رسپینا
حمل و نقل

معرفی فرودگاه ساری دشت ناز

فرودگاه ساری که با نام فرودگاه دشت ناز ساری نیز شناخته می شود در 15 کیلومتری این شهر قرار دارد. این فرودگاه از نظر تعداد مسافر و همچنین پرواز، رتبه 16 را در کشور دارد که جزء بزرگ ترین فرودگاه های شمال کشور نیز شناخته می شود. در صورتی که بلیط هواپیما به مقصد ساری را رزرو کنید، در این فرودگاه فرود خواهید آمد.

فرودگاه ساری کجاست؟

این فرودگاه در فاصله 25 کیلومتر از مرکز شهر ساری قرار دارد. برای دسترسی به این فرودگاه باید از جاده سیاه کال رود-مازندران عبور کرده و وارد جاده فرودگاه شوید. در انتهای این جاده می توانید به فرودگاه دشت ناز ساری برسید.

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

پس از اینکه به فرودگاه رسیدید می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در این فرودگاه به مرکز شهر ساری بروید. تاکسی فرودگاه ساری بیشترین وسیله حمل و نقل که به تعداد بالا در خروجی فرودگاه قرار دارد. همچنین می توانید از اتوبوس و مینی بوس مستقر در فرودگاه استفاده کنید. هزینه اتوبوس  و مینی بوس برابر 1200 و 1800 تومان است.

فرودگاه ساری
فرودگاه ساری

اطلاعات فرودگاه ساری

 • نام فرودگاه: فرودگاه دشت ناز ساری
 • کد یاتا: SRY
 • کد ایکائو: OINZ
 • سامانه اطلاعات پرواز: 199
 • فاصله تا مرکز شهر: 25 کیلومتر

فرودگاه ساری به چه شهرهایی پرواز دارد

شهر ساری به عنوان مرکز استان مازندران، میزبان پروازهای متعدد برای سفرهای تفریحی و کاری است. پرواز تهران ساری و بالعکس، مهم ترین پرواز این فرودگاه بوده که در همه روزهای هفته می توان بلیط هواپیما تهران ساری را از ایرلاین های مختلف رزرو کرد. علاوه بر این بیشتر پروازها در مسیرهای رفت و برگشت کیش، مشهد، عسلویه و تبریز برگزار می شود.

پروازهای خارجی فرودگاه ساری

پروازهای خارجی از فرودگاه ساری تعداد کمی دارد اما برخی پروازها به بغداد و نجف و یا مکه ممکن است به صورت فصلی برگزار شود. در صورتی که نتوانستید پرواز خارجی به مقصد مورد نظر را پیدا کنید، باید بلیط آن را از مبدا تهران رزرو کنید.

ترمینال های فرودگاه ساری

در این فرودگاه سه ترمینال ویژه پروازهای داخلی و خارجی و پروازهای حج با امکانات مختلف وجود دارد. ترمینال پروازهای داخلی این فرودگاه میزبان پروازهای بیشتری بوده که وسعت آن 3250 متر مربع است. در این ترمینال، سالن عمومی و ترانزیت قرار دارد. ترمینال حج نیز در زمان هایی که پرواز حج از رامسر برگزار شود فعال بوده که میزبان پروازهای ورودی و خروجی به عربستان است.

نوشته های مشابه
ترمینال فرودگاه ساری
ترمینال فرودگاه ساری

ترمینال پرواز خارجی این فرودگاه در دو طبقه احداث شده که مساحت آن 3051 مترمربع است. ایرلاین وارش که مرکز آن، فرودگاه دشت ناز ساری است، پرواز ساری – مشهد – دوشنبه را برگزار کرد. همچنین در برخی ایام، پروازهای ویژه حج به مقصد مدینه و جده توسط ایرلاین سعودی ایر و ایران ایر و پروازهای بغداد و نجف از این ترمینال انجام می شود.

شهرها و فرودگاه های مقصد از فرودگاه ساری

شرکت هواپیماییمقصد
هواپیمایی وارشتهران، کیش، مشهد، چابهار، بندرعباس و نجف
هواپیمایی ایران ایراصفهان، تبریز، مدینه و بغداد
هواپیمایی آسمانشیراز، مشهد و اهواز
هواپیمایی ایران ایرتورمشهد و اهواز
هواپیمایی ماهاننجف، بغداد، مشهد و استانبول
هواپیمایی فلای بغدادبغداد
هواپیمایی آتامشهد و بندرعباس، کیش
هواپیمایی ساهاعسلویه

امکانات فرودگاه ساری

این فرودگاه با وجود وسعت کمتر نسبت به فرودگاه های دیگر، امکانات متعددی را در دل خود جای داده است. از امکانات رفاهی تا امکانات مالی و ارزی در ترمینال های این فرودگاه قرار گرفته است. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • غرفه بسته بندی بار
 • شهربازی
 • غرفه اسباب بازی
 • غرفه های صنایع دستی و سوغاتی
 • رستوران و کافی شاپ
 • فروشگاه های سالن عمومی
 • شعبه بانک ملی ایران دارای خدمات ارزی/ریالی
رستوران فرودگاه ساری
رستوران فرودگاه ساری

پارکینگ فرودگاه ساری

این فرودگاه دارای یک پارکینگ غیرمسقف بوده که به صورت شبانه روز فعال است. این پارکیگ در ضلع شرقی فرودگاه قرار گرفته است.

پارکینگورودی (تومان)توقف برای هر ساعتشبانه روزیتوقف بعد از 2 شبانه روزتوقف بعد از 4 شبانه روز
غیر مسقف15001000700080009000

سایر فرودگاه های داخلی

اطلاعات پرواز فرودگاه ساری

فرودگاه ساری در تمامی روزهای هفته پروازهای متعددی به شهرهای مختلف دارد. برای مشاهده پروازهای هر روز می توانید به پروازهای فرودگاه ساری در صفحه اصلی مراجعه کنید. این پروازها بر اساس اخرین وضعیت، نوع ایرلان و زمان فرود مرتب شده اند.

ایرلاین وارش
ایرلاین وارش

فرودگاه های تابعه فرودگاه ساری دشت ناز

فرودگاه نوشهر و همچنین رامسر از فرودگاه های وابسته به ساری بوده که فعالیت آن ها را کنترل می کند

فرودگاه نوشهر

این فرودگاه در شهر نوشهر و در فاصله 4 کیلومتری این شهر قرار دارد که در سال 1332 افتتاح شد. در حال حاضر این فرودگاه میزبان پروازهای مختلف از کیش، تهران و مشهد است. تعداد این پروازها اندک است که می توانید در سایت رسپینا و با استفاده از تقویم پروازی اخرین پروازها را مشاهده کنید. در این فرودگاه، پارکینگ شبانه روزی با ظرفیت 100 خودرو وجود دارد. ایرلاین های فعال در این فرودگاه شامل آسمان، ایران ایر، کارون و تابان است.

فرودگاه نوشهر
فرودگاه نوشهر

فرودگاه رامسر

این فرودگاه نیز جزء فرودگاه های تابعه ساری بوده در زمان احمدشاه قاجار و سال 1292 افتتاح شد. در سال 1332 نیز اولین پرواز از این فرودگاه به بغداد و ایتالیا انجام شد. مهمترین پروازهای این فرودگاه به تهران، کیش، اصفهان و مشهد است. مساحت این فرودگاه تنها 120 هکتار بوده که دارای ترمنیال پروازی داخلی و خارجی و پارکینگ است.

فرودگاه رامسر
فرودگاه رامسر

سوالات متداول

فاصله فرودگاه ساری تا مرکز شهر چقدر است؟ چگونه می توان از این فرودگاه به مرکز شهر ساری رفت؟

این فرودگاه در فاصله 25 کیلومتری شهر قرار داشته که می توان با استفاده از تاکسی های فرودگاه و اتوبوس به مرکز شهر رفت.

مهم ترین پروازهای فرودگاه در مسیرهای داخلی به کدام شهرهاست؟

مهم ترین مسیرهای داخلی از این فرودگاه به شهرهای تهران، مشهد، کیش، اصفهان و شیراز  انجام می شود.

فرودگاه ساری چند ترمینال دارد؟ چه امکاناتی در فرودگاه ساری وجود دارد؟

این فرودگاه دارای سه ترمینال پرواز داخلی، خارجی و ویژه حج است. غرفه های صنایع دستی، سوغات، شهربازی و بسته بندی بار از امکانات فرودگاه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا