بلیط هواپیما ایران ایرتور

خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور

برای خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین، گزینه ایران ایرتور را انتخاب کنید.

هواپیمایی ایران ایرتور یک ایرلاین خصوصی ایرانی است که در سال 1351 به وسیله هواپیمایی ایران ایر تاسیس شد. هدف اصلی راه اندازی ایرتور، پوشش دهی بهتر پروازهای مشهد بود؛ لذا فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به عنوان مرکز عملیات پروازی این هواپیمایی انتخاب شد.

با راهنمایی که در ادامه ارائه داده ایم می توانید در کمتر از چند دقیقه، بلیط هواپیما ایران ایرتور را به صورت اینترنتی از سایت رسپینا خریداری کنید. اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه این شرکت هواپیمایی، مسیرهای پروازی، کیفیت و پذیرایی در طول پرواز، قوانین کنسلی و سایر اطلاعات مفید دیگر در مورد پرواز با ایرتور نیز در بخش پایانی مقاله بررسی شده است.

رزرو اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایرتور

در سایت رسپینا می توانید به بلیط هواپیما بیش از 400 ایرلاین داخلی و خارجی دسترسی داشته باشید و با استفاده از فیلترهای جستجو، تنها پروازهای ایرلاین مدنظر خود را چک کنید.

برای رزرو بلیط هواپیما ایران ایرتور، در فیلدهای بالای صفحه، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را وارد کنید. پس از ورود به جدول بلیط های سایت، از فیلتر انتخاب ایرلاین، گزینه ایرتور را انتخاب کنید.

 • اگر در بازه ی زمانی انتخابی، هواپیمایی ایرتور پروازی برگزار کند، بلیط های آن قابل مشاهده خواهد بود. بلیطی که از نظر قیمت و ساعت پرواز با برنامه سفر شما هماهنگ است را انتخاب کنید. با ورود مشخصات مسافر و تایید اطلاعات بلیط، به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد.
 • اگر پرداخت موفقیت آمیز باشد، لینک دانلود فایل چاپی بلیط برای شما نمایش خواهد یافت و همزمان به شماره تلفن همراهی که در سایت وارد کرده اید، پیامک می شود.
 • پس از صدور بلیط، امکان ویرایش مشخصات مسافر یا تغییر پرواز وجود ندارد. بنابراین حتما در زمان ورود اطلاعات، دقت داشته باشید.
 • برای گرفتن کارت پرواز در فرودگاه نیازی به تهیه نسخه چاپی بلیط ندارید. اما حتما فایل بلیط را در تلفن همراه خود داشته باشید. همراه داشتن مدارک شناسایی عکس دار معتبر مانند شناسنامه، کارت ملی یا گواهینامه الزامی است.
 • اگر در زمان خرید بلیط یا بعد از آن با مشکلی مواجه شدید، تیم پشتیبانی رسپینا به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته حتی روزهای تعطیل رسمی آماده پاسخگویی و رفع مشکل شما خواهند بود.
خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور بصورت تلفنی در رسپینا

قیمت بلیط ایران ایرتور

برای چک کردن قیمت بروزشده بلیط هواپیما ایران ایرتور می توانید مطابق راهنمای بالا وارد جدول پروازهای سایت رسپینا شوید. با استفاده از تقویم پروازی می توانید قیمت بلیط ها را در تاریخ های مختلف مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید.

برای اینکه بتوانید پرواز ارزانی پیدا کنید، توصیه می کنیم نمایش بلیط ها را تنها بر روی هواپیمایی ایران ایرتور قرار ندهید. با چک کردن پروازهای تمامی شرکت های هواپیمایی، ضمن مقایسه قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف هفته می توانید ارزانترین روز سفر را پیدا کنید.

محبوب ترین پروازهای داخلی هواپیمایی ایران ایرتور

قطب اصلی پروازهای هواپیمایی ایران ایرتور، فرودگاه مشهد است و به همین بیشترین پروازهای آن به مقصد یا از مبدا مشهد انجام می شود. تهران، تبریز، کیش، اهواز، اصفهان، آبادان، بوشهر، شیراز، عسلویه، بندرعباس و زاهدان شهرهای دیگری هستند که پروازهای ایرتور از مبدا یا به مقصد آن ها برگزار می شود.

در لیست زیر، لینک محبوب ترین پروازهای داخلی این هواپیمایی قرار گرفته است که برای دسترسی سریع تر به پرواز مسیر دلخواه خود می توانید از آن استفاده کنید.

محبوب ترین پروازهای خارجی هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایر، بلیط هواپیما خارجی را از مبدا فرودگاه امام، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز برگزار می کند. مقاصد پروازی خارجی آن شامل شهرهای استانبول، نجف، ایروان، دنیزلی و ازمیر است. در لیست زیر، لینک خرید پرواز ایران ایرتور در پرفروش ترین مسیرهای خارجی که در آن فعالیت دارد را قرار داده ایم.

بلیط چارتر هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور ضمن فروش بلیط به صورت مستقیم، با شرکت های چارترکننده هم در ارتباط است و شما می توانید بلیط چارتر این هواپیمایی را با قیمت های ارزانتر خریداری کنید. در جدول پروازهای سایت رسپینا، در کنار هر بلیط نوع آن که چارتری است یا سیستمی، قید شده است.

دقت کنید که بلیط چارتر ایرتور تابع ضوابط و قوانین چارترکننده است که ممکن است در مواقعی امکان کنسلی بلیط قبل از پرواز را به شما ندهد. هم چنین این بلیط ها در روزهای شلوغ سال ممکن است نسبت به بلیط های سیستمی ایرتور گرانتر باشند. بنابراین قبل از رزرو بلیط، قوانین و قیمت آن را چک کنید.

نحوه جستجو بلیط هواپیما ایران ایرتور چارتر

بلیط سیستمی هواپیمایی ایران ایرتور

بلیط سیستمی ایرتور مستقیم به وسیله این شرکت هواپیمایی به فروش می رسد و تابع قوانین ایرلاین است. خرید بلیط ایران ایرتور سیستمی نسبت به چارتر آن دارای مزایایی است که بهتر است قبل از رزرو بلیط به آن توجه داشته باشید:

 • بلیط سیستمی ایرتور برای کودکان (2 تا 12 سال) معادل 85 درصد بلیط بزرگسال محاسبه می شود؛ در صورتیکه چارترها نرخ کودک ندارند.
 • در صورتیکه که از پرواز جا بمانید، ایران ایرتور بخشی از مبلغ بلیط را به عنوان مسافر نوشو (No show) به حساب شما عودت خواهد داد. در صورتیکه اگر بلیط شما چارتر باشد، کل مبلغ سوخت خواهد شد.

اطلاعات بیشتر را می توانید از صفحه بلیط سیستمی دنبال کنید.

بلیط لحظه آخری ایران ایرتور

بلیط هواپیما لحظه آخری در واقع همان بلیط چارتر است که در ساعات نزدیک به پرواز با نرخی متفاوت به فروش می رسد. علت این تخفیف هم خالی ماندن صندلی هایی است که چارترکننده از ایرتور اجاره کرده است. این حالت، بیشتر در روزهای خلوت سال که تقاضای سفر کمتر می شود، اتفاق می افتد.
اگر میخواهید از تغییرات قیمت بلیط لحظه آخری مطلع شوید، می توانید سرویس خبرم کن رسپینا را فعال کنید. دراین صورت به محض کاهش قیمت بلیط از طریق پیامک مطلع خواهید شد.

نوشته های مشابه

پرواز رفت و برگشت ایران ایرتور

اگر سفر برنامه ریزی شده ای در پیش دارید می توانید به راحتی بلیط هواپیما ایران ایرتور را بصورت رفت و برگشت رزرو کنید. برای این منظور قبل از طی کردن مراحل گفته شده در بالا، گزینه (رفت و برگشت) را انتخاب و اطلاعات مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تاریخ برگشت را وارد کنید. رسپینا در هر مرحله از انتخاب بلیط رفت و انتخاب بلیط برگشت، به شما تمامی پروازهای موجود را نمایش می دهد تا بتوانید از سرفرصت مقایسه کنید و بهترین پرواز را برگزینید.

برنامه پروازی ایران ایرتور

ایران ایرتور در حال حاضر از مبدا 4 شهر مشهد، تهران، تبریز و کیش پروازهای منظمی ارائه می دهد. همچنین از شهر مشهد، تهران و استانبول نیز پروازهای خارجی متعددی برگزار می کند. در ادامه برنامه پروازی ایران ایرتور بطور کامل شرح داده شده است:

مقاصد داخلی ایران ایرتور

مبدا پروازفرودگاه مبدامقاصد پروازی
مشهدفرودگاه مشهدزاهدان، کیش، شیراز، رشت، تهران، تبریز، بوشهر، بندرعباس، اصفهان، اهواز، آبادان
تهرانفرودگاه مهرآباد تهراناهواز، بندرعباس، تبریز، شیراز، کیش، بوشهر، مشهد، زاهدان و عسلویه
تبریزفرودگاه تبریزتهران، کیش، مشهد، شیراز و بندرعباس
کیشفرودگاه کیشتهران، مشهد، تبریز و رشت

مقاصد خارجی ایران ایرتور

مبدا پروازفرودگاه مبدامقاصد پروازی
مشهدفرودگاه مشهداستانبول، دنیزلی، دبی و نجف
تهرانفرودگاه امام خمینی تهراندبی، استانبول، ازمیز، دنیزلی و نجف
استانبولفرودگاه استانبولتهران، مشهد، تبریز، شیراز، اهواز، اصفهان

رزرو صندلی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور امکانی را برای مسافران فراهم کرده است تا بتوانند قبل از پرواز، پروسه چک این را به صورت اینترنتی انجام داده و حتی صندلی دلخواه خود را در کابین هواپیما انتخاب کنید.

برای این منظور باید وارد آدرس اینترنتی onlinecheckin.iranairtour.ir شده و براساس کدملی مسافر یا شماره بلیط و یا شماره رفرنس، احراز هویت شوید. این کار تنها بعد از خرید بلیط ایران ایرتور قابل انجام است و امکان رزرو همزمان بلیط با صندلی دلخواه وجود ندارد.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما ایران ایرتور

قوانین کنسلی بلیط هواپیما ایران ایرتور با توجه نوع بلیط (چارتر یا سیستمی)، شناسه نرخی بلیط و زمان باقی مانده تا پرواز متفاوت است. هم چنین کنسل کردن بلیط با اعمال جریمه ایرلاین یا شرکت چارترکننده همراه خواهد بود.
اگر از سایت رسپینا، بلیط ایران ایرتور را خریداری کرده اید، برای ثبت درخواست کنسلی بلیط می توانید به 2 شیوه اینترنتی (از طریق حساب کاربری مسافر در سایت) و تلفنی (برقراری تماس با کارشناسان پشتیبانی) اقدام کنید.

قوانین کنسلی بلیط چارتر ایران ایرتور اما متفاوت است و براساس قوانین چارترکننده تغییر می کند. برای اطلاع دقیق تر، می توانید با کارشناسان رسپینا در ارتباط باشید تا قوانین استعلام گرفته شوند.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما خارجی ایران ایرتور

قوانین ابطال بلیط ایران ایرتور بدون جریمه

اگر پرواز بیش از 2 ساعت تاخیر داشته باشد، این مورد به وسیله هواپیمایی ایران ایرتور و با ارسال پیامک به مسافر اطلاع رسانی خواهد شد. در صورت عدم رضایت مسافر، می توان درخواست کنسلی بلیط بدون جریمه را داد. در پروازهای بین الملل برای ابطال بلیط بدون جریمه، پرواز باید حداقل 3 ساعت تاخیر داشته باشد.

میزان بار مجاز هواپیمایی ایران ایرتور

میزان بار مجاز براساس کلاس کابین متفاوت است؛ بطوریکه اگر بلیط ایران ایرتور اکونومی را خریداری کنید، تا 20 کیلوگرم و اگر بلیط بیزینس کلاس ایرتور را خریداری کنید تا 30 کیلوگرم بار می توانید همراه داشته باشید.

بار قابل حمل داخل کابین برای اکونومی کلاس حداکثر 5 کیلوگرم و برای بیزنس حداکثر 7 کیلوگرم است. اندازه بار همراه باید به نحوی باشد که در زیر صندلی و یا محفظه بالای سر مسافر گنجانده شود.
در پروازهای ایرتور خارجی میزان بار بیشتر است و می توانید با بلیط اکونومی کلاس حداکثر 30 کیلوگرم و با بلیط بیزینسی حداکثر 40 کیلوگرم بار حمل کنید. همراه داشتن بار اضافی هزینه ای معادل یک درصد نرخ تمام بهای درجه عادی در همان مسیر را به همراه دارد.

ترمینال هواپیمایی ایران ایرتور

اگر مبدا پرواز شما، فرودگاه مهرآباد تهران باشد با توجه به اینکه این فرودگاه 6 ترمینال دارد، باید بعد از رزرو بلیط از ترمینال پرواز خود مطلع شوید. کلیه ی پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی ایران ایرتور در ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد میزبانی می شود اما با توجه به تغییرات احتمالی در بعضی شرایط، از طریق تماس تلفنی با شماره 199 (از تهران) می توانید از شماره ترمینال پرواز خود مطلع شوید.

ورودی ترمینال شماره 6 فرودگاه مهرآباد

ناوگان شرکت هواپیمایی ایرتور

در حال حاضر، هواپیمایی ایران ایرتور دارای 12 فروند هواپیما است که اطلاعات دقیق تر آن به صورت جدول زیر است:

نوع هواپیماتعدادتعداد صندلی
ایرباس 600-3004 فروند270
ایرباس 3102 فروند245
ایرباس 3201 فروند180
بوئینگ MD5 فروند160

خدمات هواپیمایی ایران ایرتور برای مسافران مختلف

بعضی مسافران دارای شرایط خاصی هستند که برای سفر با هواپیمایی ایرتور نیاز به مجوز پرواز دارند. 3 دسته مهم و اساسی از این مسافران و شرایطی که برای پرواز نیاز دارند را در ادامه بررسی کرده ایم.

داخل هواپیما ایران ایرتور

خدمات هواپیمایی ایرتور برای مسافران با شرایط پزشکی ویژه

 • منظور از مسافران با شرایط پزشکی ویژه، دارا بودن یکی از شرایط زیر است:
 • مسافرانی که در طول پرواز، قادر به مراقبت از خود نیستند و نیاز به همراه دارند.
 • مسافرانی که به دلیل شرایط حاد پزشکی می توانند سبب تاخیر، تعجیل، تغییر مسیر یا فرود اضطراری شوند.
 • مسافرانی که شرایط فیزیکی یا رفتاری آن ها می تواند به بقیه مسافران در کابین هواپیما آسیب برساند.
 • مسافرانی که احتمال ابتلا به بیماری های مسری یا عفونی را دارند.

این افراد قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور، باید فرم پزشکی مجوز پرواز را از سایت رسمی این هواپیمایی تهیه کرده و برای تایید کتبی به پزشک معالج خود ارائه دهند. تاییدیه پزشک باید قبل از سفر به مراکز به مراکز پزشکی ایران ایرتور و یا دفاتر فروش بلیط تحویل داده شود.

امکان خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور برای کودک بدون همراه

کودکانی که بین 7 تا 12 سال سن دارند با شرط تکمیل فرم کودک بدون همراه در فرودگاه و امضا آن توسط ولی یا قیم می توانند بدون همراه با پروازهای ایرتور سفر کنند. درصورت عدم حضور ولی یا قیم، شخص ثالثی که از طرف آن ها وکالتنامه رسمی داشته باشد هم قابل قبول است.

اگر مسیر پروازی رفت و برگشتی باشد و امکان حضور ولی در مقصد فراهم نباشد، باید فرم مربوط به برگشت کودک در فرودگاه مبدا تکمیل و همراه با نام کارمند مسئول، مهمور به مهر شرکت ایران ایرتور شود.

امکان حمل حیوان خانگی در پروازهای داخلی ایران ایرتور

مسافرانی که تمایل دارند در سفر، حیوان خانگی خود را همراه ببرند، ایران ایرتور این امکان را برای آن ها فراهم آورده است. شرایط و قوانین هم به صورت زیر است:

 • حداقل وزن قابل محاسبه برای حمل حیوانات خانگی 5 کیلوگرم است و اگر وزن حیوانی زیر 5 کیلوگرم باشد، با وزن 5 کیلوگرم محاسبه می شود.
 • وزن پرندگان 2 برابر وزنشان محاسبه می شود.
 • وزن حیوان با احتساب قفس و بسته بندی مربوطه است.
 • امکان بردن حیوانات به داخل کابین هواپیما وجود ندارد و نگه داری آن ها در طول پرواز صرفا در انبار هواپیما مقدور است.

قبل از پرواز نیز، مسافر باید با دفتر هواپیمایی ایران ایرتور تماس بگیرد و در مورد مراحل ثبت درخواست اطلاعات کسب کند.

تاریخچه ایرلاین ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1351 به عنوان زیر مجموعه هواپیمایی ایران ایر و برای افزایش مسیرهای پروازی آن تاسیس شد و پس از مدتی در سال 1394 به خوش خصوصی واگذار گشت. پیش از آن نیز هدف اصلی ایران ایرتور بهبود سفرهای زیارتی بود و با این هدف توانست تورهای منظمی در مسیرهای پروازی منتهی به مشهد برگزار کند.

پس از مدتی مسیرهای پروازی ایران ایرتور افزایش یافت و این شرکت 6 فروند هواپیمای به ناوگان خود افزود. هواپیمایی ایران ایرتور در تمام سال های فعالیت های خود تلاش زیادی برای گسترش و افزایش کیفیت خدمات کرده است که توانسته به موفقیت های شایان توجه ای دست پیدا کند. در بخش بعدی به افتخارات و جوایز این شرکت هواپیمایی می پردازیم.

لوگو هواپیمایی ایران ایرتور

جوایز دریافتی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

 • 1382: تندیس طلایی اروپا برای هزاره جدید کیفیت، پاریس
 • 1378: جایزه از وزارت گردشگری و آثار باستانی، اردن
 • 1376: دهمین تندیس طلایی کیفیت، نیویورک
 • 1375: تندیس طلایی پرستیژ تجاری، مادرید
 • 1374: تندیس طلایی اروپا، پاریس
 • 1373: جایزه گاو زرین از نمایشگاه مادرید، اسپانیا
 • 1372: جایزه گاو زرین از نمایشگاه مادرید، اسپانیا
 • 1369: تندیس طلایی پرستیژ تجاری، مادرید
کادر پروازی هواپیمایی ایران ایرتور

سایر اطلاعات هواپیمایی ایران ایرتور

 • کد یاتا: B9
 • کد ایکائو: IRB
 • قطب اصلی: فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه بین‌المللی مشهد
 • آدرس دفتر مرکزی ایران ایرتور: تهران، میدان فلسطین، طالقانی غربی
 • دفتر شعبه مشهد: فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

سوالات متداول هواپیمایی ایران ایرتور

پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به کدام شهرها است ؟

قطب پروازی ایران ایرتور فرودگاه مشهد است و اکثر پروازهای آن به مقصد یا از مبدا این شهر برگزار می شود. تهران، تبریز، کیش، اهواز، اصفهان، آبادان، بوشهر، شیراز، عسلویه، بندرعباس و زاهدان شهرهای دیگری هستند که پروازهای ایرتور از مبدا یا به مقصد آن ها برگزار می شود.

آیا ایرتور پروازهای خارجی هم ارائه می دهد؟

بله. بلیط هواپیما خارجی ایرتور به مقصد شهرهای استانبول، نجف، ایروان، دنیزلی و ازمیر قابل خریداری است.

آیا هواپیمایی ایران ایرتور امکان انتخاب صندلی دلخواه هنگام رزرو بلیط دارد؟

بله. پس از خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور با مراجعه به وب سایت رسمی این هواپیمایی می توانید فرآیند چک این و انتخاب صندلی دلخواه در پرواز را به صورت اینترنتی انجام دهید.

آیا بلیط های ایران ایرتور امکان کنسلی و استرداد وجه را دارند؟

بله. بلیط های سیستمی ایران ایرتور قبل از پرواز و حتی در صورت جاماندن از پرواز، قابل کنسل شدن هستند اما بازگشت وجه با کسر جریمه ایرلاین همراه است. کنسلی بلیط های چارتر ایرتور نیز تابع قوانین شرکت چارترکننده است.

پروازهای هواپیمایی ایران ایرتور از چه ترمینالی در فرودگاه مهرآباد انجام می شود؟

کلیه ی پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی ایران ایرتور در ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد میزبانی می شود. اما با توجه به تغییرات احتمالی در بعضی شرایط خاص، توصیه می شود با شماره تلفن 199 (از تهران) تماس بگیرید.

بار مجاز ایرلاین ایران ایرتور چند کیلوگرم است؟ بار دستی مسافران در پروازهای ایرتور چند کیلوگرم است؟

وزن باری که مجاز به حمل آن هستید بر روی بلیط درج می شود. به طور معمول اگر بلیط ایران ایرتور اکونومی را خریداری کنید، تا 20 کیلوگرم و اگر بلیط بیزینس کلاس ایرتور را خریداری کنید تا 30 کیلوگرم بار می توانید همراه داشته باشید. بار قابل حمل داخل کابین برای اکونومی کلاس حداکثر 5 کیلوگرم و برای بیزنس حداکثر 7 کیلوگرم است.

قیمت بلیط هواپیما ایرتور برای کودکان چگونه محاسبه می شود؟

اگر بلیط سیستمی ایرتور را خریداری کرده باشید، قیمت بلیط مسافران 2 تا 12 سال معادل 85 درصد بلیط نوزاد محاسبه می شود. اما در چارترها قیمت بلیط کودک و بزرگسال یکسان است.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا