاره کرد.

ایرلاین ایران ایر
ایرلاین ایران ایر

کلاس های پروازی ایرلاین داخلی ایران ایر

در حال حاضر بلیط ایران ایر، در دو کلاس پروازی اکونومی و هما (بیزینس) در کشور مشغول به پرواز است. از خدماتی که در کلاس اکونومی ایرلاین ایران ایر ارائه می شود، می توان به پخش فیلم و پذیرایی به صورت غذاهای بسته بندی اشاره کرد. در کلاس پروازی هما، صندلی ها دارای مانیتور بود و راحت تر هستند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر
شرکت هواپیمایی ایران ایر

پرترددترین مقاصد داخلی ایرلاین ایران ایر

اولین پرواز از تهران به مشهد توسط یکی از بهترین ایرلاین های داخلی ایران، یعنی ایران ایر انجام شد و اکنون این ایرلاین به 35 شهر داخلی کشور از جمله آبادان، اهواز، اردبیل، بندرعباس، بیرجند، بندرلنگه، گرگان، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، قشم، رشت؛ ساری و. . . پرواز دارد.

ایران ایر
ایران ایر، بهترین ایرلاین های ایران

شرکت هواپیمایی ماهان؛ نخستین ایرلاین خصوصی ایران

شرکت هواپیمایی ماهان به عنوان نخستین ایرلاین خصوصی ایران در سال 1371 شروع به کار کرد. در ابتدا بلیط هواپیما ماهان برای مسیر پروازی تهران کرمان قابل دسترس بود که به مرور زمان این شرکت با توسعه ناوگان هوایی خود امکان پرواز از دیگر شهر ها را فراهم کرد. این شرکت دارای 40 فروند هواپیما بوده که 24 فروند آن در داخل کشور مشغول به فعالیت هستند.

ایرلاین ماهان
ایرلاین ماهان

 مقاصد داخلی ایرلاین ماهان ایران

هواپیمایی ماهان در سال های اخیر ضمن پیشتازی در بازار ایران در انجام پروازهای داخلی و پرواز به شهرهای بزرگ و کوچک به ویژه مناطق محروم توانست شبکه پروازی خود را گسترش دهد و شما می توانید با بلیط هواپیما تهران اصفهان، مشهد به تهران، کیش به تبریز به وسیله این ناوگان پرواز نمایید. همچنین می توانید به وسیله این ناوگان هواپیمایی به شهرهایی مانند لار، بندرلنگه، آبادان و زاهدان هم سفر کنید.

شرکت هواپیمایی ماهان
شرکت هواپیمایی ماهان

کلاس های پروازی ایرلاین ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان از بهترین ایرلاین های ایران است که دارای دو نوع کلاس پروازی بوده که بسته به داخلی یا خارجی بودن آن، اندک تفاوت هایی در آن ها می توان شاهد بود. این دو کلاس پرواز شامل تجاری و معمولی است که تفاوت آن ها در نحوه پذیرایی و امکانات داخلی کابین می باشد.

هواپیمایی ماهان
بهترین ایرلاین های ایران

آتا؛ ایمن ترین ایرلاین داخلی ایران

شرکت هواپیمایی آتا یکی دیگر از بهترین ایرلاین های ایران، یک شرکت هواپیمایی ایرانی که در سال 1387 در شهر تبریز شروع به فعالیت کرد. این ایرلاین داخلی را به دلیل داشتن فقط پنج حادثه هوایی و نداشتن مرگ و میر و جراحت ناشی از این حوادث، به عنوان ایمن ترین ایرلاین در کشور می توان نام برد.

ایرلاین آتا
ایرلاین آتا

مسیرهای فعال پرواز داخلی شرکت آتا

ناوگان شرکت هواپیمایی آتا، دارای 16 فروند هواپیمای مسافربری از جمله سه فروند هواپیمای ایرباسA320 ، هشت فروند هواپیمای بوئینگ MD80، سه فروند هواپیمای EMB-145 و دو فروند بوئینگ 737  است. بلیط هواپیمایی آتا برای مسیرهای داخلی هم چون تهران، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، تبریز، جزیره کیش، ساری، ارومیه، کرمانشاه، جزیره قشم و آبادان قابل خریداری است. از پرفروش ترین مسیرهای پروازی در این هواپیمایی می توان به بلیط هواپیما تهران تبریز، تهران مشهد، تهران ارومیه، مشهد تهران، مشهد تبریز، مشهد شیراز و. . . اشاره کرد.

شرکت هواپیمایی آتا
شرکت هواپیمایی آتا

ویژگی های پرواز با ایرلاین آتا

 از ویژگی های پرواز و رزرو بلیط از این ایرلاین داخلی می توان به امکان استرداد آنلاین بلیط، تعداد بالای بلیط های چارتری داخلی و خارجی اشاره کرد.

آدرس دفاتر شرکت هواپیمایی آتا

تهران: شهرک اکباتان، بلوار شهید نفیسی، نبش کوی یاس، پلاک 8

تبریز: خیابان توانیر شمالی، فلکه گلپارک، سربالایی نگین پارک، ساختمان ارمین

هواپیمایی آتا
هواپیمایی آتا

کیش ایر؛ اولین ایرلاین داخلی دارای گواهینامه iosa

شرکت هواپیمایی کیش ایر از جمله بهترین ایرلاین های ایران سهامی خاص، در سال 1370 فعالیت خود را در عرصه ارائه خدمات هوایی در ایرلاین داخلی و خارجی کشور با شعار ارتباط جزیره کیش به سایر استانها شروع به کار کرد. این ناوگان به دلیل داشتن ناوگان هوایی پیشرفته و جدید در بین ایرلاین های هوایی کشور دارای رتبه بالایی است. همچنین با تلاش های به عمل آمده از سوی متخصصان این ایرلاین داخلی، شرکت هواپیمایی کیش موفق به اخذ نخستین گواهینامه IOSA در بین تمامی ایرلاین های داخلی شد.

هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی کیش ایر

مقاصد داخلی شرکت هواپیمایی کیش ایر

ناوگان هواپیمایی کیش دارای هفت فروند هواپیما بوئینگ MD و دو فروند هواپیمای فوکر 100 و دو ایرباس است. بلیط کیش ایر روزانه از 18 مبدا داخلی به جزیره زیبا کیش ارائه می شود که از مقاصد پرتردد آن می توان پروازهای ورودی کیش از مبدا تهران و مشهد را نام برد.

ایرلاین کیش ایر
بهترین ایرلاین های ایران

امکانات پروازی شرکت کیش ایر

از مزایای شرکت هواپیمایی کیش ایر می توان به داشتن بلیط چارتر، قیمت مناسب پروازها و کیفیت کترینگ ها نیزاشاره کرد. آدرس دفتر مرکزی آن در تهران، خیابان اکباتان، فاز اول، بلوار شهید نفیسی، مقابل ورزشگاه راه آهن، ساختمان مرکزی کیش ایر، طبقه اول است.

ایرلاین کیش ایر
ایرلاین کیش ایر

شرکت قشم ایر؛ برجسته ترین کترینگ ایرلاین ایران

هواپیمایی قشم ایر جز بهترین ایرلاین های ایران در سال 72 با اجاره کردن یک فروند هواپیما کار خود را با نام هواپیمایی فراز قشم آغاز کرد. این شرکت پس از گذشت 7 سال از فعالیت خود توانست مالک هفت فروند هواپیما در سیستم ایرلاین هوایی کشور شود. این شرکت در نهایت در سال 1393 به وزارت نفت جمهوری اسلامی واگذار شد.

ایرلاین قشم ایر
ایرلاین قشم ایر

مقاصد پر تردد ایرلاین داخلی قشم ایر

این شرکت هم اکنون با داشتن 21 فروند هواپیمای دوربرد و برد متوسط به 27 مقصد داخلی پرواز دارد. در حال حاضر بلیط قشم ایر را می توان برای مسیرهایی هم چون تهران چابهار، مشهد به ماهشهر، اهواز به بوشهر، مقاصد تبریز، خوی، زابل، آبادان، اهواز، ارومیه، بندرعباس، بندر چابهار، رشت، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش، گرگان، مشهد، یزد و. . . خریداری کنید.

هواپیمایی قشم ایر
بهترین ایرلاین های ایران

پذیرایی در بهترین ایرلاین دارای کترینگ در ایران

یکی از مهمترین نقاط قوت قشم ایر داشتن سیب زرین سلامت غذایی از جشنواره سلامت در سال  1398 از معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است که این نشان مهر محکمی بر کیفیت کترینگ هوایی این ایرلاین داخلی می باشد.

بلیط هواپیما قشم ایر
شرکت هواپیمایی قشم ایر

آسمان؛ بهترین ایرلاین داخلی ایران با تیم پشتیبانی فنی قوی

با ادغام چهار شرکت ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سروی، و هور آسمان در سال 1359 شرکت هواپیمایی آسمان فعالیت خود را در ایرلاین داخلی کشور شروع کرد. در سال 1381 صندوق بازنشستگی کشور مالکیت این ایرلاین را بر عهده گرفت که این امر سبب رشد روز افزون هواپیمایی آسمان شد.

ایرلاین آسمان
ایرلاین آسمان

مقاصد داخلی ایرلاین آسمان

بلیط هواپیما آسمان برای مسیرهای داخلی 40 شهر از جمله تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، ایلام، تبریز، رشت، گرگان، اردبیل، نوشهر، بندرعباس، کیش و. . . ارائه می شود. ایرلاین آسمان بیشترین سهم پرواز داخلی را در بین ایرلاین های دیگر ایران بر عهده دارد.

بهترین ایرلاین های ایران
بهترین ایرلاین های ایران

افتخارات هواپیمایی آسمان در ایرلاین های داخلی

از افتخارات حائز اهمیت ایرلاین آسمان می توان به عضویت در انجمن های معتبر هوایی جهان یاتا، دریافت گواهینامه IOSA  از سوی یاتا، توسعه شبکه پروازی، جذب و آموزش نیروهای خبره اشاره کرد. دفتر مرکزی این ایرلاین داخلی، تهران، جاده مخصوص کرج، بعد از شهرک اکباتان، فرودگاه مهرآباد، هواپیمایی آسمان قرار دارد.

هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی زاگرس؛ جوانترین ایرلاین داخلی ایران

شرکت هواپیمایی زاگرس هم جز بهترین ایرلاین های ایران است که فعالیت خود را با خرید دو فروند توپولوف در سال 1384 آغاز کرد. این ایرلاین داخلی در سال 1386 با خرید دو فروند هواپیمای ام دی، سهم خود را در خدمات هوایی کشور بیشتر کرد. این ایرلاین با استفاده از دستگاه های پیشرفته، توانسته است با رعایت استاندارد های جهانی، خود را در میان ایرلاین ها کشور، به عنوان استاندارد ترین ناوگان حمل و نقل هوایی کشور جا بدهد.

ایرلاین زاگرس
ایرلاین زاگرس

بهترین مقاصد داخلی شرکت زاگرس

بلیط هواپیما زاگرس در 15 مقصد داخلی از قبیل تهران، مشهد، کیش، شیراز، یزد، اصفهان، آبادان، بوشهر، قشم، ماهشهر، کرمان، کرمانشاه، شهرکرد و رشت مشغول ارائه می شود. این شرکت در تهران، ابتدای جاده مخصوص کرج، خیابان ریاحی، کوچه سوم، پلاک یک، ساختمان هواپیمایی زاگرس واقع شده است.

ایرلاین ایران ایر
بهترین ایرلاین های ایران

هواپیمایی معراج؛ بهترین ایرلاین داخلی ایران با کمترین تاخیر در پرواز

یکی از کم تاخیرترین ایرلاین های داخلی ایران، شرکت هواپیمایی معراج است. این شرکت هواپیمایی در سال 1389 فعالیت خود را با شعار لذت پروازی مطمئن آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی با داشتن کارمندان باتجربه و مجرب در کنار ناوگان هوایی پیشرفته خود سبب شده است که یکی از مهم ترین ایرلاین های پروازی سیاستمداران و افراد سرشناس کشور می باشد.

ایرلاین معراج
هواپیمایی معراج

ناوگان پروازی هواپیمایی معراج

بلیط هواپیما معراج در دو سطح کلاس اکونومی و بیزنس ارائه می شود و این امر سبب شده است که این شرکت هواپیمایی دارای دو فروند هواپیمای ایرباس 300، پنج فروند ایرباس 320 و یک فروند هواپیمای 321  باشد.

این ایرلاین در محورهای پروازی داخلی به 10مقصد کشور از قبیل اصفهان، تبریز، تهران، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش، مشهد، چابهار و عسلویه جابه جایی مسافر دارد. آدرس دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی معراج واقع شده در میدان آزادی تهران، ابتدای خیابان محمد علی جناح، ساختمان معراج است.

شرکت هواپیمایی معراج
بهترین ایرلاین های ایران

رتبه بندی ایرلاین های داخلی

براساس رتبه بندی سازمان هواپیمایی کشور، ایرلاین های داخلی بر اساس تمایز و ارائه خدمات به شرح زیر لیست شده اند.

1. ایرلاین قشم ایر: دارای مدرن ترین ناوگان در ایرلاین های داخلی ایران

2. ایرلاین ایران ایر: پرطرفدارترین و قدیمی ترین ایرلاین داخلی ایران

3. ایرلاین کیش ایر: پیشرفته ترین و جدیدترین ایرلاین داخلی ایران

4. ایرلاین ماهان: رتبه نخست بهترین ایرلاین های داخلی ایرانی

5. ایرلاین معراج: خوش قول ترین ایرلاین داخلی ایران

6. ایرلاین آسمان: منظم ترین ایرلاین داخلی ایران

7. ایرلاین آتا: کم حادثه ترین ایرلاین داخلی ایران

بهترین ایرلاین های ایران
بهترین ایرلاین های ایران

سخن آخر

در این مقاله در تیم رسپینا به بررسی بهترین ایرلاین های ایران و مسیر های پرتردد آنها پرداختیم. اگر تجربه پرواز با هر کدام از این ایرلاین ها را دارید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پرطرفدارترین و بهترین شرکت هواپیمایی در ایران کدام است؟

ایرلاین های ماهان و ایران ایر


چه ایرلاین هایی جز منظم ترین و کم حادثه ترین ایرلاین ها هستند؟

شرکت هواپیمایی آسمان و آتا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا