روش های بستن چمدان

بستن چمدان ممکن است که در ابتدا کاری ساده به نظر برسد. اما باید بدانید که این کار دارای اصولی است که برای افراد زیادی کار بسیار سختی می باشد. اما پیش از بستن چمدان بهتر است برای چک کردن زمان سفر و رزرو بلیط خود اقدام کنید. چرا که بلیط ها مخصوصا در مسیرهای پرطرفدار مانند بلیط هواپیما تهران کیش در زمان پیک سفر سخت و یا گران تر از چندین ماه قبل رزرو می شوند. در ادامه ما به شما شیوه بستن چمدان در کنار توصیه هایی برای بهتر بستن آن را آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.  

روش های بستن چمدان

بهترین روش های بستن چمدان

همیشه در زمان بستن چمدان، برای هر فردی ممکن است این سوال پیش بیاید که چه لوازمی در سفر ضروری و چه لوازمی غیر ضروری هستند؟ دراین جا قانون 1-2-3-4-5-6 از ساده ترین نکاتی می باشد که باید در بسته بندی چمدان به آن توجه شود. در ادامه با این قانون آشنا می شویم.

استفاده از قانون 1-2-3-4-5-6  بستن چمدان

از بهترین راه های بستن چمدان می توان به قانون 1-2-3-4-5-6 اشاره کرد. این قانون به موارد مهمی اشاره دارد که ممکن است در بین همه افراد و در همه سفر ها، مشترک باشد. این لیست شامل موارد زیر می باشد:

1- کلاه

2- کفش

3- شلوار یا دامن

4- مانتو و پیراهن

5- جوراب

6- لباس زیر

این لیست با توجه به ماهیت سفر شما ممکن است که تغییر کند. مثلا ممکن است لباس یک سفر کاری با لباسی که در سفر دریایی به آن نیاز دارید، کاملا متفاوت باشد.

یادداشت کردن لوازم مورد نیاز در بستن چمدان

 برای اینکار بهتر است در ابتدا تمام اقلامی که ممکن است در سفر به آن ها نیاز پیدا کنید، را بر روی دفترچه ای یادداشت کنید. می توانید هر صفحه از دفترچه را برای هر روز سفر تان در نظر بگیرید و لوازمی که ممکن است در آن روز برای هر کاری که انجام خواهید داد، را روی آن بنویسید. سپس در زمان بستن چمدان، لیست را رو به روی خود قرار داده و لوازم خود را جمع آوری کنید. بهتر است که از آب و هوای مقصد سفر خود، اطلاع داشته باشید تا بتوانید از برداشتن لباس هایی که ممکن است کمتر به آن ها نیاز پیدا کنید، جلوگیری کنید.

انتخاب بهترین نوع چمدان

اگر وسایلی که می خواهید به همراه خود ببرید، ارزشمند و یا سنگین هستند، بهتر است از چمدانی مقاوم و سخت استفاده کنید. چرا که این چمدان ها نسبت به چمدان های نرم، دارای بدنه محکم تری می باشند. بنابراین وسایل شما سالم به مقصد خواهند رسید. همچنین اگر از یک چمدان بزرگ استفاده کنید، می توانید مقدار بیشتری را به همراه خود ببرید.

قرار دادن صحیح لباس ها در چمدان

ممکن است برای شما هم تاکنون اتفاق افتاده باشد، زمانی که به مقصد می رسید و چمدان خود را باز می کنید، انبوهی از لباس های چروک رو به روی شما قرار می گیرند. به همین دلیل بهتر است که لباس های خود (لباس های نازک) را لوله کنید و درون چمدان قرار دهید. با این کار می توانید در کنار جلوگیری از چروک شدن آن ها، فضای کمتری را به آن اختصاص دهید.

مهم ترین مسئله برای آقایان در بستن چمدان، چروک نشدن کتشان می باشد. برای این کار بایستی کت خود را پشت و رو تا کرده و و در بالاترین قسمت چمدان (روی همه وسایل) قرار دهند.

گاهی ممکن است که در فصول سرد قصد رفتن به دارید و باید لباس های پشمی و کلفت را همراه خود ببرید. برای قرار دادن این لباس ها درون چمدان، می توانید ابتدا آن ها را تا کرده و در کف چمدان خود قرار دهید. سپس لوازم و لباس های دیگر را روی آن ها بگذارید.

اگر سفر شما کاری است و باید لباس های رسمی را با خود ببرید، همچون پیراهن، شلوار که از پارچه هایی هستند که چروک می شوند، بهتر است که در تا کردن آن ها دقت کرده و روی دیگر لباس های خود قرار دهید.

چند دست لباس و یا کفش بهتر است برداریم؟

بهتر است که برای هر روز سفرتان لباس برندارید. می توانید لباس هایی را با رنگ های خنثی انتخاب کنید که با هر شلواری بتوانید بپوشید. برای مثال می توانید با برداشتن یک شلوار، هر روز از چندین لباس و تیشرت متفاوت استفاده کنید.

همچنین استفاده از پارچه های نازک، باعث می شود تا حجم بسیار کمی از چمدان اشغال شود. مثلا پلیور های نازک می توانند جایگزین خوبی برای لباس های پشمی بسیار بزرگ باشند. همچنین به جای برداشتن چندین شلوار جین، می توانید از شلوار های پارچه ای یا در صورت امکان از جوراب شلواری استفاده کنید. (خانم ها)

لباس های رنگ روشن خود را چه کنیم؟

احتمال دارد برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با قرار دادن لباس های رنگ روشن خود در چمدان، پس از باز کردن آن با لکه هایی روی آن ها مواجه شده باشید. برای جلوگیری از این کار می توانید این لباس ها را پشت رو کرده و درون چمدان بگذارید.

قرار دادن وسایل شکستنی در چمدان

در صورتی که وسایل شکستنی چون شیشه عطر و ادکلن، آینه و... به همراه خود دارید، می توانید برای جلوگیری از شکستن، آن ها را درون لباس های خود بگذارید.

گذاشتن لوازم بهداشتی در چمدان

برخی از لوازم بهداشتی چون کرم ها، لوسیون ها و... از جمله لوازمی هستند که ممکن است حجم زیادی از چمدان را اشغال کنند. برای قرار دادن کرم ها و لوسیون ها در چمدان می توانید مقداری که ممکن است در سفر به آن نیاز داشته باشید را، درون ظرف های کوچکتری ریخته و در کیسه های پلاستیکی قرار دهید.

پر کردن فضا های خالی در چمدان

پس از اینکه لوازم سنگین خود را در چمدان قرار دادید، فضا های کوچکی را می بینید که می توانند فضای مناسبی برای قرار دادن بعضی از وسایل چون عینک، جواهرات، شارژر، جوراب و... باشند. بهتر است که این وسایل کوچک را همگی درون کیسه های پلاستیکی قرار دهید، تا در زمان نیاز، مجبور نشوید، کل چمدان را به هم بریزید. همچنین می توانید در صورت داشتن دو کیف، تعدادی از این وسایل را درون آن جای دهید. اگر به همراه خود، دارو یا قرص دارید، می توانید آن ها را درون جیب های چمدان قرار دهید.

بستن چمدان برای خوابگاه

در زمان بستن چمدان برای خوابگاه ممکن است با نظرات افراد گوناگونی مواجه شوید. اما تنها کسانی می توانند به شما کمک کنند که تجربه زندگی در خوابگاه را داشته اند. در این جا ما سعی کرده ایم تا لیستی از مهم ترین وسایلی که ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید را به شما بدهیم.

وسایل خواب مورد نیاز در خوابگاه

معمولا خوابگاه ها دارای تخت های یک طبقه یا دو طبقه هستند که افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. به همین دلیل بهتر است در زمانی که قصد رفتن به خوابگاه را دارید، وسایل مورد نیازی از قبیل ملحفه، بالش و پتو را حتما در چمدان خود داشته باشید.

پوشاک و لوازم شخصی

از آن جایی که می خواهید برای برای مدت زمان زیادی در خوابگاه بمانید، باید به اندازه کافی لباس راحتی، لباس مناسب زمستانی، جوراب و چند دست لباس رسمی به همراه خود ببرید.

همچنین لوازم شخصی مانند مسواک، خمیردندان، حوله، شانه، سشوار و... باید به همراه خود داشته و در چمدان قرار دهید.  

خوردنی ها و وسایل مورد نیاز را فراموش نکنید!

در خوابگاه ها معمولا خود افراد غذا های خود را آماده می کنند. برای این کار بایستی حتما وسایل آشپزی همچون قابلمه، کتری، ماهی تابه، بشقاب، قاشق و چنگال، لیوان و مواد غذایی چون برنج، انواع ادویه، چای، قند و... مورد نیاز را با خود ببرند.

چطور وسایل سفر را در یک کوله پشتی جا دهیم؟

ابتدا باید مشخص شود که سفر شما چند روزه است؟ و سپس لوازم خود را متناسب با سفر را کنار بگذارید.

لوازم مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. نکته ای که باید در بستن کوله پشتی به آن توجه کنید، این است که وسایل سنگین در پایین و لوازمی که ممکن است در طول مسیر و یا در زمان رسیدن به مقصد نیاز داشته باشید را، در بالای کوله پشتی خود قرار دهید.

اقلام  شیشه ای چون شیشه مربا و... با خود حمل نکنید و در صورت امکان آن ها را درون ظروف پلاستیکی بریزید.

اگر فصلی را که برای سفر انتخاب کرده اید، زمستان یا پاییز است، بهتر است هر یک اقلام خود را برای جلوگیری از خیس شدن، درون کیسه های پلاستیکی قرار دهید. برای کیسه خواب حتما کاور داشته باشید.

لوله کردن لباس ها، یکی از بهترین ترفند ها برای اشغال کردن حجم کمتر فضای کوله پشتی است. می توانید در ابتدا کفش های خود را درون کوله پشتی قرار دهید و سپس لباس های خود را درون کاور گذاشته و بر روی آن بگذارید.

قبل از سفر چمدان خود را تست کنید.

برای این کار چمدان خود را ببندید و با آن به خیابان رفته و راه بروید. همچنین از پله ها بالا و پایین بروید. با این کار می توانید بسنجید که آیا می توانید مدت زمان زیادی این چمدان را همراه خود داشته باشید و خسته نشوید. در صورتی که فکر می کنید که سنگین است باید دوباره مقداری از لوازم را برداشته تا سبک شود.