رسپینا
فرودگاه هازاهدان

همه چیز در مورد فرودگاه زاهدان

فرودگاه زاهدان در سال 1335 با مساحتی حدود 900 هکتار، به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. ابتدا این فرودگاه شامل دو چادر بوده است که در آن ها تنها به امور مربوط به پست و گمرک می پرداختند که با مرور زمان و بهره برداری، ساختمان فرودگاه ساخته شد و در هر هفته یک پرواز انجام می شد. در ادامه پرواز های ورودی و خروجی این هواپیما بیشتر شد و این فرودگاه را به یک فرودگاه بین المللی تبدیل کرد که اکنون یکی از پنج فرودگاه مهم استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود. کد یاتا این فرودگاه برابر با ZAH و کد فرودگاهی ایکائو آن OIZH می باشد. در ادامه مطلب با این فرودگاه بیشتر آشنا می شویم.

فرودگاه زاهدان
فرودگاه زاهدان عکس

فرودگاه زاهدان به کدام شهرها پرواز دارد؟

این فرودگاه دارای چندین ایرلاین فعال همچون هواپیمایی زاگرس، ماهان، هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمایی آسمان، کاسپین، هواپیمایی کارون، هواپیمایی آتا، هواپیمایی قشم ایر می باشد. این فرودگاه نیز مقاصد مختلفی برای پرواز دارد که شامل پرواز های داخلی و خارجی می شوند. در ادامه برنامه پرواز به شهر های داخلی و خارجی را بررسی می کنیم.

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه زاهدان به مقاصد های داخلی

این فرودگاه به شهرهای داخلی از جمله شهرهای تهران، مشهد، شیراز، گرگان، اهواز، چابهار نیز به صورت ورود و خروج پرواز دارد.

برنامه پرواز فرودگاه زاهدان به شهر های خارجی

فرودگاه زاهدان علاوه بر شهرهای داخلی، به شهر های خارجی هم پرواز دارد که به صورت برنامه ای و غیر برنامه ای می باشند. در این فرودگاه امکان پرواز به مسیر های خارجی چون دمشق، بغداد، نجف، جده نیز به صورت غیر برنامه ای و برای دبی به صورت برنامه ای وجود دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام به خرید بلیط هواپیما، با کارشناسان پرواز رسپینا تماس بگیرید.

* پرواز برنامه ای به پروازهای منظمی گفته می شود که برنامه و ساعت معینی دارند و بیشتر برای زمان های طولانی استفاده می شوند. در مقابل پروازهای غیر برنامه ای، هیچ نظمی در پروازهای خود ندارند و ساعت حرکت پرواز آن ها نیز مشخص نمی باشد.

آدرس فرودگاه زاهدان کجاست؟

این فرودگاه در فاصله دوری از مرکز شهر و در بلوار شهید مطهری قرار گرفته است.
شماره فرودگاه زاهدان: 33222774 054


View Larger Map

فرودگاه زاهدان چه امکاناتی دارد؟

در فرودگاه بین المللی زاهدان برای رفاه مشتریان، امکانات رفاهی بسیاری همچون خدمات بانکی، غرفه، بسته بندی بار، خدمات افراد معلول، اتاق های مخصوص مادر و کودک و همچنین اتاق سیگار، بخش مخصوص اشیای گمشده، پارکینگ، خدمات تاکسی، مانیتور راهنمای گردشگری و. . . ارائه شده است.

پارکینگ فرودگاه زاهدان

در این فرودگاه پارکینگی وجود دارد که به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به مسافران می باشد. در پارکینگ این فرودگاه حدود 750 اتومبیل می تواند پارک شود که حدود 380 اتومبیل دارای سایبان خواهند بود.

غرفه های تجاری در فرودگاه بین المللی

در این فرودگاه غرفه ها و فروشگاه های مختلفی وجود دارد که می توانید علاوه بر خوراکی، سوغات و صنایع دستی مخصوص زاهدان همچون سوزن‌دوزی، آیینه ‌دوزی، لندو، ادویه، کلوچه خرمایی و… را خریداری کنید.

اورژانس شبانه روزی در فرودگاه زاهدان

یکی از امکاناتی که در این فرودگاه به جهت توجه به سلامت مسافران قرار داده شده است، اورژانس شبانه روزی است که پزشکان و پرستاران به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به مسافران می باشند. همچنین یکی از مزایای این اورژانس، انتقال هوایی شبانه روزی آن است.

اورژانس شبانه روزی در فرودگاه زاهدان
فرودگاه زاهدان اطلاعات پرواز

خدمات بانکی در فرودگاه زاهدان

از آن جایی که این فرودگاه با شهر فاصله دارد، ارائه خدمات بانکی در فرودگاه می تواند یکی از بهترین خدمات این فرودگاه به شمار رود. چرا که دسترسی به شعبات انواع بانک ها و همچنین خودپرداز ها را بسیار آسان کرده است. همچنین به منظور ارائه امور ارزی، شعبه خدمات ارزی بانک ملت در این فرودگاه برای مسافران بین المللی در ترمینال خارجی قرار گرفته است.

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی زاهدان

این فرودگاه دارای 3 ترمینال است که شامل ترمینال داخلی، ترمینال بین المللی و ترمینال حج می شود و تمامی آنها مجهز به کلیه امکانات رفاهی هستند.

در ترمینال داخلی، که بیشترین تردد مربوط به آن است، فقط پروازهای داخلی صورت می گیرد. در این ترمینال امکاناتی چون رستوران، کافی شاپ، ماساژور، اتاق سیگار و اتاق مادر و کودک نیز قرار داده شده است.

ترمینال خارجی از نظر رفت آمد و تردد مسافران پس از ترمینال داخلی، بیشترین حجم را به خود اختصاص می دهد. این ترمینال بر روی زمینی با مساحت 2000 متر مربع قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

ترمینال حج نیز تنها در برخی از زمان های خاص و حج از آن استقبال می شود. این ترمینال، نسبت به دیگر ترمینال ها از تردد کمتری برخوردار می باشد. این ترمینال از دو بخش سالن عمومی و ترانزیت نیز تشکیل می شود.

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی زاهدان

فاصله فرودگاه زاهدان تا مراکز مهم شهر

در ادامه فاصله این فرودگاه را تا مراکز مهم بررسی می کنیم.

فاصله فرودگاه زاهدان تا مرکز شهر

همانطور که گفته شده این فرودگاه در بلوار مطهری واقع شده است و با مرکز شهر زاهدان، حدود 5 کیلومتر فاصله دارد. برای دسترسی به مرکز شهر می توانید از تاکسی هایی که در محوطه فرودگاه قرار دارند، استفاده کنید. همچنین اگر از مقصد شما، شهر های دیگر زاهدان می باشد، می توانید به ایستگاه تاکسی که در داخل سالن عمومی ترمینال قرار دارد، مراجعه کنید.

فاصله فرودگاه تا هتل های زاهدان

هتل هامون زاهدان: از نزدیک ترین هتل ها به فرودگاه می توان به هتل هامون اشاره کرد که در بلوار مطهری واقع شده است. فاصله این فرودگاه تا هتل با خودرو، حدود 6 دقیقه و به صورت پیاده 23 دقیقه است.  

فاصله فرودگاه تا هتل های زاهدان

هتل استقلال زاهدان: هتل استقلال زاهدان در میدان آزادی، بلوار مطهری واقع شده است که با ماشین حدود 7 دقیقه با فرودگاه فاصله دارد.

فاصله فرودگاه تا جاهای دیدنی زاهدان

در این شهر جاذبه های تاریخی و گردشگری وجود دارد که می توانید در زمان رسیدن به آن بازدید از آنها را در برنامه خود قرار دهید.

مسجد زرنج زاهدان

از معروف ترین جاذبه های زاهدان می توان به مسجد زرنج آن اشاره کرد. این مسجد یکی از شاخص ترین بناهای قدیمی و تاریخی زاهدان می باشد که دارای مناره هایی است که با مس تزئین شده اند. این مسجد در بخش شهرکی و نارویی شهر زاهدان قرار گرفته و فاصله آن با فرودگاه با ماشین حدود 3 ساعت است.

مسجد زرنج زاهدان

خانه ابویی زاهدان

خانه ابویی زاهدان با معماری بی نظیر خود که برگرفته از سبک معماری یزدی است، این خانه دارای چندین اتاق است که اتاق های زمستانی آن در ضلع شمالی و اتاق های تابستانی آن در ضلع جنوبی آن قرار گرفته اند. همچنین در ضلع شرقی آن نیز می توانید آشپزخانه و انباری را مشاهده کنید. این بنای تاریخی در خیابان شریعتی زاهدان قرار گرفته و فاصله آن تا فرودگاه حدود 6 کیلومتر است که می توانید در کمتر از 12 دقیقه به آن دسترسی پیدا کنید.

خانه ابویی زاهدان

موزه منطقه ای جنوب شرق ایران

از جاذبه های تاریخی شهر زاهدان که می بایست بازدید از آن را در برنامه خود قرار دهید، موزه منطقه ای جنوب شرق ایران می باشد. در این موزه می توانید انواع آثار باستانی و خوراکی های سنتی و… شهر زاهدان و همچنین آثار باستانی استان سیستان و بلوچستان را مشاهده کنید. این موزه در زاهدان، تقاطع خیابان آیت الله مطهری نیز قرار گرفته است. اگر از فرودگاه بخواهید به این این موزه بروید، می توانید در کمتر از 8 دقیقه با ماشین به آن دسترسی پیدا کنید.

موزه منطقه ای جنوب شرق ایران

چطور از برنامه پروازهای فرودگاه زاهدان مطلع شویم؟

اگر قصد سفر به زاهدان دارید، می توانید با مراجعه به سایت رسپینا، برای خرید بلیط اقدام کنید. همچنین می توانید با استفاده از شماره تماس های پایین صفحه، با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و از تمامی اطلاعات پرواز ورودی فرودگاه زاهدان همچون ایرلاین ها، زمان پرواز و. . . اطلاع پیدا کنید. کارشناسان رسپینا به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

سوالات متداول

فرودگاه زاهدان چه امکاناتی در اختیار مسافران خود قرار می دهد؟

پارکینگ، غرفه های فروش خوراکی، سوغاتی و صنایع دستی، اورژانس، خدمات بانکی و. . .

در فرودگاه زاهدان کدام ایرلاین های داخلی فعال هستند؟

از جمله ایرلاین های فعال در این فرودگاه می توان از هواپیمایی زاگرس، ماهان، هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمایی آسمان، کاسپین، هواپیمایی کارون، هواپیمایی آتا و هواپیمایی قشم ایر نیز نام برد.

فرودگاه زاهدان چه ترمینال هایی دارد؟

این فرودگاه دارای 3 ترمینال برای پروازهای داخلی، پروازهای بین المللی و پروازهای ویژه حج می باشد.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا